Evo mene i na ovom mjestu:

Daklem, ja 36, uskoro 37, MM 37, u braku 9 godina i od tad pokušavamo ciljane odnose i sl., od 2002. liječimo neplodnost kod dr. L-a na VV, u 2007. krećemo u paralelki i u Maribor.

Naša dijagnoza "idiopatska neplodnost" (tako nas vodi dr L).

Ja:
Mikrocistični jajnici (produljeni ciklusi - od 35 do 50 dana, zna se desit i 28 itd. - kad sam bila mlada cura mjerila sam bazalnu i tad je bilo ovulacije), sedlasta maternica, al rečeno nam je da ništa od toga nije strašno. HSG - jajovodi prohodni. Ostalo - jaka sklonost upalama rodnice. Detaljna hormonalna slika i štitnjača, uključivo antitijela sve OK. Od ostalih problema - bolesan desni kuk od 12.godine, od 12. godine sumnja na neke reumatske poteškoće, ali isto kao i Kinka bez neke konkretne dijagnoze (obrađeno detaljno da ne može detaljnije, jedino Waaler Rose povišen, ali nedovoljno da bi se nešto dijagnosticiralo, hladnoća mi jako smeta), već godinama s tim živim, uglavnom relativno dobro. Dobila od dr. Duića uputnicu za imuloške pretrage, nisam još obavila jer nisam sigurna šta ću s tim rezultatima, koliko sam shvatila u Hrv. i Slo. se baš time specijalno ne bave, a i u svijetu je kontroverzno. Kad i ako to obavim, nadopisat ću što mi je reklo.

Suprug:
Pred 4 godine operirao varikokelu - operacija mu nije nešto specijalno pomogla, spermiogram varira, ali nije katastrofalan (čak je bilo i normozoospermije bez ikakve terapije). Najčešće asthenozoospermia, samo jednom davno i asthenoterathozoospremia.

Dosad napravljeno:

- 4x ciljani odnosi uz klomifen;

- 4. inseminacije (2x kao komplikacija endometralni polip - zbog toga klomifen ne mogu dugo piti) - niks;

- 1. stimulirani IVF na VV 10/2005 - duga stimulacija Gonal F-om (3 ampule, zaboravila koliko komada svekupno), 6 js, oplođeno 3, srednje dobri, vraćena 2, smrznut 1 - bez trudnoće, ali koma bolovi i curenje uz visoku fibru i grčeve pa se "nadam" da je to možda bio spontani;

- FET 1 smrzlića VV 02/2006 - niks;

- 2. stimulirani IVF-ICSI na VV-u, duga stimulacija Menopurima (39 ampula, svaki dan po 3), 13 js, oplođeno 9 (oplodile se 2. dan), vraćena 3, ostalo smrznuto u paketima 3+3, nema blastica, svi ocijenjeni srednje-dobrima - niks;

- zabilježena za Maribor 01/2007, pokušavam ugurat FET ovih smrzlića na VV-u kad se kod mene to bude bude moglo, menge mi se strahovito poremete nakon IVF-ova (tipa 50 dana uz pomoć dabrostona, pa 20 dana, pa opet 50 itd.);

- bavim se i non-MPO terapijom neplodnosti (podforum niže i ostalo što srce veseli).