Eva bas sam naisla na ovaj topic pa da se malo ukljucim. Nisam sve citala, vise onako preletila, pa se ispricavam ako napisem nesto o cemu se vec govorilo. A da se javim najvise me potaklo ovo

sada mi se cini da zene kada i zauzmu "vazne " pozicije (uvjetno receno pozicije moci u drustvu), zauzmu ih koristeci musku energiju, muske obrasce djelovanja i ispunjavajuci muske ideale. Ovo muske neka se shvati u vrlo opcenitom smislu, sada nemam vremena to elaborirati.
Zenska energija ostaje u zapecku, neprepoznata kao vrijednost i kao nesto sto jednako toliko doprinosi nasoj civilizaciji kao Mozarti i Wrenovi a to je energija koju ce uvijek imati u okviru koje ce djelovati vecina zena koja, iz bilo kojeg razloga, nece biti na pozicijama moci u drustvu.

Pojednostavljeno, fuckas Thatchericu na vrhu, kada je vladala kao i Reagan.
To je ono o cemu vec neko duze vrijeme razmisljam i sto zamjeram feminizmu. Jer mislim da feminizam radi protiv zena. Jer ih tjera da 'vladaju kao Reagan', da u tvrtkama rade kao muskarci, da se ponasaju sto slicnije muskarcima (netko je u jednom postu gore lijepo napisao kako nesmije na poslu previse o djeci pricati da ne ispadne cudna), da se oblace pa na kraju da i izgledaju sto slicnije muskarcima. Emocijama, empatiji, toploj rijeci, prijateljstvu i slicnim osobinama u poslovnom svijetu nema mjesta. Tko ih proba proturiti, ili im ne uspije izmači, trenutno leti naglavacke van iz cijenjenih poslovnih krugova. Najgore u cijeloj toj prici je to, sto zene na tome inzistiraju mozda i ustrajnije nego muskarci.
Tako da se meni cini, da inzistiranjem na musko - zenskoj ravnopravnosti, jednakosti, slicnosti, jednakovrijednosti, feminizam zapravo radi protiv zena. Pritisce ih do maksimuma da budu sto slicnije muskarcima, i da se sto bolje prilagode svijetu temeljenom na muskom principu. Umjesto da stvari postavi obrnuto - da pocne cijeniti zensku razlicitost, prekrasne samo zenske osobine, i proba ih postaviti kao nove temelje svih oblika drustvenih odnosa... zenski princip kao temelj svijeta... cini mi se da bi svi, i muskarci i zene, u takvom svijetu bili sretniji