Citiraj Jami prvotno napisa Vidi poruku
Cocolino86 Mozete li mi molim Vas reci koliko je kostala operacija u Njemackoj i da li ste sad poslije par mjeseci zadovoljni ishodom operacije? Kakav je bio oporavak i da li je kateter isao iz kice ili iz stomaka? Moj sin je imao vec jednu operaciju sa 1.5 godinu, hirurg kaze uspjesnu, a nama to ne izgleda najbolje. Bili smo u BG na pregledu i oni bi to radili sve iz pocetka, mozda cak i iz dva puta sto nam je zvucalo strasno. Ne znamo sta da radimo. Svaki hirurg hvali svoju metodu i mi vise ne znamo kome povjeriti dijete a da ponovo ne pogrijesimo.
Hvala unaprijed na odgovoru.
Evo da još napišem detaljno proces kada se dođe u kliniku.

U ponedjeljak popodne smo bili stacionirani. Dobijete svoju sobu sa krevetom za sebe i dijete koje je cijelo vrijeme uz vas, vlastiti wc. Na odjelu se nalazi igraonica za svu operiranu djecu koju mogu stalno koristiti.

U utorak je bila operacija u 13h45. Jesti je smio do 7h45, a piti vodu do 11h45. Mama nosi dijete do same sale, uz pratnju sestre. Tamo najprije dobije plin koji ga omami, a onda ide anestezija. Čini mi se da bi to bila spinalna, jer ide u kičmu kao i kod poroda carskim rezom. Sama operacija je trajala oko 30min, a poslije je ostao na intenzivnoj do buđenja. Kad se dijete probudi, anesteziolog vam ga osobno donese na rukama u vašu sobu, stavlja ga na krevet pokraj vas gdje još malo odspava.

Kateter je jako dobro pričvršćen, i dijete sa sobom nosi kao malu torbicu koja mu ne smeta. Nju redovno praznite u wc-u. U našem slučaju, kateter se vadio nakon 2 dana. Cijelo vrijeme imate dostupno sirup ili čepiće protiv bolova. I 10 dana se koristi antibiotik. Sestre su dostupne 0-24, i ako je dijete u bolovima usred noći možete joj zvoniti sa gumbićem iznad kreveta.

Dijete cijelo vrijeme normalno funkcionira, igra se, hoda. Čak možete s njim van u šetnju, zato preporučaju da uzmete i kolica.

Dakle, kateter je izvađen u četvrtak popodne, a u petak ujutro smo već išli doma.

Za mamu i dijete, svaki dan na jelovniku imate izbor od 3 jela za ručak. Ujutro je doručak kao švedski stol za sve. Popodne dobijete kolač i kavu/čaj. I na večer je opet večera kao švedski stol.

Svi su jako ljubazni i stručni.

Najbolje Vam je poslati upit na mail koji se nalazi na stranici profesora Hadidija, sa svim pitanjima koja vas zanimaju. Brzo odgovaraju, pristupačni su i mi smo sve brzo dogovorili.

https://www.hypospadie24.com/