Stranica 11 od 20 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 964

Tema: Los brak.

  1. #501
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja sam s dijagnozom i lijekovima, ne on.

  2. #502

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mislim kad mi netko ovako kaze takvo je dijete i nece pa nece ..oprosti jennifer al dobihem ospice. Moje cetvero je bit ce tako krasno i suradljivo i idilicno .. Osim sto je treci na rubu autisticnog spektra. Jasno je meni da dijete ne zeli samo leci i zaspati... Samo ja to ne bih hendlala tako da nosim.

  3. #503
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Pa on se uljuljao debelo jer se meni nakon poroda nije dalo natezati s njim pored malog djeteta a on se nije nešto nudio. I tako sam ja sve odrađivala i bila obzirna prema njemu jer sam mu u trudnoći svašta priuštila, pa nisam spominjala da trebam pomoć. Dok konačno 2 godne poslije to nisam spomenula.

  4. #504
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Haha Lili, probala sam ja sve, i nema kod nas puno fajde od toga da ja stalno podmecem ledja iz ljubavi jer mi se ne da bit mrgud i talasat te stvaram pozitivnu atmosferu u kojij ce on sam pozeljeti sudjelovati, mos si mislit, muskarci su bogomdana bica koja sve to uzimaju zdravo za gotovo, ovako sam mrgud kad trebam bit mrgud pa poslije zasjajim jos sladjim cvrkutom.

  5. #505
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Znam lavko, na to sam i mislila, da ti pijes lijekove.

    Casa, pa dobij ospice, sto da ti radim. Ne znam kako ti hendlas svoju, valjda si cudotvorka.

  6. #506
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Jao ljudi meni se vrti u glavi, ja ću se za danas povući, moja moć apsorpcije je iscijeđena.

  7. #507

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Lavko, drz se i sve ti je to zivot. Ako ga volis, pusti ga da izbaci iz sebe sto treba. Kad pocnete razgovarat nemoj dramit vec nastavi u svakodnevnom tonu... I djeca imaju pravo bit s tatom nasamo bez da mame znaju sto rade. Pusti i dijete i muza da surfaju ili ne... Nece nista biti malenoh od sat surfanja a tako ce se otvorit vrata za drugacije zajednicko vrijeme.

  8. #508
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    i moj napreduje samo kad ga se prodrma, a sklon je eskapizmu za poludit, u njemu vlada jedan troll koji ga samo vuče u igrice i serije.
    ali da to radim prečesto, sigurna sam da ne bi bilo tako učinkovito, već bi se osjećao kao da ga stalno popravljam i da mu poručujem da ništa ne valja. Ovako i sam kaže "ma je, u pravu si" (nakon branjenja i psovanja i svađanja naravno). Tako da ta faza žmirenja po meni ima svoju svrhu, to je ko ono davanje kritika u sendviču između dvije pohvale.

    Inače, mm je imao jednu fazu kad je i sa sinom ušao u neki vrlo loš pattern komunikacije, i ja to nikako nisam mogla gledat kao "njihov odnos u koji se ne trebam petljati". Non stop su bili u svađi i ratu i nimalo se nisu razumjeli, a mm se tu postavljao kao da su za to oboje jednako krivi. Naravno da sam morala upotrijebit svu svoju snagu i energiju da mu ukažem na to da je sam za to odgovoran i da on to mora popravit, a ne čekat da se dijete popravi, bome smo se svađali i svađali oko toga. Dok mu nije došlo iz guzice u glavu i dok se nije toga ozbiljno uhvatio. Tako da i tu treba razlikovati je li nešto moj perfekcionizam, ili zaista problematičan odnos, jer ako dva člana moje obitelji imaju loš međusoban odnos, to je itekako moj problem.

  9. #509
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    jen, da, ali nije lako biti uz nekoga s dijagnozom. dok su me mučili napadi panike, ajme prije dvadeset godina, ja ne znam, to je bilo strašno. slobodno mogu reći da sam bila grozna i nimalo dobro društvo za nekakav suživot. nismo bili u braku, i iskreno, ne znam bih li ja onda izdržala da je bila obrnuta situacija.

    treba samo vidjeti što mislite kad kažete - preći preko toga. mislim da nije dobro prelaziti preko ičega što nam smeta. al isto tako treba biti svjestan (il se to ja samo tako tješim :D ) da dođu periodi u braku kad je brak - loš.
    baš loš.
    mi smo imali takve periode. il smo se stalno svađali, oko novaca, oko djece, oko kućanskih poslova, il pak živjeli kao dva cimera.

    a onda dođu i oni dobri periodi.

    suma sumarum, nakon 15 godina braka, niti ja baš ne vjerujem u te neke velike razgovore i velike instant promjene nakon njih.
    no, nisam ni pristalica prelaženja preko ičega.
    istreseš ti njemu šta imaš, istrese on tebi, pazite da se ne vrijeđate baš previše, nešto od svega toga se i ulovi, makar i s vremenskim odmakom i ajd dalje.

  10. #510
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Pa tangerina, potpis na sve, i ja imam slican pattern s muzem, vidim da je to cesta pojava.
    Ali se ne mogu zaliti na odnos s djecom, tu je stvarno super i tu se uopce ne petljam.

  11. #511
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Pa on se uljuljao debelo jer se meni nakon poroda nije dalo natezati s njim pored malog djeteta a on se nije nešto nudio. I tako sam ja sve odrađivala i bila obzirna prema njemu jer sam mu u trudnoći svašta priuštila, pa nisam spominjala da trebam pomoć. Dok konačno 2 godne poslije to nisam spomenula.
    u, ovo ti je vrlo uobičajena stvar.
    ja sam s j bila doma na porodiljnom i sve radila. nas dva sami, ja doma, on bi došao doma kao u hotel
    e, onda se rodio j, a on nastavio isto tako. ko u hotelu.
    sjećam se kako me jednu večer u krevetu uvatio totaslni očaj jer sam spoznala kako je to - to. kraj. ostajem samohrana mama, s bebom od par mjeseci.
    svađali se i svađali, on bio bezobrazan, kuća u kaosu, ma užas.
    i onda mu došlo iz dupeta u glavu.

  12. #512
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Pa ne znam sto mislis pod velikim razgovorima, mi dosta razgovaramo i oni, bas smo povezani, djeca odu spavat i mi otvorimo bocu vina i chillamo do 5 ujutro i istresamo si dusu u mirnoj atmosferi, i to nama bas pomaze da se u uzurbanom tempu ne nakupi puno stvari ispod tepiha. Nisu to po meni neki veliki razgovori vec normalan odnos, samo sto uz malu djecu treba pronaci vremena i za to.

  13. #513

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa cvijeto lavko je njemu rekla sta je imala... I sad ajmo dalje... Tako ja to vidim.
    Jen, da velika je razlika izmedu uljuljkanog muza koji povremeno vrijeda i osobe s dijagnozom na lijekovima. Ovo drugo je meni puno teze za suzivot i bas zato sto se lavko trudi i sto joj je bolje moze bit podrska muzu...

  14. #514

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    To ti jen nisu ti veliki razgovori... To su normalna propita brbljanja. Veliki razgovori su ti oni ozbiljni: ajmo sad ovo dogovorit. Pa ja se osjecam tako kad ti tako. A kako se ti osjecas kad ja... I tako dalje pa red rasporeda pa opet red ja poruka ...

  15. #515
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam sto mislis pod velikim razgovorima, mi dosta razgovaramo i oni, bas smo povezani, djeca odu spavat i mi otvorimo bocu vina i chillamo do 5 ujutro i istresamo si dusu u mirnoj atmosferi, i to nama bas pomaze da se u uzurbanom tempu ne nakupi puno stvari ispod tepiha. Nisu to po meni neki veliki razgovori vec normalan odnos, samo sto uz malu djecu treba pronaci vremena i za to.
    to je super. i ja bih tako isto. iskreno, tako sam nekako i zamišljala brak, razgovori do 5 ujutro uz bocu vina.
    al eto, ne pali u mom slučaju, mm zaspe valjda u 15 minuta kad bih ja chillala uz vino, do besvijesti bih mogla analizirati i filozofirati. hbg, ništa od toga u mom slučaju
    možemo pit vino, i zahebavati se, i kartati do 5 ujutro, to da, ali ne i razgovorati o odnosu.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 29.06.2016. at 15:21

  16. #516
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Haha Lili, probala sam ja sve, i nema kod nas puno fajde od toga da ja stalno podmecem ledja iz ljubavi jer mi se ne da bit mrgud i talasat te stvaram pozitivnu atmosferu u kojij ce on sam pozeljeti sudjelovati, mos si mislit, muskarci su bogomdana bica koja sve to uzimaju zdravo za gotovo, ovako sam mrgud kad trebam bit mrgud pa poslije zasjajim jos sladjim cvrkutom.
    e ovo mi je najgore, a uz to ja nisam po svojoj naravi mrgud (on je) nego turbo veseljak i pozitiva, onda mi još teže pada ako je on grintav i nezadovoljno nešto prigovara, torpedirala bih ga na Mars ne zbog samog grintanja nego što meni remeti moje raspoloženje i moj balans onda odem trčat i vratim se ko nova.


    cvijeto i ti si mi tako zanimljiva za čitati
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.06.2016. at 15:44

  17. #517
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    Curke,

    jel ima netko od vas muža onako iskonskog veseljaka, opuštenog i smirenog koji se rijetko nervozira?

    Heba te di su ti, nestali s lica zemlje

  18. #518
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke,

    jel ima netko od vas muža onako iskonskog veseljaka, opuštenog i smirenog koji se rijetko nervozira?

    Heba te di su ti, nestali s lica zemlje
    Moj bivši...

  19. #519
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    e ovo mi je najgore, a uz to ja nisam po svojoj naravi mrgud (on je) nego turbo veseljak i pozitiva, onda mi još teže pada ako je on grintav i nezadovoljno nešto prigovara, torpedirala bih ga na Mars ne zbog samog grintanja nego što meni remeti moje raspoloženje i moj balans onda odem trčat i vratim se ko nova.


    cvijeto i ti si mi tako zanimljiva za čitati
    Kao da sam ja pisala...točno to....osim što ja na žalost ne odem trčat :D ali uzmem psa pa odem šetati

  20. #520
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,598

    Početno

    jel ima netko od vas muža onako iskonskog veseljaka, opuštenog i smirenog koji se rijetko nervozira?
    Ima ih ima.

  21. #521
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Cvijeto, odat cu ti malu tajnu, mi paralelno igramo drustvene igre jer je moj sin ovisnik o drustvenim igrama pa ih imami milijun, pa red igre, red razgovora, pa u nekom trenutku prestanemo igrati kad se previse udubimo u razgovor. Mm se toliko omekne da cak pristane dici se prvi ujutro s djecom :D

  22. #522
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Moj bivši...
    Hebi ga nekad nas zezne vlastiti izbor, i ja sam imala jednog takvog bivšeg


    mitovski i šetnja sa psom je izvrsna relaksacija.

    ja mislim jen da su TM i MM zapravo jako dobri u usporedbi s nekim drugim, a nas dvije smo zahtjevne i ne dozvoljavamo "uljuljkivanje" moj se žali da mu stalno po kvartu govore da je on jedini tata koji je toliko vani s djecom (a to govore ovi čijih muževa nikad u blizini ni djece ni kuće).

  23. #523
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    možemo pit vino, i zahebavati se, i kartati do 5 ujutro, to da, ali ne i razgovorati o odnosu.
    Eto tome ti služe mailovi. Za muževe koji nemaju živaca slušati ili za parove koji bacaju posuđe po kući. U mailu nećeš napisati "Gle, ti si toliki kreten da bi trebao živjeti u ustanovi a ne u braku". Nego ćeš onako smireno i racionalno objasniti što ti ide na živce. A on će u miru čitati.

  24. #524
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Joj, da moram sa muzem komunicirati emailom, ne bi mi to sjelo. Iskreno, mislila bi da je skrenuo. Radije bi da me posalje u pm, nego da mi posalje neki psiho racionalni email.

  25. #525

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja bih na mail pomislila da je stvarno gotovo. Ono meni bi to bio znak da to nije covjek za mene. Al kuzim cemu to idejno sluzi. Samo ja tako smireno i u svadi a mm bi u mailu napisao U pm da u tri pm moras li .... Jesam li stoput je...rekao da je...

  26. #526
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke,

    jel ima netko od vas muža onako iskonskog veseljaka, opuštenog i smirenog koji se rijetko nervozira?

    Heba te di su ti, nestali s lica zemlje
    MM.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  27. #527
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, da moram sa muzem komunicirati emailom, ne bi mi to sjelo. Iskreno, mislila bi da je skrenuo. Radije bi da me posalje u pm, nego da mi posalje neki psiho racionalni email.
    To je zato što imate dobru komunikaciju. Ja i moj smo oboje pretemperamentni, nervozni i žestoki pa nikad ne uspijevamo ozbiljne i kritične situacije izvući mirnim i konstruktivnim razgovorom

  28. #528
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Sve ja to razumijem, da svaki brak ima faze, da ima teških perioda...
    i da se većina ljudi u braku i posvađa.
    i da u bijesu covjek svašta izgovori.
    no ipak postoje granice.
    Epiteti tipa - hebena glupača , meni je to nezamislivo.
    a problem je u tome, da kada parteri otpuste kočnice i krenu s takvom retorikom, se samo pitaš, sto je sljedeće?

  29. #529
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    MM.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    Je, tvoj je totalna mirnoca od covjeka, na kilometar se vidi

  30. #530
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke,

    jel ima netko od vas muža onako iskonskog veseljaka, opuštenog i smirenog koji se rijetko nervozira?

    Heba te di su ti, nestali s lica zemlje
    Mm je isto u toj vreći. Smiren. Bome i mora biti jer ne bi svatko mene podnio.

  31. #531
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Virnem svako malo sto pisete. Mailom komuniciraju oni koji to pismeno rade bolje nego usmeno. I u.miru pisu. I u miru citaju. I razmisle. Pa djeluju. To neki uzivo ne znaju.

  32. #532
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    1. Dobar brak se ne događa slučajno. Dobar brak se gradi.
    2. Učite iz iskustva. Nemojte ponavljati stalno iste pogreške.
    3. Ako mislite da on/ona izgleda dobro recite mu/joj.
    4. Budući da nitko nije savršen naučite cijeniti različitosti.
    5. Ignorirajte sitnice.
    6. Izlazite sa suprugom. Bez obzira što ste u braku morate imati povremene spojeve.
    7. Praštajte i nemojte biti zlopamtilo.
    8. Budite ljubazni. Sa suprugom uvijek razgovarajte s najvećom nježnošću. Recite „Hvala“, „Bi li molim te…“, „Bi li se ljutio ako bih ja…“
    9. Zajedno napravite večeru, zajedno večerajte, zajedno idite u krevet.
    10. Život je kratak recite „Volim te“ bar jednom dnevno.
    11. Što više vremena potrošite na pokušaje da mijenjate partnera, to ćete imati manje vremena da poboljšavate sebe.
    12. Pričajte jedno s drugim, ne jedno drugom.
    13. Nije važno oko čega se svađate, svađanje je loše za vaš odnos.
    14. Radite puno stvari zajedno.
    15. Radite puno stvari odvojeno.
    16. Nemojte brojati. Nemojte hodati uokolo brojeći što i tko od vas dvoje radi više.
    17. Uvijek se smiješite suprugu, čak i kad ste loše raspoloženi. Ovo je mala investicija koja donosi mnogo.
    18. Poštujte partnerovu privatnost. Privatnost je fundamentalna ljudska potreba, pa je poštujte.
    19. Karijera, osobni ciljevi i obitelj su važni, ali ništa nije važnije od vašeg braka.
    20. Budite svome partneru najveći navijač bilo čim da se bavi.
    21. Ako ste nešto oprostili nemojte to više spominjati.
    22. Vaša supruga/suprug ne treba znati da ste primijetili super guzu komada preko puta ulice.
    23. Budite spontani. Nasmijavajte partnera. Smijeh njeguje dušu.
    24. Ni jedna osoba vam ne može dati sve što trebate.
    25. Nemojte divljati ako je zaboravio obljetnicu.
    26. Pitajte partnera što možete učiniti za njega.
    27. Ako želite nešto, recite to. Nitko ne čita misli.
    28. Ako su vam djeca centar svemira, pojavit će se crna rupa kada odu od vas.
    29. Prepoznajte suprugove slabosti, ali se usredotočite na snage.
    30. Ako morate uvijek pobijediti u svađi, postupno ćete izgubiti vezu.
    31. Razgovarajte o svome braku, ali nikome nemojte ogovarati svog supružnika.
    32. Ne mora svako sitno neslaganje voditi do razgovora o vezi.
    33. U redu je ne slagati se i posvađati se, sve dok nakon toga razgovarate.
    34. Nije u redu galamiti, bacati stvari i slično, ni nasamo, a posebno ne pred drugima.
    35. Nemojte raspravljati pred drugima, osim ako se ne radi o odvjetniku ili bračnom savjetniku.
    36. Vaša supruga je vaša supruga, a ne vaša majka. Očistite za sobom i sami pospremajte svoje stvari.
    37. Nije vaš posao da usrećujete partnera niti je to moguće. Svatko je sam kovač svoje sreće.
    38. Cijenite ljubav koju vam partner daje. Ali nemojte očekivati da vam je poklanja. Ljubav trebate i zaslužiti.
    39. Kreirajte svoju tradiciju za blagdane.
    40. Ključ do intimnosti je dijeljenje želja, strahova i nadanja.
    41. Želite li usrećiti suprugu/supruga operite i složite rublje. Kućanski poslovi su velika prepreka na putu do sreće ukoliko ih samo jedan partner radi.
    42. Poslušajte tuđe savjete, ali sami donosite svoje odluke.
    43. Spontani izrazi ljubavi su bolji od planiranih.
    44. Biti sebičan i voljeti je nemoguće.
    45. Ako primijetite da vaša supruga poludi na spomen neke osobe ili teme, nemojte je spominjati.
    46. Samo zbog toga što znate gdje je nečiji okidač ne znači da to trebate koristiti.
    47. Ako ste više u krevetu budni s daljinskim upravljačem nego suprugom tada imate problema u braku.
    48. Novac je stvar oko koje treba razgovarati, ali ne svađati se.
    49. Kada ste rekli sve što ste imali, još dodajte partneru da ga volite umjesto da prijetite prekidom ili rastavom.
    50. Jedna odlična za kraj: „Da bi imali dobar brak svaki put kada ste u krivu priznajte, svaki put kada znate da ste u pravu prešutite“.

    To gugl kaze kad ga pitam o dobrom braku i dobroj vezi Mozda nesto i vrijedi primijeniti

  33. #533

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke,

    jel ima netko od vas muža onako iskonskog veseljaka, opuštenog i smirenog koji se rijetko nervozira?

    Heba te di su ti, nestali s lica zemlje
    pored mene je Treba mi dosta truda da ga unervozim

  34. #534
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    Nekako mi odgovori polov icni.

    Ok tih vasih par smirenih (sretnice ste) jesu ujedno i veseljaci? Ima njih smirenih al ono nisu neki veseljaci vise racionalni i razumni na zemlji, ozbiljnijeg profila?

    Meni je najsmjesnije kad meni drugi kazu kako je tvoj muz smiren i miran a ha ok priznam ja volim zivlji temperamentcal i veselu narav.

  35. #535
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja kad vidim ovaj popis mam me prođe volja za čitanjem, da gdje za činjenjem po njemu

  36. #536
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    Aleksandrovanja
    The same with me

    evo bas sam se lijepo u miru druzila s muzem mir tisina ljetna noc vino bas smo se lijepo ispricali i sad fino u krevetac. Bas mi se spava. Laku noc!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.06.2016. at 23:45

  37. #537
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja kad vidim ovaj popis mam me prođe volja za čitanjem, da gdje za činjenjem po njemu
    Nije to tebi za citanje.
    To kopiras i saljes muzu na mail neka proucava.

  38. #538
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Super je ovaj popis ali tko živi po njemu?
    Kod nas i dalje šutnja-čovjek je izjavio da mu je to terapija i zato ne komunicira. Do daljnjega.

  39. #539
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Kad već pričamo..kakp vi podnosite partnerovu šutnju? Na stranu to što je meni to nezrelo, očito nekome treba vremena. Ali teško je onom drugom koji ne šuti.

  40. #540
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Kad već pričamo..kakp vi podnosite partnerovu šutnju? Na stranu to što je meni to nezrelo, očito nekome treba vremena. Ali teško je onom drugom koji ne šuti.
    Nikako. Sutnju duzu od pola sata prekidam po svaku cijenu al to je ono sto kazem za sebe, ja bi se radije derala po ure, pa se pomorila, pa nastavila dalje normalno, nego sutila... md bi s druge strane mogao valjda sutit godinu dana, al s obzirom da ja to ne mogu, uvijek se brzo raspravimo, i idemo dalje

  41. #541
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    Ne znam fakat jer mi nikad ne zasutimo.
    mozda sam jednom ili 2x u ovih 16 godina a kad zasutim to je kod mene bio znak da je totalno presao granicu i mislim da se boji moje sutnje jer tad skace oko mene ko macka oko kase al tko mi kriv kad ne znam zasutit ja stalno pricam i bez price ne mogu .

    i ovako jadan popamti samo djelic informacija koje ja izgovorim ostatak filtrira

  42. #542
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,619

    Početno

    A jel kad odete s djetwtom negdje van Zg na npr 2 -3 dana da se kao obitelj odmorite od svakodnevice i rutine?
    Nas to preporodi i svo cetvero obozavamo putovanja. Melem za dusu i tijelo.

    barem da odete stajaznam ba 1dnevni izlet u Trakoscan.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.06.2016. at 07:38

  43. #543
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Kad već pričamo..kakp vi podnosite partnerovu šutnju? Na stranu to što je meni to nezrelo, očito nekome treba vremena. Ali teško je onom drugom koji ne šuti.
    Ja sam ona koja se makne i zasuti, a mm to nikako ne podnosi
    Moja sutnja je rezultat povrijedenosti i introvertiranosti u tom trenutku, moram se povuc jer da planem svasta bi rekla i povrijedila ga. Ostala bi vjerojatno bez pokojeg tanjura, stakla na vratima, krila ormara, prozora...pa mi se bolje maknut

  44. #544
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meščini da je bolje razbijat tanjure nego šutit.

  45. #545
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,332

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako mi odgovori polov icni.

    Ok tih vasih par smirenih (sretnice ste) jesu ujedno i veseljaci? Ima njih smirenih al ono nisu neki veseljaci vise racionalni i razumni na zemlji, ozbiljnijeg profila?

    Meni je najsmjesnije kad meni drugi kazu kako je tvoj muz smiren i miran a ha ok priznam ja volim zivlji temperamentcal i veselu narav.
    Moj je smiren i nije veseljak koji bi arlaukao na nogometnoj utakmici, ali je sposoban naći zadovoljstvo i tihu radost u malim stvarima (to sam tek od njega naučila, odnosno shvatila koja je to prednost). Ne uzrujava se oko budalaština. Nije kralj drame. Nije cjepidlaka ni zlopamtilo. Na sreću!

    Mana ove smirenosti je izvjesna doza inertnosti koja mi ne odgovara baš uvijek, ali bolje je da je tako. Ja sam ta koja uvijek vučem i teglim i bockam "treba ovo, treba ono", a on je taj koji kaže "ženo, stani na loptu, sve bu dobro, bitno smo već riješili". Dobro funkcioniramo zajedno, ali morali smo naučiti osobine partnera gledati u pozitivnom svjetlu. Ja nikad ne bih rekla "kog vraga ležiš na tom kauču cijeli dan" ali bih rekla "možeš mi skinuti zavjese". To je rečenica koja pokreće. On će se UVIJEK pridružiti svakoj aktivnosti. Neke će i pokrenuti, one koje ga zanimaju (auto, bicikli, vikendica do koje mu je stalo više nego meni). Tako su i djeca naučila - štajaznam, kad netko krene praznit suđericu ili vešmašinu, dojurit će bar još jedna osoba pomagati, da bude brže gotovo. Ali to nije nastalo preko noći.

    Bilo je svakakvih dana, pogotovo dok su djeca bila mala i dok sam ja radila posao koji me držao cijeli dan izvan kuće. Tu moram skinuti kapu mm-u, jer te 2 godine on je jasličkoj djeci bio i mama i tata, a ja sam bila iscrpljena i kronično nezadovoljna. Moralo je negdje puknuti i puklo je - našla drugi posao. Spasila sam si zdravlje, a po svoj prilici i brak.

  46. #546
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja sam isto tip za razbijat tanjure radije nego šutjeti. MM je tip koji može šutjeti zauvijek ako ja ne pokrenem razgovor. Ja iz svoje perspektive ne mogu shvatiti tu šutnju da živim sto godina, kako netko nema potrebu progovoriti, posebno ako ga nešto muči i što misli dobiti šutnjom-samo vrijeme da se ohladi valjda.
    Ovaj put je šutnja duža no ikada.

  47. #547
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hebi ga nekad nas zezne vlastiti izbor, i ja sam imala jednog takvog bivšeg

    A još je i kuhao.
    I bio pomorac, pa sam se i uspjela odmoriti i ponovno ga poželjeti.

    Ma ne žalim, znam dobro zašto je bivši.

  48. #548
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja kad vidim ovaj popis mam me prođe volja za čitanjem, da gdje za činjenjem po njemu
    I mene.

  49. #549
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Kad već pričamo..kakp vi podnosite partnerovu šutnju? Na stranu to što je meni to nezrelo, očito nekome treba vremena. Ali teško je onom drugom koji ne šuti.

    Pitam ga nešto o poslu, pa se raspriča.

  50. #550
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Meščini da je bolje razbijat tanjure nego šutit.
    Couldn't agree more!

Stranica 11 od 20 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •