Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 200

Tema: EPIDURALNA - super!

  1. #151
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    a što ako ima ne damo da dođu na svoje.
    epiduralna
    ona zahtijeva: drip i infuziju - isto dobiješ rutinski

  2. #152
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    cak je i andrea robertson rekla na seminaru, ako se ne moze izbjeci rutinski porod u rodilistima, mogucnost kretanja, mogucnost prirodnog poroda - da takve zene zasluzuju epiduralnu
    i s tim se ja slazem

    ako ides negdje, gdje ce te leci, odmah, prispojiti na drip, probusiti vodenjak, prije toga isklistiratik obrijati, po mogucnosti ti zaprijetiti da se ne smis mrdnut jer ce dijete nastradati, onda zbilja zeni moze pomoci epidural...ili bar mogucnost da ga trazi

  3. #153
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    zrinka, potpisujem te od a do ž.

    a sve šta je spomenuto u negativnom kontekstu na ovom topicu... u splitu je rutinski

  4. #154
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    da te "utješim" i u Šibeniku je rutinski

    a i čula sam zadnji biser: poznanica je išla roditi , došla je otvorena nekih 7cm, dakako da su joj dali drip, i u trudu joj je doktorica rukom širilia cerviks :shock:
    još je oblije hladni znoj kad se sjeti te boli
    a u prvom porođaju (isto je došla dosta otvoren) su (vjerujem) zahvaljujući rutini (drip) primjenili vakuum jer je bebi pod stresom stalo srce

  5. #155

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    Ja sam rodila sa epiduralnomnaravno uz puno komplikacija...ništa mi nije pomogla,osjetila sam bolove i još su mi pojačali drip i ništa....nakon dvadeset sati rađanja shvatili da se ne otvaram,pa su to obavili na drugi način,tj.rukom je otvoreno i krenuo porod....što mogu zaključiti da mi epiduralna nije ni trebala,jer sam visoke tolerancije boli...još uvijek osjećam bolove u kičmi,a moglo je bez toga...imam dojam, da se sve radi šturo,glede poroda..svatko može birati,ja to više nebi...

  6. #156
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    da te "utješim" i u Šibeniku je rutinski

    a i čula sam zadnji biser: poznanica je išla roditi , došla je otvorena nekih 7cm, dakako da su joj dali drip, i u trudu joj je doktorica rukom širilia cerviks :shock:
    (
    meni su to radili dva puta na pregledu kada sam prenijela i 3 puta tijekom poroda

  7. #157

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    evo kako te naše barbarske procedure vide stranci:

    http://www.birthinternational.com/diary/index.html
    [quote]Midwifery in Croatia

    There were some midwives in this group who told their side of the story as well. They too were frustrated and sometimes traumatised by what goes on, and some had taken steps to find another way. One group, from Varazdin (north of Zagreb) had evolved a good working relationship with a young Obstetrician and they were providing midwifery care that was humane and more woman centred. Another group on the coast were proud of their hospital where water births and birth stools were commonly used. Some of these midwives had spent time in Amsterdam learning how to facilitate water birth and midwifery care and they were keen to show others in Croatia how this could be done.

    Midwifery training in Croatia is very basic. Most go straight from school at age 15 - 16 into a three year course in nursing/midwifery and leave at 18 -19 to take up jobs in hospitals. There they act as handmaidens to the doctors as they have no skills in managing pregnancy or birth on their own. They are not even taught how to undertake a vaginal examination, and have very little practical experience before they graduate. Their final year, which is spent in hospital, is a year of observation, not practical skills training or supervised learnng.

    It is illegal for midwives to assist at home births, which is probably wise in these circumstances. Older midwives with many years of hospital based experience may be capable of assisting at a home birth, but it would entail risk for her and the mother, which may be unacceptable.

    Croatia will be joining the European Union soon. Once this happens they will be required to comply with many EU Directives. Some of these will benefit midwives and birthing women - the laws relating to discrimination and equal access and equity will apply as well as basic human rights. Midwifery training will have to comply with that in other EU countries and midwives who have worked in other countries will have to be allowed to work in Croatia. This might bring some much needed educational opportunities for Croatian midwives, who now have no chance of learning from seeing different ways of assisting births.

    The Croatian Midwives Association is struggling to make any political headway with the hospitals or the Ministry of Health and there is a distinct lack of enthusiasm for change of any sort if it involves the doctors. Once the borders between Croatia nd its neighbours come down and travel becomes easier and more popular, it will open people’s eyes and stimulate much needed change in many areas, For women giving birth in Croatia today, these changes cannot come fast enough.

    Posted by andrea at 05:56 AM
    March 01, 2007
    Giving birth in Croatia

    Last weekend I was in Croatia as the guest of RODA - Roditelji u akciji (“Parents in Action”).

    On the Friday night I addressed a public meeting that was well attended by pregnant couples, and on the weekend I facilitated a workshop for 40 women, including a number of midwives, some pregnant women and a number of members of RODA. Everyone was keen to learn what they could do to improve the birth experiences of women in Croatia and to formulate some plans for achieving change.

    I began the workshop by asking everyone to introduce themselves and tell a little of their history and involvement in the birth scene. It took 1

  8. #158

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  9. #159

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


  10. #160

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    a da ne govorim kako sam bila u strahu hoće li me ubost iglom gdje treba ...jer ako žena ima loš dan,jao meni...

  11. #161
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    ovo stvarno zgleda grozno

  12. #162
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To JESTE grozno.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    još groznije izgleda kad pročitaš iz tuđeg pera, kad pišeše iz vlastitog uvijek malo potisnemo osjećaje

  14. #164

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    ma tad sam samo mislila jel moja ribica ok?hvala Bogu je.. :D ,mada mislim da sve što nije prirodno,ne hvala.naravno ako je to ikako moguće...

  15. #165
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Možda bi ovo trebalo malo staviti u novine da pročitaju nadležni:?

  16. #166
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Možda bi ovo trebalo malo staviti u novine da pročitaju nadležni:?
    neće ih biti briga
    ona je za njih obična babica i prema rangu je niže od doktora pa prema tome nije relevantna

  17. #167
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ali je netko "izvana", a na to su svi osjetljivi.
    Zapravo, voljela bih da o ovome čitaju građani, žene koje nemaju internet, buduće mame...

  18. #168
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa , možeš ako ti nije teško skinuti s portala Rodine brošure o porodu i sl. te ih isprintati u nekoliko primjera i ostaviti barem u ordinaciji svog ginekologa (i to je nešto)

  19. #169

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Klia, ako imaš koga u novinama, dapače, kontaktiraj i uputi na tekst.
    Nije uopće bitno da li će i kome će biti važno, bitno da se kotrlja.

    Svakako bih ja taj tekst poslala koga god poznam, neka vide što o nama misle "vani".

  20. #170

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    dobro, dobro nije sve najcrnije...ima lječnika i sestara koji su super...ali valjda ih je u manjini pa se ne ističu.mada moram reći da je i samih žena malo educirano...pa zato im i polazi za rukom takva ponašanja.]

  21. #171

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ma naravno, ima osoblja koje je super, pogotovo ono koje obitava na ovom portalu , stvar je u sistemu, procedurama koje su nasljeđe nekog bivšeg vremena, i neće se promijeniti dok se ne dogodi ne znam što; a najizglednije da se treba dogoditi puno rada i akcije s naše strane, jer sumnjam da će se išta promijeniti samo od sebe, uvijek su uhodane staze svima najlakše.

  22. #172

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    to je istina,ali eto nisam baš htjela biti najcrnija iako je stvarnost puno,puuuunoooo surovija.možda je jednom ispričam...za sad podržavam sve što je u skladu boljitka žene i poroda.

  23. #173
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    al najžalosnije od svega je što velika većina žena misli da to tako mora biti i nema pojma kako porod može biti human i prekrasan
    dakle, ovo što a. r. navodi je čula od žena koje su svjesne koliko je stanje jadno, no većina žena (pogledajte samo druge forume, dakle inf. pismene žene) će reći da mi izmišljamo toplu vodu i pravimo se pametne i nek pustimo doktore da rade kako rade jer valjda oni bolje znaju

  24. #174

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    nitko tu ništa ne izmišlja,provela sam u bolnici tri mjeseca.ovo nije tema,što ću kazati....naime ležala sam sa infuzijom,moram na wc...šta se događa.wc za žene u bolnici je i javni wc.dođe stari dedica,nekih 65-70godina i izlazi iz toaleta koji je kak ti za osoblje pacijentica....a toalet si zamislite kakav je ostavio...pa neka mi netko kaže da izmišljam....jel to mora biti????NE!pa kad nemreš otići na wc sa strahom da ne pobereš bakterije!Hallo kako se možemo nadati porodu sa razmišljanjem da tako nemora biti...

  25. #175

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    mogu samo reći da mogu napisati knjigu "MEMOARI IZ RODILIŠTA"bila bi to najčitanija knjiga u hrvatica....ali za sad ništa,....

  26. #176
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Samo u lokalnim novinama.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pa kaj fali lokalnim novinama, dapače, možda će objaviti prije nego regionalne

  28. #178
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Probat ću, pa ti se javim.

  29. #179
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ima u novim broju casopisa Mama i beba clanak o Epiduralnoj. I demantiraju se neke stare predrasude.

  30. #180
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ima u novim broju casopisa Mama i beba clanak o Epiduralnoj. I demantiraju se neke stare predrasude.
    kakav je članak?

  31. #181
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Jako naklonjen epiduralnoj.

  32. #182
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    :/

  33. #183
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa tko nece ne mora..Nije da u rodilistima prisiljavaju da uzmes...

  34. #184
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    mnoga rodilišta nemaju tu opciju, kao i Šibensko pa kad je doša jedan strani anesteziolog da dijeli epiduralnu bilo je masu indukcija samo radi toga

  35. #185

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    208

    Početno

    jeltko gledao emisiju od BBC-a,vezano za porod...super je...bila je nedavno.ma gle kad bude frka i sve se zakomplicira onda se reagira,ko te pita hoćeš ili nećeš?samose veli daj te joj epiduralnu i to je to...a žena leži i misli se da izvuče živu glavu a tako i dijete.kad sesve skupa završi,onda ti doma kažu,ma ti ćeš zaboraviti,jer su sve žene zaboravile.
    Pitanje za vas drage žene?;je ste li zaboravile ili ???

  36. #186
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    mnoga rodilišta nemaju tu opciju, kao i Šibensko pa kad je doša jedan strani anesteziolog da dijeli epiduralnu bilo je masu indukcija samo radi toga
    joj, sibenik, cula sam, kad su imali neki posjet lijecnika iz ceske onda su dijelili sakom i kapom epiduralnu da budu kus.

    inace MG znam sigurno da se epi u sibenskom rodilistu moze dobiti preko veze.

  37. #187
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    mnoga rodilišta nemaju tu opciju, kao i Šibensko pa kad je doša jedan strani anesteziolog da dijeli epiduralnu bilo je masu indukcija samo radi toga
    joj, sibenik, cula sam, kad su imali neki posjet lijecnika iz ceske onda su dijelili sakom i kapom epiduralnu da budu kus.

    inace MG znam sigurno da se epi u sibenskom rodilistu moze dobiti preko veze.

    mislim, rodiljama su dijelili epiduralnu da budu kuš.

  38. #188
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    u Šibeniku se sve može preko veze , ako oćeš i Otok mladosti
    jedino nisam sigurna za prirodni porod

  39. #189
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    prirodni porod = nula bodova

    al zato sve intervencije mozes prek veze. os ab u petom mjesecu trudnoce, os carski, os epiduralnu, vjerojatno i drip mozes naruciti u smjeni svog ginekologa.

  40. #190
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    a šta ga ne dobiješ gratis odma na ulazu

  41. #191
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    drip

  42. #192
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno



    uzas. lako se nama sad smijat, a toliko zena svakodnevno prolazi torturu kad bi trebale dozivljavati najljepse trenutke u zivotu.

  43. #193
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ni kmetstvo nije ukinuto bez pobune kmetova 8)

  44. #194

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pa pravo kažeš: ovo stanje je stvarno nalik na kmetstvo i ugnjetavanje

  45. #195

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,sestine
    Postovi
    125

    Početno

    Ja sam rodila sa epiduralnom i imam super iskustvo.Nemam nikakvih posljedica a sunce moje malo napreduje izvrstno.Ali ovo sto citam da rde zenama rutinski pa to je strasno.
    Mojoj su frendici na SD ostavili drip i nakon sto je rodila pa joj je sestra rekla da ona to ne smije skinuti dok ne dođe doktor pa je tako jadna ostala na dripu 45min nakon sto je zasivena i sve gotovo.
    Ja bi te muske bezosjecajne doktore stavila na drip pa da ih vidim

  46. #196
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Da, sve patnje bih u tom slučaju zaboravila, ali smrt djeteta ne bi.

    Naravno, govorim o komplikacijama kad se mora izvući živu, i po mogućnosti zdravu, glavu.

  47. #197
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj ruža prvotno napisa
    kad sesve skupa završi,onda ti doma kažu,ma ti ćeš zaboraviti,jer su sve žene zaboravile.
    Pitanje za vas drage žene?;je ste li zaboravile ili ???
    Mene živcira kad netko odmahne rukom posprdno, pa sve mi smo to preživjele :/ Dam im ovakav odgovor: "Super, živa si ostala, i? Kakva su ti sjećanja na najljepši događaj u životu?"

  48. #198
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni je malo bad gurat zeni osjecaj krivnje za nesto za sto ona apsolutno nije kriva. To ti je obrambeni mehanizam reci, pa dobro sve smo to prosle...

  49. #199
    belurka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - Zagrebacka cesta
    Postovi
    139

    Početno

    ja sam takodje rodila s epiduralnom, i porod mi je bio super,
    nikakvih posljedica nisam imala. Jedino moras lezat prvih 12h,
    a poslije sve 5!

  50. #200
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Ja sam trebala roditi s epiduralnom ,ali je moja dr. rekla da ja mogu i bez toga iako smo se dogovorile da ce mi dati epid., na kraju ipak nije a ja sam mislila umrijeti od bolova i porod mi ostao kao jako ruzno iskustvo, nazalost.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •