Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 200

Tema: paracetamol u frižideru - pitanje HITNO!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno paracetamol u frižideru - pitanje HITNO!

    može li izgubiti svojstvo, odnosno ne djelovati kako bi trebalo, jer joj inače pada nakon sat vremena relativno ok, sada nakon sat sa 38,4 tek na 38,2

    od nedavno paracetamol držimo u frižideru prije nikada nismo!

    i drugo pitanje znam da je bilo sto puta, ali do sada nam nije trebalo

    u 16,15 je dobila dozu paracetamola (13 kg=8ml izračunali smo da je to srednja za njenu kilažu)

    ponovo u 20,30 paracetamol (sada malo više oko 8,5 ml)

    kako sada mogu kombinirati (ako ndB bude trebalo) neofen ili dalsy!! kada i koju dozu za njenu kilažu??

    pomozite u panici sam kao i uvijek kad je fibra u pitanju!! mrzim je!
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 22.03.2013. at 21:43

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    e i da uvijek joj je između doze i doze paracetamola bilo točno ko u sat 6 sati, nikad prije nismo trebali davati ranije, a danas već nakon nepuna 4 sata

    (ja ne čekam više od 38,5 a i bila je dosta onako malaksala)

    zato sam se najviše i zapitala gubi li svojstvo u frižideru!!


    zbrčkana sam oprostite na tome!

  3. #3
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Za početak - polako

    To što dijete ima fibru znači da tijelo radi ono upravo što bi trebalo - bori se protiv virusa/bakterije. Iz nepoznatog razloga, u našoj kulturi mrzimo fibru kao da je nešto negativno a ne pozitivno. Temperatura koju si navela zaista nije visoka, i nema potrebe za panikom (osobno ne bih je ni pokušavala spustiti).

    Rušenjem temperature ne mičeš uzrok temperature, samo ćeš tijelu izmaknuti "tepih pod nogama", maknuti mu jedan oblik obrane i bolest će lakše napredovati, tj. tijelo će se teže boriti. Nekad sam se i ja bojala temp i kroz godine sam uvidjela da zaista, kad bih mu je rušila, puno duže je trajala borba protiv bolesti, kada bih "pregrizla" i pustila ga da spava i bori se s temperaturom, sve bi bilo gotovo puuuno brže (jer nisam odmagala tijelu skidanjem temperature).

    Zaista ne znam o kombiniranju lijekova koje si nabrojala, iskreno, malo mi prepanično i pre too much zvuče ti lijekovi, nadam se da će te moj post barem malo primiriti. Sve je u redu, tijelo radi što bi trebalo, zna ono koji mu je posao. Temperatura sama po sebi nije zla, ona je potrebna da se riješi uzrok. Stoga, samo polako i bez panike

    Ako postane panično (temp raste nezaustavljivo - ja ovdje ne govorim o 38,9 nego o 39,9 i više), zaboravi na lijekove, pusti djete da se kupa u vrućoj kupki koja je temp kao i njegovo tijelo ili malo toplija (da djetetu bude ugodno) i kako se kupa i igra, voda će se polako hladiti i time i spustiti i djetetovu temperaturu polako. Puno radije to nego svi ovi lijekovi koje si nabrojala.

    Držite se
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 22.03.2013. at 21:57

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sve što ti treba o kombiniranju lijekova, zovi u zaraznu i pitaj sestru
    uvijek su jako ljubazne i sve lijepo objasne
    i još ti na kraju kažu: ako vas bude strah, dovedite dijete
    a meni je to onda dovoljno da me pretane biti strah

    i ja prvo glasam za anchiene metode, pogotovo što temperatura 38,4 nije visoka (ja to ni ne spuštam)
    sve dok se dijete normalno ponaša i nije klonulo, pusti neka organizam radi svoje

    dršte se!

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    aha, nama lijekovi uvijek stoje u hladnjaku

  6. #6
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Blekonja, nije to visoka temp.za ove malene - evo cure su ti sve rekle!

    Ja sam došla dati ti i podršku!

    Bit će to sve dobro!

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ne bih rekla da Lupocet gubi svojstva u hladnjaku, no dječje temperature nisu uvijek iste, nekad se temperatura teže skida a nekad lakše (to ovisi i o bolesti - po mom iskustvu).
    Ovdje možeš npr. pročitati o skidanju temperature http://www.mama-mami.com/archive/for...php?t21227.htm a ima i na ovom forumu.
    Za Ibuprofen imaš u lijeku upute kako se daje obzirom na kilažu i visinu temperature, te koje se količine smiju dati u 24 sata.
    On se može dati odmah nakon Lupoceta, ali normalno da se prvo pričeka da se vidi djeluje li Lupocet, i da se mora jako paziri na ukupnu količinu lijeka unutar 24 sata.
    No, na temperaturi od 38,2 ili 38,5 ne bih rekla da ima potrebe za tako nečim.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    tnx cure, nevjerovatno za mene , ali smirile ste me, teica pogotovo zna o čemu govorim

    anchie ti si mi posebno pomogla posebno za kupanje, jer nikad nisam sigurna kada se dijete kupa ustvari, kod koje temperature, baš si mi to odlično objasnila....

    apricot i tebi pretpostavljam da bi i meni pomogli da nazovem, iako sam u Splitu

    cmok!!

  9. #9
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Uvijek ih držim u hladnjaku, ne gube svojstva.
    Meni se onako laički čini da prečesto daješ paracetamol (uvijek ponovno moram čitati upute :shame,a u slučaju moje djece učinkovitiji je dalsy.

    Ni ja ne skidam temperaturu prije 39.3-39.5, pratim je često da vidim je li stoji ili raste. Eventualno za noć, da se ne budim svako pola sata za mjerenje.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih rekla da Lupocet gubi svojstva u hladnjaku, no dječje temperature nisu uvijek iste, nekad se temperatura teže skida a nekad lakše (to ovisi i o bolesti - po mom iskustvu).
    Ovdje možeš npr. pročitati o skidanju temperature http://www.mama-mami.com/archive/for...php?t21227.htm a ima i na ovom forumu.
    Za Ibuprofen imaš u lijeku upute kako se daje obzirom na kilažu i visinu temperature, te koje se količine smiju dati u 24 sata.
    On se može dati odmah nakon Lupoceta, ali normalno da se prvo pričeka da se vidi djeluje li Lupocet, i da se mora jako paziri na ukupnu količinu lijeka unutar 24 sata.
    No, na temperaturi od 38,2 ili 38,5 ne bih rekla da ima potrebe za tako nečim.

    Naravno, ja tu isto mislim na veće temperature, noć me posebno plaši eto zbog toga i tebi

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Naravno, Ibuprofen čuvaj za noć, nemoj ga tek tako davati.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek ih držim u hladnjaku, ne gube svojstva.
    Meni se onako laički čini da prečesto daješ paracetamol (uvijek ponovno moram čitati upute :shame,a u slučaju moje djece učinkovitiji je dalsy.

    Ni ja ne skidam temperaturu prije 39.3-39.5, pratim je često da vidim je li stoji ili raste. Eventualno za noć, da se ne budim svako pola sata za mjerenje.

    zar stvarno čekaš 39,3-39,5??

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da, i mi smo čekali i više
    ali naša djeca jako dobro podnose temperaturu, pa mi jedva da i skužimo da se nešto događa

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    onda ovo i je prečesto!

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ne daješ Lupocet prečesto, on se smije davati svaka 4 sata ALI trebaš patizi na ukupnu količinu u 24 sata - ne više od 4 doze.
    Znači ako bi ga davala svaka 4 sata to ne bi pokrilo 24 sata.

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možeš ti njega davati i češće i svakako, ali ukupna dnevna doza ne smije prijeći dopuštenu

  17. #17
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Ma nemoj se sad grist za to sto si dala, sad imas vise informacija i lakse ces iskombinirat, nazalost ne mogu ti pomoc savjetom oko ljekova ali vjerujem da bi te na zaraznoj uputili da ih pitas

    Mene je isto uvijek strah noci i dajem im paracetamol samo kad je preko 38,5 a blizi se noc, ovo drugo pokusamo izdrzat bez icega ako je dan ali srecom do sada im maksimalne vrijednosti nisu prelazile puno vise od 38,5.

    Sretno i nadam se da ce noc proci sto lakse! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  18. #18
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Blekonjica moja, sve će biti u redu

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    ma da znam za 4 doze u 2 sata

    prva doza je bila u 16,15 znači do 16,15 sljedeći dan ne smije biti više od 4 doze, jel da? matematika i ja = 0 bodova

    evo spava, zaspala je jadna, ppila je mlijeko, dosta ju je iscrpilo ovo od popodne, počela je i kašljucati i malo hrapavije diše dok spava,

    ali kad je pipnem čini se kao da je poprilično dobro pala sada

    sad ćemo dežurati, cure još jednom tnx!

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    računaš u 24 sata

  21. #21
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    721

    Početno

    ibuprofen može već 1,5-2h nakon paracetamola, pola uobičajene doze koje bi djetetu išle na njegovu kilažu! ALI ne na ovako, zapravo, nisku temp! Mi smo nedavno imali gripu i visoke i nikako_skidajuće temp pa sam se bogme nakombinirala paracetamola i dalsyja - po prvi put u petogodišnjem roditeljskom stažu. Ali, ponavljam, pričam o temperaturi 39,8 koja nakon paracetamola pada niti pola stupnja, a dijete malaksalo i izmučeno. I tu onda nastupa ibuprofen.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ja sam se spasila s ibuprofenom jer mi je paracetamol postao prekompliciran radi kolicine koju mora popiti i najcesce povrati. Ne treba se bojati ibuprofena, antipiretik kao i svaki drugi, samo sto duze djeluje.
    Ja ne cekam tocno 38,5 nego iznad 38 dajem dozu. Pogotovo ako je pred spavanje. Na 13kg ibuprofena mozes dati 7ml. Vrlo je tesko prekoraciti dnevno dopustenu dozu koja je po kg tezine tako da nemas straha.
    Bitno je dijete ne utopljavati, skinuti ga skroz, ako zeli kupati se super. Moja mrzi kupanje pod temp. Oduvijek.
    Puuuuuno tekucine i to je to.
    Ja prolazim temp od 2,5 mjeseca starosti i vjeruj mrak je kad mozes kombinirati ili dati ibuprofen. Ja sam farmaceut pa volim ibuprofen jer mi pojednostavljuje zivot.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    ups poprilično oprečna mišljenja malo sam

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    nego jel netko možda zna onu formulu po kojoj se računa koliko paracetamola po kg, netko je nekad ovdje pisao o tome i lijepo napisao?
    ali ja to sad teško da ću naći,
    ne znam kako tražiti, a papirić sam izgubila !

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,434

    Početno

    http://www.belupo.hr/Default.aspx?sid=2121
    imaš ovdje uputu o lijeku i piše ti doziranje


    moraš pratiti dijete i sama procijeniti trebaš li uvoditi ibuprofen ili možeš kontrolirati temperaturu s paracetamolom, kupanjem, oblozima itd.
    ja većinom ibuprofen dajem oko 11 u noći, ili oko ponoći, jer tada mi najduže drži i skine noćnu temperaturu kada mi se djeca najviše ugriju ... zna mi se dogoditi da usprkos mjerenju na svaki sat, u roku pola sata temperatura se podigne iznad 39, i tada ne čekam nego dajem ibuprofen i stavljam na kupanje u kadu (probala sam paracetamolom, ali predugo traje skidanje ili nastavi i dalje rasti dok ne počne djelovati... dakle moraš sama procijeniti i učiti na svojem iskustvu na svojem vlastitom djetetu)

  26. #26
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Blekonja, a prirodno rashlađivanje?
    Ja Smjehuljici ako je oko 37,5 stavim samo body kratkih rukava i tanke tajice, a na preko 38 samo body i čarapice... na još više samo pelena. Tek na 39 stavim čepić i to samo ako vidim da joj je jako teško i ako dolazi noć.

  27. #27
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Blekonja, a prirodno rashlađivanje?
    Ja Smjehuljici ako je oko 37,5 stavim samo body kratkih rukava i tanke tajice, a na preko 38 samo body i čarapice... na još više samo pelena. Tek na 39 stavim čepić i to samo ako vidim da joj je jako teško i ako dolazi noć.
    Oprezno s čepićima (a i generalno rušenjem temp), jer postoje naznake da se konvulzije kod djece dešavaju zbog naglih promjena u temperaturi (ne zbog same temp nego zbog naglih promjena)

    Moj pogled na temperaturu se drastično promijenio prije nekih 5 godina, kad je jedno dijete umrlo od meningokokne sepse. Roditelji su bili kod dr, ovi su im rekli da je sve 5 nek samo skidaju temperaturu, oni su to radili, otišli spavati i probudili se ujutro uz mrtvo dijete. Znam, koma primjer. Ali ja si tada nisam mogla pomoći da ne pomislim - da li bi to dijete mooožda preživjelo da mu nisu skidali temperaturu, da nisu u najboljoj namjeri odmagali tijelu protiv tako strašne beštije.. možda bi dijete bilo živo ujutro i još bi ga možda mogli spasiti.. možda.. a možda i ne bi... to nikad nećemo znati.

    Nakon tog slučaja, moj pogled na temperaturu se drastično promijenio - više ne mrzim temperaturu, vidim je kao dobru i pozitivnu, kao prirodni obrambeni mehanizam tijela. Treba se eventualno bojati toga što je uzrokuje i zapamtiti da skidanjem temperature ne rješavamo uzrok - samo mu moguće olakšavamo put. I kad su temperature jako visoke (tipa oko ili preko 40), radije prirodne metode skidanja temperature nego lijekovi - jer svaki lijek uz to što pomaže, istodobno radi i štetu na nečem drugom. Tako da treba vrlo pažljivo balansirati u takvim situacijama.

    Nadam se da je noć dobro prošla

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Uf... naježila sam se.

    Što onda bolje Lupocet sirup nego čepić?
    Neofen sirup povrati... probali dva put, oba puta isto.

  29. #29
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ma ne bi ja rekla da se treba bojati čepića, nama su par puta jako pomogli. Nama je doduše i Dalsy oborio tempetaturu naglo (i to niti max.dpza) pa smo trtarili što će se dogoditi.

    Iz mog iskustva lupocet čepići nam spuste za oko 1C i to mi je ok. Jednom sam dala voltaren sirup_ nikad više, temperatura je pala zbilja prenaglo.


    Ali sam se šokirala kad su na hitnom dali duplu dozu ibuprofena i rekli mi dakomotno mogu poduplati dnevnu dozu. Nisam probala :/

  30. #30
    mona avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    711

    Početno

    nama je pedijatrica rekla da ibrobrufen ide jednom u 8 sati a paracetamol onda može nakon cca 6 sati ako se temperatura jako penje a moramo još čekati za dozu ibrobrufena
    i to nam je trebalo samo jednom s troje djece
    inače skidam temperaturu kada su mi djeca jako loše,i temperatura iznad 38,5
    uglavnom mi klinci dobro podnose temperaturu i ne skidamo

  31. #31
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Voltaren čepić, pardon.

    Čudno mi je to s preporukama dr, opći dojam mi je da po bolnicama puno više i češće skidaju fibru dok su pedijatri ležerniji po tom pitanju. Možda se i varam.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    evo nas noć i nije baš prošla mirno, na 39,2 noćas u 1,30 dali neofen koji je odmah povratila i obzirom na to išli na hitnu, tamo smo dobili lekciju od jedno pola sata da citiram "dijete ima pravo na fibru, ovo je tek od popodne, ne možemo vaditi krv, jer se još neće ništa vidjeti, dijete izgleda odlično (tada joj je izmjerena u njih 38,6), ne znam zašto ne spava umjesto da je ovdje, ne pretjerujte bla, bla" ne kažem da ona nije u većini stvari u pravu, ali nije način tako se odnositi....kada sam se raspitivala s obzirom da s parac. slabo pada i brzo opet raste kako dozirati i kako dalje, uzela je knjigu i DIGITRON da izračuna i na kraju se spetljala pa joj je moj muž izračunao....na kraju joj je dala na 38,6 dalsy i samo što nas nogom nije isturila van......grrrr, zaključak je bio da je vjerojatno početna upala grla i tako to... ali suma sumarum jutros je mala imala oko 5,00 38,5 nismo ništa dali i opet mjerili u 6 kad ono 39,7 horor dali dalsy pala joj nakon uru i nešto na 38,4 i od tada jadna odmarala je malo na trosjedu i zaspala oko 8 i sad još spava.....topla je na dodir sada, ali mislim da ne gori onako kao prije, mislim da ću je brzo buditi mora mi nešto pojesti, a i planiram po još jedno mišljnje jer strašno hropti i zakašlje onako baš ružno kao da je bronhitis u pitanju, dosta je promukla, eto iscrpnog izvješća, dosta sam toga ja i zaboravila, sorry na zbrčkanom postu

  33. #33
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    Blekonja, vjerujem da te je strah, ali do 39 i nije tako panično. Naučit ćeš to s vremenom.

    Temperatura je samo simptom bolesti. Obično se ne juri liječniku prvi dan. No, ako te to smiri, idi ti. Često ćeš se susresti sa komentarima kakve si čula noćas. Zanemari ih ako tebi treba potvrda liječnika da je dijete dobro.

    Kojim termometrom mjeriš? I gdje? Ovi brzi uvijek pokazuju nešto višu temp, nego oni za ispod pazuha, pa kupi taj da se manje prestrašiš brojkom.

    Da li sam dobro shvatila da si na temp od 38,4 dala još jednu dozu paracetamola nakon 4 sata? To nije potrebno. Mogla si čekati još.

    Da li ti radi danas pedijatar? I nemoj odmah spominjati bronhitis, ima još puno lakših bolesti kod koji bebe kašlju i imaju temp, nego što je to bronhitis. No, imate i dežurnog dnevnog pedijatra pa idite njemu. Neka bebi bude bolje što prije.

  34. #34
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Blekonja, mi smo imali temperaturu 8 punih dana i noći, nakon4-5 dana smo tek išli na vađenje krvi.
    U pravilu se čeka barem tri dana i tek onda reagira. Na tebi je da realno sagledaš svoje dijete i njeno opće stanje.

    Nemoj očekivati da će apetit biti kao i prije, ako je upala grla naravno da joj neće biti do hrane i sl.
    Ako povraća nemoj davati sirupe nego daj djetetu odgovarajući čepić.
    Nakon povraćanja nikad nemoj nuditi ništa prvih dvadeset minuta, nakon toga daj eventualno malo tekućine.

    Bilo bi dobro ako imate temperaturu da nabavite rehidromiks sa okusom i daješ djetetu svako malo (5min) na žicu + malo tekućine.
    Čaj od šipka sa šećerom je dobar za bušu ako je iziritirana. Najvažnija je tekućina.


    Ja bih se složila da niste trebali na hitnu, puuno puta mi je dijete u noći na sirup reagiralo povraćanjem.

    Ako si toliko panična nemoj čekati da djetetu poraste temperatura iznad 39, daj čepić (on mislim i duže djeluje), a Dalsy daj samo u slučaju da
    Lupecet ništa ne smanji i ako ponovno raste temperatura pod Lupocetom.

    Gore si napisala da je od lupoceta temp pala u sat vremena sa 38,5 na 38,2, to je dobro, polako se smanjuje i u redu je, glavno da ne raste.
    Još jedna stvar je bitna, da ne pokrivaš dijete jako, da temperatura u stanu radije bude viša, a dijete laganije obućeno.
    Ako dijete kuri 38,5 i još ga k tome pokriješ, naravno da će temperatura skočiti preko 39.

    Tekućina (+rehidromiks), lagana odjeća, topliji stan, lagana hrana, ako curi nosić higijena nosa + odčepljivanje, ako se stvarno začepljuje nosić
    možda ne bi bilo loše dati bisoleks kapi ili sirup.

    Ali isto tako je važno, da ako dijete drhti da mu je zima onda ga u svakom slučaju moraš pokriti i ugrijati, unatoč temperaturi.
    Posljednje uređivanje od oka : 23.03.2013. at 11:12

  35. #35
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Cure su dale pametne savjete.
    Bez panike.
    Mi čekamo 3-4 dana s temperaturom i ako nema nikakvih pomaka na bolje nazovem dr. i posavjetujem se.
    S time da obično ima oko 39,4.
    Mojem obično temperatura počinje više rasti oko 17 do negdje 20 i onda druga runda noću oko 2 ili 3.
    Noću, ako relativno mirno spava ne dajem mu ništa, osim što pazim da nije pokriven.
    (Kažem relativno, jer obično u temperaturi bunca, govori po noći,... to mi spada pod normalno).
    Sirup ne dajem jer svaki povrati (ima druga tema o tome), dajem čepić.
    38,5 ne skidam, osim ako je izuzetno lošeg stanja.

    Mada teško je definirati loše stanje, jer moj u temperaturi ne jede, slabo pije, leži, spava, u svakom slučaju izgleda vrlo loše, ali to mi je normalno u bolesti, tijelo se bori i to je ok.

    Nudim stalno vodu pomalo, jer obično i loše pije.

    Ponavljam nema sile ići kod dr.

    Na nekoj temi sam več i napisala, mi smo na selu, nemamo lab koji radi non stop i krv se vadi samo u stvarno hitnim slučajevima kad dr. procijeni da treba, a ustvari treba rijetko.

    I da dodam, ne nisam smirena, vrlo se loše osjećam kad je dijete bolesno, ali ipak postupamo ovako.

    Nekako smo do toga došli spontano, jer je mojem djetetu problem dati lijek zbog tog povraćanja, pa smo uskoro skužili da ni večinu temperaturnih stanja ne treba snižavati, ili treba vrlo rijetko.
    Jana flašica i slamka je stalno pokraj kreveta i pijucka pomalo, a tako barem znam koliko je otprilike popio.

    Dajem mu laganu hranu jer jede slabo i loše.

    Dam mu i štapiće jer su slani tek toliko da dobije i nešto soli u organizam i da mu ne radi želudac na prazno.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Anemona, iskoristila bi priliku da te pitam. Napisala si da daješ čepiće. Mi ih ne koristimo, ali htjela bi biti upućena za ne daj Bože. Idemo redom. Za bebe postoje čepići paracetamola i ibuprofena. Za stariju djecu čepići ibuprofena ne postoje. Jesam li u pravu? Što onda daješ?
    Nešto sam ljetos surfala i istraživala, pa sam došla do zaključka da mog sina (18 kg) ne postoje čepići ibuprofena.
    Ako sam u krivu, pomozi savjetom.

    Hvala.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ibuprofen cepici ne postoje. Postoje paracetamol - Lupocet, Eferalgan koji ima dozu od 150mg pa je zgodan za vecu djecu. I naravno Voltaren.

  38. #38
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Za veču djecu ima i Lupocet čepići od 250, ibuprofen ne postoji. Nisam nikad našla ni ibuprofen za bebe u čepićima, ne znam da postoji.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Da, znači dobro sam skužila. Hvala puno. Ja sam ipak ibuprofen čepiće nabavila vani i imam ih za ne daj Bože. Ljetos smo imali situaciju kada je bilo potrebno kombinirati lupocet i ibuprofen čepiće, a ja nisam imala. Dala mi je jedna njemica, pa sam kasnije i kupila.

  40. #40
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Gdje si kupila? Jer ako ima za bebe, pretpostavljam da se mogu koristiti i za veču djecu.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    U ljekarni Frebel sam naručila nurofen čepiće. Na njima piše 125 mg, za djecu od 12,5 kg. Ma to mi je bilo važno prošlo ljeto kada je V. bio u nekakvom infektu sa povraćanjem i visokom temperaturom. Zbog povraćanja nije mogao uzimati sirupe i nismo imali izbora.

  42. #42
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    uz sve odlične savjete samo bih dodala da se zapravo (iz više izvora, doktora i bolnica) ne preporučaju voltaren čepići i sirupi jer znaju prenaglo spustiti temperaturu što može biti okidač za konvulzije.

    paracetamol i eventualno ibuprofen (kako su već cure rekle, ponoć je, temperatura iznad 39, ubrzano diše, mrzle ruke i noge - tad dajem ibuprofen) inače samo razgolititi, mlačna kupka i tako to

  43. #43
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Cure su dale pametne savjete.
    Bez panike.
    Mi čekamo 3-4 dana s temperaturom i ako nema nikakvih pomaka na bolje nazovem dr. i posavjetujem se.
    S time da obično ima oko 39,4.
    Mojem obično temperatura počinje više rasti oko 17 do negdje 20 i onda druga runda noću oko 2 ili 3.
    Noću, ako relativno mirno spava ne dajem mu ništa, osim što pazim da nije pokriven.
    (Kažem relativno, jer obično u temperaturi bunca, govori po noći,... to mi spada pod normalno).
    Sirup ne dajem jer svaki povrati (ima druga tema o tome), dajem čepić.
    38,5 ne skidam, osim ako je izuzetno lošeg stanja.

    Mada teško je definirati loše stanje, jer moj u temperaturi ne jede, slabo pije, leži, spava, u svakom slučaju izgleda vrlo loše, ali to mi je normalno u bolesti, tijelo se bori i to je ok.

    Nudim stalno vodu pomalo, jer obično i loše pije.

    Ponavljam nema sile ići kod dr.

    Na nekoj temi sam več i napisala, mi smo na selu, nemamo lab koji radi non stop i krv se vadi samo u stvarno hitnim slučajevima kad dr. procijeni da treba, a ustvari treba rijetko.

    I da dodam, ne nisam smirena, vrlo se loše osjećam kad je dijete bolesno, ali ipak postupamo ovako.

    Nekako smo do toga došli spontano, jer je mojem djetetu problem dati lijek zbog tog povraćanja, pa smo uskoro skužili da ni večinu temperaturnih stanja ne treba snižavati, ili treba vrlo rijetko.
    Jana flašica i slamka je stalno pokraj kreveta i pijucka pomalo, a tako barem znam koliko je otprilike popio.

    Dajem mu laganu hranu jer jede slabo i loše.

    Dam mu i štapiće jer su slani tek toliko da dobije i nešto soli u organizam i da mu ne radi želudac na prazno.
    E upravo tako ja radim s tim da sam zaboravila napisatii da je uvijek lagano obucen/pokriven za vrijeme temp, da ne potenciram rast.

    Mislim da je u toj prici najgori taj osjecaj nemoci, i mi kao roditelji se moramo nauciti nositi s tim - jer ovo je samo uvod u mnoge situacije u buducnosti u kojima cemo se osjecati nemocno i bez kontrole nad djetetovim zivotom. Ucimo se nositi s vlastitim strahom i ucimo vjerovati da ce sve biti ok.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    samo ću kratko mi imalo laringitis, izgleda gadni
    visoke temperature, inhalacije
    prva inhalacija u subotu ujutro i tabletice (ubijte me sada čega) i tako jučer popodne u dežurnoj službi kad smo došli na inhal. na temp. 38,8 dali su joj eferalgan 150 i inekcije solu - medrola noćas da bude mirna noć
    i bilo je savršeno, na dodir cijelu noć fibra nije bila niti za mjeriti, jutros i do negdje 15 sati 37 - 37,2
    a iza spavanja grintava, rumena izmjerili 38, pa došlo do 38,7 dosta loše izgleda, samo tuli, ležala bi na nama
    dobila je čepić eferalgan 150 ali se deset min poslje pokakala, mjerili da vidimo kako pada sporo, ali pada, ubacila sam i malo oblozića na noge i ruke
    sad je trenutno bolje raspoložena, slabo jede, u ova dva dana 7 dr. su je pregledali, kako je vikend mijenjaju se ujutro i navečer i prije svake inhalacije svak ju pregleda
    nije na odmet, ali jadna je cijela
    danas na popodnevnoj inhalaciji nam doktorica rekla da ujutro prije njenog pedijatra izvadimo leukocite i DKS za svaki slučaj
    kašalj se lijepo smiri nakon inhalacija i te inekcije, još ako fibra nije visoka, to je drugo dijete!

    eto kratko i zbrčkano kakva sam i sama (potpis ) , ali samo da znate o čemu se ipak radilo

    hvala svima, sad trenutno ne mogu pročitati sve postove, razumjet ćete, ali budem kad se počne ovo smirivati
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 24.03.2013. at 19:33

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    e i da ova danas popodne nam je dala aerius sirup, da ne daje injekcije!!

  46. #46
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Blekonja, ako stigneš pročiti, ja svojem nikad ne mjerim temperaturu odmah nakon spavanja, jer mi to nije realno stanje.
    Nakon spavanja ga pustim da se malo rashladi i dođe na "radnu temperaturu" cca pola sata, popije malo vode,... i onda mjerim.

    Sretno, držite se, za dan dva biti će puno bolje.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Evo, tjedan dana nakon preboljenih kozica i moj sin ima laganu temperaturu. Luda, luda, luda sam! Pa u 2,5 mjeseca četvrti puta. Od toga tri puta je pio antibiotik. Bit će red poduzimati konkretne poteze, ovo izluđuje.
    Blekonja, sretno i držite se!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    evo nakon tog čepića eferalgana u 17,20 sada je joj je 39 ona je grintava, samo tuli, leži, stavili malo obloga na ruke i noge 10 min
    sad ćemo opet mjeriti, ako to ide iznad 39 ja dajem dalsy....ne znam svaka vam čast, ali ja hrabrosti nemam za fibre puno preko 39
    voljela bi da sam hrabra kao vi!

  49. #49
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Blekonja, ako drugačije ne ide (sa kupanjem) daj joj Dalsy.
    Složi djetetu rehidromix i nadam se da je lagano obučena na ugodnoj sobnoj temperturi,
    samo ako ima zimnicu onda ju moraš pokriti.

  50. #50
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Rashlađivanje s kupanjem i oblozima su nas podučili doktori da se radi ako nakon 30 min od davanja antipiretika nitimalo ne pada ili i dalje raste temperatura, da se postupnim rashlađivanjem kupke sa cca 35 do 33 stupnjeva C pomogne organizmu dok antipiretik odradi svoje. Kod tih jurećih temp mi smo kombinirali paracetamol 15 mg/kg, kupka, i kad počne ponovno rasti (ne prije tri sata razmaka) brufen. Samo rashlađivanje bez antipitetika može zapravo potencirati temp i izazvati treskavicu.
    Mislim da si ispravno postupila što si išla doktoru, ne zbog visine temp nego je tebi očito dijete izgledalo kao da se jako loše osjeća i da je temperatura dodatno iscrpljuje, bez obzira što nekad u frci ne znamo objasniti svoj osjećaj dobro je poslušati intuiciju, jer ovako jako laringitis da su dali solumedrol je sigurno jako umara djetešce.
    I meni su rekli da se rehidromix ne daje ako dijete ne povraća više od 5 puta u 24h ili nema uporan proljev, višak elektrolita je isto nešto što ne bi trebalo izazvati...
    Posljednje uređivanje od pikula : 24.03.2013. at 21:09

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •