Pokazuje rezultate 1 do 50 od 64

Tema: Priziv savjesti kod farmaceuta, kod hormonalnih terapija za zdravstvena stanja...

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    osobno sam protiv tog razdvajanja da li se koriste za liječenje nekog zdravstvenog problema ili za kontracepciju
    a nije me puno briga ni da li je netko u tom svom prizivu savjesti dosljedan ili licemjeran
    X.

    Razdvajanje crkve od države nije uzalud smišljeno, kao što ona uzalud niti ne pokušava biti dijelom države stoljećima. Ova konkretna magistra je možda motivirana uzletom katoličkih jastrebova koji šire pojam grijeha. Mislim... žene u nekim zemljama se bore dokazati da vožnja auta ne smanjuje plodnost i ne utječe loše na jajnike (radi se pak o muslimanskoj religiji).

    Religija mora ostati u privatnome. Ovo mora biti sakncionirano. Dok god to nije, ovisimo za svaku stvar o hirovima prizivatelja, koji pak ovise o tome što su čuli od popularnih donova.

    Magistra, ako si iz struke, pokušaj reagirati unutar struke na način koji nije samo "Bože sačuvaj".

  2. #2
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    X.

    Magistra, ako si iz struke, pokušaj reagirati unutar struke na način koji nije samo "Bože sačuvaj".
    Nisam u struci.
    Pokrenuh temu jer smatram da je ponašanje akterice u predmtnom slučaju za svaku osudu. Preteća situaciji su liječnici koji se u radno vrijeme na teret HZZO-a pozivaju na savjest, da bi savjest prespavala radnje za vlastiti džep. Već viđeno.
    I sad se farmaceutika sjetila istoga. Vidjela žaba gdje se konj potkiva pa i ona digla nogu.
    Problematično mi je i shvaćanje populacije djelovanja hormonalnih tableta i njihovih indikacija. Također mi je i problematično znanje samih zdravstvenih djelatnika iz specijaliziranog i općeg područja. Laik ima više znanja od pojedinih pa se neminovno pitam gdje su i kako zaslužili diplome, specijalizacije i radna mjesta. Meritokracija na svim razinama, dok pacijent s zdravstvenim stanjem, urgentnim / kroničnim, plaća cijenu po definiciji "operacija uspjela pacijent mrtav" pod što se može svesti i nalaz nadzora po ginekološkim odjelima i ambulantama bolnica prema kojem su sve radnje obavljene "prema pravilim struke".
    Još jednom; Bože me sačuvaj!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •