Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Prematanje djece na pumpama na autoputu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno Prematanje djece na pumpama na autoputu

    MM i ja često putujemo s našom curicom, no ono što sam doživjela na autoputu Zg-St, nisam mogla vjerovati. Za Božić smo se vraćali od bake i stali smo na Ininoj pumpi Zir. Vjerovala sam da je autoput napravljen za 21. stoljeće, europske putnike i nas ostale smrtnike koji uspijemo izdvojiti 150 kunića za putovanje autoputom, te da na pumpi osim WC-a, kafića i igrališta za djecu postoji i mjesto gdje možete premotati dijete. No, ispalo je da ne postoji! Bila sam malo začuđena, jer se ipak radi o jednoj od važnijih prometnica u RH. MM mi je rekao da spojim 2 stolice i da premotam dijete, što sam odbila. Dijete nisam premotala.

    Ovaj vikend smo ponovno išli k baki i u autu komentiram MM kako nikako nećemo stati na Ininoj pumpi, nego nam je najzgodnije bilo stati na Tifonovoj u Jesenicama. Kad tamo opet ista stvar, samo je još konobar bio i neljubazan, a ja bez imalo pardona spojila stolice i premotala R. Ali to nije bilo sve, moja R. se za 10 min i pokakala, tako da sam ju uz sve miomirise premotavala pred ostalim gostima
    Bilo mi je užasno neugodno, ali za 30kn koje smo ostavili za piće, iz principa nisam htjela tražiti drugu pumpu.

    Prije sam stajala, slučajno na OMV-ovim pumpama i imali su u ženskom WC-u komodu za prematanje.

    Imate li i vi ostale, slične iskustva? Koja mjesta treba izbjegavati? Jesu li pumpe obavezne imati kutak za prematanje? Ljeti bi mi ju bilo čak i ugodnije premotati u autu, ali zimi je to nemoguća misija zbog autosjedalice.

    Pozdrav,
    Draga

  2. #2
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Mi sad stajemo samo na OMV-ovim pumpama 8) na putu do mora, a kad idemo u slavoniju snalazimo se kojekako - uglavnom idemo po onim motelima/restoranima tipa Slaven, Stari Hrastovi i sl.

    Uvijek pitam gdje mogu premotati bebu pa me pošalju u npr.njihov ured, kauč kod recepcije i sl. Na kraju zahvalim i spomenem da stolić za prematanje nije velika investicija a privukao bi roditelje na upravo to stajalište...
    za sada nije dalo rezultate (ili možda je? nismo bili par mjeseci) i uvijek nekako mislim kad bi svi roditelji s malom djecom pitali za prematalicu, možda bi se nešto i promijenilo

  3. #3
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Ajoj, Dragice, točno se sjećam da sam se osjećala isto ko ti baš na Ziru...

    Naprave bajno igralište, a ne padne im na pamet stavit negdje prematalicu, iako su barem polovica korisnika tog istog igrališta patuljci pelenaši kojima neće bit neka sreća hopsat po tom konjiću punog tura :/

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Identično iskustvo, pumpa na Žiru. Vani je bilo hladno, i dosta je puhalo, a oni su mi ponudili da premotam dijete u nekoj pokrajnjoj prostoriji (na kojoj piše Spremište), u kojoj se naravno ne grije . Bolje popišana pelena nego upala pluća...

    Inače stajemo samo na OMV, a od tada pogotovo.

  5. #5
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    OMV također. Ovo im je stvarno dobra reklama!

  6. #6
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    mi smo stajali na nekoliko ininih pumpi kad smo išli zg-st
    i svaka je imala sobu za prematanje :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Tifon kod Skrada ima odličnu sobu za prematanje.

  8. #8
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    OMV na janjču ima prematalicu

  9. #9
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Kad smo na putu, uvijek ju premotam u autu. Sad je već velika pa mi i pomogne.

  10. #10
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Citiraj babyiris prvotno napisa
    Kad smo na putu, uvijek ju premotam u autu. Sad je već velika pa mi i pomogne.

    isto. malo je skučeno, ali...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    Slažem se s vama, i ja ju najradije premotam u autu, ali zimi je to jednostavno nemoguće. Otraga je autosjedalica, znači dok ju legnem, taman ja ostanem vani s otvorenim vratima tako da bura ili još gore lički vjetar "osvježavaju" auto dok je ona polugola.

  12. #12
    zebra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    134

    Početno

    mi se preselimo na prednje siceve što je poseban doživljaj i poslije čega moramo prošetat ili bilošto jer inače imamo dreku kad ga vratimo otraga.
    nisu mi pumpe najgore, nego gdje premotat dijete kad smo u gradu (to smo uvijek bez auta)? ako nisi kraj importannea nema se di..ili ja ne znam? a kako je drugdje?
    mislim da mala dijeca u društvu još nisu prihvaćena na pravi način. njihovo je mjesto doma s mamom i u parku. već u trambaju okreću ljudi oči kad neko dijete počne plakat. tuđa mala djeca svima su samo smetnja

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    Imam svježe iskustvo na putu prema Istri. Tifonova pumpa Ravna gora ima sobu za prematanje, ali na Vratima Jadrana iako postoji stol, nalazi se u nekom preprotoru wc-a, na temperaturi koja je vani. Valjda su mislili da tuda nitko ne prolazi osim ljeti.

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zasto vam je frka premotati dijete ako je hladno? Pa to traje samo minutu.

  15. #15
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Slazem se sa Martom! Bez obzira na temperaturu legnem dijete na prednji sic i promjenim ga. Bolje i to nego zajedine. O WC-u na pumpama mogu reci samo da uzasno smrde! I da imaju prematalicu cisto sumnjam da bi polegla dijete na nju!

  16. #16
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Zasto vam je frka premotati dijete ako je hladno? Pa to traje samo minutu.
    pa nije baš minutu

    N. je mirna do trenutka kad joj skinemo pelenu. evo baš smo je u nedjelju lovili po prednjem sicu i MM i ja jer nam je bježala i okretala se na trbuh i onda istog trena počela puzati i hvatati volan, usput lupila glavom i tako svašta nešto...

    + je sjedalo udubljeno i nakošeno i uopće ne znam kako bi je stavila, stalno mi klizi

    bebelina, ja nosim one jednokratne podloge za presvlačenje pa njih stavim na prematalicu i one idu u smeće skupa s pelenom

  17. #17
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Mirjana imam ih i ja i usto jos tetra pelenu , ali od onog smrada mi se digne zeludac! jednostavno ne mogu dijete unjeti u takvo nesto!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    Pumpe na autoputu moram priznati redovito čiste, tako da još niti jednom nisam došla da je smrdilo. To je naprotiv čest slučaj kod starih pumpi, pogotovo Ininih na državnoj cesti br. 1 ( čak znam i službene nazive, koliko često putujemo ). Moja R. je dijete od 2. godine i već je zaista velika, tako da prednje sjedalo isključeno.
    Ali sada već stižu topliji, dani pa će biti lakše, a osim toga uskoro ćemo je odviknuti od pelena. Za Uskrs opet idemo k baki,
    pa javim na kojoj smo ovaj puta stali

    Pozdrav svima i sretan Uskrs

  19. #19
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Moram se i ja javiti, isti smo problem imali na brojnim putovanjima. Jednom nam je čistačica (i to je ujedno bilo najbolje rješenje dosad :/ ) dala da premotamo Filipa na golemim paketima wc papira, visokim skoro kao stol. Uglavnom, nevjerojatno.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    Bok cure,

    Zebra je postavila dobro pitanje, gdje prematate djecu kada ste u gradu?
    Jednu subotu sam bila s R. u gradu, parkirali smo par tramvajskih stanica od centra i molila sam Boga da mi ne počne vikati da je kakala

    Gdje ih prematate? U McDonald's-u u Jurišićevoj? Koje robne kuće, restorani ili sl. imaju mogućnost prematanja djeteta?
    Javite se, please.

    Pa-pa

  21. #21
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Prematam gdje stignem: u kolicima, na klupici, par puta je padala kiša pa sam ju premotavala u dućanima, ima ih par u kojima rade baby friendly tete.

  22. #22
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno

    Isto je za prematanje bebe u Osijeku. Ja NIGDJE osim u Mc Donaldsu i Mercator šoping centru nisam vidjela prostoriju za previjanje.
    Mi smo znali ici na kavu u hotel Osijek (slastičarnu) - jedino mjesto u Osijeku valjda gdje je zabranjeno pušenje. I sve 5 osim sto nemas gdje previti bebu. Sada ce osjecanke potvrditi da u WC-u ima dovoljno predprostora izmedju zida i ulaza u wc da se stavi (makar pokretnu dasku) da mozes previti bebu.

  23. #23
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Mi smo sad već 2 mjeseca bez pelena, ali smo se inače redovno prematali na klupicama. Uvijek sam nosila mali karimatić ili ručnik na koji bi ju polegla, i zima nam nije nikad bila problem - bili smo brzi i efikasni, i sretni i čisti :D .

    Nikad se ne pouzdam u javne wc-e. I sad radije piški iza drveta nego u javnom wc-u, jer najčešće kaže da joj wc smrd (npr. u Kauflandu gdje koriste neko zaista smrdljivo sredstvo za čišćenje).

  24. #24
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Draga Dragica,

    obzirom da ne vidim kakve veze ova tema ima s volontiranjem u Rodi selim je na podforum Sve o pelenama i (ne)korištenju istih

  25. #25
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    prematam ju u autu

  26. #26
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    prematamo se svuda.. u autu, u kolicima, na klupi.. i pitamo gdje smijemo (ne bi li potaknuli ljude da razmisle o uređivanju mjesta za prematanje ).. pa su nam tako u jednom (zapravo, dva) restorana dali da se premotamo na stolu u nekoj pomoćnoj prostoriji, a tete u Nami su nam dale da se premotamo na njihovom pultu!

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    29

    Početno

    Ja sam pomalo skeptična prema tim masovnim iliti javnim prematalištima i stvarno ih nerado koristim 8) . Radije previjem bebača u autu ili u njegovim ležećim kolicima. A curku koja je prava klipanica, već mjesecima previjam na stojećki - treba joj samo oslonac za pridržavanje da ne padne, a za to je odlično i mamimo rame.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •