jel još vrijedi popust za više od 10 kom?
kad ih stavim na u košaricu ne obračunava ga?
jel još vrijedi popust za više od 10 kom?
kad ih stavim na u košaricu ne obračunava ga?
vrijedi.
webshop nema mogućnost obračunavanja tako nečega nažalost, ali vidi se na računu
Bok svima. Ja još nisam mama, ali definitivno podržavam platnene pelene i uloške. Prije par godina sam si ih sama izrađivala.
No dobro, trebala bih savjet-sa čime da perem platnene uloške (menstrualne) ako nemam dijete i platnene pelene da s njima popunim mašinu? Ne pada mi na pamet puno odjeće kojoj ne bih dodavala omekšivač.....a ne mogu stavit 3 uloška u mašinu, zar ne? Koliko sam shvatila nije ih dobro držati namočene danima dok skupiš više veša (to sam čini mi se pročitala za pelene).
A ručno pranje..hm..pa dok pogodiš temperaturu od 60 C.........
I da li je ok prati svoje uloške sa djetetovim pelenama, ne znam.....da li je to higijenski?
Hvala vama iskusnima na savjetima.
iskreno ,ja u sve manje i manje odjeće stavljam omekšivač. prvo sam isto tak birala kaj ću s čim prat bez omekšivača i skužila da mi i nije neka razlika s omekšivaćem i bez njega, tak da se sad ne opterećujem, kad baš imam samo muževu i moju odjeću onda šibnem malo omekšivaća, ali u pravilu ga ne stavljam
nemam pojma!
ja osobno ne bih prala bebine pelene sa higijenskim ulošcima, ali vjerojatno netko drugi bi.
ja ih perem s bijelom odjećom (i svojom i dječjom)
Ja ih perem s cim bilo, a sto se pere na 50 ili 60... ali imam jednu zgodnu naviku... kad imam mjesecnicu usporim i dam si vremena... pa tako kod svakog presvlacenja lijepo operem ulozak hladnom vodom i isperem svu krv... onda spremim mokri u vrecicu (na poslu ili u gostima) a u kupaonicu ako sam kod kuce...
Kako vi druge radite?
i ja volim kod mijenjanja odmah isprati ulozak. imam osjecaj da tako manje ostaju fleke. a i lakse se ispire kad je jos mokra krv nego kad se sasusi.
inace nikad nemam osjecaj mokrine s platnenim uloscima, oni sve odmah upiju.
i ja sam jednom zaboravila uzet uloske na put i bas sam se napatila s jednokratnima. tj. prvo sam kupila tampone, i to prevelike koje nisam podnosila tako da mi je cijela velika kutija propala, onda jos jednu kutiju manjih tampona i dva paketa uložaka. plus put u sibenik do DM-a jer su mi se njihovi jedini cinili dovoljno mekani. i jos se u busu posvadala s nekom babom. od tada lijepo nosim uvijek sa sobom platnene. jednostavnije je, definitivno
![]()
ja ispirem prije pranja, znači, ajmo reć 2put mjesečno (do tad ih čuvamna suho)
i nikad hladnom vodom, jer mi se ruke smrznu
a lijepo me mama učila da se krv ispire hladnom vodom, ali, eto to je još jedan savjet koji sam odbacila, jer sam shvatila da ne volim hladnu vodu, a flekama od krvi je svejedno, i s toplom se operu![]()
Pa sta to postoji???
Hahahaha....u moji 35 godina prvi puta cujem za platnene uloske!!!
Gdje se to nabavi, i dali je prakticno????
pozz svima, nova sam na forumu...došla sam zbog platninih uložaka koje trebam što prije..jer se borim protiv candide..i dsota mi je više svih nelagoda oje imam od always...da li mi je bolje kupiti ove gotove koje mogu naručiti preko rode, ili da mi ih neka od šivačica s foruma sašije? da li postoje dnevni platnnei ulošci( ili mi ipak neće trebati kad pobjedim candidu) također bih platnene ul. uzela i za svoju 12 g kćer kojoj očekujemo mjesečnicu...samo mi treba preporuka koje uzeti..hvala i pozz svima...you gave me wonderfull light...
zanima me curičke i platneni, neke ste pričali da to ne bi hodalo, pitam za nećakinju, a i moja bu brzo odrasla. Mi smo doma znali nekad davno nositi nešto slično.
evo i ančica pitala isto !!!!!!!!!!!
Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.05.2011. at 09:19
Ančice ja imam od neki dan dnevne uloške od rode i od jedne šivalice i nije neka razlika - i jedni i drugi su odlični! A čak je i cijena ista... (na pp mogu ti napisati od koje šivalice). Zasad ih imam samo 5 pa ih perem najčešće s pelenama ili svojim bijelim, kako god stignem, ali planiram uskoro nabaviti još.
ok može pp..inače zašto ja ovdje na ničijem profilu ne vidim opciju pošalji poruku? gdje je, fakat? vidim samo svoju opciju, al ne mogu naći pošalji poruku...jesam slijepa ili šta mi je?
Ančice, upravo sam primijetila to što ti je sirius napisala - nemaš još mogućnost slanja - primanja pp.
i mene zanimaju platneni ulošci jer od poroda jako teško podnosim jednokratne... bebač je u PP pa rekoh, trebam i ja srušiti tu psihičku barijeru i probati uloške. Na kraju mi je mama dala potrbni kick jer je rekla da je njena generacija prala uloške i da to nije nikakav bauk.
Sad, cijena mi igra veliku ulogu pa me zanima imate li mi preporučiti koju šivalicu s jeftinijim ulošcima... ali opet ne bi na uštrb kvalitete, tj. isplati li se dati 26kn za Rodine?
I možete mi reći duljine Rodinih uložaka - onih s PUL-om i one u vel. 1 i 2?
a ja obratno.
već godinama koristim platnene uloške, a sad ću probati i sa pelenama za drugog bebacha, ali mi strah da li ću "uspjeti".
ne razumijem zasto trebas napuniti masinu bas skupim uloscima?
treba ti ih po ciklusu 15tak komada, dakle niti pola kilograma
za ostatak punjenja kupis dva velika i jeftina rucnika i kad ti se vec gadi prati uloske s ostalim rubljem, peri ih s tim jeftinim rucnicima
kupiti i prati sto ulozaka je nepotrebno![]()
bucka, čitala sam na drugom topicu o platnenim ulošcima da si dilala kontakt šivalice pa ajde i meni pošalji pp...
A s PP ćeš se snaći, ne brigaj... piece of cake![]()
ja se sve razmisljam o tim platnenim uloscima jer sam sklona candidi i radi nje ne koristim uloske vec godinama vec iskljucivo tampone od kojih nemam problema.
nemogu sad ni zamisliti da imam ulozak izmedju nogu i da osjecam curenje krvi...uf....a sad me ceka post-porodjajno dugotrajno curenje i to jos ljeti po vrucini....
pretpostavljam da stalno imate 'mokar' osjecaj od tih ulozaka,mislim krv ostaje na povrsini?
kad opet dobijem mengu planiram se vratit na tampone tako da mi je ovih 26kn po ulosku malo skupo za samo period babinja ali neznam sto drugo radit da se ne ugljivam od plastike? od onih VIR imam fobiju da ce mi se zaljepit za ponte...
NI ja nemam "mokar" osjećaj, mokro sam se osjećala samo s jednokratnima.. Vir sam kratko koristila poslije poroda, sve je bilo ok.
dnevne s pulom?
ako ti mc malo procuri, probaj s obicnima dnevnima
Vidim da imate pristojan popust na web shopu pa bih si nadopunila kolekciju platnenih uložaka.
Koliko ih je potrebno imati?
Moram i svoje prebrojati. Kupila sam ih prije 2-3 godine, ali sam ili trudna ili dojim pa se više niti ne sjećam kako izgleda poštena menga
Torba mi se isto čini jako zgodna. Može mo netko navesti dimenziju? Piše da unutra stanu po dva uloška. To mi se ne čini dovoljno za otići nekud na 10 h (npr. posao).![]()
ja imam torbicu koju mi je sašila moja šivalica i iskreno mi isto nekako premala.
guram ih kako znam i umijem unutra.
ivarica, imaš ovu torbu?
ja imam uloske od sirove svile i to su mi uvjerljivo najgori usloci koje imam
s obzirom na cijenu, gori su deset puta od najgoreg
neki su se raspali doslovno nakon 3-4 mjeseca pranja
problem je, uz to sto se materijal jako dere, i to sto su predebeli, a nisu nesto ni mici ugodni
ne znam kome je uopce palo na pamet raditi uloske od sirove svile, osim onima koji racunaju na ove kompulzivne potrosacice poput mene
ma cek, pa zar se za platnene pelene (amo rec ista stvar ko platneni ulosci) ne kaze da se beba prije odvikne od njih jer je svjesna obavljanja nuzde za razliku od jednokratnih u kojima onaj gel odvuce mokracu od povrsine a da u platnenima itetkako znaju da su mokri?
pa zar nije onda tako i sa ovim uloscima?![]()
pa da se popisas u ulozak vjerojatno bi razlika od suhog bila drasticna, al krv onako malo pomalo curka, nije da sve slije u tri sekunde. i kad se popisas to je puno vise tekucine nego sto iscuri u nekoliko sati.
probaj, pa ces vidjet. i meni je bilo tesko zamislit kako to izgleda onako u teoriji. pa kad sam citala o onom ispiranju, jedna cura je bila otvorila cijelu temu o tome. a ono nis, ispiranje ko ispiranje. meni barem.
6 godina sam na platnenima, jednom ,sticajem okolnosti sam stavila allways............užas, nikad više
neznam koliko krvi curi u periodu babinja,meni bi oni (ako bi se odlucila za kupnju) jedino trebali tada....
cini mi se da to uvelike nadmasuje menstrualna krvarenja!? em sto se maternica cisti pa bude i komadica tkiva i zgrusane krvi...uf....mogla bi kupit 2-3 pa vidit koji je feeling...
ne bi mi bio problem sto se tice pranja,znam da ako odma isperes sa hladnom vodom ode 80% fleke odmah... ma sve samo da se ne ugljivam,to mi je bas paranoja....
ljeti sam uvijek bez gacica po kuci,ventiliram presvjetlu...tako da pomisao na gacice + uloske + vlaga i mokrina...brrrrrr
meni su u babinjama bili najbolji oni mekani vir, jer sam imala epi pa bi me ovi platneni sigurno smetali (barem ovi koje ja imam, nisu bas jako mekani). i nisu se nista ljepili.
a mozda i ne budes imala ponte![]()
onda uzimam vir,ako se vama nije nista ljepilo pa valjda nece ni meni...
oooo,Meda kuc-kuc-kuc o drvo da tako i bude - ponat free....
ja sam koristila vir samo prvih 3 dana nakon poroda dok je krvarenje bilo stvarno obilno, a onda sam se prebacila na platnene
Posljednje uređivanje od Lutonjica : 10.07.2011. at 13:28
inačebu me topotrefilo aman kod dolaska na more i recimo da ću bit u platnenim, i da navećer samo isplahnem i ostavim sušit u kupaoni, jer neću imat vešmašinu, a terasa je zajednička pa baš ne bi luftala,jer mogu preživjet ak se operu tek za 15 dana?
poslije poroda sam imala vir, ali sam bila totalno razočarana. morala sam staviti 2-3 uloška jedan na drugi, stalno su mi se micali pa sam ih lovila po gaćicama i svugdje
užas
onda mi e cimerica iz bolnice dala neke svoje i stvarno su bili super. odmah sam poslala muža da i meni kupi
i sad, tuka, nemam pojma koji su to bili :lupa glavom o zid:
Postoje veeeliki Chicco ulosci za postpartum, meni su bili odlični. A koristila sam kasnije i one DMove Jessa neke noćne. Meni Vir ne valjaju jer se ona mrežica razvuce i zavuce...
E drago mi procitat da netko Chiccove spominje! Meni ih je prija preporucila,skupi su ko vrag - platila sam paket od 30kom 80kn!!!!Koliko ce mi to trajat???
Puntica,a da problem nije bio u prelabavim gacicama? Pretpostavljam da ako te one malo bolje stisnu da se onda nista ne mrda?
Ja sam kupila one jednokratne one size gacice Jessa u DM-a pa me malo njih strah da ce to bit sve prelabavo...
ja sam te jednikratne gacice nosila neko vrijeme nakon poroda, prala sam ih. lagane su i mekane, a sve pokriju i drze
kad smo kod gaćica, imam 5 paketa tih jessinih iz dm-a, veličina 42, za pokloniti. ak netko hoće.
nakupovala ih, a koristila samo ta 3 dana koliko i vir uloške ...