Hello!
Nadam se da u ovakvoj situaciji nisam sama...
Btw ja sam nova s vama, ali vas čitam već dugo!
Planiram trudnoću, prestala sam piti tablete u lipnju, i sada 2 mjeseca pokušavamo. Problem je u tome što nisam napravila nikakve pretrage jer iako sam ginekologu sam napomenula već par puta za željenu trudnoću, on me na ništa me nije poslao! :shock:
Odavno imam diagnosticirane PCOS (policistične jajnike) i mislim da nemam ovulaciju (već 2 mjeseca pratim sa Fertile strips, Maybe baby, bazalnu i sve živo - i nikako da mi pokaže da imam i kada!) Čak sam mu i rekla da sumnjam da nemam ovulaciju, pa mi je rekao da ja to ne mogu znati!
Pitala sam ga da li bi trebala ići na ultrazvuk, bris, provjeru ovulacije itd. na što mi je on rekao da nema potrebe (btw zadnji ultrazvuk 2001. god) jer "zna moju situaciju" - od prije 5 godina?!? :?
Inaće PAPA uredni...
Kaže nek pokušavamo 6 mj., pa ako ne ide, onda ćemo na pretrage! Meni to nema smisla, ako se već zna da je najveći problem kod PCOS da izostaje ovulacija u ciklusu (a postoji sumnja), čemu tapkati u mraku 6 mj., kada se to lako provjeri i pokaže, a onda eventualno pripiše jedna od terapija za ovulaciju!?!
Razmišljam o promjeni ginekologa, iako sam kod ovog od svoje 17 god. (sad imam 25), ali mi se ovo nikako ne sviđa...
Oduvijek mi je govorio da ću morati imati planiranu trudnoću, a sad kad je do toga došlo, gdje je zapelo???
Koje bi pretrage trebala napraviti općenito, a koje radi PCOS?
Jel tko imao iskustava sa ovulacijom i trudnoćom kod PCOS? I kakva?
U kojem smjeru krenuti? Totallno sam zbunjena, a moj mi doktor samo odmaže... :?
Imate li preporuke za drugog dobrog ginića (može privatno)?
Hvala...