Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: adaptirano mlijeko-jedno pitanje

  1. #1
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno adaptirano mlijeko-jedno pitanje

    Na nagradnoj igro časopisa Bebe sam dobila Humanina adaptirana mlijeka, od onih za novorođenčad pa do onih za bebe iznad 8 mjeseci starosti.
    Moja curica ima godinu dana, još uvijek cica, ali za večeru jede keksolino, grisolino, xylino na adaptiranom mlijeku.
    Mogu li joj spremati večeru na adaptiranom mlijeku za novorođenčad? Mislim, žao mi je ne iskoristiti ta adaptirana mlijeka kad sam ih već dobila.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Sva ta mlijeka su po svom sastavu prilagodjena odredjenom uzrastu. To bi znacilo da je mlijeko za novorodjence prilagodjeno uzrastu novorodjenceta. Mislim da joj ne moze skoditi, ali je mozda bolje da ga onda doniras nekom domu za nezbrinutu djecu ili slicno :?

  3. #3
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    mislim da je odabir "pravog" adaptiranog mlijeka vazan ako je to mlijeko zamjena za dojenje. posto tvoja curica doji i dobiva tvoje mlijeko, nebitno je je li joj iksolino spremas na adaptiranom, rizinom ili na vodi. to je obrok, a ne zamjena za mlijeko.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Mislim fakat im je nagrada

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    :shock:

    O, monitoring timeee! :shock:


    Te obroke na adaptiranom, pravis li ih na istom tom mlijeku samo na varijanti koja je za njen uzrast ili ti dajes neko skroz drugo mlijeko (druga marka)?

    Ja nisam strucnjak za adaptirana, ali znam da djeci treba vrijeme da se naviknu na jedno mlijeko i da nije dobro cesto mijenjati. Tako da bih ti rekla da ako je vec navikla na mlijeko druge marke da ne dajes. Ako joj vec dajes tu istu vrstu samo za starije, od povremeno jednog obroka za manje joj nece biti nista, razlika je valjda samo u kolicini dodataka. Na drugu stranu, ako si toga dobila puno i trebat ce ti mjesec da sve potrosis onda nemoj ni pocinjati. Umjesto pokloni nekome drugom ja bih rekla baci u smece, ali znam da se neces sloziti kao ni x drugih na forumu pa cu ostaviti tebi na odluku.

  6. #6
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Do sada sam uvijek koristila adaptirano prema njenoj dobi, potrošili smo 3 kutije, od tri različita proizvođača. Nismo imali problema sa navikavanjem na mlijeko - izgleda da moje zlato voli papati. S obzirom da imamo samo jedan obrok na adaptiranom dnevno, trebati će nam puno vremena da potrošim ovo što sam dobila. Mislim da ću joj večeru spremati na mlijeku za dob od 8 mjeseci, a ovo za novorođenčad ću valjda nekom dati. Mislim da smo dobili oko 6 kutija kojekakvog mlijeka (0 do 8 mjeseci). Budem točno pogledala pa ću vjerojatno na Forumskoj burzi pokloniti ova mlijeka za skroz male bebe.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Ne vjerujem da ces moci na burzi poklanjati jer smo ipak clan IBFAN-a.

  8. #8
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    OK odustajem, nikome neću ništa poklanjati. Jesu li sada svi zadovoljni?

  9. #9
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nemoj se ljutiti Roza... Nothing personal

    RODA je potpisala pravilnik IBFAN-a, prema kojem je zabranjeno poklanjati adaptirana mlijeka.... pa ne bi bilo u redu da se RODA bori protiv trgovina/doktora/patronaznih koje poklanjaju adaptirano, a onda ga mi poklanjamo preko naseg foruma :/

  10. #10
    lidac2004

    Početno

    roza,ima dosta cura koje koriste adaptirano pa zasto ti se ne bi javile na pp?
    svaka cast sto branite dojenje ali mislim da je jako glupo baciti mlijeko ako nekome dobro dode

  11. #11
    ivarica

    Početno

    roda promice dojenje, iz tog razloga prikljucila se medjunarodnoj grupi IBFAN, a to clanstvo nosi i neke uvjete.
    netko mozda moze misliti da je to glupo, ali dozvolite nam na nasem forumu nasa pravila :D pa i to da se nas rad i izbore ne naziva glupim

  12. #12
    lidac2004

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    roda promice dojenje, iz tog razloga prikljucila se medjunarodnoj grupi IBFAN, a to clanstvo nosi i neke uvjete.
    netko mozda moze misliti da je to glupo, ali dozvolite nam na nasem forumu nasa pravila :D pa i to da se nas rad i izbore ne naziva glupim
    nisam nazvala vas rad glupim jer se u puno stvara slazem sa vama,da ga smatram glupim ne bi ovdje bila svaki dan.
    mislim da ili nisi dobro procitala moju poruku ili ju nisi dobro shvatila,napisala sam da mi je glupo bacati toliko mlijeko ako nekome sa ovoga foruma dobro dode jer ima dosta cura koje ne doje nego koriste adaptirano iz ovog ili onog razloga

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Roza prosvrljas po forumu i vidis ko koristi pa posaljes PP.

    Ostatak popisujem cure i opet kazem pa ja bi radje da su loptu ili naljepnice dali nego zalihe adaptiranog?

    Zar vama cure uopce ne smeta sto je to nagrada? To je provokacija a ne nagrada.

    Roza ovo nema nikakve veze s tobom :D

  14. #14
    ivarica

    Početno

    sto ce netko napraviti s mlijekom, njegova je stvar, ali ako ga poklanja preko rode, onda je rodina
    zato na nasem forumu to ne mozemo dopustiti

    povezala sam jer je bilo u istoj recenici s rodom i njenim radom na podrucju dojenja, upuceno onda nama, a ne rozi.

    nema veze, sve smo se shvatile.

  15. #15
    lidac2004

    Početno

    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Roza prosvrljas po forumu i vidis ko koristi pa posaljes PP.

    Ostatak popisujem cure i opet kazem pa ja bi radje da su loptu ili naljepnice dali nego zalihe adaptiranog?

    Zar vama cure uopce ne smeta sto je to nagrada? To je provokacija a ne nagrada.

    Roza ovo nema nikakve veze s tobom :D
    slazem se sa tobom,bolje bi bilo nesto drugo ne bi imala nista protiv da mi neko pokloni tu loptu

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    Meni smeta svako reklamiranje. Nedavno sam prijavila nizozemskoj grupi IBFAN-a reklame za Friso hranu gdje su pisali kako je njihovo mlijeko bazirano na sastavu majcinog mlijeka.

    U Nl puno toga nije zabranjeno nego samo spada pod kategorijicu: iako eticki gledano nije u redu, nigdje nije ni zabranjeno. Ali izjava kao ova gore je ipak bezobraznija nego prosjecne izjave pa sam prijavila.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Amsterdam
    Postovi
    547

    Početno

    oho, sto ste bile brze!
    Ja sam odgovarala Natasi.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja bi to isto sve redom prijavljivala, ali mislim da recimo Njemacka nije medju zemljama koje se drze pravilnika. Na njihovim tv programima **** masovno reklamira neko novo mlijeko koje je "kao i majcino". :shock: Kao, sadrzi probioticke kulture iz majcinog mlijeka.

  19. #19
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Moram reći da mene uopće ne ljuti to što RODA ima pravilnik o nereklamiranju adaptiranog mlijeka. Ali me ljuti to što doma imam tonu poklonjenog adaptiranog mlijeka koje će moja curica pojesti valjda za 3 godine. Preostaje mi valjda da se i ja prebacim na adaptirano. Baš sam mogla dobiti i neki bolji poklon.
    Inače, samo da znate da i ja promičem dojenje i to vlastitim primjerom: do 6. mjeseca starosti djeteta sam je samo dojila (usprkos savjetima kako će mi dijete na vrućini dehidrirati bez vode), dojim je i sada, kad ima 13 mjeseci i nemam namjeru tako brzo prestati.
    Mlijeko ću ipak pokloniti nekom tko je već odlučio da ne doji – ali ne preko rodinog foruma. OK?

  20. #20
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Savrseno

    Ma ja znam da ti promices dojenje - svaka cast na ovako dugom i uspjesnom dojenju

    I zato je stvarno okrutno ovakve stvari poklanjati mamama - stvarno nije u redu od njih

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •