Pokazuje rezultate 1 do 50 od 173

Tema: zabrinuta majka- molim savjet

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Sigurna sam da pada negdje u spektar. Nadam se samo da je negdje lakse i blaze i da nece ici na gore. Prihvatila sam da je poseban i da treba vise paznje i ljubavi.. Izludjuje me izmjena momenata u kojima je normalno sretno dijete i onda momenti kad je u svom svijetu . Posebno me plasi njegova nevjerovatna koncentracija na detalje predmeta di mu mozes doslovce vikati na uho, dodirivati rukom a on ni da trepne a kapmoli da se okrene na zvuk ( tipa mahanje rucicama ka leptir i detaljno fascinantno proucavanje svojih prstica na rucicama..otvaranje zatvaranje ladica i slikovnica, vrtnja predmeta tipa kocki, kotaca, sviranje iste melodije na igracki). U tim trenutcima me obuhvati toliko jak i bolan strah i tjeskoba da ne mogu rijecima opisati...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj orcha prvotno napisa Vidi poruku
    Sigurna sam da pada negdje u spektar. Nadam se samo da je negdje lakse i blaze i da nece ici na gore. Prihvatila sam da je poseban i da treba vise paznje i ljubavi.. Izludjuje me izmjena momenata u kojima je normalno sretno dijete i onda momenti kad je u svom svijetu . Posebno me plasi njegova nevjerovatna koncentracija na detalje predmeta di mu mozes doslovce vikati na uho, dodirivati rukom a on ni da trepne a kapmoli da se okrene na zvuk ( tipa mahanje rucicama ka leptir i detaljno fascinantno proucavanje svojih prstica na rucicama..otvaranje zatvaranje ladica i slikovnica, vrtnja predmeta tipa kocki, kotaca, sviranje iste melodije na igracki). U tim trenutcima me obuhvati toliko jak i bolan strah i tjeskoba da ne mogu rijecima opisati...
    da li uopce ne reagira na tebe, ili ima i momenata kad mozes pridobiti njegovu paznju ? U ovim besmislenim radnjama tipa vrtenje predmeta ga pokusaj prekinuti, skrenuti mu paznju na nesto drugo.... I moj je Luka u toj dobi to radio, znao je proucavat svoje prstice, i vrtjet igracke po rukama, ali je sada sve to nestalo, igra se smisleno sa igrackama i predmetima. Ne mora uopce biti spektar, zbog kasnjenja u psihomotornom razvoju djeca se znaju cesto tako ponasati, ali ako i je u spektru, nije to nesto nerijesivo, ima ovdje na forumu puno mama ciji su klinci bili u tom spektru pa su savrseno napredovali. Ja se nekako vodim time da mi nije bitna toliko dijagnoza koliko adekvatna terapija, da se sa djetetom radi. Probaj se smiriti, znam da je tesko ali probaj , on osjeca da si nervozna. Grlim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •