-
koalica, ne moraš se opterećivati tim pravilom tri sata. to ne vrijedi u svim situacijama, ne treba se toga držati kao pijan plota.
to u biti vrijedi najviše za sasvim male bebice ako jako puno i često doje zbog potrebe za sisanjem, jer onda previše popapaju "tankog" mlijeka, pa mogu od previše laktoze dobiti grčiće, a i tada se može dati jedna dojka, ali do kraja - to je važno - pa onda druga, a dalje do isteka dva - tri sata stalno jedna te ista.
slobodno ponudi drugu dojku svaki put kad bebačica završi prvu, a to znači kad sama pusti dojku nakon što je iz nje neko vrijeme pila. bitno je da joj ti ne mjeriš vrijeme na dojci, pa ju, recimo, prekidaš nakon nekog vremena - 10, 15, 20 minuta, nije važno. ako ona sama prekine, a nije sita, daj joj drugu dojku. ako ni nakon druge strane nije zadovoljna, daj joj ponovo prvu! pa ponovo ako treba! tako ćeš povećati proizvodnju mlijeka. nemoj joj radije davati dudicu, nego kad traži daj joj dojku. potrošit ćeš dosta vremena, ali to je neminovno kod dojenja - kad dođe skok u razvoju, beba provodi puuuno vremena na dojci. kad ju vidiš da cucla prstiće, daj joj jesti, to skoro sigurno znači da je gladna.
kada je dojka jako puna, u biti beba mora prvo popiti veliku količinu onog manje masnog mlijeka, da bi došla do masnog, zato nije potrebno čekati da se dojke "napune". iz dojke koja je naizgled prazna beba će brže dobiti masno mlijeko, nego iz pune. zašto? mlijeko se stalno stvara i to stalno istog udjela masnoće. međutim, kako se mlijeko stvara, onaj vodenastiji dio ide u kanaliće, a masnoća se "zalijepi" u alveolama. kada dođe do refleksa istiskivanja mlijeka - "let down reflex" - alveole se kontrahiraju i izbacuju masnoću u kanaliće, gdje se ona miješa s ostalim mlijekom koje je već tamo.
Pravila pisanja postova
- Ne možete otvoriti novu temu
- Ne možete ostaviti odgovor
- Ne možete stavljati privitke
- Ne možete uređivati svoje postove
-
Pravila foruma