Stranica 271 od 383 PrviPrvi ... 171221261269270271272273281321371 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 13,501 do 13,550 od 19127

Tema: Korona virus, panika ili?

  1. #13501

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Drago mi je što ti je bolje, Bubilo ! Možda te druga doza iznenadi pa bude podnošljivija od ove .
    I moji klinci su puno bolje što se tiče misteriozne viroze (koliko vidim kruži i kod druge dece iz sela), suvi kašalj je konačno nestao, još vuku zapušen nos oboje, ali dok je samo to dobro je.
    Brojevi obolelih nam ponovo skaču vrlo hitro, svaki dan po 50 više od prethodnog. Idući mesec će opet biti vrlo dinamičan na negativan način.

  2. #13502
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Prema mojem iskustvu imaju .

    Mene recimo zanima tok svijesti osobe koja se kategorički odbija cijepiti i onda npr. dobije koronu sa žešćim simptomima i završi recimo na respiratoru i u bolnici 10-tak dana. Što si onda misliš… “pa mogao sam se i cijepiti, možda bi isto ovako prošao…” Ili što? .
    Ne možda, nego sigurno isto.
    Kolega mi tvrdi da bi ja sigurno imala blažu kliničku sliku i bez cjepiva a mm jednako tešku jer "on zna" da ta cjepiva ničemu ne služe. Valjda doma ima neki grah iz kojeg gata, pardon, vidi budućnost.
    Drago mi je da si bolje. Tako je i meni bilo nakon prve doze. Druga doza me držala malo dulje, cca 48h ali je drugih 24h bilo neusporedivo bolje stanje od prva 24h.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  3. #13503
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,623

    Početno

    Iskreno, i meni nije jasno kako to da se planira grozna jesen ako imamo 350 tisuća preboljelih, 1,6milijuna koji su dobili barem jednu dozu...

    Znači ok, možemo imati opet na PCR x broj zaraženih, ali nije valjda da će nam i na ovaj broj biti dupkom pune bolnice, intenzivne i respiratori? To mi onda nema smisla.

    UK sad imala veće brojeve, ali smrti i hospitalizacije manje

  4. #13504
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, i meni nije jasno kako to da se planira grozna jesen ako imamo 350 tisuća preboljelih, 1,6milijuna koji su dobili barem jednu dozu...
    ovo i ja mislim, ne mislim da će bit bajka, ali opet je puno drugačija pozicija nego prošle godine
    samo je pitanje hoće li to biti dovoljno da ljudi mogu radit, ić u školu i na treninge itd

  5. #13505
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    UK ima visok postotak procjepljenosti starije populacije koja je najrizičnija za razvoj težeg oblika bolesti (zvoni mi 80%, ali nisam sigurna). Uz općenito visoku procijepljenost.

    u HR se cijepilo 30% starije populacije, ako se ne varam.
    Imamo mi još konja za tu utrku punjenja bolnica.

  6. #13506
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Gledam s djetetom povremeno Male znanstvenike. Toliko su neke stvari izbanalizirane da su netocne, premda su emisije jako dobro napravljene (uz iritantno jak Zg dijalekt voditelja). Dobijem želju da djetetu ukazem na to, al onda shvatim da ne znam odakle bih pocela, jer ima nikakve temelje. I da neka jednostavna objasnjenja u nekim slucajevima nisu moguca bez obzira na floskule da ako nesto znas da moras biti u stanju objasniti i malom djetetu.
    Eto tako meni zvuce ti komentari sumnjičavih na ovoj temi. Ne znas odakle bi poceo s osobama kojima se ne primaju objašnjenja izrazena s vjerojatnostima. Kao moja svekrva sto se svadja s meteorolozima kad je promjenjivo vrijeme - "tako mogu i ja prognozirati".

  7. #13507
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    UK ima visok postotak procjepljenosti starije populacije koja je najrizičnija za razvoj težeg oblika bolesti (zvoni mi 80%, ali nisam sigurna). Uz općenito visoku procijepljenost.

    u HR se cijepilo 30% starije populacije, ako se ne varam.
    Imamo mi još konja za tu utrku punjenja bolnica.
    Apsolutno. Pretpostavljam da je medju necijepljenima veci udio onih koji se opcenito neodgovorno ponasaju.

    Ja se ipak optimisticno nadam da ce biti manje opterecenje na bolnice. Usprkos ovima sto "propitkuju" opravdanost cijepljenja.

  8. #13508
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kao moja svekrva sto se svadja s meteorolozima kad je promjenjivo vrijeme - "tako mogu i ja prognozirati".
    da
    meni je ok da znam okvirne vjerojatnosti: 30% šansa za kišu nije isto kao i 95% šansa za kišu
    isto tako mi nije jednakovrijedna provjerena informacija o učinkovitosti cjepiva između 80 i 90% (ovisno o soju) i nepoznata vjerojatnost hoću li završiti na respiratoru ako se zarazim (jer nikad ne znaš kako će ti grah pasti, umrli su i mlađi i zdraviji i od mene).

    al moram priznati da mene najviše frustrira potpuni nedostatak procjene vjerojatnosti, primjerice kod potresa. Toliko sam ljuta na tu seizmologiju, nemam riječi. Čemu služi ta znanost, osim bilježenja nečega što se već dogodilo.

  9. #13509
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2291935

    Ponovo objasnjenja zasto umiru i cijepljeni. Dugacak je clanak - najkrace receno, u UK je u ukupnoj populaciji oko 50% procijepljeno. Medju umrlima ima 116 cijepljenih i 147 necijepljenih (cca). ALI! Cijepljeni i necijepljeni nisu slucajan uzorak, nego medju cijepljenima dominiraju rizicne skupine. Dok su necijepljeni u vecem udjelu mladji sigurni u svoj imunitet bez komorbiditeta. Znaci da medju cijepljenim rizicnim starijim i bolesnim umire cca 30% manje nego medju mladjim i jedrim antivakserima.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 28.07.2021. at 10:17

  10. #13510
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,623

    Početno

    Evo čitam danas da je 44% UK slučajeva bilo pozitivno na testu kad su iz nekog drugog razloga testirani (odlazak u bolnicu nevezano uz covid)
    Mislim da ćemo tako i mi trebati u budućnosti. Što više cijepiti, a onda prestanak testiranja za svako sranje nego ciljano

  11. #13511
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ...

    al moram priznati da mene najviše frustrira potpuni nedostatak procjene vjerojatnosti, primjerice kod potresa. Toliko sam ljuta na tu seizmologiju, nemam riječi. Čemu služi ta znanost, osim bilježenja nečega što se već dogodilo.
    Ne raumijem, i seizmologija daje isto predviđanja temeljem vjerojatnosti, npr s 95% vjerojatnošću u razdoblju od 500 godina bit će potres max magnitud x.x richtera" jedino sto je nama 500 godina puno a i podaci su na zalost pretežno ovisni o povijesnim dokumentima.

  12. #13512
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ne raumijem, i seizmologija daje isto predviđanja temeljem vjerojatnosti, npr s 95% vjerojatnošću u razdoblju od 500 godina bit će potres max magnitud x.x richtera" jedino sto je nama 500 godina puno a i podaci su na zalost pretežno ovisni o povijesnim dokumentima.
    jasno, takva procjena vjerojatnosti mi je u jednakom rangu kao i 100% vjerojatnosti da će Sunce umrijeti. Znam da hoće, ali mi ne znači ništa, u generacijskom smislu.
    Ako baš inzistiraš, voljela bih kada bi seizmologija mogla preciznije odrediti vjerojatnost jakog potresa na određenom području u jednom životnom vijeku, a bio bi pravi flex mišića kad bi mogla predvidjeti vjerojatnost potresa u kraćem vremenskom razdoblju.
    Plastično rečeno, voljela bih kada bi sezmologija bila nalik meteorologiji.

  13. #13513
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Zapitaju se koliko jakih potresa doživiš u svom životu a koliko puta padne kiša. Valjda je jasno da se prognozira u skladu s vremenskim horizontom samih događaja koji se prognoziraju. I tako sve znanosti. Zapitaj se i koliko košta dic jedan meteorološki balon 10km u zrak da napravi presjek trenutnog stanja atmosfere a koliko izbusiti 100km zemljine unutrašnjosti za detaljnu snimku geoloških struktura u kojima se desavaju potresi. I tako.. puno je teže raditi seizmicke prognoze i vremenski horizont je prirodno drugačiji.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 28.07.2021. at 11:30

  14. #13514
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    sve mi je to jasno
    no sve to nimalo me pomaže mojoj frustraciji oko nemogućnosti predviđanja potresa
    stoga nema potrebe za daljnjim pojašnjavanjem iz kojeg razloga je nemoguće na svakodnevnoj razini predvidjeti potres

  15. #13515
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Moj odgovor je bio na tvoju tvrdnju da seizmologija nista ne predviđa i samo biljezi prosle dogadjaje te da je zato beskorisna.

  16. #13516
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    sve mi je to jasno
    no sve to nimalo me pomaže mojoj frustraciji oko nemogućnosti predviđanja potresa
    stoga nema potrebe za daljnjim pojašnjavanjem iz kojeg razloga je nemoguće na svakodnevnoj razini predvidjeti potres
    Pa i seizmolozi su masu puta izjavljivali isto to, da im je bed da su nemocni u kratkorocnim prognozama. Što je tu je. Mozda jednom bude moguce. Samo je pitanje hoce li prije nestati zivota na Zemlji
    (Neki bi rekli da su, meteorolozi, uz epidemiologe, vračare, a seizmolozi posteni jer ne nagađaju i izražavaju vjerojatnost događaja )

  17. #13517
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    da
    meni je ok da znam okvirne vjerojatnosti: 30% šansa za kišu nije isto kao i 95% šansa za kišu
    isto tako mi nije jednakovrijedna provjerena informacija o učinkovitosti cjepiva između 80 i 90% (ovisno o soju) i nepoznata vjerojatnost hoću li završiti na respiratoru ako se zarazim (jer nikad ne znaš kako će ti grah pasti, umrli su i mlađi i zdraviji i od mene).

    al moram priznati da mene najviše frustrira potpuni nedostatak procjene vjerojatnosti, primjerice kod potresa. Toliko sam ljuta na tu seizmologiju, nemam riječi. Čemu služi ta znanost, osim bilježenja nečega što se već dogodilo.
    Pa evo, sluzi i tome da se,kad se dogodi jaki potres negdi ispod mora, u roku od par minuta izracuna epicentar, magnituda i dubina potresa i da se izda pravpdobno upozorenje na opasnost od tsunamija koje, izdano na vrijeme, moze spasiti stotine tisuca zivota.

    A sluzi i tome da ti kaze kakav tip gradjevina je potrebno izgraditi na kojem mjestu da bi bile sigurne od potresa koji bi se mogao dogoditi jednom u xy godina - pa, ako se zaista i sagrade takve građevine, evo jos nebrojeno spašenih života.

  18. #13518
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Nista kontra meteorologa, trodnevna dhmz prognoza je (za sutradan) tocna u sat, meni to bas znaci kod planiranja izleta.

  19. #13519
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A sluzi i tome da ti kaze kakav tip gradjevina je potrebno izgraditi na kojem mjestu da bi bile sigurne od potresa koji bi se mogao dogoditi jednom u xy godina - pa, ako se zaista i sagrade takve građevine, evo jos nebrojeno spašenih života.
    baš sam htjela ovo napisati
    seizmologija nikako nije beskorisna

  20. #13520
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    hmmm, pa nisam ni ja rekla da je beskorisna
    kako li se to samo podmetnulo

    vidim da je Jelena shvatila što želim reći
    a budući da sam rekla sve što mislim (i za što sam naglasila da se radi o osobnoj frustraciji zbog vrlo konkretnih, svakodnevnih nedostataka), prepuštam riječ ostalima da kažu još koju o blagodatima seizmologije i zašto ne trebam biti frustrirana
    može i na drugoj temi, da se ova ne uzurpira.
    dapače, rado bih da je na drugoj temi.

  21. #13521
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Off topic, al eto: Pre par godina sam imala Earth Science, seriju od dva predmeta, i s obzirom da zivim u trusnom podrucju tema zemljotresa je cesto bila u fokusu. Ono sto je tada bilo relevantno je da seizmolozi rade na predikcijskim sistemima, i to polje je jako napredovalo od kako se razvila GPS tehnologija. Dva primera koja su nama iznosili su UC Berkeley i japanska istrazivanja, i kazu da (ako je gps sistem instaliran, kao sto u SF Bay-u i japanu jeste), mogu da predvide zemljotres nekoliko sekundi unapred. U Japanu imaju i sistem upozoravanja, ali je isto neko jako kratko vreme u pitanju, no ipak znaci zbog tsunamija (kod nas se ploce taru, i nemamo opasnost of tsunamija).
    Posljednje uređivanje od kli_kli : 28.07.2021. at 15:56

  22. #13522
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    o tome se radi, ja uvažavam vaša mišljena i stavove.
    a vi ste odmah proglasili ne istomišljenike zatucanima.

    Netko tko se usudi preispitivat dobivene informacije , postaviti koje pitanje.

    Mene uče od malena kad ti nešto jako guraju/reklamiraju zapitaj se da li je zaista toliko dobro kao što kažu.

    Tu sam već napisala da smo imali reakciju na cjepivo(ne ovo nego dječje) , ne bezazlenu.
    I prevrnut ću informacije 100 puta ako treba , ali više niti andol ne pijem a da ne pročitam uputu o lijeku .

    Samo zato što je netko na Tv-u izjavio da se trebamo bojati, e pa ne ide.
    Još uvijek znam razmišljati donositi zaključke i odluke.

    Ono što je meni zanimljivo je razmišljanje ljudi koji se cjepe.
    Nije relevantni uzorak ali u mojoj okolini 9 od 10 koji su se cjepili nisu zato jer su mislili na zdravlje, nego da ne kompliciraju.
    Da može kod doktora, kafić, putovat .... nastavite niz sami.
    Evo ovo sam neki dan pomislila, da je obrnuta situacija i da je teško doći do vakcine, tačno bi tražili pete zveke čeketalo od štela da bi došli do istog.
    Koliko sam pratila od početka priče o vakcinama, svaki od proizvođača je davao informacije o njihovom sastavu. Ne mogu reći da je sve skriveno i da nam nije bilo dostupno.
    Ne znam koliko si ranije pratila temu, covid smo prebolovali sve 4 u porodici, mala od 2.5 je završila u bolnici, dr ne pamte kad im je dijete s jačom upalom pluća došlo na odjel. 13 dana bolnice.
    Ja sam 14 dana imala temp, oko 39, od toga 9 dana groznice. Sve me bolilo, nisam mogla udahnuti kako treba mjesec dana. Nemam komorbiditeta, 39 godina.
    Danas, nakon 4 mjeseca od posljednjeg simptoma, nemam više od pola kose, otpadala je u pramenovima, mala je svako malo bolesna.
    Ako mi to sve nije razlog da se vakcinisem, ne znam šta bi bilo. I tako svima iz moje okoline. Ne znam nikog ko je išao na vakcinaciju da bi mogao putovati.
    Mm i ja smo obavili vakcinisanje, birali smo Pfizer. Ne zato da bi mogla putovati, već zato što ne želim prozivljavati ovo sve isto nekad u zimu.

  23. #13523
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Sta mozes za par sekundi, ja ni poruku ne bih vidjela. Al da, fascinantni su mi jaki potresi u chileu i japanu, a ono nikom nista u tim super gradnjama.

  24. #13524
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,155

    Početno

    j-la, uzasno je to sto opisujes. Meni se cini da si ti i na vjezbacicama, je l da?
    Drzim fige da je sve reverzibilno i da se vratite u formu i ti i curka.

    ella, vjerojatno nisi prozivjela toliko opcih opasnosti i granatiranja. Da jesi, vjerojatno bi analogno gore citiranom postu zakljucila da se neces skloniti i zaštititi kad ti na TVu kazu da se skloni. Bez veze paniku raditi.

    Doduse, tu se puno lakse dodje do zakljucka da mozes poginuti, nego kod COVIDa gdje mozes negirati dugo dok ne pokosi nekog bliskog koga si osobno zarazio.

  25. #13525
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,578

    Početno

    Upravo to sto ste navele.

    Jako je bitna gradnja kad pricamo o potresima zato se u Japanu i ne dogadjaju nikakve strasne tragedije bez obzira na jacinu potresa.

  26. #13526
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,578

    Početno

    J-la fakat koma sta vas je sve zateklo al falatiBoze sad je iza vas

    Al da ima ljudi koji se cijepe radi putovanja i jednostavnijeg nacina zivota bome ima toga dosta.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.07.2021. at 17:59

  27. #13527
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,208

    Početno

    A što fali tom motivu za cijepljenje?
    I što ikoga briga tuđi razlog za cijepljenje!

  28. #13528
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    j-la, uzasno je to sto opisujes. Meni se cini da si ti i na vjezbacicama, je l da?
    Drzim fige da je sve reverzibilno i da se vratite u formu i ti i curka.
    Kako su drugi prošli sa posljedicama, nas dvije smo zapravo super. Vježbanju sam se vratila, ali kao da sam tek krenula, toliko sam i mogla, ništa pretjerano. Imala sam pauzu od bolesti.
    Eto to s kosom je bilo traumatično, sad se smanjuje, opada onako kako bi opadala u normalno opadanje u proljeće, i niklo je puno nove.

    Mala je oslabljenog imuniteta, svaka beštija je lovi. Što bi prije prošlo bez temp, sad je ima. Ostala nam je kontrola kardiologa za godinu. Odgodili smo i redovnu revakcinaciju u dogovoru sa pedijatrom i epidemiologom.

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A što fali tom motivu za cijepljenje?
    I što ikoga briga tuđi razlog za cijepljenje!
    Po meni, apsolutno ništa ne fali, sasvim je legitiman
    Ali kad se kaže da se 9 od 10 vakciniše samo iz tog razloga, i to prema nekom ograničenom uzroku, onda i ja mogu na svom ograničenom uzorku reći da to nije tako.
    Posljednje uređivanje od j-la : 28.07.2021. at 18:54

  29. #13529
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Ili necjepljenja

  30. #13530

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    J-la ja bi tvoju priču naštampala na flajere i delila okolo po ulici

    Nadam se da ćete se ubrzo potpuno oporaviti, većina koju znam sa težim oblicima (a itekako su i mlađi od tebe i isto zdravi) se sasvim oporavila nakon 6 meseci, vratila im se i boja kože i težina i deluju bez tegoba. Ali svi su užasnuti od mogućnosti da opet prođu isto. Iako to ne znači da su se svi i vakcinisali...

    Lili, kako je sve to iza njih ako je detetu i dalje imunitet slabiji a mami nedostaje kosa?
    Mislim znam da su ti namere dobre, i da si optimista, ali ja bih napravila drugačiji izbor reči. Ako ništa drugo, a ono jer je hospitalizacija deteta, iz bilo kog razloga, nešto za čega treba dosta vremena da se psihički "ostavi iza sebe".

    Meni je dobar bilo koji razlog za vakcinaciju- a čula sam raznih- ali ne podnosim kad priča počne sa: "Ja ti u to baš i ne verujem/sumnjam u bezbednost, al eto vakcinisao/la sam se jer (ubaci bilo koji razlog)".
    U fazonu ja sam vakcinisani antivakcer

  31. #13531
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Kosa će narasti,imunitet djeteta je malo složeniji poduhvat

  32. #13532
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Pulinka, nećeš vjerovat, ali imam kolege koje znaju kako sam prošla pa opet su antivakseri. Priča je ono u fazonu, nosi ti masku, nećemo se družiti i sve 5. A vakcinu ne bi primili jer eto, ne znaju šta će im se desiti. Moja lajicka teorija je, da ako si imao reakciju na vakcinu, od pravog virusa se nećeš lako izvući.
    Ne znam jesam li u takvom okruženju, ali u martu kad smo mi bolovali, zalijepilo je dosta poznanika, ne znam nikog kome je to bila "samo prehlada".

  33. #13533

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Verovaću ti itekako, u sličnom smo okruženju.
    Ima ko je i oba roditelja sahranio ali "to su sve u bolnici tako pisali da je korona". Ali opet, ima i ko se predomislio nakon tuđih i svojih iskustava, tako da valjda donekle vredi objašnjavati drugima...
    Ja isto laički mislim da jaka reakcija na vakcinu znači ili da si se već sreo sa koronom a ne znaš za to, ili bi te virus žestoko pregazio kad ga pokupiš.

  34. #13534
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,578

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A što fali tom motivu za cijepljenje?
    I što ikoga briga tuđi razlog za cijepljenje!
    Apsolutno se slazem s tobom i ne mislim da je to neki pogresan motiv. Ljudima je vise svega dosta i zele si pojednostavit neke stvari u zivotu, druzenje sa starijim clanovima obitelji, putovanja, opcenito normalniji zivot.

    Misle da nema drugog rjesenja za pandemiju, pa ajde de nisu ludi za cjepivom,al nema druge..dosta ih se ni ne boji korone i posljedica u smislu da su se cijepili da im cjepivo pomogne...ima svega.
    I sve je legitimno.

    Kad cujes pricu od j-la smrznes se, a eto opet neki oko nje su vrlo nonsalantni cak i pred j-la i njenom obitelji.

    100 ljudi, 100 ćudi.

  35. #13535
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Sta mozes za par sekundi, ja ni poruku ne bih vidjela. Al da, fascinantni su mi jaki potresi u chileu i japanu, a ono nikom nista u tim super gradnjama.
    upravo to, da seizmolozi ništa drugo i ne rade, ovo je najvažnije

  36. #13536
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    I sve je legitimno.
    To mislis u pravom smislu rijeci, zakonito (sto i jest) ili ono kao skroz ok jer, iako smo svi timski igraci, sasvim je razumno i prihvatljivo da netko bude i pi**a?

  37. #13537
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    To mislis u pravom smislu rijeci, zakonito (sto i jest) ili ono kao skroz ok jer, iako smo svi timski igraci, sasvim je razumno i prihvatljivo da netko bude i pi**a?
    umirem na ovo zadnje
    A to je sva suština. Moja kolegica, za koju svi govorimo da će zbog svog načina života živjeti 100 godina, neće upravo radi ovog što pišeš. Prvo krene sa pričom, ne znaš ti šta ima u vakcinama, pa kad joj dobro potegneš živce, kaže bojim se kako ću odreagivati jer vidiš koji su umrli.
    A realno, čuli smo samo za jednu smrt koja nije 100 % povezana sa vakcinacijom.

  38. #13538
    elleanora avatar
    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    155

    Početno

    [/QUOTE]
    Meni je dobar bilo koji razlog za vakcinaciju- a čula sam raznih- ali ne podnosim kad priča počne sa: "Ja ti u to baš i ne verujem/sumnjam u bezbednost, al eto vakcinisao/la sam se jer (ubaci bilo koji razlog)".
    U fazonu ja sam vakcinisani antivakcer [/QUOTE]

    Ima i takvih. Jako zanimljivi tekst jednog cijepljenog antivaksera:
    https://muralist.hr/politika/drazen-...en-antivakser/

  39. #13539
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Meni je dobar bilo koji razlog za vakcinaciju- a čula sam raznih- ali ne podnosim kad priča počne sa: "Ja ti u to baš i ne verujem/sumnjam u bezbednost, al eto vakcinisao/la sam se jer (ubaci bilo koji razlog)".
    U fazonu ja sam vakcinisani antivakcer [/QUOTE]

    Ima i takvih. Jako zanimljivi tekst jednog cijepljenog antivaksera:
    https://muralist.hr/politika/drazen-...en-antivakser/[/QUOTE]

    Obzirom da radim u laborstoriju i jos uz to sam u pracenju nakon cijepljenja ( uz moje kolege) i imam uvid u nalaze...10 tisuca nije nikakva specijalna brojka nakon prve doze koju pacijent uzme nakon preboljenja.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.07.2021. at 08:46

  40. #13540
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,730

    Početno

    Možda ne pratite sva dogadjanja ali jel znate da je na tržištu nedostatak čipova?
    Nije ni čudo da imamo antivaksere.

    Nego cijepila sam se jer mi zdrav razum kaže da je to nešto sto nam treba. Zajednici.
    Ali kad sam došla na cijepljenje i pitala koliko doza cu dobiti s obzirom na nedavno preboljenje liječnica mi je kratko.odgovorila. COVID potvrdu ne možete dobiti samo s jednom dozom. Kako želite.
    Tako da ta potvrda je očito motivacija mnogima.

  41. #13541

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ima i takvih. Jako zanimljivi tekst jednog cijepljenog antivaksera:
    https://muralist.hr/politika/drazen-...en-antivakser/
    I nije uzeo drugu dozu?
    E nesretnik. A ja bih tog doktora što ga je tako mudro posavetovao poslala na reedukaciju- kratak kurs iz zdravog razuma i imunologije.

    Ako je argument protiv vakcinacije "prečesta vakcinacija i previsok nivo antitela", onda bi većinu nas trebalo da ubije svaka nova sezona gripa.
    Zdrav razum: svake sezone gripa postoji more obolelih oko nas. Stalno smo izloženi virusu gripe u koncentracijama daleko većim nego što ih primimo vakcinom protiv gripa. I šta bude - ništa. Ako imamo sreće, dobar imunitet i povoljne životne okolnosti, godinama ne dobijemo pravi, razbuktali oblik gripa.
    Logikom ovog antivaksera trebalo bi da smo mrtvi najkasnije kao tinejdžeri, jer nakon toliko izlaganja virusu gripe, sigurno imamo "previše" antitela, zar ne?
    Posljednje uređivanje od pulinka : 29.07.2021. at 09:10

  42. #13542
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Možda ne pratite sva dogadjanja ali jel znate da je na tržištu nedostatak čipova?
    Nije ni čudo da imamo antivaksere.
    nedostatak je i dijelova za aute
    ne, ozbiljno, recimo, naša forumašica interior designer je neki dan objavila da ne ulazimo u preuređenja jer je jako teško doći do raznih sirovina i materijala, cijene idu gore, dugo se čeka
    sigurno ima još toga, ovo su stvari za koje sam čula i to su te dugoročne posljedice kojih je mene strah, taj cijeli lanac što sve vuče što u našem velikom selu
    Posljednje uređivanje od tangerina : 29.07.2021. at 09:16

  43. #13543
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ti dijelovi za aute su najčešće isto cipovi. Pa se čeka po 6 mjeseci za isporuku novog auta. Ogromna je potražnja zbog toga sto su ljudi masovno kupovali računala, mobitele i konzole (za rad, igru, bitcoinmining...) a u paraleli valjda sad već i svaka bolja žarulja ima cip u sebi. A tvornice čipova su grozno skupe za izgraditi pogotovo ove najmodernijih cipova. Kažu da ce shortage trajati vjerojatno jos 12-18 mjeseci dok tvornice ne uspiju podici kapacitete

  44. #13544
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,730

    Početno

    Ma sve su nagurali u cijepivo.

    Ja sam mislila da me muljaju kad su nam produljili isporuku auta.
    A oni ozbiljni

    Posljedice pandemije cemo jos dugo osjecati. Sto nedostatkom robe sto cijenom.

  45. #13545
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Je, čitala sam da neki auti do godine dana su skuplji nego takvi isti novi bas zbog toga sto ne čekaš 6 mjeseci.

  46. #13546
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    I nije uzeo drugu dozu?
    E nesretnik. A ja bih tog doktora što ga je tako mudro posavetovao poslala na reedukaciju- kratak kurs iz zdravog razuma i imunologije.

    Ako je argument protiv vakcinacije "prečesta vakcinacija i previsok nivo antitela", onda bi većinu nas trebalo da ubije svaka nova sezona gripa.
    Zdrav razum: svake sezone gripa postoji more obolelih oko nas. Stalno smo izloženi virusu gripe u koncentracijama daleko većim nego što ih primimo vakcinom protiv gripa. I šta bude - ništa. Ako imamo sreće, dobar imunitet i povoljne životne okolnosti, godinama ne dobijemo pravi, razbuktali oblik gripa.
    Logikom ovog antivaksera trebalo bi da smo mrtvi najkasnije kao tinejdžeri, jer nakon toliko izlaganja virusu gripe, sigurno imamo "previše" antitela, zar ne?
    Ne kužim zašto bi ti tog doktora poslala na reedukaciju,
    Pa zar nije bila preporuka bolest+ 1 doza?

  47. #13547
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ma sve su nagurali u cijepivo.

    Ja sam mislila da me muljaju kad su nam produljili isporuku auta.
    A oni ozbiljni

    Posljedice pandemije cemo jos dugo osjecati. Sto nedostatkom robe sto cijenom.
    Kad su ovo nedavno bile poplave u Njemačkoj, pa kaže poplavio Audi. Reko, sad će za pola godine kod nas u BiH biti "novih" audija Vidiš da će biti brza isporuka

    Prošle godine je naša lokalna šećerana bila u problemu. Prvo sam pomislila ma kako šećer, bar kod nas se masovno koristi. Onda čujem obrazloženje, Coca cola je najveći kupac šećera, kojoj je prodaja opala radi zatvorenih kafića. Majke mi, toliko sam usko gledala na to.

  48. #13548

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim zašto bi ti tog doktora poslala na reedukaciju,
    Pa zar nije bila preporuka bolest+ 1 doza?

    Kod nas nije takva preporuka.
    I nije stvar u tome, nego taj antivakser, i taj njegov dr savetnik, pominje i treću, četvrtu, petu dozu i kako je svaka od njih sve štetnija jer će nivo antitela biti toliki da će na kraju biti štetan za jadnog vakcinisanog.
    Po toj logici bi svako sledeće izlaganje bilo kom virusu trebalo da bude užasno štetno jer provocira beskonačno imuni sistem na sve jači odgovor - a u realnosti znamo da to baš i ne biva tako. Doktori bi svi odavno onda trebalo da su mrtvi, naročito opšta praksa .

    A evo, da umirimo antivaksere, kod nas krizni štab dao preporuku za treću dozu samo za vrlo vrlo specifične slučajeve narušenog imuniteta - u prevodu niko je od opšte populacije neće dobiti, bar kako su to juče definisali. Tj. verujem da vakcina za treću dozu ni - nema, ako se misli na Pfizer i Modernu. Jer ipak vreme teče i u Americi i ostatku Evrope, a oni svoju treću dozu rezervišu prvo za sebe, a drugima šta pretekne.

  49. #13549
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dobar bilo koji razlog za vakcinaciju- a čula sam raznih- ali ne podnosim kad priča počne sa: "Ja ti u to baš i ne verujem/sumnjam u bezbednost, al eto vakcinisao/la sam se jer (ubaci bilo koji razlog)".
    U fazonu ja sam vakcinisani antivakcer
    Ima i takvih. Jako zanimljivi tekst jednog cijepljenog antivaksera:
    https://muralist.hr/politika/drazen-...en-antivakser/[/QUOTE]

    Obzirom da radim u laborstoriju i jos uz to sam u pracenju nakon cijepljenja ( uz moje kolege) i imam uvid u nalaze...10 tisuca nije nikakva specijalna brojka nakon prve doze koju pacijent uzme nakon preboljenja.[/QUOTE]

    jos bolje, optimalna preporucena razina antitijela

  50. #13550
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj elleanora prvotno napisa Vidi poruku
    Točno tako. Ja osobno biram rizik od evv. negativnih posljedica covida, ako se kojim slučajem zarazim, nego od cjepiva kojeg kad primim sigurno sam ga primila. Jer nisu to samo patnje odmah ili nedugo nakon cijepljenja, ono što više brine su dugoročne posljedice, ja se sigurno ne bih s tim igrala. Po meni nismo "hrabri" mi koji se nećemo cijepiti, nego baš vi koji hoćete. Ja nisam tako hrabra da bih to riskirala.
    Ovo tek sad vidim. A znaš li koje sve negativne posljedice nakon prebolovanog covida možeš imati?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •