Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: priča o nedojenju

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    68

    Početno priča o nedojenju

    Drage moje, moram s vama podijelit moje iskustvo i moju borbu iako je ona sad iza mene. Uglavnom prošla je godina dana a ja još nisam prebolila i mislim da nikad i neću. Moja K se rodila u 7. mj. prošle godine. Sve je počelo savršeno i bila sam presretna, dojila sam je često ali znala sam kako to nije ništa čudno. Bila sam puna informacija s foruma i mislila sam kako me nitko ne može pokolebat.
    K nije bilo ni dva mjeseca i morala sam počet radit, ne pitajte zašto, jednostavno sam morala. Ujutro sam plakala i ostavljala je. Ona je taman oko tog perioda počela dobivat grčeve. Stalno je plakala i iako je fino napredovala, tada su počeli problemi. Svi oko mene su govorili da je malena možda gladna, a ja sam nakon desetak dana posustala i dala joj bočicu. Plakala sam i pravila je. Ona je naravno zaspala kao klada a znamo i zašto. Na poslu je bilo naporno. Bilo je prerano i meni i malenoj. Previše sam se brinula, stalno bila pod stresom a sveki koja je čuvala malenu stalno je navijala za bočicu. K je još uvijek stalno bila na cici i stalno plakala. Imam osjećaj da se moja nervoza prenosila na nju. Ja bih dojila onda bi došao netko "dobronamjeran" i rekao - nema tu mlijeka.
    Danas priznajem da sam i sama počela vjerovat u to i jednostavno odustala.
    Srce me boli kad vidim nekoga kako doji i sjetim se onoga što sam zapravo usktatila svojoj K i sebi, pa sad ustvari i ne znam kako je to lijepo.
    Možda je to krivi razlog ali sada stalno razmišljam kako bih voljela opet zatrudnit, ali moram priznat i da me strah od novog neuspjeha.
    Zbog svega toga vas molim da ne odustajete.

  2. #2
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Jako je teško izdojiti toliku količinu mlijeka da bi bebica s 2 mjeseca bila 7-8 sati bez dojenja.
    Ako si morala početi raditi, što je tu je, nemoj se sada gristi zbog toga.

    A za drugu bebu se nemoj bojati neuspijeha, nego već sad razmišljaj kako ćeš i na koji način osigurati da budeš uz nju bar 1. godinu.

  3. #3
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,991

    Početno

    Podrska okoline je jedan od glavnih preduvjeta za uspjeh u dojenju. Ti je nisi imala. Kockice su se poslozile tako kako su se poslozile.

    Koliko god je to tesko, probaj ne trositi energiju na ono sto je bilo nego je usmjeri na ono sto ce biti. Naucila si nesto iz toga svega. I vjerojatno ce tvoja prica mnogima pomoci da probaju drugacije i da ustraju. A i ti ces sljedeci put znati drugacije postupiti

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,542

    Početno

    Možda je to krivi razlog ali sada stalno razmišljam kako bih voljela opet zatrudnit, ali moram priznat i da me strah od novog neuspjeha.
    Mislim da tvoje dojenje nije bilo neuspjesno, ali se prijevremeno prekinulo zbog nedostatka podrske i odgovarajucih savijeta.
    Kada se majka koja doji, tako rano vraca na posao s punim radnim vremenom, potrebno je poceti sa izdajanjem odmah nakon rodjenja djeteta.
    Ako sljedeci put budes prisiljena uciniti to isto, pocni odmah sa izdajanjem (i ignoriraj nepodrzavajucu okolinu).

    Nedavno je La Leche League, medjunarodna organizacija koja pruza informacije i podrsku za dojenje, izdala vrlo inspirativnu knjigu, zbornik iskustava majki koje rade i doje, zove se Hirkani's Daughters, a podnaslov je Zene koje se uspinju planinama kombinirajuci i dojenje i posao, sto jasno daje svima poruku da to nije nimalo lak zadatak (i sto se to ranije radi, to je teze)


    Hirkani’s Daughters: Women Who Scale Modern Mountains to Combine Breastfeeding and WorkingCompiled and Edited by: Jennifer Hicks
    Softcover, 350 pages

    Book Description

    The title of this book, Hirkani’s Daughters, was inspired by the tale of a milkmaid who lived in the mountain ranges of India during the 1600s. Whether Hirkani was real or legend, one thing is certain: her mothering instinct is real. Hirkani’s story is told in the pages of this book and reflected in the experiences of the modern mothers who write about the joys and challenges of combining breastfeeding and work.

    Hirkani’s Daughters offers you information and insight into the hearts and homes of mothers who have succeeded at combining breastfeeding with work. Hirkani’s Daughters include doctors, teachers, maids, comedians, scientists, professors, daycare providers, and more from over thirty-five countries and six continents.

    This book also offers practical tips to help you face the challenges of combining breastfeeding and working. And you’ll discover that there are breastfeeding-friendly businesses and laws in many countries that protect a mother’s right to breastfeed. All working mothers will delight in this collection – a treasure trove of information, inspiration, and support.

    Quotes about the Book
    Hirkani, a young working mother who scaled a mountain 300 years ago in order to breastfeed her baby gets reincarnated as a doctor, lawyer, housekeeper, statistician, manager, caterer, WHO staff member, business director, and other professions. Impressive women from around the work surmount difficulties such as brief maternity leaves, long work hours, unsupportive colleagues, and more, This book is an inspiring lighthouse and a must read for all working mothers. Prashant Gangal, MD, Pediatrician, India.

    One of the biggest barriers for women who want to breastfeed is work. The United States is a country with more than 50% of mothers with children under the age of one in the workforce. At the same time our society does little to promote what is medically proven to be the healthiest for both the mother and child – breastfeeding. This important book takes a look at what others are doing to confront this problem and promotes opportunities for women to continue to breastfeed after they return to work. U.S. Congresswoman Carolyn B. Maloney (NY), author of the Right to Breastfeed Act.

    U knizi nema iskustva iz Hrvatske, ima jedno iskustvo iz Slovenije, ali u vecini zemalja, zene koje se vracaju na posao poslije rodjenja djeteta, se vracaju ranije od godine dana, cesto nakon nekoliko mjeseci.

    Nadam se da ce ti biti korisna i inspirativna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •