Stranica 211 od 383 PrviPrvi ... 111161201209210211212213221261311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 10,501 do 10,550 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #10501
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    In love, nećeš moći nazad u HR iz Slovenije, jer naši ne priznaju cjepivo. Moraš imati test, novi. Ili u samoizolaciju do negativnog testa.
    Jučer bilo tako, napisala sam gore.

  2. #10502
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Ja se divim Srbiji kako je to bilo organizirano! Hrpa ljudi ali sve je islo tekuce, prvo su uzimali prijavljene s terminima, kad su njih pocistili su poceli pustati neprijavljene, nikakve nervoze nigje, ako je netko bio s djecom su ga uzeli preko reda, kad si usao unutra nekih 50 timova doktora, administratora i onih koji cijepe, sve sam rijesila u 15min...onda moras jos 15 min sjediti i slobodan si. Stvarno svaka čast!!!

  3. #10503
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    In love, nećeš moći nazad u HR iz Slovenije, jer naši ne priznaju cjepivo. Moraš imati test, novi. Ili u samoizolaciju do negativnog testa.
    Jučer bilo tako, napisala sam gore.
    Hr granicu normalno prelazis s izvadjenim antitijelima. Muz je u 11mj prelezao koronu i nakon toga je par puta presao granicu s tom potvrdom. Pogledaj si pravila.

  4. #10504
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    Sad vidim da može i jeftiniji test za povratak, ne treba PCR.
    Iako je to zahtijevanje testa od cijepljene osobe, totalna glupost.

    A što već nije glupo sa ovim mjerama?
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 29.03.2021. at 09:09

  5. #10505
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    A i cijepivo ce se kad tad priznati. Ali meni je glavna poanta cijepljenja zastita, imamo doma nepokretnu svekrvu, starog svekrva koji je teski alergicar i jos nisu cijepljeni, troje djece koje se ne mogu cijepiti zbog dobi pa je ovo bio jedini logican odabir. A sve sto dolazi s time je samo bonus.
    Posljednje uređivanje od In love : 29.03.2021. at 09:10

  6. #10506
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,980

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad vidim da može i jeftiniji test za povratak, ne treba PCR.
    Iako je to zahtijevanje testa od cijepljene osobe, totalna glupost.

    A što već nije glupo sa ovim mjerama?
    Nije glupost jer jos nije poznato mogu li cijepljene osobe prenositi virus.

  7. #10507
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,579

    Početno

    Pa sad koliko je glupo ili ne ,znam osobu koja je i nakon mjesec dana imala pozitivan test na koronu.ali su rekli da ne može virus širiti

  8. #10508
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    Kažu da osobe krvne grupe "0" imaju 14% manje šanse za oboljenja od korone.

    A ovo da cijepljene osobe mogu širiti virus je isto ni sim ni tam. Ne daje se virus u cjepivu. Znači da se virus isto može razmnožavati u tijelu cijepljene osobe, te ona može biti zarazna ako "oboli" unatoč cijepljenju. Čemu onda išta?
    Nonsens na nonsens.

  9. #10509
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,579

    Početno

    Pa i kod gripe se možeš zaraziti ako si cjepljen

  10. #10510
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    Da, ali zbog gripe ne zatvaraju cijele države.
    Znači da nikad više nećemo imati slobodu?
    Znači da će političari reći da cjepivo nije zaštita za "krdo", nego samo za sebe i držati nas pod čizmom do daljnjega?
    Ili će popustiti na određenom postotku? Preboljelih? Cijepljenih?
    Nigdje logike. To me sad najviše muči što se ove teme tiče.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 29.03.2021. at 11:05

  11. #10511

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Tek sad?
    O ovome se priča mjesecima.
    Ništa ovdje nema logike, cijepljenje ponajmanje.

  12. #10512
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Super cure, hvala na info svima. Zna li ko kako se az racuna onih 6 mjeseci imuniteta...od druge il od prve doze? Jel to 9 mjeseci, ajmo rec, administrativnog mira i rel. slobode, il 6? Sve vise mojih poznanika razmisljaju il o bg il ns...sta nece najesen doc opet cijepljeni 80-godisnjaci na red? Vjer. ni nece pustit cjepivo na nekomorbdotetne radne mase, osim ako se globalno ne promijeni strategija.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.03.2021. at 11:16

  13. #10513

  14. #10514
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ne znam jeste li popratili što vezano za benefite uzimanja vitamina D? Ima valjda indikacija s više strana koje govore u prilog tome da treba uzimati dodatni vitamin D, što umanjuje loše ishode bolesti, a čini se da umanjuje i šanse da se zarazite, ili pak da manjak vitamina D povećava sve te šanse (nisam još to razlučila), a manjak vitamina D je jako raširen u nekim zemljama/populacijama/grupama stanovništva.

    Npr. ovdje:
    https://www.nature.com/articles/s41598-020-77093-z

    Vitamin D deficiency markedly increases the chance of having severe disease after infection with SARS Cov-2. The intensity of inflammatory response is also higher in vitamin D deficient COVID-19 patients. This all translates to increase morbidity and mortality in COVID-19 patients who are deficient in vitamin D. Keeping the current COVID-19 pandemic in view authors recommend administration of vitamin D supplements to population at risk for COVID-19.

    Pa ovdje: https://www.thelancet.com/journals/l...003-6/fulltext


    The issue of vitamin D supplementation has been extensively debated, with strong arguments in favour and against. The COVID-19 pandemic has further escalated the discussion. It has long been clear that groups that traditionally exhibit vitamin D deficiency or insufficiency, such as older adults and nursing home residents, and Black, Asian, and minority ethnic populations, are the same groups that have also been disproportionately impacted by COVID-19. Additionally, increased time spent indoors due to strict lockdowns and shielding triggered concerns that some people might not obtain the necessary physiological levels of vitamin D from sunlight.

    (...)
    NICE should continue to monitor new evidence as it is peer-reviewed and published, including results from several clinical trials on vitamin D and COVID-19 outcomes that are currently underway. However, particularly in countries where the pandemic situation continues to worsen (and will continue to do so during the winter months before the effects of vaccinations become perceptible), additional evidence could come in just too late. In an ideal world, all health decisions would be made based on overwhelming evidence, but a time of crisis may call for a slightly different set of rules.
    Španjolci smatraju da ga treba uvesti kao terapiju: https://www.nutraingredients.com/Art...panish-society

    Kaže mi muž da ga je naša obiteljska dr. preporučila njegovim roditeljima već pred koji mjesec (za svekrvu znam da je u deficitu).
    Posljednje uređivanje od vertex : 29.03.2021. at 11:48

  15. #10515

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ništa ovdje nema logike, cijepljenje ponajmanje.
    Ja se slažem.
    I kampanja cijepljenja je "misli na druge". A ne zna se da li cijepljenja osoba može prenesti zarazu. Kako onda misliš na druge? Nikako...
    Ova faza ispitivanja traje ionako do kraja januara 2022, tako da je to za sada eksperiment. Vidjet će se tek...

  16. #10516
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se slažem.
    I kampanja cijepljenja je "misli na druge". A ne zna se da li cijepljenja osoba može prenesti zarazu. Kako onda misliš na druge? Nikako...
    Ova faza ispitivanja traje ionako do kraja januara 2022, tako da je to za sada eksperiment. Vidjet će se tek...
    Pa pretostavka je da ne moze. Tj. da moze postati pozitivna u malom postotku. U teoriji da mali broj cijepljenih moze prenositi zarazu.
    U svakom slucaju kad velik broj ljudi bude cijepljen zaraza ce se prenositi znacajno manje.

  17. #10517
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Mi se otisli danas cijepiti u Srbiju. Super organizacija, bilo je hrpa ljudi iz BIH, Makedonije, Madzarske, stranaca svakakvih...mi smo došli bez poziva, imali su 2 reda, za one s pozivom i one bez, stanes u red i cekas. Prvo su pustali sve s pozivom, onda su krenuli pustati nas, jako brzo to ide, unutra je sve savrseno organizirano, nekih 50ak timova, pregled lijecnika, pa upis i na kraju cijepljenje. Stranci mogu uzeti samo astrazenecu, domaci su mogli birati izmedju onog ste je bilo na pladnju.
    Mi smo se za to odlucili jer kod nas ovim tempom ne bi dosli na red nikada, nisu cijepili jos ni moju nepokretnu svekrvu i svekrva, koji je blizu 80-ete, na listi su i to je to.
    Otišli smo na blef i prošli, za drugu dozu će nas zvati mailom za 3mj.
    Hej, znas li mozda jel istina da ako se prijavis preko njihovog portala da onda mozes birati koje cjepivo zelis, ali i da moras cekati njihov poziv na cijepljenje, i to obicno bude da se moras sutradan tamo pojaviti?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  18. #10518
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Hej, znas li mozda jel istina da ako se prijavis preko njihovog portala da onda mozes birati koje cjepivo zelis, ali i da moras cekati njihov poziv na cijepljenje, i to obicno bude da se moras sutradan tamo pojaviti?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Kad se prijavis preko portala tamo biras ali kad dodjes tamo je za strance samo astra zeneca jer nje imaju previse, a domaci se ne zele cijepiti njome. Prijateljica se prijavila preko portala, dobila termin i astra zenecu. Ali to je bilo samo ovaj vikend, pratite kako ce biti ubuduce, ovaj vikend su dijelili cijepivo kojem brzo istice rok trajanja pa da ne propadne, zato su zvali regiju da dodju.
    Posljednje uređivanje od In love : 29.03.2021. at 12:32

  19. #10519
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jeste li popratili što vezano za benefite uzimanja vitamina D? Ima valjda indikacija s više strana koje govore u prilog tome da treba uzimati dodatni vitamin D, što umanjuje loše ishode bolesti, a čini se da umanjuje i šanse da se zarazite, ili pak da manjak vitamina D povećava sve te šanse (nisam još to razlučila), a manjak vitamina D je jako raširen u nekim zemljama/populacijama/grupama stanovništva.

    Npr. ovdje:
    https://www.nature.com/articles/s41598-020-77093-z



    Pa ovdje: https://www.thelancet.com/journals/l...003-6/fulltext




    Španjolci smatraju da ga treba uvesti kao terapiju: https://www.nutraingredients.com/Art...panish-society

    Kaže mi muž da ga je naša obiteljska dr. preporučila njegovim roditeljima već pred koji mjesec (za svekrvu znam da je u deficitu).
    Dosta sam o tome već čula. Na sjever u Europe se vitamim D dodaje u mlijeko i brašno (kruh) pa su se u nekom trenutku pojavili prijedlozi da se to radi u cijeloj Europi, baš radi Covida. A i susjedi koja je preboljela pa pati od umora je liječnica savjetovala vitamin D.
    Mislim da ljudima nije nepoznato jer mi kažu u ljekarni da se baš dosta prodaje u zadnje vrijeme.

  20. #10520
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,579

    Početno

    Ima d vitamin preko hzzo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.03.2021. at 12:38

  21. #10521
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Al taj hhzo vitamin mora bit indiciran. Jedna fizijatrica mi je savjetovala uzimanje d vit perko zim mjeseci, ona sama ima reum bolest, pa je uzimala stalno d vit, zadnji put mi je rekla da ga ne smije vise uzimat..Ocito se i s d vit moze pretjerat. Ja sam ga vadila nakon ljeta, optimalne razine, pa za par mjeseci na jesen pao, pa sam malo uzimalq, al ovaj koji se moze dobit u apoteci otc. Sumnjam da je d vit make ili break price, al ajde de.

  22. #10522

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Vitamin D3 je i inače poželjno piti barem u zimskim mjesecima, rijetko kog znam da živi u Europi, a da nema manjak vitamina D3.

  23. #10523
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,989

    Početno

    D vitamin uzimaju svi imunokompromitirani. Oleovit npr. ide na recept. Bezreceptno jedan od najisplativijih je ovaj
    https://ljekarna.hr/vitamin-d/4214-l...3-1000-iu.html
    (1000 IU u jednoj kapi, traje cijelu vječnost)

  24. #10524

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ja sam jesenas kupila D vitamin jer ga inače pijemo u profilaktičkim dozama ta tri najmračnija zimska meseca, već godinama.
    Još tada mi je apotekarka rekla da doktori sada preporučuju duplu profilaktičku dozu jer navodno ima neki uticaj na tok kovida. Mi smo uzimali uobičajene doze.

    Svaka vakcina do sada je smanjivala mogućnost i oboljenja i prenošenja. Nijedna nije sto posto uspešna u tome. Ne znam zašto bi ova bila izuzetak.

    Na malom seoskom uzorku zvanični podaci su ovakvi: od oko 2000 vakcinisanih stanovnika opštine, posle prve doze se zarazilo njih 14, a manje od 2 nedelje nakon druge doze njih 6. Kod nas je preko 95% njih dobilo Sinofarm. Pri tome u prethodnih samo 7 dana imamo 50 novoobolelih, a otkako je počela vakcinacija preko 300 ukupno, neki su i ozdravili... Znači od preko 300 obolelih 20 je vakcinisano i to niko potpuno, jer nisu stigli da razviju imunitet.

  25. #10525
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Sumnjam da je d vit make ili break price, al ajde de.
    Pa zapravo se to i istražuje, je li to za neke ljude make and brake:
    The risk of ICU admission was reduced by 82% among those treated with calcifediol (relative risk, RR = 0.18, 95% CI 0.11 – 0.29). Furthermore, admission to ICU was inversely related to baseline 25(OH)D levels (RR = 0.53, 95% CI 0.35 – 0.80). Mortality was lower among those given calcifediol compared to controls (6.5% vs 13.4%, p =0.001) with the calculated mortality risk being 64 % lower (RR = 0.36, 95% CI 0.19 – 0.67). The authors concluded that vitamin D status affect outcomes in COVID-19 and that supplementation appears to improve both disease progression and survival.
    https://hospitalhealthcare.com/covid...s-in-covid-19/
    Posljednje uređivanje od vertex : 29.03.2021. at 13:05

  26. #10526
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    Mene su poslali vaditi D vitamin, radi loma kosti prije koju godinu i nikakav je sada, duplo manje od potrebnog. Pijem po 3 kapi Oleovita, 14400IU/ml. Na recept ide. Dve muhe jednim udarcem :D

  27. #10527

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka vakcina do sada je smanjivala mogućnost i oboljenja i prenošenja. Nijedna nije sto posto uspešna u tome. Ne znam zašto bi ova bila izuzetak.
    Kao sto je Beti vec pisala, sve to stoji ali nakon drugih vakcina nismo ostajali doma iza zatvorenih granica.
    Vjerujem u medicinu. Vjerujem da virus postoji. Cijepit cu se ovaj tjedan.
    Ne vjerujem u ove mjere koje su izgubile svaki smisao i postale same sebi svrha.

  28. #10528
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    D vit mi lici na lauca i objasnjenje da je sad skok u dalm jer je bura koja susi nase mukozne barijere, al kad dodje jugo koje ce ih ovlazit, odmah ce bit pad . Malo zabave, kad vec nema cjepiva za siroke mase. Mislim, zabavljam se i ja, nemojte me krivo shvatit, kljucam d, zracim sobe, mjerim vlaznost prostorija. Al isto mislim da me neko zeza , pa me malo mazi po glavici s d vitaminom, kad vec ne moze cijepit.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.03.2021. at 14:59

  29. #10529
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vitamin D je odavno preporucen kao dodatna zastita u prevenciji protiv COVID-19, u velikim dozama. Ja uzimam 5000IU svaki drugi dan ili 2000-2500 dnevno, ovisno sto imam pri ruci. No ja sam u smrznutoj tundri.

    Smatra se da postoji dovoljno dokaza da cijepljene osobe ne prenose zarazu (ako i same nisu zarazene). To je sluzbena preporuka/poruka tu kod nas.

  30. #10530

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Kao sto je Beti vec pisala, sve to stoji ali nakon drugih vakcina nismo ostajali doma iza zatvorenih granica.
    Vjerujem u medicinu. Vjerujem da virus postoji. Cijepit cu se ovaj tjedan.
    Ne vjerujem u ove mjere koje su izgubile svaki smisao i postale same sebi svrha.

    Onda mislimo potpuno isto, sa tim što ja mislim na srpske "mere", ne pratim vaše...Ma ne pratim više ni naše, ko bi normalan to ispratio bez nervnog sloma...

    Jedino te nisam razumela prvu rečenicu? Nismo ostajali iza zatvorenih granica, ali sve zavisi šta je kome cilj. Meni je izlazak van granica daaaleko niže na listi prioriteta nego zdravlje porodice šire i uže. Razumem da su putovanja ekonomski važna, ali ne vidim kako je u tom pogledu svejedno da li si vakcinisan ili ne, šta sam propustila u čitanju?

  31. #10531
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Najbitnija je recenica 'cijepit cu se ovaj tjedan'. A nama u rh barem oko rijrke, istre, zg, je zivot bio dosta povezan sa slo i it, od dnevnih posl migranata, do skocit na sast u ljubljanu par puta tjedno. Nije ono egzotika koja se radila jednom u par mjeseci.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.03.2021. at 17:07

  32. #10532
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Ono, ideš planinarit na samoborsko i u 3 h 3x dobiješ poruku dobro došli u Sloveniju na mob. To je odmah tu, tako blizu, a tako daleko. Još je ulaz u EU te granice dodatno omekšao, a sad su se vratili Berlinski zidovi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.03.2021. at 17:09

  33. #10533

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ma da, ali vakcine bi valjda to olakšale? Ne pratim misao od rehab, da "nakon drugih vakcina nismo ostajali doma iza zatvorenih granica". Nema olakšica vakcinisanima, to hoće da kaže? Mislim, nebitno, zvučalo mi je kao neki argument zašto je vakcinacija beznačajna, ali verov. samo nešto nisam pročitala do kraja pa mi nije jasan smisao. Nije važno.

  34. #10534
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    To je bio nastavak na Jelenin i moj post.
    Nakon cijepljenja protiv gripe se isto moglo dobiti gripu, ali zbog gripe nisu zatvarati ljude u državne ili još manje granice.
    A sada ni cjepivo ne daje slobodu da budeš smatram zdravim ako se tako osjećaš i tako izgledaš i svaki bi te liječnik proglasio zdravim.
    Sada moraš testom dokazivati da si zdrav.
    Cijela je logika izvrnuti.

  35. #10535
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene su poslali vaditi D vitamin, radi loma kosti prije koju godinu i nikakav je sada, duplo manje od potrebnog. Pijem po 3 kapi Oleovita, 14400IU/ml. Na recept ide. Dve muhe jednim udarcem :D
    Pitaj doktoricu za ovaj, svakih 15 dana jedna ampula: https://mediately.co/hr/drugs/JemANv...oralna-otopina

  36. #10536
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    Nudila mi je, ali moj je želudac previše osjetljiv i nikako nije lijek izbora za mene.

  37. #10537

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    To je bio nastavak na Jelenin i moj post.
    Nakon cijepljenja protiv gripe se isto moglo dobiti gripu, ali zbog gripe nisu zatvarati ljude u državne ili još manje granice.
    A sada ni cjepivo ne daje slobodu da budeš smatram zdravim ako se tako osjećaš i tako izgledaš i svaki bi te liječnik proglasio zdravim.
    Sada moraš testom dokazivati da si zdrav.
    Cijela je logika izvrnuti.
    Eto, tocno tako.
    I jos nesto. Ljude se uvjetuje cjepivom za koje ne znamo jos pouzdano koliko ce doza biti dovoljno da nas zastiti, hoce li stititi od sojeva koji bi se mogli razviti u buducnosti, unatoc kojem se i dalje moramo drzati mjera poput nosenja maske i drzanja distance.. Ljudima je dosta. Meni je dosta. Nije uopce cudno sto izbijaju nemiri i sto teorije zavjere bujaju poput gljiva nakon kise. Za ovakve mjere nema nikakvog opravdanja. Sve mi je imalo smisla prosle godine kad je sve pocelo i kad smo imali minimalna saznanja o virusu. Sada je ovo situacija koja je totalno neodrziva.

  38. #10538
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    A što bi ti napravila?

  39. #10539
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene su poslali vaditi D vitamin, radi loma kosti prije koju godinu i nikakav je sada, duplo manje od potrebnog. Pijem po 3 kapi Oleovita, 14400IU/ml. Na recept ide. Dve muhe jednim udarcem :D
    3 kapi je 1200 IU

  40. #10540
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Meni je tu moram priznati full zanimljivo čitati kako je "situacija neizdrživa"
    Ono, otprilike nam je bolje nego što je ikad bilo 99% čovječanstva. Nit smo gladni, nit smo žedni, em krov nad glavom, em grijanje, em nam bombe ne padaju po glavi nit će nas sutra neka horda poklati i spaliti, em najbolje zdravstvo (i školstvo) u povijesti čovječanstva, najdulji prosječni životni vijek do sad i najviše prava koje smo ikad imali kao pojedinci u društvu (kad se pogleda zanjih ca 200.000 godina homo sapiensa).

    Ali je neizdrživo. I što je najbolje milijuni vjeruju u to...

  41. #10541

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A što bi ti napravila?
    Ja nisam strucna osoba. Komentiram kao laik i nije moje da planiram sto bih ja napravila. Ipak, vjerujem da imam koje zrno zdravog razuma da mogu zakljuciti da je npr. zatvaranje teretana dok su soping centri i trgovine otvoreni besmisleno.

  42. #10542

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je tu moram priznati full zanimljivo čitati kako je "situacija neizdrživa"
    Ono, otprilike nam je bolje nego što je ikad bilo 99% čovječanstva. Nit smo gladni, nit smo žedni, em krov nad glavom, em grijanje, em nam bombe ne padaju po glavi nit će nas sutra neka horda poklati i spaliti, em najbolje zdravstvo (i školstvo) u povijesti čovječanstva, najdulji prosječni životni vijek do sad i najviše prava koje smo ikad imali kao pojedinci u društvu (kad se pogleda zanjih ca 200.000 godina homo sapiensa).

    Ali je neizdrživo. I što je najbolje milijuni vjeruju u to...
    Jesam li zaista trebala naglasiti da mislim na trenutnu situaciju ? Trenutno su oko nas ljudi koji su gladni, krpaju kraj s krajem, u dugovima i pred slomom upravo zbog mjera kakve jesu. Drago mi je ako nisi takve upoznala niti cula za njih. Lijepo je zivjeti neokrznut drustvenim zbivanjima.

  43. #10543
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Pa ok, ali valjda imaš neku ideju ako misliš da su mjere besmislene.
    Ja mislim da je obrnuto da bi onda netko napisao da je besmisleno da su shopping centri zatvoreni dok su teretane otvorene.

  44. #10544
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,407

    Početno

    Da, i ja bi voljelja cuti ideju kako se postaviti prema situaciji bez mjera i cjepiva?
    Ono, zanima me.
    Jer ne vidim nacin. Samo vidim izbor manjeg zla u ovom trenutku.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.03.2021. at 21:14

  45. #10545

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ok, ali valjda imaš neku ideju ako misliš da su mjere besmislene.
    Ja mislim da je obrnuto da bi onda netko napisao da je besmisleno da su shopping centri zatvoreni dok su teretane otvorene.
    Po meni su odrzive mjere koje zahtijevaju nosenje maske, ucestalo pranje i dezinficiranje ruku, izolacija zarazenih osoba te distanca u odnosu na kvadraturu prostora. Npr, ako je dozvoljeno okupljanje do 25 ljudi u zatvorenom prostoru, nije isto kad se 25 ljudi okupi u sportskoj dvorani i malom lokalnom kaficu. To su, po meni, tri sasvim dovoljne i razumne mjere. Da se nisu donosile nerazumne odluke, sigurna sam da bi se ugostitelji, poduzetnici, itd. sami svojevoljno organizirali da klijentima nude sto vise online i dostavnih usluga. Sada smo se doveli u situaciju koja u ljudima samo budi inat, prkos i nepovjerenje prema ljudima koji donose odluke.

  46. #10546

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da, i ja bi voljelja cuti ideju kako se postaviti prema situaciji bez mjera i cjepiva?
    Ono, zanima me.
    Jer ne vidim nacin. Samo vidim izbor manjeg zla u ovom trenutku.
    Bez ikakvih mjera i cjepiva nece ici i ne vjerujem da se ovdje itko za to zalaze.

  47. #10547
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Koje konzistentne mjere? 450.000 učenika svaki dan sjedne u školske klupe u zatvorenom prostoru i većinom više od 25 njih i s puno manje m2 po glavi nego shoping centar I to je prva stvar protiv koje se 90% roditelja pobunilo kad su spomenuli da će je ukinuti. Itd...

    Priče o želji za konzistentnošću su samo priče koje se razbiju na prvu hrid osobnih interesa...

  48. #10548
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    3 kapi je 1200 IU
    Napisala sam IU/ml, ne u 3 kapi. Ali da, nisam računala koliko ima u jednoj kapi

  49. #10549
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,989

    Početno

    Rehab, te obične, jednostavne mjere koje su meni i tebi potpuno normalne, ljudi NE poštuju. Vidim to svaki dan u mnogim situacijama. Kaže mi frend, strastveni korisnik teretana, da im predvečer sve mjere u teretani čudesno nestaju. Dijete me informira o profačima koji otpočetka odbijaju nositi maske. Školarci svih uzrasta skidaju maske kad god im ladne na pamet. Hrpa kafića ima potpuno zatvorene terase, a unutra čovjek na čovjeku. Penzići pasionirano plaze supermarketima subotom ujutro kao da drugi dani ne postoje. Rodbina tulumari po kućama i održava velike svadbe u nedođijama. Samo je 38% medicinskih sestara na Rebru cijepljeno (ok, to ne spada u mjere, nego u manjak razuma) itd., itd.

  50. #10550
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je tu moram priznati full zanimljivo čitati kako je "situacija neizdrživa"
    Ono, otprilike nam je bolje nego što je ikad bilo 99% čovječanstva. Nit smo gladni, nit smo žedni, em krov nad glavom, em grijanje, em nam bombe ne padaju po glavi nit će nas sutra neka horda poklati i spaliti, em najbolje zdravstvo (i školstvo) u povijesti čovječanstva, najdulji prosječni životni vijek do sad i najviše prava koje smo ikad imali kao pojedinci u društvu (kad se pogleda zanjih ca 200.000 godina homo sapiensa).

    Ali je neizdrživo. I što je najbolje milijuni vjeruju u to...
    Meni osobno je najgore što mi je mama tjednima bila u bolnici i nisam ju smjela vidjeti i umrla je sama, a cijelo vrijeme nitko od nas, a ni ona, nismo imali kovid, znači mogla sam biti uz nju. Nikoga ne bismo ugrozile ni jedna ni druga da sam smjela biti uz svoju mamu. I to je nenadoknadivo. I plačem i sada.
    I taj pogreb kakav je morao biti, strašno je to sve doživjeti radi nerazumnih mjera. Pa neka mi netko kaže da je sve izdrživo.
    Da vam ne pričam o pomorcima i načinu na koji oni sada rade. Ili ne rade. Ili turističke agencije i autobuseri. Oni sigurno ne rade. Između ostalih.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •