Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Klinika u Austriji

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Splicanka u Zagrebu
    Postovi
    86

    Početno Klinika u Austriji

    Drage Rode
    Zna li mozda netko od vas kako se zove ona klinika u Austriji u kojoj se odabiru zdrave jajne stanice i oplođuju.Rodila sam curicu s inkontinencijom pigmenta (pola jajnih stanica mi je zdravo,a pola nosi mutaciju na nemo genu),prenosi majka (ja to također imam,a da nisam ni znala-laksi oblik hvala Bogu jer je jaaaaako ozbiljna stvar).Ona je ok za sada,idemo stalno na pretrage,ali geneticarka kaze kako cemo iducu trudnocu radit amnio i ako bude zaceto sa "defektnom" jajnom-trebat ce abortirat (ako bude sin bit ce odmah spontani To mi je grozno i radije bi isla na opciju da doc. odabere "dobru" stanicu i onda ju oplodi (s mm spermom naravno )
    Cula sam na tv za tu kliniku,ali da me ubijete ne znam kako se zove :?
    Postoji li nesto takvo i u Hrv mozda,iako-spremni smo ici u Aus ako treba.

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,005

    Početno

    Ema, nisam čula da u Hrv. postoji tako nešto. Mislim da u Austriji postoji nekakva Wunschbaby klinika i da je ta rel. poznata, nadam se da će ti se javiti netko tko je tamo bio.

  3. #3
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Metoda se zove PGD, preimplantation genetic diagnosis, ali ne rade ju sve klinike (u HR nijedna). Takodjer, mozda treba taj test dizajnirati jer ako se ne radi o extra ili manjku dijela kromosoma (a to se moze vidjeti pod mikroskopom), treba posebno za taj gen dizajnirati "probe" (ne znam hrvatsku rijec za to). Doduse, ako oni mogu amniocentezom to ispitati, onda genetski test za to postoji, pa se ne moras brinuti.

    Evo ti link od wunschbaby klinike, koji govori o tome na njemackom (PID, Präimplantationsdiagnostik), nema prevoda na HR.

    Puno ti srece zelim, i bas mi je zao sto ti zato treba IVF. Drzi se!

  4. #4
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ali znas sta, ti svejedno pitaj u HR klinikama, mozda to i rade (jedino ja nisam cula za takve slucajeve), imas Vuk Vrhovec, Sveti duh, Petrova od drzavnih, IVF poliklinika, Vili, CITO od privatnih. PGD nije zabranjen zakonom (tocnije, nije reguliran), pa mozda i rade. Puno srece jos jednom!

  5. #5
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    branka.wunschbaby@chello.at
    www.umjetnaoplodnja.com
    Evo e-mail i web adresa; njihova menagerica govori hrvatski.
    Na stranici ćeš naći i broj telefona i sve ostale informacije koje ti trebaju za početak.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Splicanka u Zagrebu
    Postovi
    86

    Početno

    sve ste mi napisale i jaaaaako pomogle!!!
    Puno puno vam hvala,pogledat cu to sve,na vrijeme se raspitati pa vam svakako javim kad krenemo s njim.
    Zene,svaka cast

  7. #7
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Samo PGD nije test na jajnim stanicama nego na oplođenim jajnim stanicama, tj. embrijima. (koliko ja znam, možda griješim pa po novome postoji mogućnost testiranja samih js).

    Link na tekst o PGD postupku

  8. #8
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Tipicni PGD je na jednoj stanici koja se uzme od embrija 3. dan. Ali ako smo sigurni da se radi o recesivnom genu, moze se i odabrati samo jajna stanica tako da se testira prvo polarno tijelo, koje sadrzi komplement kromozoma od jajne stanice. Tj. moglo bi se testirati polarno tijelo i ako ono sadrzi taj recesivni los gen, to znaci da ga jajna stanica NE sadrzi, jer je los gen otisao u polarno tijelo a ne u jajnu stanicu. Ali svakako je sigurnije testirati stanicu 3. dan.

  9. #9
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Ema 1980-ja sam radila IVF u toj klinici koja se nalazi u Becu, prije 2 godine.
    Tim je odlican iako sam ja imala dosta los osjecaj sto se mojeg slucaja tice.Premalo one bliskosti pacjenta i tima jer za svaki korak dolazis u kontakt sa drugom osobom iz tima ,sto je meni ulijevalo nesigurnost.
    Nas tadasnji pokusaj je bio bezuspjesan posto sam direktno prije tog pokusaja bila na terapiji "Depo-Decapeptyla" i odmah nakon toga su me stimulirali za IVF ali po mojem osjecaju, preslabo ,posto su ispunktirali 5 JS a samo su 2 sazrijele i oplodile se. ET je bio 3.dan.
    Ono sto me cudi za toliko napredan tim je da su mi odredili tako brzu i preslabu stimulaciju koja nije urodila ocito niti dovoljno kvalitetnim JS.a time niti plodom.
    Ne bih te htjela obeshrabriti.Ja jos uvijek imam o njima dobro misljenje i mozda cu se i raspitati koliko bi nas taj pokusaj kostao a prvi puta kad sam cula da oni sad na tome rade(od ca.prije dobrih pola god.),pitala sam svoga gin. o tome i on mi je rekao da misli da je to nepotrebno i da sumlja u to da se pri tome JS ne moze ostetiti.Hm...pa kome sad vjerovati :?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Bec
    Postovi
    3

    Početno

    Ja sam radila IVF u Austriji, u Beckoj AKH i imam dvogodisnjeg sina.
    Koliko je meni poznato PGD se ne radi nigdje u Austriji. Buduci da radim u Austriji i imam austrijsko zdravstveno osiguranje, 2/3 troskova IVF platio je Austrijski IVF fond tako da je sve skupa kostalo oko 600 eura.
    Mi smo radili posebnu proceduru koja se zove TESE (moj suprug nema prostate) sto je postupak ucinilo malo skupljim. Pretpostavljam da bi onda bez fonda i austrijskog socijalnog koje pokriva neke preglede krvi i hormona moglo kostati oko 2000 eura.

    PGD je zaista tehnika kojom se jedna stanica embrija uzima i pregledava. U Austrijskim novinama nedavno je bio clanak u kojem su napisali da iako PGD nije zabranjen u Austriji (kao u vecini drugih europskih zemalja) nije ni izrijekom dopusten pa se niko ne usudi ici u veoma veliku investiciju opreme laboratorija za PGD kada se to lako moze proglasiti zabranjenim vec po postojecem zakonu.

    NA ARTE je takodjer nedavno bio dokumentarac o IVF-u gdje su pokazali da je PGD dozvoljen mislim jedino u Bruxelu u Europi. Vecina Europskih zemalja ( znam sigurno za Italiju i Njemacku) ga ne dozvoljava zbog prava embrije. U ovom slucaju je to nelogicno jer onda embriji imaju vise prava od nerodjene djece.

    U Americi ga rade, mdejuti veoma je skup mislim da kosta oko dodatnih 5000 dolara na cijenu IVF-a.

    Klinika u AUstriji o kojoj govorite ima web adresu http://www.wunschbaby.at.
    To nije niti jedina niti najbolja klinika, jedino je najreklamiranija u Austriji. Meni je ginekolog bio predlozio kao najbolju jednu drugu privatnu kliniku u Becu, mi smo se bili (srecnom uspjesno) odlucili za sveucilisnu bolnicu AKH jer su nam djelovali nekako najstrucnije. Medjutim oni takodjer imaju malo hladan pristup prema pacjentima.
    Ako zelis mogu postati popis svih klinika u Austriji sa adresama. Popis se nalazi na stranicama IVF fonda - mogu ga samo kopirati ili poslati link.

    Na kraju - ako se dobro sluzis engleskim - na IVF connection forumu -
    http://www.ivfconnections.com/
    i ides na
    Bulletin Boards
    (moras se registrirati ali je besplatno) postoji cijeli topic na temu PGD-a pod
    IVF/Special IVF Procedures/Protocols/PGD
    ili direktno http://www.ivfconnections.net/board/...splay.php?f=64

    Dobro to je vecinom u Americi, ali moze se dobiti ideja o stanju i mozda ako je netko iz Europe na listi - da li se to radi negdje u Europi.
    tehnike.

    Sada sam se vec previse raspisala. AKo imas/imate jos pitanja o Austriji mozda mogu pomoci.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Bec
    Postovi
    3

    Početno

    Opet ja. Sada sam pogledala na wunschbaby web stranicama, oni zaista nude neku svoju vrstu preimplatacijeske dijagnoze - zovu je PID - ja jajnim stanicama a ne na embriju (tu ih ne zahvacaju zakoni o zastiti embrija).

    Znaci, buduci da problem je u jajnim stnicama mozda bi ti oni ipak mogli pomoci.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Splicanka u Zagrebu
    Postovi
    86

    Početno

    bibi hvala ti puno,definitivno su mi sve informacije od velike koristi jer namjeravam sve dobro prouciti pa tek onda krenuti s tim.Posalji mi molim te sve sto ti padne na pamet kao korisno.
    Hvala ti jos jednom,cujemo se.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Ja sam tamo bila na razgovoru i definitivno rade analizu na jajnim stanicama i tada se uočavaju kromosomske anomalije, tako da bi s te strane tvoj problem tamo bio riješen, ono što se meni nije svidjelo je jako hladan odnos doktor-pacijent (to je meni bilo bitno za postupak) tako da se nisam za njih odlučila.

    Tebi želim sreću šta god odlučila

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Bec
    Postovi
    3

    Početno

    Malo kasnim sa odgovorom. Maltretira me uspjesan produkt IVF-a. Hocu reci nabija po tastaturi kada sam na racunalu ili me vodi negdje da se igramo. Deriste je totalno prerazmazeno ali sto cu.

    Ovo je popis svih klinika u Austriji koje IVF financira sa 70% ako si bar 3 mjeseca osiguran u Austriji + postoje medicinski razlozi za IVF. Skinula sam ih sa stranica nijhovog ministarstva, malo je necitak ali i adrese i po koji web su to pa ako nesto trazis vec ces se snaci

    Wien
    Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien (Ö)
    Währinger Gürtel 18–20
    1090 Wien
    Krankenhaus der Stadt Wien-Lainz (Ö)
    Wolkersbergenstraße 1
    1130 Wien
    Tagesklinik Wien (P)
    Heiligenstädter Straße 57–63
    1190 Wien
    www.tagesklinik.at
    Wunschbabyzentrum (P)
    Institut für Kinderwunsch
    Lainzer Straße 6
    1130 Wien
    www.wunschbaby.at
    Institut für Reproduktionsmedizin und Psychosomatik
    der Sterilität (P)
    Hadikgasse 82
    1140 Wien
    www.kemeter.at
    Karolina Klinik Wien (P)
    Karolinengasse 5
    1040 Wien
    www.karolinaklinik.at
    Privatspital Goldenes Kreuz (P)
    Lazarettgasse 16–18
    1090 Wien
    www.kinderwunschzentrum.at
    Gynandron (P)
    Dr. Freude Ges.m.b.H.
    Institut für Fortpflanzungsmedizin und Endokrinologie
    Niederhofstraße 30/2
    1120 Wien
    Niederösterreich
    Waldviertelklinikum Horn (Ö)
    Spitalgasse 10
    3580 Horn
    www.wvk.at/frauenheilkunde.htm
    Zentralklinikum der Landeshauptstadt St. Pölten (Ö)
    Propst Führer-Straße 4
    3100 St. Pölten
    www.kinderwunschambulanz.at
    6/
    Oberösterreich
    Landes-Frauen- und Kinderklinik Linz (Ö)
    Lederergasse 47
    4020 Linz
    www.frauenklinik-linz.at
    KinderWunschKlinik
    Dr. Loimer Ges.m.b.H
    Traunufer-Arkade 1
    4600 Thalheim bei Wels
    www.baby4you.at
    Salzburg
    St. Johanns-Spital, Landeskrankenhaus (Ö)
    Abteilung für Frauenheilkunde und Geburtshilfe
    Müllner Hauptstraße 48
    5020 Salzburg
    www.lks.at
    Babywunschklinik Dr. Zajc GmbH (P)
    Ludwig-Bieringer-Platz 1
    5071 Wals-Himmelreich
    www.babywunsch-klinik.at
    Steiermark
    Geburtshilflich-gynäkologische Universitätsklinik (Ö)
    Auenbruggerplatz 14
    8036 Graz
    www.kfunigraz.ac.at/gynaekologie
    Kinderwunschinstitut Schenk GmbH. (P)
    Am Sendergrund 12
    8143 Dobl
    www.kinderwunsch-institut.at
    Institut für In-vitro-Fertilisation und Endokrinologie (P)
    Rechbauerstraße 49
    8010 Graz
    www.ivf-steiner.at
    Kärnten
    Privatkrankenanstalt Parkvilla (P)
    Institut zur Behandlung von Fertilitätsstörungen
    Parkweg 1
    9201 Krumpendorf
    Institut für Sterilitätsdiagnostik und Behandlung "STERIGNOST" (P)
    Linsengasse 46
    9020 Klagenfurt
    www.kinderwunsch-co.at
    7/8
    Tirol
    Universitätsklinik für Frauenheilkunde (Ö)
    Anichstraße 35
    6020 Innsbruck
    www.uibk.ac.at
    Zentrum für Sterilitätsbetreuung (P)
    Dr. Josef Zech GmbH
    Franz-Fischerstraße 7b
    6020 Innsbruck
    www.kinderwunsch.at
    Vorarlberg
    LKH Hohenems (Ö)
    Bahnhofstraße 31
    6845 Hohenems
    www.krankenhaus-hohenems.at
    Institut für Reproduktionsmedizin und Endokrinologie Dr.H.Zech GmbH. (P)
    Römerstraße 2
    6900 Bregenz
    www.ivf.at
    Burgenland
    A.ö. Krankenhaus Oberpullendorf (Ö)
    Spitalstraße 32
    7350 Oberpullendorf

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    504

    Početno Suradnja zagrebačkih i austrijskih doktora u IVF postupku

    Molila bih informaciju da li je netko upoznat sa suradnjom zagrebačkih i austrijskih doktora.
    Interesira me da li je moguće da ginekolog u Zagrebu prati rast folikula (UZVom) i sam ili u dogovoru s austrijskim doktorom dozira ljekove za stimulaciju, a zatim se u Austriji napravi aspiracija i transfer.
    Hvala,

  16. #16
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Ov sam pronašla na stranicama klinike "Pronatal" u Pragu

    http://www.pronatal.cz/en/content.php?pg=2011

    Bojim se da u Austriji ne rade PGD-imaju prilično restriktivne postupovnike.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •