Stranica 41 od 43 PrviPrvi ... 313940414243 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,050 od 2142

Tema: hipospadija

  1. #2001
    cerise avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    29

    Početno

    vecer drage mame i tate,
    i ja se pridruzujem temi,i nas sin ima tezi oblik hipospadijr,star je 3 godine...za sad smo imalu jednu operaciju kod dr.Batinice (ravnao mu penis) i sad se spremamo na drugu VECU kod dr.Bahtijarevica 26.02 gdje ce mu umetnuti sluznicu u distalni dio penisa i glansa i rekonstruirati skrotum i tubularizirati uretru te nam nakon toga ostaje jos jedan zahvat..
    Receno nam je da ce biti minimalno 10dana u bolnici s tim da ja mogu biti sa njim od 09-18h
    ( sve mi mi muka od pomisli kako to bude bilo
    Mene zanima,dali je tko od vas bio na operaciji sa djetetom kod dr.Bahtijarevica? jer vidim da ste velika vecina kod nekih drugih i sad me to pocelo brinuti
    Bila bi vam zahvalna na bilo kakvim informacijama
    ako zelite mozete mi i ovdje pisati
    aira@net.hr

  2. #2002

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Bok cerise, evo ja nisam dugo bila na forumu, išli smo na kontrolu nedavno i nama je prof. Batinica rekao da idemo kod njegovih doktora na Rebro, prof Luetića i dr Bogovića (on je već bio u mirovini). Za Klaićevu smo čuli i od naše pedijatrice i profe puno lošega i da ima puno komplikacija te da je Rebro jedini centar u Hr gdje se rade operacije kao i vani. To smo čuli, ali iskustvo sa Klaićevom direktno nemamo. Sretno!

  3. #2003

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Da li neko može da mi kaže cenu operacije koronarne hipospadije u klinici Bel Medik kod dr Đinovića,poslala sam mail dr ,ali već duži vremenski period ne odgovara,hvala

  4. #2004
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    Limuncica nama je cijena bila 3 000 eura,tako je skoro svima bila.Jel se avio dr Đinović?Meni se neki dan javio kad sam mu poslala mail u vezi svog malca.Brinulo me jer u zadnje vrijeme ima čest malo mokre gaćice ,a već smo bez pelene 8 mj.

  5. #2005

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Bok svima.
    Evo i mi se uključujemo u temu. Razlog je naravno naš tek rođeni koji ima hipospadiju. Operacija (ili više njih) je nešto što i nas čeka pa listamo forume, sakupljamo informacije i iskustva. Vidim kako većina hvali dr.Đinovića, a zanima me kakva su iskustva sa operacijama u Mostaru na SKB. Uprethodnim postovima vidimo da je Kaska imala zakazano operaciju u Mostaru pa nas zanima kako je prošlo. Također, zanima me ima li netko tko je imao operaciju u Beogradu prije recimo 10ak godina sa manjim djetetom te kakva su daljnja iskustva. Jasno da se mogu povremeno javiti problemi sa fistulama ili slično pa me zanima koliko je onih koji su morali na dodatne operacije u pubertetskom periodu i kako je to prošlo ?
    Unaprijed hvala.

  6. #2006

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj tinchy32 prvotno napisa Vidi poruku
    Limuncica nama je cijena bila 3 000 eura,tako je skoro svima bila.Jel se avio dr Đinović?Meni se neki dan javio kad sam mu poslala mail u vezi svog malca.Brinulo me jer u zadnje vrijeme ima čest malo mokre gaćice ,a već smo bez pelene 8 mj.
    hvala,tinchy.....tako smo odprilike i mislili za cenu.....doktor mi se javio na mail i dao termin za operaciju,2.jun.....ali nije napisao cenu,ma uostalom samo da dodje taj jun da se rešimo hipospadije ....nadam se da je kod tvog sinčića to nešto prolazno,verovatno se prehladio.....

  7. #2007
    cerise avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    29

    Početno

    dorothy ,dali bi mi se mogli javiti na mail molim vas
    hvala

  8. #2008

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj roda prvotno napisa Vidi poruku
    Bok svima.
    Evo i mi se uključujemo u temu. Razlog je naravno naš tek rođeni koji ima hipospadiju. Operacija (ili više njih) je nešto što i nas čeka pa listamo forume, sakupljamo informacije i iskustva. Vidim kako većina hvali dr.Đinovića, a zanima me kakva su iskustva sa operacijama u Mostaru na SKB. Uprethodnim postovima vidimo da je Kaska imala zakazano operaciju u Mostaru pa nas zanima kako je prošlo. Također, zanima me ima li netko tko je imao operaciju u Beogradu prije recimo 10ak godina sa manjim djetetom te kakva su daljnja iskustva. Jasno da se mogu povremeno javiti problemi sa fistulama ili slično pa me zanima koliko je onih koji su morali na dodatne operacije u pubertetskom periodu i kako je to prošlo ?
    Unaprijed hvala.
    Roda....zavisi koju vrstu hipospadije tvoj sinčić ima,moj sin ima koronarnu sa blagim zakrivljenjem pise koja spada u nesto blaze....puno smo se raspitivali na sve strane i kao najboljeg stručnjaka u toj oblasti svi su naveli dr Radoša Đinovića,a zahvaljujući ovom forumu i iskustvu mama i tata to se i potvrdilo...na pregledu nam je dr rekao da ćemo rešiti hipospadiju jednom operacijom,a kod nešto težih oblika potrebne su dve,eventualno tri,ali u svakom slučaju hipospadija se u današnje vreme uspešno operiše,a fistule se javljaju kao komplikacija,ali to ne možeš znati dok dete ne pocne samo da piški posle vađenja katetera....tako sam ja razumela.....Poznajemo momka koga je operisao dr Perovic pre 15tak godina i nikada posle toga nije imao nikakve komplikacije ni fistule,i zaboravio je da je uopšte operisan....nadam se da sam bar malo pomogla....

  9. #2009

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav... Kako ne nalazim na internetu mnogo iskustava o ovoj temi, osim ovog foruma gdje svi koriste samo superlative za Dr. Đ i prilično "privatiziraju eter" ) a zabrinuta sam zbog skore operacije distal penilne hypospadije na svom djetetu, molim sve koje je operirao dr.T. Luetić na Rebru da mi se jave na mail sa svojim iskustvima.. Hvala puno unaprijed!
    Teuta. Hypos@gmal. com

  10. #2010

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala Limuncica.
    Mi smo tek u početku, nismo još obilazili doktore vezano za dijagnoze, sugestije mišljenja ali naravno kako danas većina, pa tako i mi, odmah potraži na netu tako smo i mi došli do ovog foruma koji je stvarno dobar zbog razmjene iskustava i moram priznati da nas je uvelike smirio. Sinčiću je otvor smješten ispod glansa penisa tako da sam ja laički (opet uz net) zaključio da je riječ o anteriornoj penilnoj hipospadiji. Ono što bi smo naravno htjeli izbjeći je više zahvata nego što je potrebno (a očito dr. Đinović to radi odlično) pa zato i pitamo kakva su bila iskustva u Mostaru, odnosno kakve su preporuke za Hrvatsku (Kantrida, Rebro ili nešto treće....) ?
    U svakom slučaj hvala svima koji se javljaju velika su pomoć. Potrudit ćemo se i mi podijeliti naša iskustva...

  11. #2011

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    4

    Početno

    bok ljudi i mali dečkovi hipospadičari
    nitko mi se nije javio... il' nitko nema iskustva ili nitko neće
    Kako sam već napomenula, moj mali dečko ima distalnu (blaži stupanj) sa korekcijom kožice te smo još u fazi sakupljanja informacija i mišljenja....A kao i većina vas ovdje, nikada do našeg slučaja nisam uopće čula za tu malformaciju i svi skupa smo bili u potpunom šoku po dijagnozi...
    Bili smo u Klaićevoj kod dr. B i kaže da se može riješiti gotovo rutinski, u jednom aktu i da se javimo najesen, iza mora, kada će maleni imati 24 mjeseca.
    E sad, mene najviše zabrinjava taj postoperativni tijek u Klaićevoj kojeg svi navode kao najveću traumu...
    Uglavnom, dr.B na moj upit za apartman ( jer si naravno ne mogu niti zamisliti ostaviti svog mišića samog 10 dana , kao ni svaka majka a i jaaaako se moram potruditi sakupiti bezobraznu sumu novca za to „zadovoljstvo“), reče da mi on ne može i ne želi dati suglasnost za korištenje apartmana

    Navodi razlog da sestre zadužene za apartman nemaju dovoljno iskustva te nisu dovoljno educirane za njegu djece iza ovog zahvata te da se on ne slaže sa boravkom u apartmanu ...dijete ide na odjel gdje majka/otac može biti s njim svaki dan od 10-18h....i bok, to je to!
    Ok, razumijem ali ajmeee , ne znam kako ću to
    Zatim, jučer smo bili kod prof. L na Rebru i moram reći da sam ugodno iznenađena liječnikovom strpljivošću i spremnošću na odgovore....pola sata nam je potanko tumačio/predavao hipospadiju i odgovarao na sva pitanja (glupa i pametna) zabrinutim roditeljima gledajući nas u oči...Vrlo profesionalno i nadasve humano.... Dobili smo termin operacije i sve pretrage koje moramo napraviti prije i to je to... Upozorio nas je na mogućnost komplikacija (fistula) čiji se postotak kreće oko 20%, na teži postoperativni tijek u smislu strogog ležanja 6-8 dana djeteta u krevetu s kateterom u piši itd. ali takva su pravila...
    Apartman nije nikakav problem! On kao liječnik daje suglasnost za apartman i roditelj ima rezervaciju te osiguran smještaj na termin operacije.

    Konačno, oba liječnika imaju jednako mišljenje o stupnju hipospadije i glede samog zahvata, što je i najvažnije. Sada je na nama da odlučimo gdje ćemo i što ćemo pa vas najljepše molim ako netko od vas ima kakvih saznanja i iskustava za podijeliti kako je na Rebru?
    Svako iskustvo ili informacija je dobrodošla a ukoliko ih ne želite ovdje javno podijeliti sa svekolikim pučanstvom, molim na mail koji sam navela 2 posta prije...hvalaaaaa!

    netko? bilo tko? help!

  12. #2012
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    ja bi rado pomogla al neznam iz osonog iskustva kako je u bilo kojoj našoj bolnici.mi smo upravo iz tog razloga postoperativnog tijeka išli van na op.ionak trebaš lovu za apartman.ali je mali od frendice bio na rebru i on je sad već 10,5 godina i tek sad je prošle godine na 3.il 4.op uspio riješit to ,ali su jako zadovolji sa dr.

  13. #2013

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    39

    Početno

    Zanima me, ako mi tko sa iskustom može reći, koliko ste čekali između pojave fistule i saniranja tj. operacije? Mlaz mog sina koji prolazi kroz fistulu sve je tanji i ne pojavljuje se uvijek. Operiran je u 7 mjesecu prošle godine. KOliko da čekam?

  14. #2014

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj tanja75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me, ako mi tko sa iskustom može reći, koliko ste čekali između pojave fistule i saniranja tj. operacije? Mlaz mog sina koji prolazi kroz fistulu sve je tanji i ne pojavljuje se uvijek. Operiran je u 7 mjesecu prošle godine. KOliko da čekam?
    Kod mene prof. Perović i dr. Đinović su preporučali najmanje 6 mjeseci da prođe od prijašnje operacije. Ali mislim da vam je najbolje naravno pitat liječnika kad se može. Svaki je slučaj specifičan za sebe kod hipospadije.

  15. #2015

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    39

    Početno

    Hvala za brzi odgovor. Nama je prošlo 8 mjeseci i u poslijednje vrijeme mlazić je sve tanji, a ponekad ga uopće nema

  16. #2016

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Pa to je onda dobra stvar u nesreći od fistule. Znak je da se suzuje. Na pregledima se sjećam su uvijek gledali i pričali međusobno koliko se suzilo i kako im to onda olakšava operaciju.

  17. #2017
    tinchy32 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    87

    Početno

    da ,tanja to je onda super jer i nama je dr reko da bi se fistula mogla zatvorit sama,nažalost kod nas nije i mlaz je bio sve jači pa smo nakon 6 mj imali još jedan zahvat

  18. #2018

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    248

    Početno

    Citiraj Teuta-zg prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav... Kako ne nalazim na internetu mnogo iskustava o ovoj temi, osim ovog foruma gdje svi koriste samo superlative za Dr. Đ i prilično "privatiziraju eter" ) a zabrinuta sam zbog skore operacije distal penilne hypospadije na svom djetetu, molim sve koje je operirao dr.T. Luetić na Rebru da mi se jave na mail sa svojim iskustvima.. Hvala puno unaprijed!
    Teuta. Hypos@gmal. com
    hej Teuta,
    slala sam ti mail na hypos@gmail.com al mail ne prolazi......daj neki drugi mail ili se javi na hypo2006@gmail.com

  19. #2019
    tinči1975 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Evo, Teuta-zg, da vam kažem da smo mi već imali dosta iskustva s prof. L. kod kojeg ste bili na Rebru i da za njega, a i osoblje DK5 imamo samo riječi hvale! Jučer smo se vratili iz ZG s još jedne u nizu operacija hipospadije i nadamo se da je ovo posljednja. Prof. je stvarno svaki put dao sve od sebe, ali smo imali dosta problema sa fistulama koje su se do sad pojavljivale. Ja sam također s djetetom bila u bezobrazno skupom apartmanu, čiju cijenu kad nekome kažem ljudi misle da sam u hotelu sa 5 zvjezdica, što nije ni približno točno, ali nemam izbora jer nismo iz ZG i ne mogu dijete tamo ostavljati samo.Za navedeni smještaj smo do sad izdvojili već tridesetak tisuća kuna i možete misliti kako nam je, ali ja ne mogu zamisliti da mi dijete tamo leži samo 5-10 dana s kateterom. Što se nas tiče profesor i osoblje su stvarno super, ali cijene apartmana su ne samo bezobrazno visoke, već je to iskorištavanje očajnih roditelja!

  20. #2020

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Pozdrav,
    Mi nismo imali operaciju koja je bila zakazana u 3mj,par dana prije op dobili vodene kozice
    Dobili novi termin u 6 mj
    Što se tice prof Luetica-mislim da je on super doktor.Kod njega smo bili na par kontrola i on nam je pisao zahtjev za operaciju vani.
    Javimo novosti

  21. #2021

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    110

  22. #2022

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    6

    Početno

    dragi roditelji, zanima me nakon koliko dana doktor Đinović odgovara na mail?! mi smo mu poslali već dva, ali još nema odgovora...

  23. #2023

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj hrabri pipo prvotno napisa Vidi poruku
    dragi roditelji, zanima me nakon koliko dana doktor Đinović odgovara na mail?! mi smo mu poslali već dva, ali još nema odgovora...
    meni je dr. odgovorio na prvi mail vec isti dan,a na drugi smo cekali mesec i po.......ali uvek odgovori

  24. #2024

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj LIMUNCICA prvotno napisa Vidi poruku
    meni je dr. odgovorio na prvi mail vec isti dan,a na drugi smo cekali mesec i po.......ali uvek odgovori
    hvala Limuncica na odgovoru... mi smo mu prvi mal poslai 9.4., a drugi 17.4. .... nadamo se da bude skoro!!!

  25. #2025

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    4

    Početno

    puno vam svima hvala na informacijama, svaka je naravno dobrodošla
    mislim da sam već puno bliže odluci a ona definitivno ide u prilog Rebru... čujemo se

  26. #2026

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Evo ako može biti od pomoči.
    Moj sin je bio na opreacije hipospadije u Varaždinu. U bolnici je boravio deset dana, svih deset dana sam bila s njim u sobi na odjelu od 0-24. Cijena prava sitnica naspram drugima 100 kn po danu s time da su u to uključena još tri obroka. Operacija je bila uspiješna obavili smo je u 1. mj. 2013 za sad nema nikakve fistule. Operirao je dr. Kolar, koji je kako je rekao vrhunski kirurg za operacije te vrste i član svijetskog udruženja za hipospadiju. Ne škodi da upitate.

  27. #2027
    tinči1975 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav! Zanima me samo koji oblik hipospadije ste operirali, s obzirom da sam shvatila da ste sve riješili u jednom zahvatu, hvala!

  28. #2028

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj LIMUNCICA prvotno napisa Vidi poruku
    zdravo svima.....imam decaka od 6 meseci,sa mesec dana smo bili kod dr Djinovica gde nam je receno da ima koronalnu hipospadiju sa blagim zakrivljenjem pise,a za operaciju da se javimo kada napuni 12 meseci,uz bubrega i urogenitalnog trakta je u redu...zamolila bih sve koji imaju istu dijagnozu i ako su vec prosli operaciju da podele svoje iskustvo sa mnom,jer kako nam se blizi mesec maj -sve sam vise uplasenija.........hvala
    Htela bih da podelim svoje iskustvo sa drugim roditeljima koje tek ceka operacija.....moj sinčić je operisan 2.6. i spao nam je veliki teret sa srca...operisani smo u Bel Mediku,i svu zahvalnost ovog sveta dugujem dr.Djinoviću i celokupnom osoblju klinike.maksimalno su nam olakšali našu muku i ublažili strah...sama operacija je prošla u naj boljem redu,sve je rešeno u jednom aktu,dete je pola sata pred operaciju dobilo sirup za omamljivanje,tako da sam ga do sale donela već u polu snu,op je trajala dva i po sata,kada su mi ga doneli bio je jako žut i malaksao i ta scena me jako potresla,ali vec posle cetiri,pet sati je bio isti onaj nasmejani i veseli decak....malo fali da kazem da kao da se nije ni operisao,mogao je da pije vodu po malo i pojeo je pire i pun tanjir supice....imala sam tu srecu da nije ni suzu pustio nakon op,nije imao bolove,nikakve lekove nije dobio,jedino je malo neprijatno prvo previjanje i samo previjanje uopste,ali smo otkrili da je najbolje da ga previjamo kada zaspe,jer se tada ne pomera i možemo sve da namazemo,a da pritom spava(kada to radimo kod kuće)................i dalje mi je neverovatno da dete samo dan nakon op seta,savija se,hoda,jede,smeje se kao da nista nije bilo.......preostaje nam da za pet dan izvadimo kateter i verujem i iskreno se nadam da je hipospadija daleko iza nas.....ne postoje nikave reči ni novac kojim bih mogla da se zahvalim doktoru i njegovom timu i samo mogu da kažem hvala što postoji i što je takav stručnjak i čovek....

  29. #2029

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Dragi Tommo,

    mi smo prošle godine bili u Mostaru i uspješno operirali hipospadiju i zakrivljenje penisa. Operacije su izvodili najbolji kirurzi specijalizirani za urogenitalne operacije u Europi. Svima su operacije hipospadije obavljane u jednom aktu. Imam samo riječi hvale za apsolutno sve. Naše dijete nije imalo ni godinu dana kada smo išli na operaciju i nitko tamo nije rekao da je to premalo, dok su nas u Klaićevoj i na Rebru upučivali na to da trebamo čekati najmanje do treće godine djeteta. Dapaće, u Klaićevoj nam je doktor odmah na prvom pregledu rekao da ćemo morati ići na dvije operacije. Stvar je vrlo jednostavna, ima ljudi / doktora koji to znaju raditi i koji su specijalizirani za to, i onih koji nisu (a nažalost u Hrvatskoj nema kirurga specijaliziranog za urogenitalne operacije kod djece). Kod nas postoje dječji kirurzi koji operiraju sve, pa u to ulazi i hipospadija, pa kako im uspije. Našeg sina je operirao dr. Aivar Bracka , jedan od svjetskih stručnjaka za takve operacije. Tu spada i dr. Đinović. Ako netko ima pravi pristup prema hipospadiji onda su to u bolnici u Mostaru.
    Naš sin za vrijeme cijelog boravka u bolnici i poslije,nije popio ni jednu žličicu sirupa za bolove niti se ikad žalio da ga boli. Penis estetski izgleda super, dijete za sada piša prekrasno, a najbolje od svega je da se ničeg više ni ne sijeća.
    Kada smo čuli za hipospadiju i kada smo počeli obilaziti bolnice u Hrvatskoj i shvatili da nitko baš nije s tim na svome terenu, jako smo bili zabrinuti. Ali nismo htjeli pristati na čekanje i više operacija, i donijeli smo jako dobru odluku.
    Samo hrabro.

  30. #2030

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala LOTICCA, mi smo također čuli dosta pohvalnih stvari oko Mostara ali budući smo još uvijek na početku htjeli smo čuti i druga iskustva. Zanima me samo jeste li dugo boravili u bolnici i kako je prošao postoperativni period ? Također, zanima me koliko je dugo prošlo od operacije i kako obavljate kontrole i kod koga? Vidim da većina operiranih kod dr. Đinović kontrole "obavlja mailom", a jasno da se bar povremeno mora i fizički otići na pregled. Usput, ako nije problem da nam kažete koliko vas je otprilike koštalo (može i kontakt na mail ili PM)....

  31. #2031

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj tommo prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala LOTICCA, mi smo također čuli dosta pohvalnih stvari oko Mostara ali budući smo još uvijek na početku htjeli smo čuti i druga iskustva. Zanima me samo jeste li dugo boravili u bolnici i kako je prošao postoperativni period ? Također, zanima me koliko je dugo prošlo od operacije i kako obavljate kontrole i kod koga? Vidim da većina operiranih kod dr. Đinović kontrole "obavlja mailom", a jasno da se bar povremeno mora i fizički otići na pregled. Usput, ako nije problem da nam kažete koliko vas je otprilike koštalo (može i kontakt na mail ili PM)....

    U bolnici smo bili 5 dana, 24 sata sa djetetom,postoperativno je sve prošlo i više nego dobro. Mala djeca imaju kateter u pelenama (jedna mala cijevčica koja ide iz penisa),tako da se se normalno kreću i ne kuže da imaju bilo što. Bolova nismo imali. Dijete se tih 5 dana normalno igralo, hodalo... Nakon 5 dana smo išli doma,a nakon 10 dana smo vadili kateter u Zagrebu u privatnoj poliklinici Helena ( dr.Cvitković iz Poliklinike je ove godine bila predavač na simpoziju u Mostaru), koja ima dječjeg kirurga /urologa. Nakon vađenja katetera, doktor je rekao da je jako zadovoljan kako je kolega odradio operaciju i da sve jako dobro izgleda. Kontrola je bila opet za mjesec dana isto tamo, doktor je bio jako zadovoljan i rekao da samo pratimo mlaz i ako se ne pojave fistule da ne moramo više dolaziti. Evo prošlo je godina dana, i za sada je sve u najboljem redu.
    Uglavnom sve predoperativne i postoperativne pretrage i preglede smo obavili u Poliklinici Helena u Zg. Tamo su isto svi super i od dr.Cvitković smo dobili puno podrške i dobrih savjeta u vezi hipospadije i operacije.

  32. #2032

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj LIMUNCICA prvotno napisa Vidi poruku
    Htela bih da podelim svoje iskustvo sa drugim roditeljima koje tek ceka operacija.....moj sinčić je operisan 2.6. i spao nam je veliki teret sa srca...operisani smo u Bel Mediku,i svu zahvalnost ovog sveta dugujem dr.Djinoviću i celokupnom osoblju klinike.maksimalno su nam olakšali našu muku i ublažili strah...sama operacija je prošla u naj boljem redu,sve je rešeno u jednom aktu,dete je pola sata pred operaciju dobilo sirup za omamljivanje,tako da sam ga do sale donela već u polu snu,op je trajala dva i po sata,kada su mi ga doneli bio je jako žut i malaksao i ta scena me jako potresla,ali vec posle cetiri,pet sati je bio isti onaj nasmejani i veseli decak....malo fali da kazem da kao da se nije ni operisao,mogao je da pije vodu po malo i pojeo je pire i pun tanjir supice....imala sam tu srecu da nije ni suzu pustio nakon op,nije imao bolove,nikakve lekove nije dobio,jedino je malo neprijatno prvo previjanje i samo previjanje uopste,ali smo otkrili da je najbolje da ga previjamo kada zaspe,jer se tada ne pomera i možemo sve da namazemo,a da pritom spava(kada to radimo kod kuće)................i dalje mi je neverovatno da dete samo dan nakon op seta,savija se,hoda,jede,smeje se kao da nista nije bilo.......preostaje nam da za pet dan izvadimo kateter i verujem i iskreno se nadam da je hipospadija daleko iza nas.....ne postoje nikave reči ni novac kojim bih mogla da se zahvalim doktoru i njegovom timu i samo mogu da kažem hvala što postoji i što je takav stručnjak i čovek....
    Konačno smo izvadili kateter iz stomačića,normalno piškimo,piša izgleda kao normalna,obrezana piša,niko ne bi ni primetio da je moj sin operisan......7 dana treba da mažemo Gentamicin mast i to je to......na mestu gde je bio kateter gotovo da se ništa i ne vidi..naše iskustvo sa Bel Medikom i dr Đinovićem je takvo da bi svakom ko ima problem hipospadije preporučili da se operiše tamo.....nadam se da sam nekome pomogla sa ovim što sam napisala,jer je i meni ovaj forum pomogao da saznam sve o hipospadiji i da se opredelim za kliniku i doktora....

  33. #2033

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    12

    Početno

    I puno pozdrava i poljubaca za " ribicu 1" i njihovu preslatku ćerkicu i sinčića koje smo upoznali u klinici,nadam se da će i kod vas sve biti super

  34. #2034

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    6

    Početno

    dragi moji...evo da vam javimo da nam se dr Đinović javio nakon trećeg maila, i to odmah nakon dva sata od slanja, tako da vjerujem da su se prva dva maila negdje zagubila. doktor nas je trazio da mu putem maila pošaljemo nekoliko jasnih i krupnih fotografija penisa djeteta što smo mi i učinili. već nakon dva dana dao nam je diagnozu... ( Kod Vaseg deteta se radi o tvz. subkoronalnoj hipospadiji, koja je najcesce udruzena sa zakrivljenjem penisa nadole u punoj erekciji (to proveravamo u toku operacije. Tu je potrebno uraditi kompletnu korekciju penisa - formiranje mokracne cevi i glansa, ispravljanje zakrivljenja i rekonstrukcije koze penisa da je ima u istj meri sa gornje i donje strane penisa, te penis izgleda kao potpuno normalan, obrezan penisa).... i cijenu operacije i odgovorio na sva naša pitanja te napisao koje pretrage dijete treba obaviti neposredno prije operacije... eto, sad smo u fazi dopisivanja...javim vam vrijeme operacije i kako smo je prošli...lp svima...

  35. #2035

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Draga dalmatinka prije tjedan dana rodila sam djecaka Lea s problemom mokracnog mjehura citala sam vase poruke i vidim daste imali slican problem kao i mi... Ja bi vas zamolila ako mi mozete malo napisat dali nakon operacije sve funkcionira??? Dali je vama mjehur bio otvoren van trbusne supljine??? Nadam se brzom odg.

  36. #2036

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj tinči1975 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Zanima me samo koji oblik hipospadije ste operirali, s obzirom da sam shvatila da ste sve riješili u jednom zahvatu, hvala!
    Ispričavam se nisam bila dugo na forumu. Evo operirali smo hypospadiju coronalis (sad neznam dal sam baš točno napisala) otvor mu je bio odmah ispod glavića, s time da je imao i rascjep i višak kožice sa gornje strane a sa donje mu je falilo kožice.

  37. #2037

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Jel ima tko na forumu da je imao problem s ekstrofijom mokracnog mjehura.... Svako iskustvo dobro dode...

  38. #2038
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno .

    Ima li tko iskustva sa dr. Basticem?

  39. #2039

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj hrabri pipo prvotno napisa Vidi poruku
    dragi moji...evo da vam javimo da nam se dr Đinović javio nakon trećeg maila, i to odmah nakon dva sata od slanja, tako da vjerujem da su se prva dva maila negdje zagubila. doktor nas je trazio da mu putem maila pošaljemo nekoliko jasnih i krupnih fotografija penisa djeteta što smo mi i učinili. već nakon dva dana dao nam je diagnozu... ( Kod Vaseg deteta se radi o tvz. subkoronalnoj hipospadiji, koja je najcesce udruzena sa zakrivljenjem penisa nadole u punoj erekciji (to proveravamo u toku operacije. Tu je potrebno uraditi kompletnu korekciju penisa - formiranje mokracne cevi i glansa, ispravljanje zakrivljenja i rekonstrukcije koze penisa da je ima u istj meri sa gornje i donje strane penisa, te penis izgleda kao potpuno normalan, obrezan penisa).... i cijenu operacije i odgovorio na sva naša pitanja te napisao koje pretrage dijete treba obaviti neposredno prije operacije... eto, sad smo u fazi dopisivanja...javim vam vrijeme operacije i kako smo je prošli...lp svima...
    Dobar dan dragi roditelji. Naša operacija hipospadije izvršena je 1.8. u Beogradu u Bel Medicu. Sinčića je operirao dr. Đinović. Neću ponovno pisati o ljubaznosti osoblja, prekrasnim uvjetima oporavka u bolnici i svemu onome što prati Bel Medic jer su o tome pisali svi roditelji koji su se odlučili tamo odvesti dijete na operaciju. Naša operacija je trajala gotovo tri sata, nama beskonačno. Sinčića je u sobu donijela sestra zajedno sa dr koji nam je obajsnio što je radio i da je sve proteklo u redu. Već sljedeći dan smo pušteni "kući". Mi smo se odlučili ostati u BG koliko je potrebno i svako jutro smo išli na previjanja. da, ta previjanja su bolno iskustvo ali kako dani prolaze tako je i njemu bilo lakše, međutim stalno je plakao, razumno jer se bojao. Al već minutu nakon previjanja bio se u stanju igrati. Kateter smo nosili 18 dana. Danas je 21 dan nakon operacije. Pišo je divan, obrezan i još uvijek malčice otečen ali piški kako treba. Nema bolova. Rupice od katetera gotovo više nema. Hipospadija je iza nas. U nedjelju šaljemo prve slike, a onda ćemo se dogovoriti za termin prve kontrole.
    Svi oni koji su bili u Bg čuli su razna iskustva roditelja i njihove dječice i to ne samo iz hrvatskih već i drugih europskih bolnica.. nama su samo govorili da možemo biti sretni što smo ga odmah doveli u BG.. nadam se da je tako..vjerujem da je tako..
    Iskreno preporučam Bel Medic i dr. Đinovića i dr. Stanojevića... pitajte što got želite...pozdrav

  40. #2040

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj lala21 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ima tko na forumu da je imao problem s ekstrofijom mokracnog mjehura.... Svako iskustvo dobro dode...
    Lala21 jeste li uspjeli riješiti šta po tom pitanju? Mog dječaka čeka ova operacija najvjerovatnije u Bg ali sad za sad ništa detaljno ne znam a nisam uspjela pronaći ni iskustva na ovu temu..

  41. #2041

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    4

    Početno

    Lijep pozdrav!!
    Moj sin je prije 2 nepune godine rođen sa ekstrofijom mjehura i operiran je u Beogradu. Javite se slobodno ako vas sto zanima!

    Citiraj Eminaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Lala21 jeste li uspjeli riješiti šta po tom pitanju? Mog dječaka čeka ova operacija najvjerovatnije u Bg ali sad za sad ništa detaljno ne znam a nisam uspjela pronaći ni iskustva na ovu temu..

  42. #2042

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Pa sve me zanima draga franci Kako je sada dječak? Kako je prošla operacija? koliko dugo je trajao oporavak poslije nje?

  43. #2043

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj hrabri pipo prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar dan dragi roditelji. Naša operacija hipospadije izvršena je 1.8. u Beogradu u Bel Medicu. Sinčića je operirao dr. Đinović. Neću ponovno pisati o ljubaznosti osoblja, prekrasnim uvjetima oporavka u bolnici i svemu onome što prati Bel Medic jer su o tome pisali svi roditelji koji su se odlučili tamo odvesti dijete na operaciju. Naša operacija je trajala gotovo tri sata, nama beskonačno. Sinčića je u sobu donijela sestra zajedno sa dr koji nam je obajsnio što je radio i da je sve proteklo u redu. Već sljedeći dan smo pušteni "kući". Mi smo se odlučili ostati u BG koliko je potrebno i svako jutro smo išli na previjanja. da, ta previjanja su bolno iskustvo ali kako dani prolaze tako je i njemu bilo lakše, međutim stalno je plakao, razumno jer se bojao. Al već minutu nakon previjanja bio se u stanju igrati. Kateter smo nosili 18 dana. Danas je 21 dan nakon operacije. Pišo je divan, obrezan i još uvijek malčice otečen ali piški kako treba. Nema bolova. Rupice od katetera gotovo više nema. Hipospadija je iza nas. U nedjelju šaljemo prve slike, a onda ćemo se dogovoriti za termin prve kontrole.
    Svi oni koji su bili u Bg čuli su razna iskustva roditelja i njihove dječice i to ne samo iz hrvatskih već i drugih europskih bolnica.. nama su samo govorili da možemo biti sretni što smo ga odmah doveli u BG.. nadam se da je tako..vjerujem da je tako..
    Iskreno preporučam Bel Medic i dr. Đinovića i dr. Stanojevića... pitajte što got želite...pozdrav
    pozdrav svima koji prate ovaj forum! želim reci da smo dva mjeseca nakon operacije bili na pregledu kod dr. Đinovića u Bel Medicu i sve je super! preporučio nam je da mu pišu mažemo Bepanthen mašću još neko vrijeme, a onda poslati slikice pa ćemo se dogovoriti za sljedeći kontrolni pregled. Pozdrav

  44. #2044

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav!

    Po svemu sudeći Hipospadija je iza nas

    Kako u većini slučajeva, ljudi sa pozitivnim ishodom operacija se uglavnom ne jave pa sam obećala sama sebi da ću se javiti za buduće čitaoce ove teme i zabrinute roditelje. Pogotovo za one koji se odluče na sanaciju u Hrvatskoj, vjerujući našim liječnicima i njihovom znanju, iskustvu i umijeću.

    Iskreno mi je drago da mogu posvjedočiti da je naša operacija u Hrvatskoj protekla dobro a čini se i biti će sve dobro.

    Operirao nas je prof. Luetić na Rebru.
    Bila sam sa djetetom 8 dana u apartmanu, na raspolaganju mu od 0-24 i to je neprocjenjivo! Puno smo lakše to podnijeli i on i ja, jer smo bili zajedno. Nije jeftino,ali je neprocjenjivo!
    O osoblju DK5 koje je skrbilo za moje dijete 8 dana imam samo i isključivo riječi hvale! Pristup, znanje, iskustvo s tom vrstom pacijenata , humanost i skrb su na visokom novu.

    Danas, 18.-ti dan iza operacije sve je iza nas. Kao da je bilo "prije 100 godina"
    Dijete je potpuno oporavljeno, pišo izgledao u redu ( nije kao iz kataloga ali kad još malo splasne oteklina i ispadnu konci biti će sasvim uredan) a što je najvažnije dijete uredno mokri na vrhu penisa, širokog i neisprekidanog mlaza.

    Toliko.

    Ukoliko netko ima dvojbe, detaljnija pitanja i sl. slobodno me kontaktirajte jer i sama sam prošla kako je teško doći do ikakve korisne informacije a koje su u konačnici najčešće bile samo loša iskustva vezana za naše liječnike.

  45. #2045

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Draga emina nisam jos nista rijesila osim sto sam zakazala operaciju kod dr dinovica... Mi uz ekstrofiu imamo i ne razvijeno spolovilo.... Javite se koliko je vase djete staro....??? Pozzdrav

  46. #2046

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Eminaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sve me zanima draga franci Kako je sada dječak? Kako je prošla operacija? koliko dugo je trajao oporavak poslije nje?
    draga emina jos uvjek nist od svega sam uspjela dobit termin 17.12 cekamo sutra prvi put idemo doma.. Kako je tvoj djecak koliko je star??? Da li je i njemu uz mjehur i spolovilo ne razvijeno??? Lijepi pozdrav

  47. #2047

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj hrabri pipo prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav svima koji prate ovaj forum! želim reci da smo dva mjeseca nakon operacije bili na pregledu kod dr. Đinovića u Bel Medicu i sve je super! preporučio nam je da mu pišu mažemo Bepanthen mašću još neko vrijeme, a onda poslati slikice pa ćemo se dogovoriti za sljedeći kontrolni pregled. Pozdrav
    Moj sin je prosao isto sto i vas,i mi smo imali istu dijagnozu i operisani smo u junu ,takodje kod dr Djinovica,sve pohvale za njega i sve u timu .....ono sto me interesuje je oziljak posle op...kod nas je mlaz odlican,rupica koja je bila 3,4mm ispod je skroz zarasla,ni ne primecuje se,bili smo na 5,6 kontrola do sada i sve je savrseno sto se same operacije hipospadije tice....oziljak od obrezivanja smo mazali Contratubexom 2 mesesca,ali mi se cini da se dosta primeti,nekako je crvenkast i malo zadebljao....dr kaze da kako pisa bude rasla tako ce i on da se rasteze pa se nece ni primetiti,ali ako mozete napisite mi kako je kod vas i da li mazete necim,hvala puno...

  48. #2048

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Hej, hej. Nama je operacija zakazana za januar. Tada će imati 6 i po, gotov 7 mjeseci. Da, ima i nerazvijeno splovilo. Možeš li me kontaktirati na mail? numanagic.emina@gmail.com

  49. #2049

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Pozdrav
    Veliki pozdrav i puse Limuncici i njezinom sinu
    Mi obavili operaciju kod dr Đinovica u 6 mj...imali smo katetere nekih 20-ak dana. Sad je na terapiji u svrhu "sirenje" kapaciteta mjehura jer je prilikom op. ustanovljeno da je mjehur dosta mali. Posto smo imali i refluks kao jednostrani,prilikom operacije je ustanovljen s obje strane. Sad u 11 mj idemo na videourodinamiku u pol. Helena da vidimo sto je s tim. Nas sad dosta brine i daljnja nemogucnost kontrole mokrenja... Dr smatra da je jos mala i da je potrebno jos vremena, kasnije i biofeedback vjezbe.
    Znam da je na pocetku ove teme,među prvim postovima na ovu temu bila jedna mama sa curicom pa me zanima iskustvo nakon par godina kako su... Ako tko bude trebao neku informaciju o nasem slucaju slobodno me kontaktirajte. Vrlo rado ispricam kako se sve odvija kod nas

  50. #2050

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, nas sin ima 13 meseci i koronalnu hipospadiju. Zakazana je operacija kod dr. Djinovica za februar, nadam se bice sve u redu. Nas sin je jako nemiran i mnogo me plase cesta previjanja, i mazanja, on je skoro imao bronhitis i silno se naplasio lekara, plasi me pomisao kako ce podnositi sada tako ceste kontrole i slicno. Da li neko zna za neki smestaj u blizini, doktor kaze kateter ce stojati 12-14 dana, pa bi zelela biti tamo, bez obzira sto smo udaljeni 2 sata mozda i manje. nekako je sigurnije. Zelim cuti savete, hvala vam unapred..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •