Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Oteklina pored izlaza iz guze

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno Oteklina pored izlaza iz guze

    Moj mali je star tri tjedna, i sinoć sam pri pranju guze primijetila da s desne strane guze, jako blizu čmara ima mali otok crvene boje i nešto tvrđi od okolne kože. Perem ga svaki put nakon stolice (a to je jako često), obično samo tekućom vodom, a par puta tjedno koristim Mustela kupku koju dobro dobro dobro isperem.

    Svakako smo mislili ići na redovni pregled pedijatru za par dana, zbog ovoga ćemo otići prije, no ipak me zanima ima li itko iskustva s ovakvim problemom?

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,414

    Početno

    Možda je hemeroid: napinje li se dok kaka i kakve su mu konzistencije stolice?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Čini mi se ipak da je predaleko od čmara da bi bio hemoroid, nije direktno na izlazu, nego malo pored. Liči mi na neki nedajbože potkožni prišt. Stavila sam mu malo dermatola i Sudocrem, i ostavila ga bez pelene

    Inače, stolice su mu zlatno-žute i relativno rijetke konzistencije, ali da se napinje, napinje. Hranim ga svojim mlijekom isključivo.

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,414

    Početno

    Sa mjesec dana ćeš ići na kontrolni pregled kod pedijatrice pa je svakako upozori na to.
    Do tada nemoj brinuti, sigurno nije ništa opasno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Hvala

    No, sad me ulovila panika, što ako su ipak hemeroidi? U srijedu ili u petak idemo pedijatru, pa ćemo vidjeti što će reći.

    Zasad se slika ne mijenja, oteklina je tamnocrvena i malo tvrđa od okolnog tkiva, ali ne pretvrda. Čini mi se da nije bolna na dodir, ili barem nije jako bolna. Ne raste, ali se niti ne smanjuje.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,968

    Početno

    Odi u Klaićevu na kirurgiju. Može biti perianalni apsces. Ako jest, potrebno je to malčice zarezati kako bi iscurio gnoj.
    I ne moraš se bojati, nije ništa strašno.
    Javi što je bilo.
    Sretno!

  7. #7
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Moj nećak je imao nešto slično i išao je da mu to izrežu,mama je bila s njim u bolnici,i poslije je bilo sve OK.
    Ne mora biti da je isto,on je imao tako neku kao izraslinu kod čmara baš.
    Malo je strašno čim tako mala beba mora u bolnicu ali to možda i nije tako nešto.
    Svakako napomeni pedijatrici što prije!
    Pusa!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno

    Pomaknuli smo pregled s petka na sutra ujutro, ne usudim se čekati tako dugo

    Po svemu sudeći, imate pravo, vjerojatno je perianalni apsces, malo sam surfala i pronašla ponešto o tome. Javlja se češće kod dječaka, i u principu nije strašno osim što treba razrezati i izvući gnoj. Koliko sam shvatila, nastaje kao posljedica urođene anatomske specifičnosti na tom području (ne kužim detalje jer nisam medicinar) i loše je što se može zakomplicirati i preći u fistulu koja se onda stvarno mora operirati. U tom slučaju su navodno češći recidivi.

    Bibai, iz tvoga posta sam zaključila da misliš na ambulantno rješavanje problema, što je ok ako je samo apsces, i čemu se nadam. Možeš li mi napisati više detalja?

    Bobaibeba, u kojoj bolnici je bio tvoj nećak? Strah me je odvajanja, ja malog dojim na zahtjev, ne mogu zamisliti kako bi to bilo kad me ne pustili da budemo stalno skupa.

    Hvala vam na odgovorima, pomogle ste mi da se psihički pripremim.

  9. #9
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Moj nećak je bio u Karlovcu u bolnici.
    I ja sam bila u istoj bolnici s Grgom kad je imao 2 mjeseca (imao je bronhiolitis).
    I šogorica je bila s malim od 0 do 24,a i ja s Grgom,a pošto dojimo nismo ništa ni platile-makar to nije ni bitno jer bi i platila samo da mogu bit sa svojim bebačem.
    Ali nije u svim bolnicama tako.Budi uporna i inzistiraj.Meni je pedijatrica napisala da isključivo dojim pa sam imala pravo biti s njim.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,968

    Početno

    Nažalost, potrebna je hospitalizacija jer se operacija izvodi u općoj anesteziji. Ali već nakon par sati (ako je dobro) možeš ga izvući uz potpis.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •