Stranica 142 od 383 PrviPrvi ... 4292132140141142143144152192242 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,051 do 7,100 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #7051
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,392

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj test je big bangom drzava najavila kao nesto sto ce rasteretit sustav (ovaj antigenski, sta ne, na koji je bb bila), a jos je rekla da ne moze sve testirati, pa je utoliko poseban. Ljudi se ne idu testirat iz hira, nego iz odgovornosti. Morat ce drzava odustat od svoje pedanterije il ce morat pricepit ljude da se ozbiljnije drze mjera il sustava nece biti. Nece ih niko vise pitat sto priznaju, a sto ne, ako se ovako nastavi jer ce nastat kaos, ako vec nije. Dakle, ne govorim o seroloskom, nego tom antigenskom.
    Kora je bila na serologiji koliko sam shvatila. O tome sam pisala.
    U brzi antigenski i ja ulazem nadu jer nas jedino to djelomicno moze spasiti kaosa u ovom trenutku.

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2227566

  2. #7052
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Država će sigurno "priznavati" pozitivan antigenski test, samo neće priznavati negativan.

  3. #7053
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Odnosno ako se za nešto traži negativan test (putovanje, liječnički pregledi), onda negativan antigenski sigurno neće biti dovoljan.

  4. #7054
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Odnosno ako se za nešto traži negativan test (putovanje, liječnički pregledi), onda negativan antigenski sigurno neće biti dovoljan.
    Ako pozitivan antigenski znači da ne moraš svaku malo u SI, ipak je nešto postignuto.

  5. #7055
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,392

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako pozitivan antigenski znači da ne moraš svaku malo u SI, ipak je nešto postignuto.
    Ma to ce se sigurno priznati . Tek su danas krenuli. Nisu stigli peporuke promjeniti.

  6. #7056

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ali to nema veze sa argumentom da je pozitivan serološki test pouzdana potvrda da je osoba nekada ranije preboljela Covid (pa se zato "ne priznaje")
    Serološkim testom na antitijela jednostavno je nemoguće utvrditi kad se infekcija desila
    I tu priča završava.

    :D
    Što to točno znači? Ako imaš potvrđenu prisutnosti antitijela, možeš li se u to vrijeme kada imaš antitijela zaraziti ili ne?

  7. #7057
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa ne, ali ti nitko ne zna reći koliko dugo nakon tog trenutka u kojem si napravila test se ne možeš zaraziti.

  8. #7058
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,392

    Početno

    Citiraj Kora prvotno napisa Vidi poruku
    Što to točno znači? Ako imaš potvrđenu prisutnosti antitijela, možeš li se u to vrijeme kada imaš antitijela zaraziti ili ne?
    Nitko ne zna kolika je kolicina antijela potrebna da bi zastita bila efikasna. Bolest je prekratko u populaciji da bi to mogli znati.

  9. #7059
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pih, a baš se tješim da smo sad mirni 3 mjeseca .

  10. #7060
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Moguće da jesi, navodno čak ni PCR ne pokaže odmah. Mislim da taj antigenski test ne može pogriješit na način da je negativnog proglasio pozitivnim, samo obrnuto. Ne znam hoće li se i država updejtat u smislu da se mogu ostvarivat prava na bolovanje i da vas ne sprašuju opet u SI, bez obzira što ste odradili o svom trošku taj antigenski test, nadam se da hoće - a, ako neće - da će vas onda poslati na PCR ako je to potrebno da ostvarujete pravo na bolovanje i poštedu od nove SI dok traju 3 mjeseca od ove SI.

    Tj. ne znam koji je onda hodogram za njega - mora li i na PCR ili je to dovoljno da ga vode kao kovid-pozitivnog i 3 mjeseca puštaju na miru od daljnjih SI.

    Neka bude tijek blag i da što jednostavnije ostvarite sve što vam treba.
    Nasu zaposlenicu je antigen oznacio pozitivnom, a nije imala koronu jer je testirana redovito zbog najmanjeg simptoma. Teoretski ju je mogla imati asimptomatski... ali oko mjesec dana nakon pozitivnog antigena je odbolovala simptomatsku, testom potvrdjenu koronu.

    Pouzdanost je trenutno niska, pogotovo kad je rijec o podrucju niske rasprostranjenosti testiranja.

  11. #7061
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nasu zaposlenicu je antigen oznacio pozitivnom, a nije imala koronu jer je testirana redovito zbog najmanjeg simptoma. Teoretski ju je mogla imati asimptomatski... ali oko mjesec dana nakon pozitivnog antigena je odbolovala simptomatsku, testom potvrdjenu koronu.

    Pouzdanost je trenutno niska, pogotovo kad je rijec o podrucju niske rasprostranjenosti testiranja.
    Seroloski. Istekao edit.

  12. #7062
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nasu zaposlenicu je antigen oznacio pozitivnom, a nije imala koronu jer je testirana redovito zbog najmanjeg simptoma. Teoretski ju je mogla imati asimptomatski... ali oko mjesec dana nakon pozitivnog antigena je odbolovala simptomatsku, testom potvrdjenu koronu.

    Pouzdanost je trenutno niska, pogotovo kad je rijec o podrucju niske rasprostranjenosti testiranja.
    O, jao, pa niti to. Koji je onda value add tog antigenskog testiranja, za što ima smisla? Možda ko neka vrata za uspješno dobijanje indikacije (uputnice) za PCR za obične simptomatske smrtnike?

  13. #7063
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Seroloski. Istekao edit.
    Serološki what, ne razumijem?

  14. #7064
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Serološki what, ne razumijem?
    Antitijela, iz krvi/seruma.

    Nemoj me danas hvatati za detalje. Peru me izbori. (A i cijeli dan sam doma imala cetvoro djece, luda sam kako god. )

  15. #7065
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kora je bila na serologiji koliko sam shvatila. O tome sam pisala.
    U brzi antigenski i ja ulazem nadu jer nas jedino to djelomicno moze spasiti kaosa u ovom trenutku.

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2227566
    Dok sam čitala taj tekst prije nego su došli do kraja sam u sebi pomislila - samo da uzmu južnokorejski - i srećom jesu. Ako su ga oni koristili, onda je valjda ok,
    To da ima loših i nekvalitetnih testova na tržištu, sigurno ima.


    Ali... po meni ovo dolazi dobrih mjesec dana prekasno. Brze testove smo trebali uvesti odavno, i svakog s bilo kakvom sumnjom na koronu odmah testirati time, a ne testirati probir nakon što 3 dana zove LOM i uvjerava da ima simptome i treba test... Misilm, mali korak naprijed ali ne vjerujem da ćemo time obuzdati epidemiju...

    Sad me zanima kako će se stvari odvijati u Slovačkoj, oni su 40.000 pozitivnih poslali u karantenu (plus one koji se nisu odazvali), a pretpostavljam da su i članovima obitelji stavili samoizolaciju. Baš me zanima da li će uspjeti napraviti "reset" epidemije pa da krivulju novozaraženih vrate nazad na točku od recimo pred 2 mjeseca (kraj ljeta) i onda opet pitanje brzine rasta, da li će biti sporija nego prošli put ili brža itd...

  16. #7066
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Antitijela, iz krvi/seruma.

    Nemoj me danas hvatati za detalje. Peru me izbori. (A i cijeli dan sam doma imala cetvoro djece, luda sam kako god. )
    Mi pricamo o antigenskim, drzim palceve za izbore !

  17. #7067
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi pricamo o antigenskim, drzim palceve za izbore !
    Aha, to je tu standard na hitnoj, u bolnicama, starackim domovima, a ponekad se nekom posreci i na redovnom testiranju pa dobije rapid antigen. Priznaje se kao i PCR. (No mi nemamo problema s bolovanjima na isti nacin pa nema nekih dodatnih pravila oko testova i izolacije.)

    (Posreci, u smislu da odmah dobije rezultat. Ne daju rapid antigen nekome tko je dugo bolestan ili je bio u kontaktu s covid-pozitivnim prije sto godina.)
    Posljednje uređivanje od Kaae : 05.11.2020. at 08:56

  18. #7068

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Kod nas kao i uvek - šizofrenično. Od prolećnog višednevnog policijskog časa do trenutnog nemanja protokola za obuzdavanje epidemije.
    S obzirom da kategorija samoizolacije ne postoji, da prosvetni radnici sa obolelim ukućanima i dalje idu na posao, da su svi seoski sportski treneri pozitivni i da oko 50% školske dece nešto trenira, svi smo već višestruki kontakti kontakata.

  19. #7069
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    A fakat! Hvala
    Onda to više i ne stoji da žene manje obolijevaju.
    Konfuzija, pa tko bi sad išao na prosvjed. Osim tebe i ine33
    Nisam ni na groblje otišla.
    A prosvjeda u nogama imam valjda 30tak: nekoliko prideova, nekoliko anti-desničarskih u Njemačkoj, nekoliko za reformu obrazovanja, nekoliko protiv Milinovićevog IVF zakona, nekoliko protiv Bandića, nekoliko dana u Varšavskoj... Sad stvarno ne znam što ti očekuješ.
    Ma ne, nista ja ne ocekujem... Mozda samo da prestanu testirati, jer uz +30% pozitivnih to stvarno nema smisla.

  20. #7070
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne vjerujem da netko tko ni ne zivi u HR vodi brigu zakaj tu kod nas nema lockdown-a
    A pogotovo nakon ovog komentara nista ne ocekujem.
    Ali dobro, vidjela sam i boljih, istina ne na Rodinom filozofskom kutku.

  21. #7071
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    A pogotovo nakon ovog komentara nista ne ocekujem.
    Ali dobro, vidjela sam i boljih, istina ne na Rodinom filozofskom kutku.
    A trebaš razumjeti da smo mi upravo u tom dreku, da većina nas ovdje nije okrala državu, niti su na rodinom forumu većina HDZ-ovi birači i veliki simpatizeri Kaptola. Trenutno se možeš javiti upravi vodovoda, jer ne mogu klonirati doktore i bolnice s opremom, a kontrolu odavno nemaju. Doktori su nam u emigraciji, da bi ih bilo dovoljno u Švedskoj za švedski model. Ono - tvoj komentar je sol na ranu, pa pretpostavljam da je i ovaj odgovor od jada.

  22. #7072
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Inače, Konfuzija, ja te razumijem - been there, done that.

  23. #7073
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne, nista ja ne ocekujem... Mozda samo da prestanu testirati, jer uz +30% pozitivnih to stvarno nema smisla.
    A ako nema lock down-a, i ako prestanu testirati - gdje smo tek onda?
    Ovako barem neke ljude možeš maknuti “s ulice”.

  24. #7074
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Kako ti bb?

  25. #7075
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,598

    Početno

    A ako nema lock down-a, i ako prestanu testirati - gdje smo tek onda?
    Bili bi upravo na istom mjestu gdje smo sad.

  26. #7076
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    A trebaš razumjeti da smo mi upravo u tom dreku, da većina nas ovdje nije okrala državu, niti su na rodinom forumu većina HDZ-ovi birači i veliki simpatizeri Kaptola. Trenutno se možeš javiti upravi vodovoda, jer ne mogu klonirati doktore i bolnice s opremom, a kontrolu odavno nemaju. Doktori su nam u emigraciji, da bi ih bilo dovoljno u Švedskoj za švedski model. Ono - tvoj komentar je sol na ranu, pa pretpostavljam da je i ovaj odgovor od jada.
    X

  27. #7077
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Bili bi upravo na istom mjestu gdje smo sad.
    Ako zatvorimo oči, nema promjena nikakvih .

  28. #7078
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    A trebaš razumjeti da smo mi upravo u tom dreku, da većina nas ovdje nije okrala državu, niti su na rodinom forumu većina HDZ-ovi birači i veliki simpatizeri Kaptola. Trenutno se možeš javiti upravi vodovoda, jer ne mogu klonirati doktore i bolnice s opremom, a kontrolu odavno nemaju. Doktori su nam u emigraciji, da bi ih bilo dovoljno u Švedskoj za švedski model. Ono - tvoj komentar je sol na ranu, pa pretpostavljam da je i ovaj odgovor od jada.
    Ja upravo jučer saznala da je doktor koji bi mogao pomoći u našoj specifičnoj situaciji sa bolesti, nedavno imigrirao u Švedsku, za stalno.
    Dođe mi da ga slijedimo....

  29. #7079
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala na pitanju Jelena, bolje. Imam još temp., ali za sad danas nema strašne glavobolje kao prva dva dana.

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Bili bi upravo na istom mjestu gdje smo sad.
    Kako to misliš? Da nema testiranja, ne bi bilo ni silnih samoizolacija.
    Jedno dijete (1.osnovne) je prošli tjedan cijeli razred bio u samoizolaciji. Sinov razred bio u školi jučer, od danas su u samoizolaciji. Kod najmlađe u vrtiću 3 grupe u samoizolaciji. (BTW Koji zaposleni roditelj to može hendlati? Jako mu se protivim, ali ajmo onda u lock down. Jer ovo je isto, samo se zove "neprekidna samoizolacija", a ne lock down.)

    Tako da ne bi bili na istom mjestu. Bilo bi puno više zaraženih, ali ne bi uopće bilo samoizolacija pa bi bilo još više zaraženih .
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 05.11.2020. at 17:04

  30. #7080
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Drži se i ti i tvoji

  31. #7081
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja upravo jučer saznala da je doktor koji bi mogao pomoći u našoj specifičnoj situaciji sa bolesti, nedavno imigrirao u Švedsku, za stalno.
    Dođe mi da ga slijedimo....
    Ja sam svog slijedila, samo mi je bliže, u Austriji.
    Nikako nisam za prestanak testiranja. To što se premalo testira, ne znači da treba prestati, nego povećati kapacitete.
    To mi je kao kad sam predebela i nemam baš kontrolu nad slatkišima pa ću zato prestati generalno paziti jer mi je isto. Nije isto. Samo se ne zavaravam da je sve pod kontrolom.

  32. #7082
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na pitanju Jelena, bolje. Imam još temp., ali za sad danas nema strašne glavobolje kao prva dva dana.

    Kako to misliš? Da nema testiranja, ne bi bilo ni silnih samoizolacija.
    Jedno dijete (1.osnovne) je prošli tjedan cijeli razred bio u samoizolaciji. Sinov razred bio u školi jučer, od danas su u samoizolaciji. Kod najmlađe u vrtiću 3 grupe u samoizolaciji. (BTW Koji zaposleni roditelj to može hendlati? Jako mu se protivim, ali ajmo onda u lock down. Jer ovo je isto, samo se zove "neprekidna samoizolacija", a ne lock down.)

    Tako da ne bi bili na istom mjestu. Bilo bi puno više zaraženih, ali ne bi uopće bilo samoizolacija pa bi bilo još više zaraženih .
    Bubilo, želim ti brzi oporavak.
    Meni trenutno nikako nije isto kao lock down, nego neki blagi. Dosad još nitko od moje i muževe porodice nije bio u SI. Ne znam koliko dugo, ali mi ne da nismo neprekidno u SI, nego nismo uopće u SI bili.

  33. #7083
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja bih sad iz glave nabrojala hrpu prijatelja, susjeda, razreda koji su bili u samoizoalciji... bez pretjerivanja, mislim da bih lako došla do brojke od 30 obitelji/dječjih kolektiva.

    No, ne zaboravimo da ja imam troje djece, poznajem 3 učiteljice, imam najmanje 10 roditeljskih grupa, poznajem sve iz tri škole i 3 vrtića. Ako me ujutro ne probudi poruka “mi smo u samoizoalciji” taj dan nema smisla .

  34. #7084
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Evo jedan pametan, ali tek kad ga je smijenilo

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2227969.aspx

  35. #7085
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    I ja se čudim kad vidim da neki izađu iz razredne grupe

    Sretnija sam kad mi dođe poruka kaj je za zadaću

  36. #7086
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Kaj smo rekli o pozitivnim bez simptoma?

  37. #7087

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Izolacija 10 dana od brisa, ako se ne pojave simptomi. Ako se pojave, od tada 10 dana uz obavezno 3 dana bez temperature.

  38. #7088
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih sad iz glave nabrojala hrpu prijatelja, susjeda, razreda koji su bili u samoizoalciji... bez pretjerivanja, mislim da bih lako došla do brojke od 30 obitelji/dječjih kolektiva.

    No, ne zaboravimo da ja imam troje djece, poznajem 3 učiteljice, imam najmanje 10 roditeljskih grupa, poznajem sve iz tri škole i 3 vrtića. Ako me ujutro ne probudi poruka “mi smo u samoizoalciji” taj dan nema smisla .
    Vjerujem.

    Htjela sam samo reći da ima dosta i onih drugih koji nisu stalno u SI. Lock down bi i njih zalokao.

    Ali da su dozvoljena okupljanja u zatvorenom, to mi je nevjerojatno. I još mi je nevjerojatnije da ljudi idu.

  39. #7089
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Bit će njima nevjerojatno koliko roditelja otvara bolovanje zbog samoizolacije vrtićke djece i djece nižih razreda, pa možda nešto poduzmu .

    Da ne pričam o ovom tumačenju 10+10 dana samoizolacije za članove kućanstva...

  40. #7090
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Bit će njima nevjerojatno koliko roditelja otvara bolovanje zbog samoizolacije vrtićke djece i djece nižih razreda, pa možda nešto poduzmu .

    Da ne pričam o ovom tumačenju 10+10 dana samoizolacije za članove kućanstva...
    Tko plaća bolovanje za SI ili covid? Je l to pogađa državnu blagajnu, osim u smislu reducirane uplate davanja zbog nižeg dohotka?

    Evo voda na mlin lock downa:

    https://www.eurekalert.org/pub_relea...-tvs110520.php

    Inače sam slučajno naletila na ovaj portal. Ima zbilja zanimljivih vijesti, ne samo o COVID-u. Preporučam umjesto čitanja kakve je tko cipele danas obukao

  41. #7091
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,730

    Početno

    Samoizolaciju placa HZZO i to 4257 kn/mjesecno.
    Izolacija ide kao i svako drugo bolovanje na trosak poslodavca.

  42. #7092
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,626

    Početno

    OK je se zna sigurno

    Ako mi vrtićarac mora u SI i ja il muž moramo ostati uz njega - što sa nama otvara, bolovanje ili SI? Mislim iznos naknade je isti za jedno i za drugo ako dobro gledam?

  43. #7093
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    OK je se zna sigurno

    Ako mi vrtićarac mora u SI i ja il muž moramo ostati uz njega - što sa nama otvara, bolovanje ili SI? Mislim iznos naknade je isti za jedno i za drugo ako dobro gledam?
    Otvara vam se bolovanje za njegu djeteta. Ovisi koje je dobi dijete ide li 70% ili 100% ali je limitirano i jedno i drugo na 4.257,28

  44. #7094
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    OK je se zna sigurno

    Ako mi vrtićarac mora u SI i ja il muž moramo ostati uz njega - što sa nama otvara, bolovanje ili SI? Mislim iznos naknade je isti za jedno i za drugo ako dobro gledam?
    Mislim da ti otvaranja bolovanje... osim ako ne razviješ simtpome, kada ti otvara SI... valjda.

  45. #7095
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ti otvaranja bolovanje... osim ako ne razviješ simtpome, kada ti otvara SI... valjda.
    Ako razvije simptome ona onda joj otvara klasično bolovanje i naknada je 70% na teret poslodavca. Ukoliko dijete razvije simptome onda ona i muž idu u SI i otvara im se SI koja ide na teret HZZO-a i koja je 100%, ali opet limitirana na 4.257,28.

  46. #7096
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,582

    Početno

    Drugim riječima za neku nadprosječnu plaću više se financijski isplati klasično bolovanje na sebe (ako razviješ simptome).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.11.2020. at 12:33

  47. #7097
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Uvijek se financijski više isplati bolovanje za sebe nego za njegu djeteta. Pogotovo što neki poslodavci nadoknađuju razliku koja nastane kad je radnik na bolovanju za sebe.

    Bolovanje za njegu djeteta je sramotno nisko.

  48. #7098
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Drugim riječima za neku nadprosječnu plaću više se financijski isplati klasično bolovanje na sebe (ako razviješ simptome).
    Da, ako je tvojih 70% veće od ovih 4.257,28.

  49. #7099
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Evo, ina, i profesorica Kamenov sa Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu slaže se s tvojom poznanicom, kako sam rekla, perspektiva tvoje poznanice nije uopće neutemeljena
    https://www.vecernji.hr/vijesti/koro...Yoac5DL88itUBM

  50. #7100
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,582

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ako je tvojih 70% veće od ovih 4.257,28.
    zato sam i napisala natprosječnu plaću.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •