evo dodat cu se i ja sa svojim iskustvom

prvo sam, prije 13ak godina "naslijedila" jednu lijepu vintage singericu, ta je imala samo naprijed-nazad i lampicu. nista cik-cak nije mi bila losa, al ja ni nisam neka svelja majstorica

kad smo se doselili ovamo, opet sam (s istog izvora ) "naslijedila" singericu. nesto mladju, al ne nuzno i puno bolju. ovdje nema bas pristupacnih servisa i servisera, u obitelji (nazalost) nemam ni mehanicara ni finomehanicara, pa sam se sama gombala, podmazivala, zatezala, al nisam je bas nesto osposobila...

i onda sam odlucila - kupit cu novu.

sjela i proucavala. i naucila ovo: prvo treba odgovoriti na nekoliko temeljnih pitanja.

- sto cu sivati
- koje bih karakteristike voljela da masina ima (razni bodovi, napr.) - pod obvezno i pod "muzicke zelje"
- koje bih dodatke voljela da masina ima (razne stopice, napr.) - pod obvezno i pod "muzicke zelje"
- garancija? servisiranje? (i ucestalost i cijene istih)
- budzet na raspolaganju

kad sam odgovorila na pitanja, zapisala sam si sve i otisla u ducan. porazgovarala sa zenom, pokazala mi je par modela koji bi usli u obzir, uzela sam brosure, zapisala cijene i otisla doma.

iduci tjedan sam se vratila s novcem i kupila svoju masinu.

i u ovih sest-sedam mjeseci, ni u jednom trenutku nisam pozalila sto sam bas nju izabrala (a inace mi se cesto dogodi da, kad bas biram sto cu kupit, kasnije zalim sto nisam ono drugo odabrala...)


enivej, sivacu masinu ne bih kupovala bez garancije. znaci, ili novu iz ducana ili sredjenu od majstora...