Tako je! Ti to potajno pripremaš, tj. on i samo će se ukazati! Taa - daa! :D
Printable View
Tako je! Ti to potajno pripremaš, tj. on i samo će se ukazati! Taa - daa! :D
30 tt + 8 kg ( s tim da sam zatrudnila s 3 kg vise nego prvi put)
Brojcano nije puno, ali ja se osjecam ko brod :-)
He, ne znas ti sta je brod
Okruglo 38tt i +19kg :mrgreen:
I dalje mi pitaju:a di?
Ginger, opet se hvališ! :mrgreen:
Na 34tt nekih +8, +9kg. Vaga mi malo podivljala pa ne znam tocno :-D
Haha sigurno :)
Ja sam jako niska (max mogu navuci 160cm, ovisno tko mjeri), pa ne znam ni kud bih strpala jos kila :D i ovako ne mogu disati...
Al kod dr idem uglavnom navecer,pa sam sigurno kod njega vec +10 :)
Ah, evo mene. U 33 tt sam na +14. S tim da sam u 30 tt bila na +10, dakle 4 kg u tri tjedna :roll: Gdje je Ginger da me utješi? Da nije počeo porod?
Ginger je obavila svoje :D
Stvarno???:klap: Kada? Jel imamo link za čestitanje?
Ima ima heheh
Pronašla.:-) Nema me jedan dan i takvo lijepo iznenađenje...
Ja 38 tjedan i 13 kg......na visinu od 180cm se vidi samo trbuh i ja presretna.....prva dva puta sam zavrsila s + 22 kg......
Eto,da se i ja javim ja svog ginekologa uopce ne kuzim,kaze da nisam dobila puno na tezini,da bi trebala imati vise kg , (u 34+4t.t sam) i za sada sam dobila 7.5kg ! Ja sve jedem,non stop jedem,ali eto.. Ne znam,pa nije to tako malo kg,a dijete mi ima 2570kg. Što vi mislite?
Ja mislim da dok je sve u redu s bebom, a i tobom, da je to sve u redu! :idea: Bitno je da se kvalitetno hraniš.
Pa i po meni bi to trebalo biti ok,neznam zasto me gin.toliko gnjavi s tim kilogramima.. Mozda zato sto mi se cerviks skroz smeksao pa ako dodje do prijev.poroda da dijete dobije na težini :-/
u 27 tjednu na +10 kg :cry::cry::cry::cry: ...inace dobila sam pola kg u zadnja 4 tjedna, ali sam gladovala...ovo sam sve natukla do 23 tt....nadam se da za mene jos ima nade da zavrsim na maksimalno +15 kg...nada umire posljednja :naklon:
@josmalo i ja u istom stanju :D
evo 26+3 i +9kg....računam aj 2kg po mjesecu i eto na +15kg hehhe...al sve me nekako strah da to nece bit tako
:-/
A čuj allie, dosta ovisi o kilaži s kojom si krenula u trudnoću...ako je predviđeno da u trudnoći dobiješ 12-15 kila (mjera za ženu koja je u trudnoću ušla ni pothranjena ni preuhranjena) a ti si npr. umjesto toga skinula 3 kao anđelina sestrična, onda je logična pretpostavka da tvoj kalorijsko-nutrijentalni unos nije bio povoljan i dovoljan za razvoj zdravog djeteta, odnosno, da će na šteti biti ili tvoj ili dječji organizam.
Tvoj ginić čini se jeste malo rigorozniji jer ti niti si takav ekstreman slučaj a i stigneš još dobiti koje kilo, ali dobiti premalo je jednako štetno (a možda i štetnije) nego dobiti previše, pa baš ne bi trebalo samo rukom odmahivati na savjete liječnika...
Moram priznati da ja jos nisam čula da je predviđeno dobiti 12 - 15 kila, te da bi manja kilaža bila loša po dijete i mamu.
Ja sam imala +9, moja rodica isto tako, djeca i mi smo bili u najboljem redu. Djeca - moja rođena 3 kile, njena 3,6.
I par prijateljica i poznanica su bile ispod + 10. I sve je bilo u najboljem redu.
Kao sto smo individualne po građi i ostalom, takonam i tijela drugačije reagiraju u trudnoći.
A u 34 tjednu 7,5 kila mi se ne čini ni najmanje premalo.
A zasto se unaprijed deprimiras? Nije uopce toliko bitno koliko dobijes kila u trudnoci nego da ih sve izgubis nakon trudnoce. Myself, 2x20kg, prvi put 8 tjedana kasnije na predtrudnickoj, drugi put 4 mjeseca kasnije na predtrudnickoj. Danas imam manje kila nego prije prve trudnoce...
uh..nekako su me sve bivše trudnice oko mene isprepadale kao se ti kili teško skidaju...a i da nije za bebu baš da dobijem puno kila. Ali tvoj mi je primjer utjeha :-D
Ja na kraju usla u radjaonu s +18 kg
Na 38+1
ja sam na +14,5 (35+5)
a pazi još je i BING bio u međuvremenu od prošlog pregleda i vaganja :-)
A ja sam +9 na 33+6. U petak slijedi vaganje kod doktora. A sutra ovo kućno na 34tt. Možda se iznenadim. Nekako mi se otvorio apetit.
Ja sam sutra punih 28tj i do sad sam se udebljala 7kg..do 21 tjedna sam bila na +2, a onda je krenulo -u 5 tjedana 5 kg.. i od tad vec 2 tjedna nista.. moja doktorica se nije cudila, iako imam ohoho viska od prije, gleda porast od pocetka i kaze da je to ok..
Jučer kod doktora na 34+2 ja sam u plusu 8,5kg.
evo 28+2 tt...+11kg :-(
pitam se sta ce to bit do kraja....
I čisto me zanima kad ce neko nacuit ljude da nekomentiraju trudnice, jao kako mi je to počelo ici na žživce. Doduše večina ima pozitivne komentare, al pobogu govorit ženama "waaaauuu kako si se ljepo zaokružila" "baš si lipo popunjena" ma daj mrš :mrgreen: stvarno nerazumijem tu potrebu konstantnog kometiranja debljinei sličnih stvari
Ja mislim da se ljudi općenito osjećaju pozvanima pristupati trudnicama za bilo što.
ma nek komentiraju,ja sam u +2kg,asvi koliko si dobila,alo ljudi ja inače imam puuuuuuuuno kila
Ma da....dobro meni stvarno nesmeta kad mi bliski prijatelj ili roditelji prokmentiraju, al onako neki ljudi koje nevidiš mjesecima i nisi zapravo u nikakvim odnosima pa odma krenu komentirat + još ako me pocmu dirat po trbuhu :-x:-x:-x dođe mi da i ja njih pocmem dirati cisto eto
I meni idu na živce lokalni dušebrižnici koji su odjednom jako zainteresirani za kile (kao da je to jedina stvar u trudnoći koja se mijenja) i puni savjeta i priča o vlastitim iskustvima ili iskustvima njihovih susjeda, prijateljica, susjedinih prijateljica itd.. :raspa:
samo me jedna mala curica u busu dirala po trbuhu ne najavljeno,ali to mi je bilo slatko