Stranica 6 od 35 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 1708

Tema: Vodene kozice

  1. #251

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,153

    Početno

    Mislim da je baka samo digla lažnu uzbunu

  2. #252
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno


  3. #253
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    mi smo uspješno prebrodili i otjerali koze, ostale je samo par na licu koje si trga. jeste li to mazale čime, da je ne svrbi i da ne ostanu ožiljci?

  4. #254
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Evo nas u klubu.

    Jučer u vrtiću veli nam teta da su iz Patrikove grupe poslali doma 4 djece, već ih nekoliko nema par dana (unutra samo njih 7 :/ mišići mali).

    Naravno, odmah popodne sam vidjela jednu prima kozu na guzi, pa sinoć još 2 na leđima i jutros još nekih par komada. Veli da ga škakljaju.

    Ali, jadan, kašljucao je i šmrcao par dana unazad, se kao laganini i sad ga je srezala visoka temperatura. Samo spava. Bojim se kaj da radim, ne mogu mu ni skidati non stop, zar ne?!

    Mali (7 mj) još niš, ali neću se začuditi ako dobije jer spavamo svi skupa u krevetu i bilo bi pravo čudo da ga zaobiđu.

    Ja sam ih preboljela ali me non stop nekaj svrbucka paranoja

  5. #255
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    evo i nas...

    upravo saznali da ih imamo
    male plikove ima po stomaku i kaže dr da je to to.kupanje u hipermanganu 2 x dnevno i mazanje s nekom kremicom od 130 kn.u najgore moguće vrijeme što zbog blagdana što radi posla

  6. #256
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    zbunjuje me to sa kupanjem smije li ili pak ne smije? :/ rekla mi je dr okupati ju u kadi s hipermanganom a i jedna patronažna isto čak i kosicu da smije a negdje sam čitaa NE kupanje pa kako ste vi?

  7. #257
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    pogledajte što sam našla na nekom forumu copy/paste :shock:

    Darko Richter, dr. med. 04.04. 2007. 20:40

    Re: vodene kozice
    Kozice se ničim ne premazuju, pogotovo ne tekućim puderom, osim ako ne želite kasnije moguće ožiljke od utrljavanja tog pudera u lediranu kožu. Hipermangan je zgodan ako želite da vam dijete izgleda kao muhara, i da svi bježe od njega - jer je kužan. Temperatura će proći za više od 1 a manje od 7 dana.

  8. #258
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa
    zbunjuje me to sa kupanjem smije li ili pak ne smije? :/ rekla mi je dr okupati ju u kadi s hipermanganom a i jedna patronažna isto čak i kosicu da smije a negdje sam čitaa NE kupanje pa kako ste vi?
    zar nitko nema kozicee?

  9. #259
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moje su prebočječe u 2. mjesecu.
    Čula sam da hipermangan netko preporučuje, netko ne. Kasnije sam to skužila.
    Nama je pedijatrica isto preporučila kupanje u hipermanganu, ali u blagoj, bagoj otopini. On isušuje kožu, no brže se suše tako. Ne znam koliko utječe na možda smanjenu infekciju kozica :/

    Znala sam ih i brzinski otuširati, laganim mlazom. To ako bi ih svrbilo.
    Temperaturu baš nisu imae, možda mlađa nešto kratko.
    Jel mi vjeruješ da se ne sjećam

    No, ono što je kod njih označilo vodene kozice je jedna gadna adenoviroza koju su nekako uspjela pokupiti.
    I mlađa si je neke kozice rukom "oštetila" i inficirale su se neke. No, i to je prošlo.

    Ajde, sretno

  10. #260
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    i mi ih imamo..najmladja jer stariji su ih prebolili..ona ima jako gadnu varijantu..kupam je u hipermanganatu i mazem tu i tamo puderom tako mi je za njih dvoje jos rekla pedijatrica...

  11. #261

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,153

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa
    Moje su prebočječe u 2. mjesecu.
    Čula sam da hipermangan netko preporučuje, netko ne. Kasnije sam to skužila.
    Nama je pedijatrica isto preporučila kupanje u hipermanganu, ali u blagoj, bagoj otopini. On isušuje kožu, no brže se suše tako. Ne znam koliko utječe na možda smanjenu infekciju kozica :/
    Ovakav je i moj zaključak.
    Mi nismo koristili hipermangan. Prvo zato što A. nije imao neki dramatični oblik kozica, imao ih je umjeren broj i nije se češao. A drugo, zato što hipermangan fakat jako isušuje kožu, a njemu je koža tako i tako suha.
    Umjesto u hipermanganu, kupala sam ga u zobenoj kupki od A-derme. Košta nekih 80 kn, a preporučuje se i za atopičnu kožu.
    Kozice smo mazali Pruriced kremom (Uriage), e sad, je li krema pomogla ili bi tako i tako dosta brzo prošle, ne znam. Uglavnom, bilo je relativno blago.
    I ja sam čula da im nakon kozica padne imunitet, pa je dobro pripaziti još neko vrijeme neposredno nakon bolesti.

  12. #262
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    tanja, ja sam svoje kupala, u blagoj otopini.
    Imale su podosta kozica. Primijetila sam nakon par dana da je koža suha :/ , ali nisu dotad imale nekih problema sa suhoćom kože i činio mi se da im je lakše nakon kupke, posebno mlađoj.
    Ona je bila sva u kozama...tad je još imala pelene, samo u toj zoni je imala valjda 40 komada. Znam da smo u to vrijeme prakticirale bespelenaštvo jer joj je bilo lakše tako...

  13. #263
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    prijavljujem sina u grupu kozicara!!
    dobio ih je u petak popodne ( dr.radio ujutro, pa jos nismo bili kod dr.), eto nedjelja je iza nas i bila je poprilicno teska.temperatura 39, jako cmoljav i samo se vukao po meni, kupam ga u otopini hipermangana, a M je navecer isao po taj uriage gel, pa sam ga namazala prije spavanja. jako ga svrbe i stalno vice kako ga bole kozice. nekad vice i da ga bole ovcice
    najgore mi je vidjeti jednu ogromnu na glaviću pimpeka i u guzi. kapci su mu puni i nadam se da ce sad krenuti na bolje. bas mi ga je zao, misek mali.

  14. #264
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    jedno pitanje.našla sam joj u ustima na mesu kozicu pa je nekako pocrnila baš me strah ...jel to ok i treba li i ove u ustima nečim dezinficirati? :/

  15. #265

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Prijavljujemo stado!

    Počele izbijati u subotu. Bila je kod mojih i kad smo stigli sva se bijelila od pudera (jadna) i cendrala kak je svrbi.

    Isčitala sam sve topice na temu i trčim u ljekarnu kupiti:

    1.ulje od lavande
    2. pruriced gel za vlasište
    3. pruriced kremu za ostale djelove tijela
    4. ulje čajevca, bergamonta i jojobe za kupku i neku kupku na bazi zobi

    Ne znam jedino kak da joj isperem taj puder iz kose. Sve se skorilo a nemrem joj namakat glavu :?


    Manju (4,5 mj) držimo odvojeno (jer je jako prehlađena i pedica je rekla da ne bi bilo zgodno da sad pokupi koze zbog mogućih komplikacija) i nakon što se družimo s "kozičavom" moramo se (prema uputi pedijatrice) luftati na zraku 10-20 minuta. prije no što se približimo manjoj...

  16. #266
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa
    jedno pitanje.našla sam joj u ustima na mesu kozicu pa je nekako pocrnila baš me strah ...jel to ok i treba li i ove u ustima nečim dezinficirati? :/
    ne trebas nista s njima raditi. te u ustima stvarno najgore izgledaju, ali su prilicno bezazlene, a za razliku od onih u i na ocima.

  17. #267
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    pitala sam dr rekla je sa propolis kapima da joj mažem ali to je mission imposiblle

  18. #268

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Evo, probali pruriced kremu i ljudi moji, odlična je! Danas je skoro ništa nije svrbilo!!! Bila sam :shock:

    Ipak, imam pitanje.. Koliko puta dnevno kupka od zobi? i Koliko puta dnevno Pruriced krema? I koliko puta dnevno lavanda? I da li krema na svu kožu ili samo na koze i da li lavanda nakon kreme na koze?
    Hvala

  19. #269
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Postavila bi ovdje pitanje, nadam se da će biti odgovora
    Nečakinji su danas izbile prve kozice.
    Živimo u istoj kući, prizemlje i oni na katu.
    E sad, znam da je bila zarazna zadnja 2-3 dana (kad su se i družili) i da će biti još dok se koze ne posuše.
    Dali je Luka sigurno zaražen ili postoji mogučnost da nije?
    I dali da izbjegavamo daljnji kontakt sada ili nema smisla?
    I ono što me najviše zanima, dojim ga i ja sam ih preboljela - dali on ima zaštitu preko mlijeka ili ne?

  20. #270
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    kahna, nisam medicinar...
    Ona je koliko ja znam zarazna, no nije sigurno da ih je prenijela Luki.
    Možda je, možda nije.

    Nisam ti baš pomogla, jel da?

    Za mlijeko ne znam.

    I ja sam kad je mlađa dobila kozice nju dojila, no dobila ih je od sestre s kojom je bila u kontaktu 24/7 i spava u istom krevetu s njom i kod nas nije bilo izolacije jer je to nemoguće u našem slučaju.

  21. #271
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ma joj razmišljam cijelo vrijeme, glupo mi ih je odvajati ako nema smisla.
    ako ih je svejedno pobrao :/
    A opet s druge strane, žao mi je da ih pokupi ako možemo spriječiti tako da se sada ne druže.
    Premali mi je da mu objasnim što se događa (ako počnu) pa bi ih voljela izbjeći.


    I još mi jedna stvar nije jasna. Moja seka - nije ih preboljela, bila je u doticaju (i to "dobrom") s njima ub3 navrata i nije ih dobila.
    Kaj je moguće da ima takav imunitet :?
    Kako to uopće funkcionira?

    I Anci - ja sam medicinar pa me opet "muče" takve stvarčice

  22. #272
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    čula sam da se kao ako si kao dijete imao kozice više NIKADA nemogu dobiti a očito da nije točno jer moj brat je imao kao mali i svejedno je opet pokupio kad mu je kći imala prije neke 4 godine :/ isto tako moja dr je rekla da se može oboljeti ponovno nakon 8 godina :?
    moja kolegica s posla ima 33 godine i NIJE imala još :shock: jao si ga njoj kad dobije

  23. #273
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Kozice "bi trebale" ostaviti doživotni imunitet i u većini slučajeva je tako.
    Ali kao i u svemu i tu ima iznimaka, tako da je moguće ponovno oboljenje.

  24. #274

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Imam jedno pitanje, dal je moguće da netko uopće nikada ne dobije vodene kozice?
    Naime, MM ima 34.g i nije imao kozice, nije imala ni njegova mama, naši klinci isto još nisu imali, a bili su u kontaktu s djecom koja su ih imala i u vrtiću i u školi, par puta u čekaonici kod pedijatrice. Bili smo jednom i u gostima kod curice koja ih je imala.:/
    Ja sam ih imala ko mala. Meni je to baš čudno i zanima me dal je to samo splet okolnosti pa nisu dobili ili ih netko nikada ni ne dobije?

  25. #275
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj rinama prvotno napisa
    Imam jedno pitanje, dal je moguće da netko uopće nikada ne dobije vodene kozice?
    Naime, MM ima 34.g i nije imao kozice, nije imala ni njegova mama, naši klinci isto još nisu imali, a bili su u kontaktu s djecom koja su ih imala i u vrtiću i u školi, par puta u čekaonici kod pedijatrice. Bili smo jednom i u gostima kod curice koja ih je imala.:/
    Ja sam ih imala ko mala. Meni je to baš čudno i zanima me dal je to samo splet okolnosti pa nisu dobili ili ih netko nikada ni ne dobije?
    A valjda je moguće :/
    Trebaju se "poklopiti zvijezde" da bi se zaraza prenjela.
    Gle kopirano odavdje:
    http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=13410

    "Da bi došlo do zaraze i razvoja bolesti za njihov nastanak moraju biti ispunjeni i neki uvjeti koji se inače nazivaju VOGRALIKOV LANAC: Da bi bolest nastala potreban je
    1. uzročnik u dovoljnoj količini,
    2. izvor bolesti,
    3. put prijenosa i
    4. naravno bakterija mora ući u organizam (odnosno "ulazna vrata"), i
    5. čovjek mora biti osjetljiv i prijemčiv (najčešće kod oslabljenog imuniteta).
    Ako nedostaje samo jedna karika iz ovog lanca bolest se neće razviti."


    Ispravila sam greške - dodala slova di fali i brojke radi bolje preglednosti.

  26. #276

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    59

    Početno

    Pa ima slučajeva kad osoba bude izložena virusu a da da se ne zarazi,a da ih nije predhodno preboljela. Pročitala sam da istraživanja pokazuju kako 95%osoba koje smatraju da ih nisu imale ipak imaju antitjela tog virusa,tako da postoji mogučnost da ih je latentno preboljela. Eto to ja ovako "laički"iz onog što sam čula i pročitala jer moj sin ih imao prije mjesec dana a ja sam smatrala da ih nikad nisam imala,usto sam otkrila da sam trudna tako da sam bila u panici. ipak je sve dobro prošlo.

  27. #277

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    Evo, probali pruriced kremu i ljudi moji, odlična je! Danas je skoro ništa nije svrbilo!!! Bila sam :shock:

    Ipak, imam pitanje.. Koliko puta dnevno kupka od zobi? i Koliko puta dnevno Pruriced krema? I koliko puta dnevno lavanda? I da li krema na svu kožu ili samo na koze i da li lavanda nakon kreme na koze?
    Hvala
    zar nitko?

    Pitam jer mi se čini kao da su se koze nakon nanošenja Pruriced kreme nekako razgnjecale, omekšale, umjesto da se suše. Mislim, ne svrbi je više što je super, ali da li krema usporava sušenje?
    I da li lavandino ulje treba svako malo mackat-trackat da bi učinak bio bolji? Lavande se boji ko vrag tamijana ne znam zašto :?

    A za kupku me zanima da li je potrebno više puta dnevno ukoliko je ne svrbi, ili je dovoljno ujutro i prije spavanja (tako mi radimo)?

  28. #278
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    prijavljujem moga N u kozičare. Večeras sam primijetila nekoliko na trbuhu,jednu na leđima,temp.nema osim što je zadnja 2 dana plačljiv. Dobio ih je u vrtiću,vjerojatno od dečka čiji brat je prvi obolio,a mama uredno slala mlađeg u vrtić.Naravno i brat dobio 15.dan.
    Ali ajde, bolje sada nego kasnije.

  29. #279

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,153

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    Evo, probali pruriced kremu i ljudi moji, odlična je! Pitam jer mi se čini kao da su se koze nakon nanošenja Pruriced kreme nekako razgnjecale, omekšale, umjesto da se suše. Mislim, ne svrbi je više što je super, ali da li krema usporava sušenje?
    Mi smo mazali Pruricedom više puta dnevno, nisam primijetila da bi krema usporavala sušenje. U stvari, dosta brzo su se sušile, a je li to učinak kreme ili bi tako bilo i bez ikakvog tretmana - ne znam.

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    A za kupku me zanima da li je potrebno više puta dnevno ukoliko je ne svrbi, ili je dovoljno ujutro i prije spavanja (tako mi radimo)?
    Mi smo samo navečer. I nije se žalio na svrbež.

  30. #280
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    evo kod nas je stanje malo bolje vidim počinju se sušiti ali dosta su crvene valjda tako mora biti.ova na bradi joj se stalno vlaži od sline a one u koki što jadna ima su bolne jer kada piški su vlažne i jako ju peče ima i u uhu ta nije tak strašna ali ova na zubnom mesu je gadna ali sada joj nekako premažem s proolisom pa će valjda biti ok.nadam se da one ne ostavljaju neke posljedice na meso? :/
    danas je bila discilirana htjela se i okupati u hipermanganu bez dreke pa poslije namazati a to traaaaaaaaje jer ih ima puno pa dok svaku namažeš s tim gelom ajme
    i one u kosi su užasne puna joj je glava i kak sam ih mazala sad je to sve skoreno joj strašno
    sve u svemu obzirom da nije bila vani 7 dana još je i dobra
    kupam ju 1 x dnevno u hipermanganu a namažem kako kada nekad jednom nekada dva puta a lice više puta onak u hodu

  31. #281

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj rinama prvotno napisa
    Imam jedno pitanje, dal je moguće da netko uopće nikada ne dobije vodene kozice?
    Naime, MM ima 34.g i nije imao kozice, nije imala ni njegova mama, naši klinci isto još nisu imali, a bili su u kontaktu s djecom koja su ih imala i u vrtiću i u školi, par puta u čekaonici kod pedijatrice. Bili smo jednom i u gostima kod curice koja ih je imala.:/
    Ja sam ih imala ko mala. Meni je to baš čudno i zanima me dal je to samo splet okolnosti pa nisu dobili ili ih netko nikada ni ne dobije?

    Dobro da sam izazvala sudbinu
    Matej je danas dobio kozice
    Bili smo kod dežurnog pedijatra i potvrdila je da su kozice u pitanju. Ima temperaturu do 38,5 i onak je sav nikakav, mada se trudi pa čitav dan slažemo legiće i igramo Monopoli. Tužan je kaj nemože van na ovo malo snijega, pa dok smo išli kod doktora malo smo gazili i razbacivali snijeg, ajd bar da malo ugazi u njega jer smo sad dva tjedna da ne velim di.
    Eto mi na kad sam išla pitat. Sad čekamo kozice kod brace, tate :shock: i bake :shock: jer oni nisu imali ko mali. Veselo.

  32. #282
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Rinama-nema tu pravila,ali baš nikakvog.
    Evo ti primjer kod nas..moja seka je imala kozice kad sam ja imala 5 godina i mama me stavila u krevet s njom da dobijem,pa ipak nisam,ali sam zato dobila sa 25 od nepoznatog izvora..tada ni mm nije dobio a nije imao.
    Zatim R. dobija prošle godine upravo u ovo vrijeme i mm konstantno boravi s njim i opet ne dobije a nikada ih nije imao..ni ja ne kužim u čemu je fora....tako da ne mora ipak značiti da će ih svi pobrati!

  33. #283
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa
    Rinama-nema tu pravila,ali baš nikakvog.
    Evo ti primjer kod nas..moja seka je imala kozice kad sam ja imala 5 godina i mama me stavila u krevet s njom da dobijem,pa ipak nisam,ali sam zato dobila sa 25 od nepoznatog izvora..tada ni mm nije dobio a nije imao.
    Zatim R. dobija prošle godine upravo u ovo vrijeme i mm konstantno boravi s njim i opet ne dobije a nikada ih nije imao..ni ja ne kužim u čemu je fora....tako da ne mora ipak značiti da će ih svi pobrati!
    Fora je u ovome i ako ijedna "karika" nedostaje - nema zaraze:

    Da bi došlo do zaraze i razvoja bolesti za njihov nastanak moraju biti ispunjeni i neki uvjeti koji se inače nazivaju VOGRALIKOV LANAC: Da bi bolest nastala potreban je
    1. uzročnik u dovoljnoj količini,
    2. izvor bolesti,
    3. put prijenosa i
    4. naravno bakterija mora ući u organizam (odnosno "ulazna vrata"), i
    5. čovjek mora biti osjetljiv i prijemčiv (najčešće kod oslabljenog imuniteta).
    Ako nedostaje samo jedna karika iz ovog lanca bolest se neće razviti."

  34. #284

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    da li oziljci ostaju ako se potrgaju sasušene krastice ili ako se češkaju još dok su plikići?

    V. se sve sasušilo, ali nikako da krastice otpadnu! Pogotovo one u kosi. Kad ju tuširam i perem joj kosu, radim to vrlo oprezno da ne potrgam krastice..Najviše me stresiraju one na trepavicama i u obrvama..

  35. #285

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    59

    Početno

    Mom A su ostala 2 ožiljka na čelu. Nisam ih dirala nego su same krstice otpale ali dosta su se dugo zadržale,a ove na čelu vj.je prilikom skidanja i oblačenja malo se potrgale i ostala su 2 ožiljka :/

  36. #286

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    u sobi
    Postovi
    16

    Početno

    Koliko sam ja shvatila, ožiljci ostaju samo ako se ta mjesta sa kojih je otrgnuta kožica-inficiraju...

  37. #287

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    59

    Početno

    Pa u mom slučaju nije bilo toga,nego je samo ostala rupica.

  38. #288

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    u sobi
    Postovi
    16

    Početno

    Tko će znati!? (kada ostaju ožiljci)

    Mi smo osip dobili u petak.Ima ih puno..i po tijelu i u očima, i u ušima, i blizu čmara...danas ga je počelo užasno svrbiti..polijevam hipermanganom, mažem pruricedom....ništa ne pomaže.

    Počelo temperaturom 38.6...drugi dan 37.4...kasnije bez temp.Danas se večina pretvorila u vodene prištiće.

    Ima 8.5 godina..teško prihvaća da se ne smije grepsti...

  39. #289

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    59

    Početno

    a moj ima 6god.i kozice su prošle bez ikakve temperature nervoze . Bilo ih je po glavi , licu, prsima i leđima ali nije na nijednom osjetljivom mjestu ( na sreću ) . Te dvije na čelu su prve izbile i nisam odmah obračala pozornost dok nisu ostale počele izbijati. Možda je to razlog što su ostale rupice, jer bile su poprilične.
    Ali nakon kozica treba obratiti pozornost na imunitet, čula sam da kozice unište imunitet. Moj je nakon 2 tjedna prošmrkao prokašljao i bisn nosa i grla je pokazao streptokok u nosu :/

  40. #290

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    125

    Početno

    nakon koliko vremena nestaju svi tragovi kozica? moa mala ih je dobila 1.12.i na leđima se još vide tamnije mrljice gdje su joj bile velike krastice

  41. #291
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    nama je bolje..nije više naravno zarazna i može u vrtić ali strah me jer je još puna krastica koje bi se u igri mogle poderati pa...
    i sad vidim da joj je na bradi rupica poslije kraste :shock: mažem ju s nekom Betrion kremom dala dr neznam ni za što je ta krema?

  42. #292

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    125

    Početno

    nadam se da će te mrljice nestati!

  43. #293
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    N je dobio kozice na Božić,a na kontroli smo bili jučer.Mazali smo onim Uriage gelom,otpalo je sve skoro samo i povlače se crvene točkice gdje su bile krastice. Crvenilo se skoro i ne vidi.
    A gelom smo mazali samo prve dane, kasnije nije htio ni čuti za to,tvrdio je da ga ne svrbi.Mislim da mu je smetalo što je gel hladan.

  44. #294

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa
    nama je bolje..nije više naravno zarazna i može u vrtić ali strah me jer je još puna krastica koje bi se u igri mogle poderati pa...
    i sad vidim da joj je na bradi rupica poslije kraste :shock: mažem ju s nekom Betrion kremom dala dr neznam ni za što je ta krema?
    Betrion je antibiotska mast.
    Mi sa njom mažem tri kozice koje su se malo ognojile, znaći samo te, ove druge ne mažemo.

  45. #295
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Mi nismo mazali ničim.
    čekala sam da se ev. pokoja kozica zakomplicira. One u vlasištu su najgore izgledale - glava mu je bila sva kvrgava, skorena. Nisam niti to dirala. Treba samo čekati. Sve se osuše i opadnu mazali mi ili ne. Svrbilo ga je ali nije bilo strašno. Budući je alergičar (atopijski dermatitis) to nije bilo ništa u usporedbi sa onim što smo prošli u mlađoj dobi zbog alergije. Poučena iskustvom nisam tretairala ničim - pustila sam da se sam izbori. Da se kojim slučajem nešto zagnojilo reagirala bi - ali nije bilo potrebe. U početu sam radila duže pauze između kupanja 3-4 dana, poslije normalno (ali u kraćem trajanju i bez nekih šampona i sl.). Mislim da neće imati nekih ožiljaka.

  46. #296

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    u sobi
    Postovi
    16

    Početno

    Evo, K. je u petak, dakle prije tjedan dana uočio prvu vodenu kozicu. Prva 4 dana su bila teška:temperatura 38.5,( prvi dan), zatim 37.3(drugi dan)

    Plakao,bio nervozan, nije spavao....mazali, tuširali,ventilirali...

    Danas (četvrtak), lijep, sunčan dan i mi se dobro obukli i jedan sat na snijegu...uživancija!
    Krastav je i dalje, ali sve je super, kako je bilo...

  47. #297
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    Mi jučer bili kod pedice jel je prehlađen i čudno kašlje pa da ga malo pogleda.
    Kad ona digne majicu da ga sluša i vidi neki prištić i pita jel prebolio kozice.
    Ja velim nije. Onda je rekla da tak izgleda početak kozica.
    Evo jutros sam ga pregledala i nema niš novih piknica sve kao jučer ta na leđima i dvije ne guzi.
    Sad nisam sigurna jel prerano ili bi do danas već trebale izaći i druge.
    I još me zanima ja nisam imala i htjela bi se cjepiti ali ne znam di da odem i koliko dugo traje to cjepivo.
    Jel planiram biti trudna pa da mi se nebi zadesilo da on dobije usred moje trudnoće kozice, pa šta ću onda.

  48. #298

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    59

    Početno

    mislim da cjepivo nema smisla ako si več izložena virusu...inkubacija traje 12-21 dan do pojave prvih simtoma . možeš se raspitati za tastiranje na varičelu.zj.da znaš dali si otporna ili ne tako da znaš ima li razloga za brigu ili ne

  49. #299
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,246

    Početno

    Ok ali ako ipak to nisu njemu kozice nego prištiči kakva je onda situacija.
    Onda ima smisla cjepljenje?

  50. #300

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    59

    Početno

    nisam sigurna...ali vjerovatno da jesu kozice. nemora iha biti puno to sve zavisi od osobe do osobe , neko bude pun prištića a netko ima nekoliko. moj A npr.uopće nije imao temp.i nije se žalio da ga svrbe ukoliko nisu kozice i nedobiješ ih sada raspitaj se za cjepivo pogotovo ako imaš bebu u planu ili za testiranje da znaš imaš li antitjela

Stranica 6 od 35 PrviPrvi ... 4567816 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •