Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2651

Tema: Darovita djeca-kako se nositi s njihovim posebnim potrebama

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,209

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, ja sam imala veselje s tim... I danas mi sad već odrasla djeca govore da se svjetlo treba UKLJUČITI, a ne upaliti... Pale se baklje, petrolejke i slično, gdje doslovce nešto gori da bi se dobilo svjetlo.

    Električna energija za najmlađe - najlakše i najmanje opasno je objašnjenje pomoću baterija. Svjetiljke i igračke ne rade bez baterija koje daju ENERGIJU (a ne struju - alergična sam na taj izraz).

    U praksi - moja svekrva je sačuvala mm-ov Elektropionir, pa su se do besvijesti s tim zabavljali. Bogu fala, ima toga i danas za kupiti: https://www.mall.hr/istrazivacke-igr...ro-pionir-e183

    Osim toga, znala sam klincima na prste isprazniti kondenzator od miksera, da ih malo strese, pa da ne diraju utičnice...
    Ne kužim u čemu je problem sa strujom? Zbog razlike u potencijalu poteče struja, a dobiješ energiju. Ili sam sjedila na ušima ?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,404

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim u čemu je problem sa strujom? Zbog razlike u potencijalu poteče struja, a dobiješ energiju. Ili sam sjedila na ušima ?
    Mene nerviraju rečenice tipa "Koliki je napon struje?" ili "strujna mreža". Evo, na Hlapićevom portalu ima više o tome - možda nije tako crno koliko sam ja mislila, ali ne sviđa mi se kad se izjednačavaju različite fizikalne veličine...

    Evo primjera - doslovce prvi koji sam našla: http://www.hlapic.net/2018/05/02/kako-nastaje-struja/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •