Ja sam nekoliko puta čula za urtikarije par tjedana nakon poroda, možda će ti u rodilištu znati reći da li je to nešto što se nekom broju rodilja dešava, i zašto.
Jesi li alergična na neki lijek, znaš li što su ti sve dali kod poroda i poslije? Recimo, ako dođeš s puknutim vodenjakom u nekim bolnicama preventivno dobiješ injekciju antibiotika, obično penicilnskog. Pa je meni pisalo u bolničkom računu da sam dobila pembritin, a ja alergična na amoxil (oba penicilinski a.) iako se sjećam da su mi kad su me piknuli rekli da je garamycin jer sam alergična na p. Kad sam vidjela taj račun zvala sam glavnu sestru pa je ona sve ponovno provjerila, jer sam par dana prije (negdje 5. dan nakon poroda) imala laganu urtikariju po licu, ali se povukla u par sati bez terapije.