Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 122 od 122

Tema: tko je odustao od korištenja platnenih?

  1. #101
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Tekući Persil sensitive. I ne smrde. puj,puj,puj

  2. #102

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Može malo više o tim stay dry linerima?
    Sad ste mi opet malo vratile nadu, ali mislim da mi je to zadnja šansa

  3. #103
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Može malo više o tim stay dry linerima?
    Sad ste mi opet malo vratile nadu, ali mislim da mi je to zadnja šansa
    To su ti tanki ulošci,koji se stavljaju u fitted pelenu,pružaju osjećaj suhoće malim guzama.
    Ja sam ih obavezno stavljala za noć.Ne sjećam se više s koje sam stranice naručivala
    Evo jedan primjerak
    http://clothdiaperoutlet.com/catalog...Fcategory%3D58



    [/quote]

  4. #104
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    btw naši lineri su bili od flisa,a ovo mi je novost mmmm.....svila

  5. #105

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Zasto sam odustala nakon 11 mj od kamarisa?
    Ja sam fanatik platnenih! Tijekom trudnoce sasila sam ih 40kom i 60 ulozaka.I jos smo kupili paket kamarisa.

    Ali- Nije ih bilo problem prati-susiti.
    Jedino sto su se raspale, i skoro sve ( Kamaris ) imaju rupetine tj raspadaju se po unutarnjim savovima tj tamo gdje je sasiven unutarnji ulozak.
    Ali ni to nije razlog.
    Pravi razlog je ovaj- od prvog dana je dijete imalo platnene pelene. Od prvog dana je dijete plakalo i plakalo ( grcevi ), nije spavalo, a kad bi i zaspalo trudila bi se nikako ju ne probuditi( bukom ili sl ), jer to bi znacilo sati i sati nosenja, a ja imala De Querveinov sindrom ( ko nije imao, ne zna koja je to strahota ). Pelene se mijenjaju svakih dva sata inace promoce.
    Kada je curica postajala veca, vise bi i piskila. Po noci nisam mogla mijenjati pelenu da je ne probudim( ali bih joj ipak promijenila u 99% slucajeva uz ogromne zglobne bolove)- sve bi promocilo, ne samo plahta, vec bi se i madrac natopio, a ponekad joj je body do vrata bio mokar. Mozda da zastitne nemaju onaj upijajuci rub, mokraca ne bi izlazila van.

    Kada je pocela hodati, Kamaris su bile ooooogromne, i zuljale je po bedrima i ostavljale crveni trag, tada smo rekli dosta i poceli sa pampersicama i preporodili se.

    Necu ni spominjati tvrdocu pelena!!!!!Nikako ih omeksati!!!!Tvrdo ko kamen.Susila sam ih u susilici i jedino su tada bile pogodne i mekane za stavljanje, ali zbog toga susenja su se brzo i poderale. Pokusala sam ih omeksati i sa octom i vise ne znam ni sama sa cim....uglavnom, totalno razocarenje.

    Sto je najsmjesnije- sada su u ormaru i ovih dana sam mislila ih joj staviti,naravno samo preko dana, zbog vrucina, i zbog toga sto je nekako pocela kuziti da se "tamo" nesto obavlja.

    Nikada nije imala osipe,ni od jednih pelena, niti mazemo ikakvom kremom.

    Svima preporucam platnene i ne govorim o nedostacima( bar ja mislim da su to nedostaci), jer mislim da su bolje tj najbolje za bebe.

  6. #106
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj smile8 prvotno napisa
    Zasto sam odustala nakon 11 mj od kamarisa?
    Ja sam fanatik platnenih! Tijekom trudnoce sasila sam ih 40kom i 60 ulozaka.I jos smo kupili paket kamarisa.

    Ali- Nije ih bilo problem prati-susiti.
    Jedino sto su se raspale, i skoro sve ( Kamaris ) imaju rupetine tj raspadaju se po unutarnjim savovima tj tamo gdje je sasiven unutarnji ulozak.
    Ali ni to nije razlog.
    Pravi razlog je ovaj- od prvog dana je dijete imalo platnene pelene. Od prvog dana je dijete plakalo i plakalo ( grcevi ), nije spavalo, a kad bi i zaspalo trudila bi se nikako ju ne probuditi( bukom ili sl ), jer to bi znacilo sati i sati nosenja, a ja imala De Querveinov sindrom ( ko nije imao, ne zna koja je to strahota ). Pelene se mijenjaju svakih dva sata inace promoce.
    Kada je curica postajala veca, vise bi i piskila. Po noci nisam mogla mijenjati pelenu da je ne probudim( ali bih joj ipak promijenila u 99% slucajeva uz ogromne zglobne bolove)- sve bi promocilo, ne samo plahta, vec bi se i madrac natopio, a ponekad joj je body do vrata bio mokar. Mozda da zastitne nemaju onaj upijajuci rub, mokraca ne bi izlazila van.

    Kada je pocela hodati, Kamaris su bile ooooogromne, i zuljale je po bedrima i ostavljale crveni trag, tada smo rekli dosta i poceli sa pampersicama i preporodili se.

    Necu ni spominjati tvrdocu pelena!!!!!Nikako ih omeksati!!!!Tvrdo ko kamen.Susila sam ih u susilici i jedino su tada bile pogodne i mekane za stavljanje, ali zbog toga susenja su se brzo i poderale. Pokusala sam ih omeksati i sa octom i vise ne znam ni sama sa cim....uglavnom, totalno razocarenje.

    Sto je najsmjesnije- sada su u ormaru i ovih dana sam mislila ih joj staviti,naravno samo preko dana, zbog vrucina, i zbog toga sto je nekako pocela kuziti da se "tamo" nesto obavlja.

    Nikada nije imala osipe,ni od jednih pelena, niti mazemo ikakvom kremom.

    Svima preporucam platnene i ne govorim o nedostacima( bar ja mislim da su to nedostaci), jer mislim da su bolje tj najbolje za bebe.
    Ma kad ovo čitam...ne mogu shvatiti kako taj Kamaris ne promijeni kroj. Te pelene su duplo veće od ostalih onesize pelena na tržištu.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mi imamo uglavnom Kamaris brodiće i nimalo mu ne smetaju u kretanju, prvi tren su glomazne kad ih stavim, za minutu se prilagode nogicama i sve 5. I bolje mi upijaju od svih drugih pelena koje smo probali, bez uloška mu izdrže 3 sata ako je potrebno.

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Smile8 kako su ti se pokazale pelene koje si sama šivala?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Smile8 kako su ti se pokazale pelene koje si sama šivala?
    Koristila sam kroj....sad se fakat ne mogu sjetiti tog njemackog naziva( po preporuci forumasa koji su vec sivali), uglavnom, super su, tanko oko nogu, ali sam ih sivala od svega sto sam nasla u kuci, pa je i to bilo jako tvdo nakon susenja. Trebala sam lijepo kupiti flanel i sve od toga napraviti, a ne sve od pamuka.I velicina je bila do 6mj, tako da su mi ubrzo postale premale.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Momtobe, odlucili smo se za Kamaris, jer ja nikako da naucim narucivati preko neta....fakat se ne snalazim, gdje sta upisati...koja kartica, ma koma, ali i ja sam za sve ono bolje sto se moze naruciti iz vana.

  11. #111
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    smile, pa možeš plaćati i gotovinom kod preuzimanja pelena, i smib i babyshop to imaju, vjerujem i pahuljica

  12. #112
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa

    Ma kad ovo čitam...ne mogu shvatiti kako taj Kamaris ne promijeni kroj. Te pelene su duplo veće od ostalih onesize pelena na tržištu.

    Znam hrpu ljudi kojima su kamaris sasvim u redu.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj momtobe prvotno napisa

    Ma kad ovo čitam...ne mogu shvatiti kako taj Kamaris ne promijeni kroj. Te pelene su duplo veće od ostalih onesize pelena na tržištu.

    Znam hrpu ljudi kojima su kamaris sasvim u redu.
    Znam i ja par i jos sa foruma, pa eto, napisala sam svoje iskustvo, jer se topic zove-zasto smo odustali.....a znam i 3 puta vise onih koji koriste jednokratne i nisu niti pomisljali na platnene, iako su culi o njima,pa sam bar malo ponosna na sebe sto sam tih 11mj uspjela u svom pokusaju da djeteu priustim zdravije.Nije ni tih 11mj za baciti.

  14. #114
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa


    Znam hrpu ljudi kojima su kamaris sasvim u redu.

    Ma znam i ja, tj. čitam ovdje. To je samo moje mišljenje, da su preglomazne i gotovo.

  15. #115
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Citiraj marta prvotno napisa


    Znam hrpu ljudi kojima su kamaris sasvim u redu.

    Ma znam i ja, tj. čitam ovdje. To je samo moje mišljenje, da su preglomazne i gotovo.
    Pa i ja sam to htjela naglasiti, dok se pelene dobro prodaju, cemu mijenjati kroj?

  16. #116
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Mi počeli tek kad je cura bila 18 mjeseci i činilo mi se u početku kao korak natrag, a onda sam se navukla. Nešto kupila,a ostalo sašila i to upravo onako kako mi je odgovaralo.

    U par navrata za dugih putovanja na par dana sam skoro kupila jednokratne, a onda stala ispred police i zamislila se. Nema šanse da sad tu bacim tih sto kuna, radije ću joj za to kupiti nešto što će ju radovati. Skupili smo dovoljno za tobogan koji će uskoro svanuti u dvorištu. :D

    Sad se gotovo odviknula od pelena, a išlo je duže jer sam ja oduševljeno šivala pa su joj više bile kao igračka i nešto lijepo nego nešto čega se mora osloboditi.
    Zimi smo ih sušili na redijatoru.

  17. #117
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Nama su Kamaris bile ok za noc, samo su nam male ima sto godina (mamo nekih 12kg 8) )
    Kazem za noc jer su mi ipak malo presiroke medju nogicama...

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni se cicak na kam. pelenama totalno ofucao a i gumica je popustila na svima. Istina je da su siroko rezane medju nogama, ali ja nekako volim njihove pelene jer su na dodir totalno mekane i flafaste. Npr. one sa zirafama sa zutom unutrasnjosti se nisu nimalo stvrdle ili postale grube.

  19. #119
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    Odustali nakom 8 mj.,i konstantnog osipa po guzi,ali nisam ih prodala,svoju obožavanu kolekciju platnenih.Nikad se nezna 8)

  20. #120
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Citiraj thora prvotno napisa
    Odustali nakom 8 mj.,i konstantnog osipa po guzi,ali nisam ih prodala,svoju obožavanu kolekciju platnenih.Nikad se nezna
    Naravno da se nikad ne zna- sigurna sam da će tvoje voljene pelenuške uskoro dočekati Kianovu seku ili braceka, a u međuvremenu uživaju svake noći dok maze guzu moje Linduške. (hvala ti, draga)
    Inače, Linda više nema dnevnu pelenu, a iz predostrožnosti ima noćnu, od nedavno- platnenu! Tako mi je lijepo napipati nešuškavu guzu, a znati da je zaštićena.

  21. #121
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    I mi smo pokušali, doduše tek kad je Vito napunio 2 godine i to više kao probu da vidimo kako nam leže i odlučimo hoćemo li ih koristiti za bebu. Prvi dan je bilo sve ok, dovoljno da se ja navučem i naručim odmah dvije smib pelene. Međutim, sljedeće dane Vito je sveki put dobio totalni osip i to ne samo u predjelu guze nego apsolutno po cijeloj površini pelene tako da se po crvenilu mogao ocrtati kroj pelene koju je nosio. Pelene smo mijenjali svakih 2 sata pa mi nije bilo jasno zašto se to događa. Bile su prane istim deterdžentom, i one od prvog dana i one od sljedećih nekoliko dana. Na kraju smo odustali i vratili se jednokratnim. I sada stvarno nisam sigurna hoćemo li ih koristiti za bebu ili ne, jer je to ipak velika investicija i želim biti sigurna da ćemo ih koristiti :/

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Mi smo ih koristili za Mihu, od 2-3 tjedna (ne sjećam se točno, kad je zacijelio pupak) do njegovih cca 7 mjeseci. Bili smo vježbači, ali smo vježbali bez pelene. No, spremali smo se na more i uzeli jednokratne. On se baš u tom trenutku počeo samostalno okretati u svim smjerovima. Pa sam ja odlučila pustit ga još koji dan. I nikad ga nisam vratila.

    Od 9. mjeseci je s njim na porodiljnom bio MM koji se nikad nije zbližio s platnenima.
    Kad smo od fizijatrice dobili OK mišljenje (cca 14 mjeseci) kretao je u jaslice i činilo mi se komplicirano vraćat ga u platnene.
    Onda je došla faza koprcanja...
    pa opet more...

    Čuvala sam ih za odvikavanje, no kad sam mu ih stavila samo je razrogačio oči i rekao: Kini, kini, nije dobro! :/
    Ja ih još ne dam jer ako mu ne uspijemo skinuti noćnu, stavljala bi mu platnene za spavanje. Ako ga budu smetale možda se brže odvikne.



    Ja sam tih mjeseci korištenja platnenih zaista bila prezadovoljna. Imali smo Kamarisice - nisu curile, nisu bile preglomazne (no dobro, on je bio prilično velik kao beba), guza je uvijek bila prekrasna (no on nije imao problema ni s jednokratnima za razliku od Petre za koju nisam imala platnene pa ne mogu usporedit). Nisam imala nikakvih problema s održavanjem, uvijek su mi bile pri ruci. Malo ih je bilo problematučno posušit u periodu kad još nisu bile vrućine, a radijatori više nisu grijali. Ali to je to.

    Sve u svemu, tužna sam što ih nismo dulje koristili, ali tako je ispalo!

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •