Stranica 18 od 60 PrviPrvi ... 8161718192028 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 2952

Tema: Što nam se to događa?

  1. #851
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Danas sam se prisjetila doajena kod kojeg je zatrudnila žena u 51. godini, pa još jedna žena s odstranjenim jajnicima, a sve je bilo isplivalo jer je neka žena koja je kod njega išla na IVF dobila dijete s nekom genetskom bolešću i utvrdilo se da dijete i ona nisu biološki povezani. Ti su ljudi živjeli u Njemačkoj pa su se usudili tužiti. Ništa nije dokazano jer ove druge žene nisu pristale na genetsko testiranje, a jedna uvijek može biti i greška. Pitanja u dokaznom postupku su tada slovenskim stručnjacima bila "je li teoretski moguće da žena u menopauzi s 51 godinu zatrudni". Teoretski je moguće. Koliko je likely da ima više takvih žena u njegvoj praksi nije bitno za sud. Mislim da se Lenhard osvrtao na kaos s podacima i kako je to moguće da se to događa i da se u uređenoj zemlji ne bi događala.

    Išla sam ga tražiiti jer sam promislila da je, u ovom dobu trenutnog mraka i Hodačkog iživljavanja, još to bilo mila majka. Ali, vidim da se probudila savjetst pa onda sigurno nije trgovao ljudima/osobama tada.

    https://www.novilist.hr/novosti/hrva...ba-i-pacijent/
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.05.2022. at 12:26

  2. #852
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Svimbalo je u pravu. Ukazuje se upravo na to.
    Thank you very much

  3. #853
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Ina, mislim da si u pravedničkom bijesu zabrijala na obje trenutno aktivne teme na Kutku.
    Nema prijekog suda u Duhačekovom tekstu, definitivno.

  4. #854
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    I beg to differ.

  5. #855
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,571

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, mislim da si u pravedničkom bijesu zabrijala na obje trenutno aktivne teme na Kutku..
    koji izraz, bome me nasmija.
    Ina33 je danas u turbo elementu rock it baby
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.05.2022. at 15:43

  6. #856
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Blizu smo ovome, lijepo se to vidi po eskalaciji prizivača koji se boje i zato se i prizivaju. Blizu smo scenariju kad će pustit žene da umiru jer.... a kriv je zakon, političari, nema znanja za to izvest i slično, a plus tko su oni da sude djetetu i to će bit iznimka, rijedak slučaj nažalost / nije se moglo spriječiti:

    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...olnice-1200411
    Posljednje uređivanje od ina33 : 14.06.2022. at 08:43

  7. #857
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,154

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Blizu smo ovome, lijepo se to vidi po eskalaciji prizivača koji se boje i zato se i prizivaju. Blizu smo scenariju kad će pustit žene da umiru jer.... a kriv je zakon, političari, nema znanja za to izvest i slično, a plus tko su oni da sude djetetu i to će bit iznimka, rijedak slučaj nažalost / nije se moglo spriječiti:

    https://slobodnadalmacija.hr/vijesti...olnice-1200411
    Ovo je prestrašno.

  8. #858
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Od moje kolegice kći, koja živi u Njemačkoj i bila je u 6. mjesecu trudnoće kad je ustanovljeno da je fetus bez bubrega i ima još neka teška oštećenja nespojiva sa životom, bez ikakvih odugovlačenja i problema joj je u ponedjeljak napravljen prekid trudnoće na način da su prvo s injekcijom zaustavili rad srca fetusa i zatim nju porodili i to u državnoj bolnici. Nije se čekalo, natezalo, zavlačilo i odugovlačilo i riskiralo ikakve komplikacije.
    Svugdje je to najnormalniji ginekološki zahvat/postupak, a bio je i kod nas.

  9. #859
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Kod nas nece uskoro bit znanja za doziranje kontracepcije :/. Ipak je to udar na hormone, nije to dobro za zene, treba im prvo pruzit psiholosku pomoc, znaju li zene kako tocno pilule djeluju ..

  10. #860
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Malta, ne smiju pomoc stranoj turistkinji kojoj prijeti sepsa jer srce jos kuca:

    https://www.bbc.com/news/world-61898437
    Posljednje uređivanje od ina33 : 23.06.2022. at 09:40

  11. #861
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ovaj i onaj poljski samo još jednom dokazuje da je laž da zagovrnici zabrane pobačaja jednako vrednuju život i majke i ploda jer evo srce koje kuca ploda posve nesposobnog za preživljavanje i koji će sigurno umrijeti je važnije od života ljudskog inkubatora zvanog žena.

  12. #862
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    https://www.independent.co.uk/news/w...box=1655986218

    Prebacit ce je avionom u menorcu, hvala bogu da je drzavljanka sad, a ne malte.

  13. #863
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj i onaj poljski samo još jednom dokazuje da je laž da zagovrnici zabrane pobačaja jednako vrednuju život i majke i ploda jer evo srce koje kuca ploda posve nesposobnog za preživljavanje i koji će sigurno umrijeti je važnije od života ljudskog inkubatora zvanog žena.
    Tako je. Nesto uvijek ima primat, ne moze se u nekim situacijama i jedno i drugo. Zena je drugo/tna. Za mene je zena prvotna.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.06.2022. at 00:48

  14. #864
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Vjerojatno je hard core narativ da je zapravo ovo rjesenje za nju grozno i da je oni zele spasiti od psihickih patnji, a mediji i tamo neka aktivistica koja radi karijeru na njenoj muci su napumpali pricu da joj je zivot ugrozen, a uopce nije i sto izvolijeva umjesto da malo priceka da srce stane, pa valjda ce bit ziva, samo rijetke umiru.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.06.2022. at 00:52

  15. #865
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.independent.co.uk/news/w...box=1655986218

    Prebacit ce je avionom u menorcu, hvala bogu da je drzavljanka sad, a ne malte.
    Uf, jadna zena. Dobro da su je mogli prebaciti.

  16. #866
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    A što da je Maltezanka?
    Koje bi joj onda bile opcije, s doktorima koji odbijaju dati potvrdu da moze putovati i potencijalno prijevoznici ma koji je bez potvrde odbijaju ukrcati? Čekati hoće li umrijeti kao ona jadna Poljakinja? To su sve posljedice života u državama predanim "katoličkim vrijednostima".

  17. #867
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    A što da je Maltezanka?
    Koje bi joj onda bile opcije, s doktorima koji odbijaju dati potvrdu da moze putovati i potencijalno prijevoznici ma koji je bez potvrde odbijaju ukrcati? Čekati hoće li umrijeti kao ona jadna Poljakinja? To su sve posljedice života u državama predanim "katoličkim vrijednostima".
    Da. Da je Maltenažnaka bilo bi "tough luck". Odgovor je jasan: naprosto u korijenu moramo rezati ovakvu orwellovsku "slavu života". Nema druge, nema koristi od zatvaranja očiju. Dobro jutro, Hrvatska i hvala Čavajdi što je sve iznijela na svjetelo dana!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.06.2022. at 12:44

  18. #868
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    A što da je Maltezanka?
    Koje bi joj onda bile opcije, s doktorima koji odbijaju dati potvrdu da moze putovati i potencijalno prijevoznici ma koji je bez potvrde odbijaju ukrcati? Čekati hoće li umrijeti kao ona jadna Poljakinja? To su sve posljedice života u državama predanim "katoličkim vrijednostima".
    Ako nema novaca, nista, ocito bi cekali da dijete umre il porod sam krene. Isto, ako sam dobro shvatila, kao i ovoj Amerikanki da nije imala putno zdravstveno osiguranje.

  19. #869
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nema novaca, nista, ocito bi cekali da dijete umre il porod sam krene. Isto, ako sam dobro shvatila, kao i ovoj Amerikanki da nije imala putno zdravstveno osiguranje.
    Pa očito zaboravljaš the opciju koja najviše straši - da ona umre. U Irskoj je krenula revolucija nakon što je žena umrla od sepse, naravno i dijete i sve je to bilo unaprijed jasno, ali se nije smjelo ništa jer je srce kucalo, i ovi Ameri navode da se na kraju nađeš u mislima da moliš da srce djeteta stane više. To katolički aktivisti namjerno zaboravljaju. Nadam se da neće nijedna Hrvatica umrijeti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.06.2022. at 12:57

  20. #870
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Dakle, namjerno se zanemaruje ta činjenica uz narativ da, eto, Čavajde žele biti "komotne" i nisu dovoljno strpljive, a sve bi se ionako samo razriješilo, što je LAŽ. Mrzim taj ženomrzački argument. Baš me vidi kako bi se kojem muškome spočitavala takva "komocija", odalamio bi šakom nekog ko bi mu to rekao i pitao se jeste li vi svi skupa normalni.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.06.2022. at 12:58

  21. #871
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Mislim... razriješilo bi se mogućom smrću majke. Koga šiša za majku. Nek se uzda(mo) i moli(mo) da neće biti baš taj scenarij. Ako bude - a, eto, čudesni su putevi božji / nije imala sreće / to je ipak rijetko.

  22. #872
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa očito zaboravljaš the opciju koja najviše straši - da ona umre. U Irskoj je krenula revolucija nakon što je žena umrla od sepse, naravno i dijete i sve je to bilo unaprijed jasno, ali se nije smjelo ništa jer je srce kucalo, i ovi Ameri navode da se na kraju nađeš u mislima da moliš da srce djeteta stane više. To katolički aktivisti namjerno zaboravljaju. Nadam se da neće nijedna Hrvatica umrijeti.
    Ne zaboravljam, samo je nisam napisala. Ona proizlazi iz "nista" kao jedna mogucnost.

  23. #873
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Isto je bilo Čavajdi. Nije bilo nikakvog razumnog rezona mučit je još tjednima / mjesecima samo da se ginekolozi ne bi morali politički izlagati. Kog briga za nju, ona je samo komotna, mogla se lijepo strpiti. Strpiti za što? U koju svrhu? Ona nije željela čekat smrt djeteta i izlagati se još većim zdravstvenim rizicima, a niko nijednu ženu ne tjera čekati, ako to želi. Ovo što su izlagali da je to strašno komplicirano, da se komada beba i da je zapravo za nju veći rizik prekid trudnoće što prije je laž.

  24. #874
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zaboravljam, samo je nisam napisala. Ona proizlazi iz "nista" kao jedna mogucnost.
    Zanimljivo kako baš to nisi napisala, a to je the sukus ovog slučaja jer neki slučajevi su ILI - ILI - moraš odlučiti - beba ili žena. A nije rozo cvijeće da se može i jare i pare uvijek, i upravo pretvaranje da se može je je glavni problem. Ovdje je još gore, jer nema spasa bebi, nego je odluka - neizlaganje liječnika ili ženin život. Bebi spasa nema.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.06.2022. at 13:05

  25. #875
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo kako baš to nisi napisala, a to je the sukus ovog slučaja jer neki slučajevi su ILI - ILI - moraš odlučiti - beba ili žena. A nije rozo cvijeće da se može i jare i pare uvijek, i upravo pretvaranje da se može je je glavni problem. Ovdje je još gore, jer nema spasa bebi, nego je odluka - neizlaganje liječnika ili ženin život. Bebi spasa nema.
    Pa sto cu napisati kad to jasno stoji u clanku koji si linkala. Al sta ce lijecnik, nece prekrsit zakon, pa zavrsit u zatvoru. Prvo moraju zakon promijenit. Al pp. da to bas i nece.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 24.06.2022. at 13:08

  26. #876
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nema novaca, nista, ocito bi cekali da dijete umre il porod sam krene. Isto, ako sam dobro shvatila, kao i ovoj Amerikanki da nije imala putno zdravstveno osiguranje.
    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zaboravljam, samo je nisam napisala. Ona proizlazi iz "nista" kao jedna mogucnost.
    Napisala si da moze cekati ili da fetus umre ili da porod krene. Nisi napisala čekati da umre kao treću opciju. Osim ako ti je njena smrt= ništa, pa ne vrijedi ni pisati o tome kao opciji.

  27. #877
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Napisala si da moze cekati ili da fetus umre ili da porod krene. Nisi napisala čekati da umre kao treću opciju. Osim ako ti je njena smrt= ništa, pa ne vrijedi ni pisati o tome kao opciji.
    Naravno da mi nije njena smrt nista.

  28. #878
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Meni bude zanimljivo kako uvijek kad dodje do ovakvih slučajeva krenu uvjeravanja da se zakoni krivo tumače i sl... mos mislit. Tumače se točno onako kako su napisani sa svim posljedicama koje proizlaze iz toga. Tako su sad tvrdili za onu jadnu poljakinju, da liječnici nisu dobro shvatili što smiju....
    Posljednje uređivanje od sillyme : 24.06.2022. at 13:30

  29. #879
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,061

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Meni bude zanimljivo kako uvijek kad dodje do ovakvih slučajeva krenu uvjeravanja da se zakoni krivo tumače i sl... mos mislit. Tumače se točno onako kako su napisani sa svim posljedicama koje proizlaze iz toga. Tako su sad tvrdili za onu jadnu poljakinju, da liječnici nisu dobro shvatili što smiju....
    Jel dozvoljavaju malteski zakoni pobacaj u ovakvoj situaciji pa ga nitko nije htio obavit, ili ne dozvoljavaju? Ako znas.

  30. #880
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Meni bude zanimljivo kako uvijek kad dodje do ovakvih slučajeva krenu uvjeravanja da se zakoni krivo tumače i sl... mos mislit. Tumače se točno onako kako su napisani sa svim posljedicama koje proizlaze iz toga. Tako su sad tvrdili za onu jadnu poljakinju, da liječnici nisu dobro shvatili što smiju....
    Ne mogu te jače potpisat.

  31. #881
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Jel dozvoljavaju malteski zakoni pobacaj u ovakvoj situaciji pa ga nitko nije htio obavit, ili ne dozvoljavaju? Ako znas.
    Malteški, poljski, irski zakoni očito ne dozvoljavaju. Naš dozvoljava, ali izmišljaju 24. tjedan kao granice itd. Praksa očito ne dozvoljava - umri, sori, ali ja neću riskirat ništa, uostalom, ipak se to ne može vidjeti, možda se može liječiti dijete i slične nebuloze. Ti zakoni, ti liječnici, kao i neki naši liječnici jednostano ne priznaju ovo kao mogućnost, frigaj ga što su te žene u njihovoj percepciji vjerojatno rijetke žrtve tog ideološkog rata, što je to u odnosu na "spašenu dječicu" (moš' mislit, vjerojatno se svaka snašla pa otišla u Španjolsku prekinut trudnoću). Sve skupa je naprosto besmisleno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.06.2022. at 13:50

  32. #882
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Kao što se i onaj Slovenac u okršaju s Ćorušićem jednostavno frapirao i ostao bez teksta, jer on ne operira u ideloškoj razini nego u praktično-stručnoj i ne može vjerojavati da kolega izriče laži o komadanju bebe i nije spreman diskutirati na toj razini. To nema smisla ni za koga (u Čavajdinom slučaju, to čekanje), osim za liječnike da se ne zamjeraju HDZ-u koji kadrovira po bolnicama.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.06.2022. at 13:52

  33. #883
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro jutro, Hrvatska i hvala Čavajdi što je sve iznijela na svjetelo dana!
    Mogu li te pitati, kad već zahvaljuješ Mireli, što misliš, je li ona svojim javnim istupanjem uistinu nešto postigla? Vjerojatno ćeš odgovoriti istim protupitanjem pa da te preduhitrim - ja mislim da i nije nešto napravila. Koga je to ona osvijestila? Pa nije njezina priča prva takva priča koja je postala javna... Da je nastavila s "borbom" nakon abortusa, s prijateljima, odvjetnicom, istomišljenicima, sve bi bilo drukčije. A nastalo je zatišje (i čini se, ne privremeno), "prodavala je" sekin auto (dakle, vratila se u kakvu-takvu životnu kolotečinu) pa je uskoro "zamrznula" svoj Facebook profil i to je to. Ne misliš li, Ina, da bi onda barem vatreni zagovornici "ženskih prava" (poput tebe) trebali nastaviti tamo gdje je ona stala, ako već ona nema snage? Ili misliš da je sve riješeno i da se takvo što više neće događati? Bit ću iskrena - uistinu ne vjerujem toj ženi, mislim da je razlog njezina javnog istupanja - isključivo osobne prirode. Uopće ne mislim da se borila za "sve žene". Tko joj je to dosad branio? A i tko vama drugima brani? Mora li se čovjek naći u takvoj situaciji da bi se pokrenuo ili je dovoljna spoznaja o toj "nepravdi"? Legitimno pitanje, da, jer nitko ne može zanijekati da je cijela Hrvatska bila na nogama, kako god tko razmišljao... Ako je to i dalje sudbina nekih žena, što se onda čeka?

    Istina, neki će odgovorni biti financijski kažnjeni za određene "prekršaje, previde i sl.", ali čini mi se da tu sve staje...

    Ali čini mi se da stižu novi nemiri zbog tek donesene presude američkog Vrhovnog suda...

    https://www.vecernji.hr/vijesti/vrho...-sad-u-1597101

  34. #884
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    U Americi je ukinuta presuda koja je bila osnova legalizaciji prekida trudnoce prije 50 godina.
    Civilizacija ide unatrag.

  35. #885
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,180

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    U Americi je ukinuta presuda koja je bila osnova legalizaciji prekida trudnoce prije 50 godina.
    Civilizacija ide unatrag.
    Da, došla sam to linkati. Iako se to zna tjednima, nadala sam se da ipak neće.
    Nažalost, da, već dulje vrijeme se vraćamo unatrag…
    Užas, užas

  36. #886
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu li te pitati, kad već zahvaljuješ Mireli, što misliš, je li ona svojim javnim istupanjem uistinu nešto postigla? Vjerojatno ćeš odgovoriti istim protupitanjem pa da te preduhitrim - ja mislim da i nije nešto napravila. Koga je to ona osvijestila? Pa nije njezina priča prva takva priča koja je postala javna... Da je nastavila s "borbom" nakon abortusa, s prijateljima, odvjetnicom, istomišljenicima, sve bi bilo drukčije. A nastalo je zatišje (i čini se, ne privremeno), "prodavala je" sekin auto (dakle, vratila se u kakvu-takvu životnu kolotečinu) pa je uskoro "zamrznula" svoj Facebook profil i to je to. Ne misliš li, Ina, da bi onda barem vatreni zagovornici "ženskih prava" (poput tebe) trebali nastaviti tamo gdje je ona stala, ako već ona nema snage? Ili misliš da je sve riješeno i da se takvo što više neće događati? Bit ću iskrena - uistinu ne vjerujem toj ženi, mislim da je razlog njezina javnog istupanja - isključivo osobne prirode. Uopće ne mislim da se borila za "sve žene". Tko joj je to dosad branio? A i tko vama drugima brani? Mora li se čovjek naći u takvoj situaciji da bi se pokrenuo ili je dovoljna spoznaja o toj "nepravdi"? Legitimno pitanje, da, jer nitko ne može zanijekati da je cijela Hrvatska bila na nogama, kako god tko razmišljao... Ako je to i dalje sudbina nekih žena, što se onda čeka?

    Istina, neki će odgovorni biti financijski kažnjeni za određene "prekršaje, previde i sl.", ali čini mi se da tu sve staje...

    Ali čini mi se da stižu novi nemiri zbog tek donesene presude američkog Vrhovnog suda...

    https://www.vecernji.hr/vijesti/vrho...-sad-u-1597101
    nisam ina33, ali eto. da napravila je. ljudi su počeli razmišljati o tome, malo se zakovitlalo, sv.duh će ipak početi obavljati pobačaje, mladi po počeli razgovarati o spolnosti. neki su dobivali i jedinice iz vjeronauka jer su rekli da nisu za zabranu pobačaja.
    a čavajda, pa naravno da je javno istupila isključivo zbog osobnih razloga, kojih drugih? i borila se prventsveno za sebe, ali indirektno za druge.
    za koga se bore i istupaju markićke i batarelli? sigurno ne za moje bolje sutra, naprotiv, bore se za naše lošije i nazadnije sutra

  37. #887
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,986

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu li te pitati, kad već zahvaljuješ Mireli, što misliš, je li ona svojim javnim istupanjem uistinu nešto postigla? Vjerojatno ćeš odgovoriti istim protupitanjem pa da te preduhitrim - ja mislim da i nije nešto napravila. Koga je to ona osvijestila? Pa nije njezina priča prva takva priča koja je postala javna... Da je nastavila s "borbom" nakon abortusa, s prijateljima, odvjetnicom, istomišljenicima, sve bi bilo drukčije. A nastalo je zatišje (i čini se, ne privremeno), "prodavala je" sekin auto (dakle, vratila se u kakvu-takvu životnu kolotečinu) pa je uskoro "zamrznula" svoj Facebook profil i to je to. Ne misliš li, Ina, da bi onda barem vatreni zagovornici "ženskih prava" (poput tebe) trebali nastaviti tamo gdje je ona stala, ako već ona nema snage? Ili misliš da je sve riješeno i da se takvo što više neće događati? Bit ću iskrena - uistinu ne vjerujem toj ženi, mislim da je razlog njezina javnog istupanja - isključivo osobne prirode. Uopće ne mislim da se borila za "sve žene". Tko joj je to dosad branio? A i tko vama drugima brani? Mora li se čovjek naći u takvoj situaciji da bi se pokrenuo ili je dovoljna spoznaja o toj "nepravdi"? Legitimno pitanje, da, jer nitko ne može zanijekati da je cijela Hrvatska bila na nogama, kako god tko razmišljao... Ako je to i dalje sudbina nekih žena, što se onda čeka?

    Istina, neki će odgovorni biti financijski kažnjeni za određene "prekršaje, previde i sl.", ali čini mi se da tu sve staje...

    Ali čini mi se da stižu novi nemiri zbog tek donesene presude američkog Vrhovnog suda...

    https://www.vecernji.hr/vijesti/vrho...-sad-u-1597101
    Apsolutno da. Skinula je ljudima paucinu s ociju, izazvala prosvjede, ministar radi popise prizivaca savjesti. Ljudi ne razmisljaju vise "ma nece valjda" i spremni su se politicki aktovirat i pokazat. Tp je nacin da se mijenja politika.

    A to sto ti ne vjerujes... a ne vjerujes u puno toga, to ne mijenja za mene nista, pace, ostri me za borbu.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.06.2022. at 18:22

  38. #888

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Civilizacija ipak ide unaprijed. Micemo se dalje od doba Sparte kad su se nezeljene djece rjesavali malo manje sofisticiranim metodama, ali jednako okrutnim. Bravo za SAD.

  39. #889
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Civilizacija ipak ide unaprijed. Micemo se dalje od doba Sparte kad su se nezeljene djece rjesavali malo manje sofisticiranim metodama, ali jednako okrutnim. Bravo za SAD.
    Je, svakako . Pomak prema zenama- inkubatorima je zaista korak naprijed za civilizaciju.

  40. #890
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Civilizacija ipak ide unaprijed. Micemo se dalje od doba Sparte kad su se nezeljene djece rjesavali malo manje sofisticiranim metodama, ali jednako okrutnim. Bravo za SAD.
    Pomak u naprijed vidimo i na istoku i na zapadu

  41. #891
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Ali kao i obicno sirotinja je ta koja ce platiti cijenu. Zene koje ce prekide trudnoce obavljati u ilegali i njihova rodena djeca koja ce gubiti majke zbog komplikacija.
    Bogatu elitu koja donisi zakone i tako ne dira. Oni imaju novaca za otici gdje zele.

  42. #892

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Je, svakako . Pomak prema zenama- inkubatorima je zaista korak naprijed za civilizaciju.
    Koristenje termina inkubator je podlo, namjerno iskrivljivanje realnosti i rado je koristen termin u borbi za pobacaj u cilju ocrnjivanja "protivnika".
    Inkubator je naprava kreirana i koristena iskljucivo za poticanje rasta i razvoja novog zivota, ljudskog ili zivotinjskog.
    Zena je mnogo vise od toga i njena sposobnost prokreacije je samo djelic onoga sto ona jest. Nitko ne smatra da su zene stvorene i da sluze iskljucivo za prokreaciju, niti je to ikada bio cilj borbe protiv pobacaja.

  43. #893

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    Pomak u naprijed vidimo i na istoku i na zapadu
    ?

  44. #894
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    S obzirom na praksu Malte i Poljske do zadnjeg otkucaja srca fetusa pa makar inkubator umro izraz je vrlo točan.

    Srecom ovo u USA je samo mali korak nazad, tablete za pobačaj će i dalje moći biti poslane poštom ženama diljem države. A napredak se vec vidi i u EU (irska), u J Americi (urugvaj, argentina) itd... ovo dobro dodje da se žene osvijeste sa se za svoja teško stečena prava treba uvijek boriti, dovoljan je jedan Trump i malo nesreće s umiranjem sudaca vrhovnog suda i odjednom tesko stečena prava su ugrožena.

  45. #895
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    nisam ina33, ali eto. da napravila je. ljudi su počeli razmišljati o tome, malo se zakovitlalo, sv.duh će ipak početi obavljati pobačaje, mladi po počeli razgovarati o spolnosti. neki su dobivali i jedinice iz vjeronauka jer su rekli da nisu za zabranu pobačaja.
    a čavajda, pa naravno da je javno istupila isključivo zbog osobnih razloga, kojih drugih? i borila se prventsveno za sebe, ali indirektno za druge.
    Ma je, slažem se s tim i s ovim ...indirektno za druge... ali ona se nije općenito izjašnjavala, bila je vrlo konkretna u svojim izjavama...kako čini to što čini zbog toga i toga, tih i tih... i time je, sigurna sam, pridobila velik dio javnosti jer je izgledala kao nacionalna heroina...a eto, ispala je poprilično licemjerna...meni, ponavljam.
    Ina i magriz, živi bili pa vidjeli, ali ja zaista ne mislim da će se nešto ključno promijeniti. Počeli su ljudi o mnogočemu razmišljati, da, ali je i ostalo na tome, skinuta im je paučina s očiju, možda, ne znam, radi se popis prizivača savjesti... ali na tome će i ostati, čini mi se. Ne pišem to iz nekog inata, nego je to tako u našem narodu, mlakost na svakom polju, o kojoj god strani bila riječ...

    I oštri se ti, Ina, za borbu, ali bojim se da ćeš biti poprilično usamljena u toj borbi...osjetim ja to i na ovoj "svojoj" strani... mlakost je uistinu ključna riječ koja opisuje naš narod.

  46. #896
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Koristenje termina inkubator je podlo, namjerno iskrivljivanje realnosti i rado je koristen termin u borbi za pobacaj u cilju ocrnjivanja "protivnika".
    Inkubator je naprava kreirana i koristena iskljucivo za poticanje rasta i razvoja novog zivota, ljudskog ili zivotinjskog.
    Zena je mnogo vise od toga i njena sposobnost prokreacije je samo djelic onoga sto ona jest. Nitko ne smatra da su zene stvorene i da sluze iskljucivo za prokreaciju, niti je to ikada bio cilj borbe protiv pobacaja.
    Upravo tako.

  47. #897

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom na praksu Malte i Poljske do zadnjeg otkucaja srca fetusa pa makar inkubator umro izraz je vrlo točan.

    Srecom ovo u USA je samo mali korak nazad, tablete za pobačaj će i dalje moći biti poslane poštom ženama diljem države. A napredak se vec vidi i u EU (irska), u J Americi (urugvaj, argentina) itd... ovo dobro dodje da se žene osvijeste sa se za svoja teško stečena prava treba uvijek boriti, dovoljan je jedan Trump i malo nesreće s umiranjem sudaca vrhovnog suda i odjednom tesko stečena prava su ugrožena.
    Koliko je takvih slucajeva bilo ? Desetke ? Stotine ? Tisuce ? Mozemo onda na temelju sporadicnih slucajeva pricati i o tamnoj strani legalnog, besplatnog i dostupnog pobacaja. Koliko je zena prisiljeno na pobacaj od strane partnera i u obitelji upravo zato jer su imali tu opciju na pladnju ? Je li to sloboda odlucivanja o vlastitom tijelu koje pobacaj navodno donosi ?

  48. #898
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Koristenje termina inkubator je podlo, namjerno iskrivljivanje realnosti i rado je koristen termin u borbi za pobacaj u cilju ocrnjivanja "protivnika".
    Inkubator je naprava kreirana i koristena iskljucivo za poticanje rasta i razvoja novog zivota, ljudskog ili zivotinjskog.
    Zena je mnogo vise od toga i njena sposobnost prokreacije je samo djelic onoga sto ona jest. Nitko ne smatra da su zene stvorene i da sluze iskljucivo za prokreaciju, niti je to ikada bio cilj borbe protiv pobacaja.
    Ako si prisiljen nastaviti i iznjeti trudnocu koju ne zelis ili dijete ima stanje nespojivo sa zivotom/tesku bolest pa ne mozes prekinuti, zdravlje ti je ugrozeno pa ne mozes prekinuti ne vidim da je zena bilo sto drugo nego inkubator.

  49. #899
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko je takvih slucajeva bilo ? Desetke ? Stotine ? Tisuce ? Mozemo onda na temelju sporadicnih slucajeva pricati i o tamnoj strani legalnog, besplatnog i dostupnog pobacaja. Koliko je zena prisiljeno na pobacaj od strane partnera i u obitelji upravo zato jer su imali tu opciju na pladnju ? Je li to sloboda odlucivanja o vlastitom tijelu koje pobacaj navodno donosi ?
    Sigurno ce im sad pomoci to sto nece imati dostupan prekid. Partner ce postati podrzavajuc, a obitelj ce promjeniti misljenje. Bojim se da ce ce ipak biti malo drugacije.

  50. #900

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si prisiljen nastaviti i iznjeti trudnocu koju ne zelis ili dijete ima stanje nespojivo sa zivotom/tesku bolest pa ne mozes prekinuti, zdravlje ti je ugrozeno pa ne mozes prekinuti ne vidim da je zena bilo sto drugo nego inkubator.
    Ne, nego je to debilizam i bahatost lijecnika koji svjesno ubijaju i majku i dijete. Vec sam pisala, u trenutku kad trudnoca ugrozava majcin zivot, zena ima pravo odluciti hoce li spasavati sebe ili dijete.
    Nisam upratila, postoji li drzava u kojoj je pobacaj zabranjen ako je majcin zivot ugrozen ?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •