Sekica, ne stvaraju se - rođene smo s određenim brojem i onda je zato logičnije da ako se žena bliži nekim godinama ima jajnih stanica manje. To je genetski, i zato ako neke žene imaju mame koje su rano ušle u menopauzu, šanse su da će i njihove kćerke isto. Postoji onda i neka teorija da žene s produljenim ciklusima kasnije ulaze u menopauzu jer su manje puta ovulirale itd. Ovo zadnje je moja trenutna "brija" jer sam ja ta s produljenim ciklusima .