Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Uganuli smo zglob - valjda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno Uganuli smo zglob - valjda

    Naime, jučer popodne je Hrvoje čudno nagazio rub stepenice i pao s njih. Nakon toga više ne može stati na lijevu nogu. Ništa nije otečeno, može micati sve prste, koljeno, kuk, zglob, puzi normalno, maše nogama na sve strane, na dodir ga ne boli, nasmijan je, veseo, vedar - samo ne može stati težinom na nogu.

    Naravno da se takve stvari UVIJEK dešavaju za vrijeme vikenda.

    Ja ga sad pošteđujem i tretiram to kao ozljedu zgloba.

    Mislite li da bi morala na hitnu?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno Re: Uganuli smo zglob - valjda

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Mislite li da bih morala na hitnu?

  3. #3
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    od kolege dečkić je stao na igračku i slomio neku koščicu u stopalu. isprva se uopće nije žalio, oni su i zaboravili da se popiknuo. nakon par dana nije mogao na nogu, pedica postavila milijardu nebuloznih dijagnoza (virus, artroza kuka, vadila mu krv, ma strašno nešto) i tek ih nakon par dana poslala u klaićevu slikati. par tjedana gipsa i sve je bilo u redu, u toj dobi kosti začas zarastaju.

    možda kod vas nije ništa, ali bolje odite poslikati.

    pusa nožici.

  4. #4
    lidac2004

    Početno

    draga, ja bi otisla da poslikaju nogicu, cisto zato da budete sigurni.
    cim on ne moze stati na nogicu znaci da ga boli pa je bolje provjeriti.

    puse malom misu .

  5. #5
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Alma, ja bih isto otišla docu da to pogleda.
    Nama se isto to dogodilo točno prije godinu dana. Bili smo na igralištu i nakon što se spustila s tobogana, nespretno se dočekala na noge. Kvrgava tratina, rupe i noga se izvrnula.
    Prvi tren nije bilo ništa, nismo uopće primijetili da je krivo doskočila, tek nakon par sati vidimo mi da joj je noga natekla i da se žali da je boli, ne može stati.
    Otišli na hitnu, poslikali, nije bilo niš slomljeno, malo se natukla, dobila oblog i za dva dana bilo je sve u redu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    možda smo mi malo "ležerniji" roditelji...ne vidim potrebe za panikom ako zglob nije natekao, može micati sa nogom i na dodir ga ne boli....jel ste mu probali primiti stopalo u ruku i zavrtiti ga malo u jednu, malo u drugu stranu?
    ako ne bude mogao stati na nogu ni nakon par dana, onda odite kod doktora...
    nadam se da bu sve ok

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Zglob još uvijek nije natečen pa mi se čini da neće ni biti. Nema modrica, ničega.

    Ma, navlačim mu nožicu u svim smjerovima - uopće ne reagira, kao da mu nije ništa. Danas je par puta pokušao stati na nožicu, napravio 2 koraka i onda opet podignuo u zrak. Mislim da ide na bolje, ali budući da, ako se radi o istegnutoj tetivi, za kompletno ozdravljenje treba par dana, pričekat ću do ponedjeljka. Ako do onda ne bude naznaka značajnijeg poboljšanja - idemo pedijatrici.


    Do onda se nosamo u slingu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Polako "šepa" po peti lijeve noge. Kad se zaboravi i prebaci cijelu težinu na stopalo, zajauče.

    Pedijatrica radi popodne i idemo ipak da to pogleda.
    Iako napredak postoji (npr. u subotu uopće nije mogao nožicom ni dotaknuti pod, a da ga ne zaboli ), mislim da ću biti mirnija ako mi ona kaže što misli.

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ne škodi provjeriti

    nego... hrvojeve slike me skroz izluđuju, dijete ti je slatko ko bombončić! ma, ko vreća bombona!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno


  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Šaljemo vam pusu ozdravilicu

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Bili kod pedijatrice.
    Najprije smo čekali 2 sata, da bi na kraju ona rekla da se njoj čini da nije ništa, ali da neka za svaki slučaj idemo na RTG.

    Došli mi na RTG, radno vrijeme gotovo, trebamo zvoniti dežurnom liječniku.
    Pozvonila, otvorio nam neki mladi dečko i šarmirao Hrvoja

    U sobu nas je pozvala mlada cura, pregledala Hrvoja i veli da misli da tu nije ništa slomljeno, ali da ide pitati liječnika što misli o tome.
    Došao liječnik, pregledao nožicu, rekao da bi trebao napraviti 4 snimke i da je to jaaaaako puno zračenja za tako malu bebicu, a da mu te snimke neće pokazati ništa što on već ne bi znao - da nije ništa slomljeno.
    Jer Hrvoje bez problema i bez boli miče sve zglobove, prstiće, udara nožicama i stoji na nozi - doduše, na peti, ali ipak.

    I ja ga pitam što bi on napravio da je to njegovo dijete, a on veli: "ako vi inzistirate, ja ću slikati - ali da se radi o mom djetetu, ne bih to učinio ni u kom slučaju."
    Pa nismo slikali, naravno.

    Uglavnom - najvjerojatnije je istegao neki mišić ili ligament, ali to je sad manje važno - ne smijemo forsirati hodanje, koliko on sam hoće i najkasnije za 10 dana (!) trebao bi biti kao nov.

    Thanks, cure, za vibrice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •