Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 120

Tema: Insomnia iliti nesanica

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Kod mene je normalna stvar da ne mogu zaspat / spavat ako se brinem. Bilo je i razdoblja u životu kad uopće nisam spavala. Kako sam si pomogla? Nikak, bauljala po kući, išla na internet, popila šalicu toplog mlijeka.
    Kad me slomilo - zaspala sam. Znam, nije neki savjet, al bit će sve ok, i ti ćeš opet ljepše spavat

  2. #52
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pomaže jaki čaj od kamilice (ne onaj iz filter vrećica) i čaj od matičnjaka.
    Ja kad želim npr. odspavati malo popodne, skuham si jedan jaki čaj od kamilice, i onesvijestim se.

  3. #53
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moram probati s kamilicom, baš ju i volim.
    Hvala, smajlić, znam da nema druge, nego čekati da sve bude ok, ali baš se nekako svega nakupilo.

  4. #54
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Moj je problem što imam užasno lagan san i treba mi gotovo savršena tišina da bih mogla zaspati i održati san (a ne funkcioniram ako ne odspavam 7 sati). Otkada imamo novu podstanarku na katu ispod koja ustaje ujutro u 5 (nije preglasna, no zvuk vode, vrata...), i ja se budim u 5, čak i prije, očekujući da čujem nju i više ne mogu zaspati (inače ustajem u šest, pola sedam). Da bih uopće zaspala trebam i ritual: TV ili knjiga barem pola sata, i lijeganje u isto vrijeme.
    Nekoliko godina sam spavala ko top i izluđuje me što sada hodam ko zombi, a razlog baš i nije neki (što bi da imam djecu :/ ), i sama sebi idem na živce što sam takva mimoza i moram imati savršene uvjete da bih imala dobar san (i užasno zavidim MM-u koji zaspe čim vidi krevet dok se ja satima okrećem što pred spavanje, što zbog preranog buđenja).
    Frendica mi je svojedobno spominjala autogeni trening, ima li tko iskustva?

  5. #55
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Moj je problem što imam užasno lagan san i treba mi gotovo savršena tišina da bih mogla zaspati i održati san (a ne funkcioniram ako ne odspavam 7 sati). Otkada imamo novu podstanarku na katu ispod koja ustaje ujutro u 5 (nije preglasna, no zvuk vode, vrata...), i ja se budim u 5, čak i prije, očekujući da čujem nju i više ne mogu zaspati (inače ustajem u šest, pola sedam). Da bih uopće zaspala trebam i ritual: TV ili knjiga barem pola sata, i lijeganje u isto vrijeme.
    Nekoliko godina sam spavala ko top i izluđuje me što sada hodam ko zombi, a razlog baš i nije neki (što bi da imam djecu :/ ), i sama sebi idem na živce što sam takva mimoza i moram imati savršene uvjete da bih imala dobar san (i užasno zavidim MM-u koji zaspe čim vidi krevet dok se ja satima okrećem što pred spavanje, što zbog preranog buđenja).
    Frendica mi je svojedobno spominjala autogeni trening, ima li tko iskustva?
    Poprilično se prepoznajem u ovome, jedino što nemam lagan san, ali trebam (tj. trebala sam, a vjerojatno ću i opet) savršene uvjete za zaspivanje. Ovo - što bi da imam djecu, nemoj tako razmišljati, meni sad zaspivanje bolje funkcionira s djetetom nego prije (možda jer sam fizički umornija plus još jedna ograda - kod nas nema dojenja tj. dijete je zasad tipa da od vrlo rane dobi prespava cijelu noć u komadu). MM je kakvim ti opisuješ TM-a. Autogeni trening - bila, imaš cijelu temu o AT-u na ovom PDF-u, vidi malo je li to za tebe, meni se činilo OK i zdravorazumski i nekako mi je općenito filozofija oko AT-a dobro legla općenito za opuštanje i čini mi se da mi je koristila (ja sam pachwork tip pa sam iz toga uzela ono što mi paše, odbacila neke meni zasad čudne i neprihvatjive stvari). Doduše, lagala bih te kad bih rekla da vježbam AT vježbice prije zaspivanja. Ono što meni smeta za zaspivanje, a vjerojatno i mnogima, su očekivanja i ti neki planovi ako se vrte pred san - tj. moram imati neko vrijeme opuštanja di je mozak u shutting down modeu - znači ne intenzivno nešto raditi, plus nema vježbanja iza 22 h navečer. A propos vanjske buke (klinci u parkiću) koji put mi pomogne bijela buka - tipa uključit mašinu za veš... A propos ove tvoje stanarke u pet ujutro - možeš li se premjestit privremeno, pa makar spavala i na podu, u neki drugi dio stana di toliko ne čuješ te njene aktivnosti čisto iz tog razloga da se nekako mentalno otkačiš "ovisnosti" i očekivanja vezano za njenu jutarnju buku - tipa - ona će sad počet kao podsvjesna istina i tebe tvoja unutarnja budilica već budi. Meni je pomagalo to što sam zbog klinaca iz parkića donijela jedan madrac i znala da nisam ovisna o tome kad će oni odlučit otić iz parkića nego da se mogu preselit kad mi paše - da imam tu opciju...

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    I da, a propos ovog gledanja u sat - ajde, zaspi, trebaš zaspat i sl, već je toliko i toliko, već sam toliko i toliko u krevetu i ništa... Za takve nekakve stvari mi je AT pomogao, utoliko da mi je osvijestio da se neke stvari, bar kako ja to sebi tumačim, trebaju i privremeno prihvatit - ono, u stilu, a šta se može, nema veze, neću ni gledat na sad, preživit ću sutrašnji dan i s toliko sati sna, nije tragedija. Ja sam za AT bila kod Jadranke Škarice, postoje ti dvije škole - Jadranka Š. i Gruden, a na topicu AT ćeš, kao i za svaku stvar, naći vatrenih govornika pro i contra jedan ili drugi, pa općenito pro i contra AT itd. Nije AT sad, bar kako sam ga ja shvatila, neka sveta stvar, ali Jadranka Š. je OK predavač, lijepo to posloži, ti sama to posložiš s nekim svojim iskustvom, što ti paše uzmeš, što ti ne paše kažeš - not my cup of tea - i ideš s time dalje. Meni je, na taj način, imam dojam, pomoglo. Evo ti cijelog topica, ljudi dolaze na AT s raznim očekivanjima i konkretnim zdrav. problemima za rješavanje, uključivo nesanica:

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...cfc3bd339d59b5

  7. #57
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    lijepo to posloži, ti sama to posložiš s nekim svojim iskustvom, što ti paše uzmeš, što ti ne paše kažeš - not my cup of tea - i ideš s time dalje. Meni je, na taj način, imam dojam, pomoglo. Evo ti cijelog topica, ljudi dolaze na AT s raznim očekivanjima i konkretnim zdrav. problemima za rješavanje, uključivo nesanica:

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...cfc3bd339d59b5
    Ina, thanks Potpuno se slažem, a za AT pitam čisto da vidim je li nekome stvarno pomoglo. Još nije toliko strašno, tj. stalno mislim da će proći ili da ću se naviknuti. U principu u tjednu sada odspavam 3 dana dobro i 4 nikako (prije bi mi se zalomio tu i tamo koji dan nesanice, jednom u deset dana). Proučit ću temu, no sve nekako mislim da je to faza i da će proći.

  8. #58
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Moram probati s kamilicom, baš ju i volim.
    Hvala, smajlić, znam da nema druge, nego čekati da sve bude ok, ali baš se nekako svega nakupilo.
    toplo mlijeko s medom

  9. #59
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    pa cekaj malo jel ti to imas malu bebu od nekoliko mjeseci?! onda nije ni cudno da je san skroz poseremecen, kako dite poraste bu se to sigurno sredilo, a kaj raditi do tada, ne znam...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno

    i ja moram imati uvjete za spavanje, prvenstveno ne smijem čuti zvukove vezane uz našu djecu jer me to instant budi, ali to je mila majka naspram prođenih,i završenih faza nesanice

    meni je pomoglo
    *prihvaćanje toga da trenutno ne mogu zaspati, tj. ne-ljutnja na samu sebe jer sam "freak"(to je tad bio moj doživljaj sebe vezan za spavanje- kao kako svi mogu zaspati, svi su normalni osim mene kojoj trebaju posebni uvjeti, što je preraslo kroz par noći i u strah čim legnem da neću zaspati),
    *samouvjeravanje da je i to faza,
    *prisjećanje osjećaja odmora i toga da sam mogla redovito spavati, dakle - osjećaja da mogu zaspati, što mi je ulijevalo osjećaj da ću ponovo moći (za)spavati;
    *potom rintanje do srednjenoćnih sati dok ne odapnem;
    *potom ležanje u krevetu sa prihvaćanjem da neću zaspati, tad sam najčešće zaspala
    *a u najgorem trenutku paničnog plakanja po noći da više ne mogu izdržati i da nisam, dobro i da trebam na liječenje pomogao mi je kratak seks (ne znam uopće kako je do tog došlo, ali je pomoglo, opustilo me iz grča), pa sam se toga lijeka redovito držala, i super je palilo

    napominjem da su se oba puta problemi sa nesanicom pojavili oko mj., mj. i pol dana nakon poroda i nastavili do iza pol godine

    sada primjećujem da ne smijem kasno vježbati (uh, bed )
    i da trebam leć kad osjetim umor jer me okine teže uspavljivanje kad pređem par dana za redom svoje granice za ići leći


    sretno sa spavanjem

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno

    da, potpisujem i ljubomoru na spavanjem mm, i želju da ga probudim i plakanje jer ja ne mogu tako zaspati, u težim noćima

    to je stvarno u takvoj situaciji normalno, ali nije baš povoljno za nesaničarku, jer usmjeruje na dodatno uznemiravanje

    prišmajhlaj se u topli zagrljaj, možda te i vibra njega usnulog malo




  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    apri, to ti se zove višak sna. lopatu u ruke i malo po vrtu, pa da vidiš kak buš usnula, ko ljepotica
    kaj sam ja to dobro pročitala da orka još uvijek cica?

  13. #63
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kad sam bila mala imala sam problema sa spavanjem. Uzrok je bio stres, no dobro, nije ovo mjesto za pisanje o mom djetinjstvu. Uglavnom, vodili su me psihologici koja me naucila tehnici opustanja i korisitm ju dandanas kad se "rostiljam" po krevetu, svaki put upali!
    Ide ovako, legnem na leda, opustim se, pa zgrcim misice stopala tj. stopala ispruzim naprijed ili prema sebi, svejedno, bitno je da misici budu napeti, drzim tako par sekundi pa opustim i jos jednom ponovim. Onda krecem prema gore, napnem misice nogu, pa ruku i saka pa kad dodem do lica uzmem malo vise vremena jer prvo treba tako opustiti misice usta, cela, ocne kapke... Onda zgrcim cijelo tijelo pa opustim i to ponovim dvaput. Dotad sam vec skroz opustena, namjestim se i zaspim. Sve treba raditi polako, probat pritom ne razmisljat previse. Meni upali svaki put, nadam se da ce jos nekom pomoc!

  14. #64
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    apri, to ti se zove višak sna. lopatu u ruke i malo po vrtu, pa da vidiš kak buš usnula, ko ljepotica
    kaj sam ja to dobro pročitala da orka još uvijek cica?
    daj, anki...
    nema te, nema... pa dođeš i bubneš
    post je otprije 5 godina!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    a gle fakat...ali nikad se ne zna kod vas; ne bi to bilo niš čudno
    i bez brige, tu sam ja, promatram, da mi ne zastranite previše

  16. #66
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    ne sisa orka već se Apri budi zbog gladi,kasni s dohranom

  17. #67
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,575

    Početno

    Evo da se javim - jos jedna s problemom nesanice... Pocelo je u trudnoci, pa onda nocna dojenja i tako to, sad mala vise ne doji i spava ponekad i u svom krevetu, ali ja sam ostala osjetljiva uzas jedan na podrazaje za budjenje. I ako je proslo 4-5 sati od prvog sna ne mogu vise zaspati.
    Lagano me vec dere paranoja, kad se probudim po noci provjeravam koliko je sati i raucunam da li je tih magicnih 4-5 sati ili manje pa ako je vise ni ne trudim se vise zaspati, jer me sat, dva uzaludnih pokusaja da zaspim iscrpi vise nego da se ustanem i surfam po forumima gdje mi ionako nitko ne moze odgovoriti na postove... Evo nocas sam zaspala u 10, probudilo me u pola 3 sto je mala nesto kratko zanjurgala i vise nisam mogla zaspati (prethodno je mala nesto plakala oko 1 - tad sam nastavila bez problema spavati). Luudiim. Naravno, navecer sam totalni zombi, zaspim u 9, 10 jer sam krepana - a onda festa od 4,5,6 ujutro. Najdrazi zvuk mi je postao zvug alarma za budjenje - jer to znaci da sam napokon odspavala do jutra : ocajna: Gledanje TV-a ne pali (probala), ni citanje knjiga, cajeve mi se ne kuha niti piju tablete...
    Iduci puta cu probati ovo od koksy, ali i drugi savjeti su dobrodosli, narocito ako su za slicni problem (dakle ne za inicijalno zaspati - to dapace bih rado da nije tako rano - nego sto u 4 ujutro kad sam vec malo naspavana ali nedovoljno za cijeli dan...)
    Posljednje uređivanje od sillyme : 05.01.2011. at 05:26

  18. #68
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ajoj, ovo kao da si mene opisala, prije jedno 2 godine. nemam ti savjeta, kod mene je prestalo tek kad su mi se neke stvari posložile u životu, imala sam užasne stresove tako da se to manifestiralo na san, u kombin. s malim djetetom nespavačem. da mi se sad to desi, prvo što bih učinila je pravac liječnik. ovo ti govorim zato jer su ostale posljedice na moje zdravlje, to je trajalo par godina a ja sam zanemarila i odlučila da ću se sama s tim izborit i eto. danas mislim da nisam dobro odlučila!

    ako ti potraje, moj je savjet ići doktoru, mada možeš svakako isprobati tehnike opuštanja, uvođenje rutine, biljne čajeve poput valerijane... nadam se da ćeš uspjeti!

  19. #69
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,575

    Početno

    Nakon dvije dobre noci opet jedna koma, budna od 3 ujutro a cak ni ne znam sto me probudilo i mm i mala su spavali, a ja se probudim i skroz budna, nakon sat vremena sam odustala od pokusaja da zaspim i ustala.

    E sad, dobila sam preporuku za caj od maticnjaka? Jel to nesto sto mozes skuhati unaprijed pa da popijem kad se probudim, ili bi to trebala popiti prije spavanja (ali kao sto rekoh nemam problema sa time da zaspim nego s duljinom sna)? Ima netko iskustva? Inace, evo sad se prisiljavam biti budna do 10, sve u nadi da cu totalno iscrpljena odspavati bar 7-8 sati u komadu

  20. #70
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Jel ima itko kakvih pozitivnih iskustava s kakvim tabletama koje se mogu kupiti bez recepta? Koristila sam sad Cirkulin valerijana i nula bodova.

    Nikakvi čajevi, mlijeko, opuštanje, mantranje, homeopatija, iscrpljivanje, ne spavanje par dana, ništa ne pomaže. Neko vrijeme je pomagao Sanval (ali sam imala i blackouts, možda zbog teškog kršenja uputa korištenja), no sad ga više ne daju bez upute psihijatra (što je u biti okey, ali nemam želje, volje ni vremena za posjete istima) - u stanju očaja sam bila do doktorice koja me veselo dočekala s tom novom informacijom.

    A stvarno se moram naspavat, imunitet mi je u klincu skroz i koncentracija na nuli, nisam više djevojčurak kojem insomnija ne predstavlja problem i sve manje se furam na parolu 'I'll sleep when I'm dead'

  21. #71
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ima itko kakvih pozitivnih iskustava s kakvim tabletama koje se mogu kupiti bez recepta? Koristila sam sad Cirkulin valerijana i nula bodova.
    Nemaš pojma koliko bih bila sretna da ti mogu reći da imam pozitivna iskustva s tim biljnim pripravcima, ali nemam. Ni meni ne pomaže ovo što si navela

  22. #72
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,210

    Početno

    Persen?

  23. #73
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Evo ponovo dižem temu sa problemom nesanice. Naime, imam bebicu od 7 dana i već dva dana ne spavam nikako! Što od toga jer se on budi često za dojenje, a i kad spava, ne mogu se opustiti i utonuti u san nikako i to me izluđuje! Imam osjećaj da ću skrenuti zbog nespavanja. Izgledam ko hodajući zombi. Zanima me dali tko ima iskustva sa homeopatskim pripravcima i smiju li se za vrijeme dojenja uzimati?

  24. #74
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Nesanica je srecom trajala samo par dana...otkrila sam da caj od maticnjaka cuda radi, bas me opusti!

  25. #75
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hop...

    S dojenjem sam prestala u travnju... i dalje ne spavam...
    Lako zaspim (u 95% slučajeva)... ali me svaki i najmanji šum probudi... probudi me MD-ovo disanje... ne mora ni hrkati (što ponekad čini).... dovoljno je da malo glasnije diše na trenutak... i ode moj san.
    Ponekad se dignem i peglam u tri ujutro... ponekad sam preumorna za to pa se trudim zaspati, pa uspijem, ali me opet nešto probudi... ponekad se prebacim na kauč, pa tamo zaspim... ili ne zaspim pa se utapam u mislima vezano za dnevne probleme i u njima od muhe pravim slona (pa se ujutro čudim svojim mislima od sinoć)... ponekad ih uspijem maknuti od sebe, ponekad ne... Često se pojave i košmarni snovi (poput jutrošnjeg, sanjala sam da sam se probudila i to više puta za redom... to je stravično iskustvo, tko je doživio znati će o čemu pričam)...nakon tih snova sam cijeli dan ni na nebu ni na zemlji... ne funkcioniram... otkad sam rodila koncentracija mi je nula, gubim stvari, zaboravljam, emotivna sam preko svake mjere... dodam li tome stres na poslu koji je zadnjih mjeseci strašan... ono baš nisam svoja.

    Uglavnom, za početak ja bi nazad svoj čvrsti san... kako? Di se gasi nesanica?
    Ne bi posezala za kemijom... Persen i sl dolaze u obzir... da li je netko probao spomenuti melotonin?

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ne zna hoce li ti to sto pomoci, ali meni na nesanicu utjecu dvije stvari - prekasna vecera i nedostatak fizicke aktivnosti.

  27. #77
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mojca, draga moja, meni se cini da ti imas previse briga i da te to muci i dok spavas
    Jesi probala neke metode opustanja?
    Caj ili kakao prije spavanja da te malo ugrije i smiri?
    A vjezbanje? Ja se puuuuno bolje osjecam i psihicki i fizicki kad vjezbam
    Kak ti je ono stitnjaca?

  28. #78
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moguće... fizička aktivnost je gotovo nula. Istina... sinoć sam kasno i puno večerala. Ali, ne činim to svaki dan.
    Tu i tamo... Da hranom ubijem nemir.
    Da, baš ga super ubijem.

  29. #79
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, draga moja, meni se cini da ti imas previse briga i da te to muci i dok spavas
    Jesi probala neke metode opustanja?
    Caj ili kakao prije spavanja da te malo ugrije i smiri?
    A vjezbanje? Ja se puuuuno bolje osjecam i psihicki i fizicki kad vjezbam
    Kak ti je ono stitnjaca?

    Nisam. Nemam kad
    Nisam probala čaj...
    Ne vježbam...
    Štitnjača... ne znam.. nisam ju kontrolirala... a i skinula sam se s euthyroxa nakon što sam odustala...

  30. #80
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A da, za sebe nikad nemamo vremena
    Meni ne funcioniraju meditacije i to, prezivcan tip sam za to
    Al recimo neki caj (tipa rooibos jer nema kofeina) i dvije stranice neke razbibriga knjige - to da
    Probaj s tim
    Pa onda prekontroliraj stitnjacu, znas da ona zna raditi sranja
    I pocni malo vjezbati, neke kratke vjezbe sto ne oduzimaju puno vremena
    A cine cuda, stvarno
    I misli malo na sebe

  31. #81
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Da... znam sve to. U teoriji.
    Da... evo upravo gledam kud da odem provjeriti štitnjaču...

  32. #82
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    NAJPRIJE provjeri štitnjaču
    to ti govori neko ko nije normalno spavao godinama
    ni sad mi nije neki san, zna se zaredati par noći..

    kavu nikad ne pijem popodne
    idem leći u otprilike isto vrijeme, oko 22
    ne smije mi ui sobi biti prevruće
    i još ako ova mala ne zove i jauče za mnom iz susjedne sobe uspijem se naspavati...

    vježbanje može pomoći
    i duga šetnja
    isprobavaj sve i svašta
    ja sam prošla sve faze
    u vrijeme užasnih stresova mi ništa nije pomagalo
    probdjela sam noći i noći budna
    i ne znam kako sam ostala prisebna
    grozno je nespavanje

  33. #83
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jučer sam oko 7 prošetala do apoteke, po Belmiran san... Jela sam manje, samo proteine i povrće... mrvu prekasno, oko 8... oko 9 sam uzela jednog i polako na spavanje... zanimljivo da me vrlo brzo umirio... puno jače od Persena, kojeg ponekad uzmem preko dana, baš sam se iznenadila.
    Budila se jesam, više puta, ali sam svaki put uspjela zaspati ponovno... pa čak i u 5.30, što je vrijeme kad inače ustajem... a baš mi se nije dalo ustati. Košmarnih ili slojevitih snova nije bilo... već to je bio odmor... zapravo, prvi put nakon ne znam koliko vremena se ne sjećam što sam sanjala. Već to je odmor sam po sebi.

    Flopice, kavu ne pijem uopće, ponekad crni čaj. U sobi nije vruće.. u sobi čak ni ne palimo grijanje, ostavimo otvorena vrata pa se ugrije iz ostatka stana. Kad idemo na spavanje zatvorimo vrata i mrvicu otvorimo prozor (ventilacija na Velux krovnim prozorima). Spavati idem uvijek oko 9 najkasnije 10... skupa sa Smjehuljicom, malo čitamo, pričamo... zagrlimo se i zaspimo. Ona se onda u snu odvoji u svoj krevetić koji je još uvijek vezan uz naš krevet.

    Pokušati ću šetati prije spavanja, uvesti red u prehranu, što svakako moram.. nažalost kad je stres ja samo trpam u sebe. Osim u fazi krajnjeg stresa... tad prestajem jesti... to se desilo dva put u životu.

    Štitnjaču ću provjeriti, svakako, za neko vrijeme... samo nek vratim spavanje u red.

  34. #84
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Mojca sve to može smanjiti stres i pomoći tijelu da se opusti ALI
    ako ti je štitnjača poremećenog rada upravo to može biti UZROK zbog kojeg ne spavaš

  35. #85
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ili jednostavno problemi
    kod mene je bila kombinacija
    užasna stvar
    uopće se ni ne sjećam kako se sve unormalilo...

  36. #86
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Naravno, nek pokušam prvo ovako vratiti spavanje u normalu...

  37. #87
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mojca prekontroliraj štitnjaču.
    evo ja sam od teškog spavača u zadnjih pet godina bilo kada, bilo gdje,
    svaki slobodan trenutak bih prespavala,
    došla do teškog nespavača.
    noćas sam legla oko 2,15 probudila se 20 do 6.
    već sam objesila oprani veš, jednu suđericu izbacila, drugu ubacila,
    pospremila sve što je bilo za pospremit, doručkovala i sad lapinjam i čekam da se moji probude.

    dijagnoza - hipertireoza.

  38. #88
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hoću, svakako cu to učiniti.
    Kome da idem?

    Imam dodatno osiguranje, pa mogu i privatno... Imaš preporuku?

  39. #89
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hoću, svakako cu to učiniti.
    Kome da idem?

    Imam dodatno osiguranje, pa mogu i privatno... Imaš preporuku?
    bilo koji privatni labos izvaditi hormone,
    po bolnicama se dugo čeka.
    ako nešto ne bude u redu preporučam dr škaru, poliklinika leptir.

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,582

    Početno

    kolko cca dojdevađenje hormona, ima li kakvih prethodnih preporukanapr. na tašte, ne jest ovo ,jest ono

  41. #91
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala.
    Da izvadim samo osnovne hormone ili i antitijela?

  42. #92
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Osnovni su po 60 kn, antitijela 220... Koliko sam vidjela jučer na webu.

  43. #93
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    i kćer i ja smo radile prvo osnovne,
    a sad obje moramo raditi antitijela i još nešto, ne znam sada točno što.
    mislim da im je to nekakva procedura, ako nešto nije u redu, idu antitijela, uzv...
    osobno ne bih davala lovu za antitijela, nego na uputnicu.

    jelena ne moraš biti na tašte.

  44. #94
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ok, tako cu napraviti, izvaditi osnovne hormone, pa na ppregled.

  45. #95
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ok, tako cu napraviti, izvaditi osnovne hormone, pa na ppregled.
    Iako,,razmišljam da ipak napravim i antitijela jer su mi bila povišena (malo, u granicama ref. vrijednosti) pred ulazak u mpo vode...

  46. #96
    Davina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    214

    Početno

    O spavanju i nespavanju mogu romane pisati, kako o mome tako i o djetetovom. Za razliku od mene kćerkino nespavanje je druge prorode tj. povezano sa njenim autizmom. U najgorenjem razdoblju njenoga nespavanja, kada bi noću zaspala u jedan a probudila se oko tri i više nespavala, a bila mala da bi je u tim noćima ostavljali samu (kao sad) mi smo na preporuku ljekara posegnuli za melatoninom.
    Pa evo moje iskustvo sa melatoninom.
    Kao prvo ona je bila hospitalizirana dok su odredili dozu koja njoj odgovara, i naši liječnici su mišljenja da melatonin nije tako bezazlen kako se tretira.
    Melatonin je njoj pomagao da brže zaspi i da duže spava, ali ni u kojem slučaju da san normalno funkcioniše, ali smo mi bar ko ljudi izvjesno vrijeme funkcionisali, jer dva sata sna nisu ni njoj ni nama ni u kojem slučaju bili dovoljni. I ne, nepričam o dva sata sna nekoliko dana, sedmica i mjeseci. Kod nas se radilo o godinama nespavanja.
    Nakon izvjesnog vremena se njen organizam navikao na melatonin i trebala joj je sve veća i veća doza. Na kraju je dobivala medikament koji se zove Circadin (medikament koji se pretežno koristi u gerijatriji) a to je melatonin retard tj. preko čitave noći njen organizam umjetno izlučuje melatonin da san ne bi bio prekinut. Nakon izvjesnog vremena se njen organizam i na Circadin naviknuo i ni on joj više nije pomagao, tako da smo i njega ukinuli.
    Eto moje iskustvo sa melatoninom, i još dodajem: to je moje lično iskustvo, možda je neko imao bolje, to nesporim.

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,582

    Početno

    davina si sigurna da je to kod nje povezano s autizmom, a ne sa atopijom, kod mojih cijelo vrijem dok su imali/imaju atopijski dermatitis bilo je / je nespavanje.
    klinac sad jadva zaspi , budi se većnakon 2-3sata, pa je 2-3 sata budan, pa onda nekak opet zaspi.

  48. #98
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,582

    Početno

    jel bi onda trebalo napraviti t3,t4 i HTS ili i ft3 i ft4

  49. #99
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Davina, hvala na dijeljenju iskustava.
    Preskačem melatonin.

  50. #100
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,408

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Davina, hvala na dijeljenju iskustava.
    Preskačem melatonin.
    Mojca, mozda da razmislis o centru za poremecaje spavanja?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •