Pokazuje rezultate 1 do 50 od 163

Tema: Nezdrava školska prehrana

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,044

    Početno

    Moja je svoj OKP prebacila na hranu i počela se trpati i strahovati da će biti gladna. U 6mj dobila je 5kg. Do sada je uvijek bila normalne do mršavije građe. Naravno da sam to morala regulirati i stati na kraj jer da pustim kud bi to otišlo. Pojede ona i sladoled i slatkiš ali pazim na količinu.
    Najbolja prijateljica joj ima 15kg više i njena mama ne vidi problem. Pekara, čevapi, hamburgeri, tjestenina. Kad sam joj predložila da promijeni jelovnik u čudu me gledala da kako mogu uvesti restrikcije djetetu u razvoju.
    Školska prehrana nam definitivno ne pomaže.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,404

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je svoj OKP prebacila na hranu i počela se trpati i strahovati da će biti gladna. U 6mj dobila je 5kg. Do sada je uvijek bila normalne do mršavije građe. Naravno da sam to morala regulirati i stati na kraj jer da pustim kud bi to otišlo. Pojede ona i sladoled i slatkiš ali pazim na količinu.
    Najbolja prijateljica joj ima 15kg više i njena mama ne vidi problem. Pekara, čevapi, hamburgeri, tjestenina. Kad sam joj predložila da promijeni jelovnik u čudu me gledala da kako mogu uvesti restrikcije djetetu u razvoju.
    Školska prehrana nam definitivno ne pomaže.
    U školi možeš komotno tražiti prilagođenu prehranu. (Prijatelj mog sina imao je to od vrtića i tijekom cijele osnovne škole - mama je donijela nalaz+preporuku liječnika, te popis dozvoljenih i zabranjenih namirnica.)

    Kod djece s takvim simptomima poželjno je izbjegavati industrijski prerađenu hranu. Vjerojatno znaš bolje od mene kakva joj prehrana treba biti. Shvatit će... Ako joj je problem strah od gladi, neka si (kao čokoladine djevojke i moj stariji) sama slaže užinu koju će nositi, od poželjnih namirnica koje sama odabere. Razgovarajte o tome - daj joj priliku da svoj strah stavi pod kontrolu, a istovremeno ćeš postići da jede ono što je za nju zdravo i da se osamostaljuje.

    Prijateljici i njezinoj mami ti možeš objasniti zašto tvoje dijete mora tako jesti. Prijateljičina pretilost nije tvoj problem, ali ja se također ne bih ustručavala izraziti svoje mišljenje (ne nametati, ali jasno staviti do znanja da to smatraš nezdravim i da postoje bolje varijante - baš kako si i napravila). Možda ipak razmisle o tome, a ako ne - nema veze. Sretno...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •