Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 400

Tema: svaka riječ hvale Vinogradskoj

  1. #301
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo ja sam danas zvala Vinogradsku i pitala ih za pregled dali primaju ako ne spadaš kod njih i kaže meni čovjek na pregled uvijek primamo. A pitam ja a na porod, a kaže on teoretski ne moramo ( što nije istina jer teoretski moraju) ali kao primaju.

  2. #302
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa Vidi poruku
    Uputnica ne treba...u cijeloj RH koliko znam samo u Zadru traže uputnicu..(po pričama cura sa foruma)

    Kad porod krene ili trebaš na Hitnu (nisi sigurna jel curi plodna voda i sl) ideš u istu zgradu gdje je i trudnička ambulanta al ne ideš u prizemlju desno nego liftom na 3. kat....gore imaš zvono, pozvoniš pa te prvo ljepo pitaju "da?" kao da si možda po kruh došla
    Ovo je živa istina. Ja sam isto tako došla na porod, pozvonim, a dr. kaže: Da? Izvolite?
    A ja zbunjeno slušam, a kaj sad. A reko: došla sam roditi.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 06.04.2010. at 09:18

  3. #303
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sam danas zvala Vinogradsku i pitala ih za pregled dali primaju ako ne spadaš kod njih i kaže meni čovjek na pregled uvijek primamo. A pitam ja a na porod, a kaže on teoretski ne moramo ( što nije istina jer teoretski moraju) ali kao primaju.
    ako obaviš bar jedan pregled kod njih neće te vratiti...

  4. #304
    petrunjelazg avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    curke, znate li jel se treba naručiti na pregled ili samo dođem bez najave?

  5. #305
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Hvala cure... mislim da je to ona nervoza od iščekivanja bebača....pa i ono što znam zaboravim ili krivo skužim...

    hvala puno, puno....

  6. #306
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    I imam jedno pitanje...da li netko zna dr. Grubišića (ali ne Goran) mislim da je Igor, koji radi u Vinogradskoj, ne znam da li je na ginekologiji ili urologiji. Ima oko 30-ak godina.

  7. #307
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj petrunjelazg prvotno napisa Vidi poruku
    curke, znate li jel se treba naručiti na pregled ili samo dođem bez najave?
    Moraš se naručiti osobno tamo, faxom ili mailom. odi na njihove internet stranice kbc sestre milosrdnice, centralno naručivanje

  8. #308
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sam danas zvala Vinogradsku i pitala ih za pregled dali primaju ako ne spadaš kod njih i kaže meni čovjek na pregled uvijek primamo. A pitam ja a na porod, a kaže on teoretski ne moramo ( što nije istina jer teoretski moraju) ali kao primaju.
    bilo je na jednom drugom forumu govora o tome, a sad ne mogu naći ... u glavnom, ne smiju te odbiti jer se u principu radi o hitnom postupku ... čak je netko c/p dijela zakona koji kaže da porod možeš obaviti u bilo kojoj bolnici bez obzira da li u nju spadaš po mjestu boravka ...

    vinogradska u principu ne odbija nikoga, osim ako je takva gužva da žene rađaju i leže po hodnicima
    Posljednje uređivanje od Lavica02 : 06.04.2010. at 23:47

  9. #309
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    zan li itko jel još uvijek oni daju muževima odjelo da mogu biti na porodu (tj onu halju) ili moramo donjet sami?

  10. #310
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    ja sam rodila u 01/09, i dali su mu svoje ... koliko čujem daju još uvijek

  11. #311
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam se danas naručila na pregled u vinogradskoj i nisu me pitali gdje spadam pa me valjda nece niti odbiti za porod.
    Zanima me jesu li tamo tate od početka na porodu ili samo na kraju.
    I da čula sam da su noćas imali 17 poroda i da su rodilje po svuda smještene. Tako da je gužva ali neka nek se bebice rađaju.

  12. #312
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    I da čula sam da su noćas imali 17 poroda i da su rodilje po svuda smještene. Tako da je gužva ali neka nek se bebice rađaju.
    Meni je termin u tjednu kada su dva blagdana mogu misliti kako bude gužvancija ( osim ako ne rodim ranije ili prenesem...

    Nije me strah ni poroda ni ničega, nekako sam sva u pozitivi jedino me "strah" toga da me smjeste na hodnik i onda još nose bebe na dojenje tako (
    Posljednje uređivanje od mašnica : 07.04.2010. at 16:11

  13. #313
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je termin u tjednu kada su dva blagdana mogu misliti kako bude gužvancija ( osim ako ne rodim ranije ili prenesem...

    Nije me strah ni poroda ni ničega, nekako sam sva u pozitivi jedino me "strah" toga da me smjeste na hodnik i onda još nose bebe na dojenje tako (
    Da nažalost to ne možemo birati meni je termin za 2tj a izgleda da su počele proljetne bebe pa se zagužvalo. Kažu da su bile po hodnicima.
    Ma mene nije strah hodnika nego da kad im je takva gužva ne požure porod s dripom i ostalim užasima, jer želim prirodan porod.

  14. #314
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me jesu li tamo tate od početka na porodu ili samo na kraju..
    mog su pozvali čim su me stavili u box ( ja sam išla na inducirani, on jadan, micek moj, došao je već u 7 ujutro pred rađaonu, makar sam mu rekla da ću ga zvati kad krenemo i sestri i svima koji su mi se obratili na putu od sobe do rađaone sam govorila da mi ga pozovu, da je on vani, da neka ga zoooovuuuu .... )

    bio je od početka do kraja ... dva puta su ga zamolili da malo izađe => kod pucanja vodenjaka i kod samog izgona ... za izgon mi baš nije jasno zašto su ga zamolili da izađe jer koliko čujem to u principu ne rade i svi se čude zašto su to napravili ... no vrati se za par minuda, taman su mi je stavljali na prsa ... on je rezao pupčanu vrpcu

  15. #315
    petrunjelazg avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Moraš se naručiti osobno tamo, faxom ili mailom. odi na njihove internet stranice kbc sestre milosrdnice, centralno naručivanje
    thanx na info

  16. #316

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Što se tiče poroda,kad žena legne u boks onda dovedu u oca.Odijelo dobije njihovo. Tečaj ne treba.
    Porod je hitan slučaj i ne smiju te vratiti.Čak niti ako fizički ne postoji mjesto ne bi smjeli,makar je onda razumljivo.Vratiti te mogu ako si došla prerano i nisi otvorena(tada si to oni mogu priuštiti),ne spadaš kod njih,niti jedan pregled nisi tamo obavila,nema nikakvog mjesta i totalna je gužva.Što recimo zna biti slučaj u ljeti,kada je manjak osoblja zbog godišnjeg,te se tada bolnice više pridržavaju pravila o pripadnosti i mjestu stanovanja.Inače,ako nisi u svom gradu i zatekneš se rađati,ideš u koju god bolnicu i primaju te bez problema.Uputnica za porod ne treba.(osim u slučaju dogovorenog/induciranog poroda kada se na porod dolazi po narudžbi)
    Naručivanje pregleda-osobno.Može se probati telefonom,ali nije zagarantirana uspješnost.2 nervozne kolegice rade na šalteru ali sve se obavi .

  17. #317
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Cure možda ću ispasti glupa ali spominjete predrađaonu i boks. Koja je razlika ili je to isto. Sandra23 je napisala da oca pozovu kad dođeš u boks pa me zanima kada je to.

  18. #318

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    predrađaona je prostor-soba-sa oko 6-8 kreveta utrpanih unutra(6 bilo zadnji put).tu te smjeste ležati ako si recimo došla,žele te pratiti,ne puste te šetati,a još si malo otvorena.Ili recimo svi boksevi u rađaoni su puni pa jednostavno čekaš svoj red.S obzirom da je tamo više žena,muž/otac ne može biti s tobom.Kraj predrađaone je soba za pregled,tuširanje,klizmu i obavljanje nužde,tamo dok si isto muž čeka vani.
    Boks je prostor u rađaoni sa krevetom,ctg-om i kolicima za porod-nije soba- zamisli rađaonu kao veliku prostoriju odjeljenu zidovima na 6 zasebnih manjih prostora-dakle 6 bokseva.Tamo si sama s mužem,postoji paravan/zavjesa kojom vas odvoje da ne vidite tko se sve prešetava okolo i da u vas svi ne gledaju i obrnuto,ali sve čuješ i u biti svi ste u istoj prostoriji,osoblju na oku.Tamo je muž sa tobom,tamo si dok ne rodiš,tamo te također sašiju.Poslije ležiš ili na hodniku ili te opet upeljaju u predrađaonu na 2 sata promatranja da si im na oku ako bi pojačano krvarila ili se bilo šta događalo.Beba nakon poroda ide u dječiju sobu,koja je na odjelu babinjača,hodnik do rađaone.

  19. #319
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Hvala puno sandra 23 na odgovoru sad mi je puno jasnije gdje idem i kako će to biti.

  20. #320
    Lavica02 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj sandra23 prvotno napisa Vidi poruku
    .Uputnica za porod ne treba.(osim u slučaju dogovorenog/induciranog poroda kada se na porod dolazi po narudžbi)
    .
    ja sam išla na inducirani i nije mi trebala uputnica ....

    a što se tiče predrađaone u Vinogradskoj ... kad sam ja rodila o1/09 one su u principu služile kao sobe babinjača jer je bila gužva na odjelu pa je dosta žena bilo tamo i nakon poroda ... kad bi se na odjelu oslobodio koji krevet onda su ih prebacivali, ali sve odreda su "plakale" za predrađaonom jer je tamo bilo ljepše ...

  21. #321

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Citiraj Lavica02 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam išla na inducirani i nije mi trebala uputnica ....

    a što se tiče predrađaone u Vinogradskoj ... kad sam ja rodila o1/09 one su u principu služile kao sobe babinjača jer je bila gužva na odjelu pa je dosta žena bilo tamo i nakon poroda ... kad bi se na odjelu oslobodio koji krevet onda su ih prebacivali, ali sve odreda su "plakale" za predrađaonom jer je tamo bilo ljepše ...
    Da,to je često slučaj Ali u pravilu tamo legneš prije poroda.Moram malo još pohvaliti,kako sam ležala nedavno na patologiji,došla je žena koja je rodila tih dana i rekla kako joj bebu nisu odmah odnijeli već su ju pustili sat-dva s njom da doji i da se maze...poslije došla još jedna i rekla isto.Doduše obje su rodile u noći.To mi je super promjena,makar poslije bebicu naravno odnesu do prvog podoja.Ima koja od vas koje su nedavno rodile takvo iskustvo...?

  22. #322

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    29

    Početno

    sandra 23 rodila sam prije 3 mjeseca u Vinogradskoj i zahvaljujući dr. Grbavcu ostavili su mi bebicu nakon poroda na prsima.
    Mazili smo se i papali nekih sat i pol...

  23. #323
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Citiraj milli prvotno napisa Vidi poruku
    sandra 23 rodila sam prije 3 mjeseca u Vinogradskoj i zahvaljujući dr. Grbavcu ostavili su mi bebicu nakon poroda na prsima.
    Mazili smo se i papali nekih sat i pol...

    I ja bih tako

  24. #324
    petrunjelazg avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    i ja bi isto tako
    mašnice meni je termin 19.6.....možda se vidimo

  25. #325
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    6 dana razlike...čujemo se )) ako se bebe ne požure ili ako im se ne bude dalo van iz buše

  26. #326

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Baš je super to što čujem!
    Meni evo krenuli trudovi danas,ali za sad stalo...

  27. #327
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Ja sam malo zalutala i nemam blage veze kakvo je stanje u zg rodilištima, 1. put rodila u Merkuru i zbog lošeg iskustva 2.put otišla u RI i tamo rodila u vodi na totalno prirodan način, nije bilo nikakvog uplitanja sa strane i nakon poroda sam bila sa bebicom u sobi - jedno pored drugog i sve u svemu rekla sam da to želim ponoviti. Sada sam 32 tjedan i prohodna za prst i bojim se da možda neću stići do Rijeke da ponovim to predivno iskustvo.
    Inače spadam pod Vinogradsku i zanima me zna li netko da li u Vinogradskoj (ili nekom drugom ZG rodilištu) postoji šansa da ti ne uvale drip i da bebica bude stalno sa mnom (da ni njoj ne uvale flašicu - zapravo želim je pored sebe NON-STOP). Jednostavno želim prirodan porod bez borbe jer mislim da ne tražim čudo nego nešto..... jednostavno. prirodno i najbolje.
    Help!

  28. #328
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    U Vinogradskoj ti ne budu uvalili drip ako ne želiš, ali bebe nisu s mamama.
    U Sv. duhu su bebe s mamama, mislim da i u Merkuru, ali ne cijelo vrijeme (ali više nego u Vinogradskoj).

  29. #329
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj slavonka2 prvotno napisa Vidi poruku
    I imam jedno pitanje...da li netko zna dr. Grubišića (ali ne Goran) mislim da je Igor, koji radi u Vinogradskoj, ne znam da li je na ginekologiji ili urologiji. Ima oko 30-ak godina.
    Da nije možda dr. Ivan Grbavac?

  30. #330
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Hvala Anemona - a ne znam što ću, iskreno se nadam da ću nekako dospjeti do RI.

  31. #331
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Anemona - a ne znam što ću, iskreno se nadam da ću nekako dospjeti do RI.
    Možeš i u Varaždin. Bliže ti je, a imaš velike šanse za sličan "tretman" kao u Rijeci.
    Pogledaj si temu o njihovom rodilištu.

  32. #332
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Znam, no u RI imamo prijatelje pa mogu djeca i mm kod njih dok sam ja u rodilištu.

  33. #333
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    u Vinogradskoj su ok po pitanju dripa, rezanja...bebe nisu stalno sa mamom ali možeš tražiti isključivo dojenje i onda dođu po tebe ako su bebe u sobi a počne plakati..
    Imam 2 frendice koje su tamo rodile i prvi puta prije nekoliko godina i obje nedavno i dobile su sve što su tražile

  34. #334
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    (maša) - ma ok je to što daju (napretka očito kakvog takvog ima) no meni je izuzetno važno da sam stalno sa bebom, nezamislivo mi je da mi je odvedu, iskusila sam i kad je odvedu i kad je bebica od rođenja sa mamom i ne želim više da me odvajaju od nje. Kažu kao bolje da je maknu da se mama odmori ali po meni je to krivo - jednako se odmaraš jer bebica taki tak samo spava - a kad je pored mame još i više je mirna nego kad je odvedu... no dobro, razlog je i financijski - nisu u mogućnosti organizirat te krevetiće.... valjda. Toplo se nadam stići do RI jer tamo imam sve što očekujem od poroda.

  35. #335
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Načula sam da do jeseni će Vinogradska imati rooming-in, znate li nešto o tome? Iako je meni termin za 2 mj.

  36. #336
    Michifu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    69

    Početno

    Imam par pitanja za cure koje su rodile u Vinogradskoj (žao mi je ako sam promašila temu):

    Gdje je u Vinogradskoj hitna ginekološka, odnosno kamo idem kad mislim da imam trudove, ali nisam 100 % sigurna ili ako mislim da nešto nije u redu?
    Po mjestu stanovanja pripadam tamo, pa se još uvijek kontroliram privatno jer imam super doktora a i puno manje čekam na ctg i pregled nego u bolnici...

    Inače, sad sam 38 tjedana, bila sam u trudničkoj u Vinogradskoj par puta oko 20-30 tjedna a usput sam vidjela da je i rodilište na 3. katu te zgrade.

    Thnx!

  37. #337
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ako misliš da imaš trudove, ideš baš u rodilište. Kaj nije na 4. katu?

  38. #338
    Michifu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    69

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ako misliš da imaš trudove, ideš baš u rodilište. Kaj nije na 4. katu?
    Hm, možda i je Znam samo da mi je bilo zanimljivo što je tako visoko, sigurno je veselo kad ne radi lift a moraš doći gore u trudovima ili ići doma nakon carskog/epi...

  39. #339
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Michifu prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, možda i je Znam samo da mi je bilo zanimljivo što je tako visoko, sigurno je veselo kad ne radi lift a moraš doći gore u trudovima ili ići doma nakon carskog/epi...
    Ja se recimo "bojim" liftova i nema te sile koja bi me natjerala da u trudovima uđem u lift.
    Pa sam lijepo otpješačila po stepenicama, nije uopće strašno.

  40. #340

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se recimo "bojim" liftova i nema te sile koja bi me natjerala da u trudovima uđem u lift.
    Pa sam lijepo otpješačila po stepenicama, nije uopće strašno.

    juhu dakle nisam jedina, i ja sam propješačila do 4 kat.a u rodilište, ne bi ušla u lift ni za što....jesam im bila čudna kada sam se popela i uspuhala ali nema veze

  41. #341
    Michifu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    69

    Početno

    Nisam još rodila ali sam bila par dana u Vinogradskoj: moram reći da su mi doktori stvarno super (pogotovo Grbavac, iznimno je nježan ).
    Sestre, hm, da... Uglavnom korektne. Svaka čast sestri Kristini koja je na stažu tamo (na patologiji), predivna cura, uvijek nasmijana, ništa joj nije teško, ma super ... Dok, cure koje su tamo na praksi - eh, da...

  42. #342

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Kas smo kod dr. Grbavca, porodio me pred godinu dana (29.05.09.), izvrstan doktor, šaljiv i strpljiv....kod mene je sve išlo po hitnom postupku i nije bilo nekih problema, no ipak doktor i njegov pristup dodatno olakšaju stvar. Zaista mu svaka čast na odnosu prema ženama, kako u rađaoni, tako i na vizitama kasnije. Divan čovjek!

  43. #343
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Sve pohvale doktoru Sabolu i babici Marijani

    Došao nam dečkić od 4140 g 53 dug, bez rezanja, nisam pukla...doktor je jako drag i ljubazan, sve objasnio, ispričavao se zbog pregleda nakon poroda jer po novom ako je beba preko 4 kg moraju provjeriti grlić maternice, čestitao..
    Doktor malca stavio na mene ali na spavaćicu, babica to vidjela i rekla ne tako, kontakt koža na kožu....odnjeli ga tek nakon sat i 15 min kad je zaspao i pustio cicu

  44. #344
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    (maša)čestitam! Jako lijepo, pogotovo ovaj dio s kožom na kožu i ja vjerujem da ću i ja tako....

    Jedino što mi se ne sviđa rutinsko davanje dripa (navodno znaju reći: a sada malo infuzije) i što preko noći bi mogli bebi uvaliti AD

  45. #345

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa Vidi poruku
    Sve pohvale doktoru Sabolu i babici Marijani

    Došao nam dečkić od 4140 g 53 dug, bez rezanja, nisam pukla...doktor je jako drag i ljubazan, sve objasnio, ispričavao se zbog pregleda nakon poroda jer po novom ako je beba preko 4 kg moraju provjeriti grlić maternice, čestitao..
    Doktor malca stavio na mene ali na spavaćicu, babica to vidjela i rekla ne tako, kontakt koža na kožu....odnjeli ga tek nakon sat i 15 min kad je zaspao i pustio cicu

    i ja sam imala prilike upoznati dr. sabola. on je započeo moj porod i stvarno je bio divan. nježan, pažljiv, miran...ma sve pohvale. i kasnije kad mi je došao na vizitu (onu veliku ponedjeljkom) zastao je kraj mene i pitao me jel sve prošlo okej, kako je beba...divan mladi čovjek

  46. #346

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    U Vinogradskoj ti ne budu uvalili drip ako ne želiš, ali bebe nisu s mamama.
    U Sv. duhu su bebe s mamama, mislim da i u Merkuru, ali ne cijelo vrijeme (ali više nego u Vinogradskoj).
    u vinogradskoj su praktički cijeli dan bebe s mamama. odnesu ih samo kad je vizita, kad je klopa za mame i kad su posjete (od 3 do 4). ujutro bebe stižu oko 7 i odnose ih malo prije 11 navečer (uz navedene pauze kojih sve skupa bude nekih 2, 2,5 sata). meni je to pasalo jer je moja mrva već u rodilištu pokazao da će biti zahtjevna beba pa stvarno nisam mogla jesti ako je on bio kraj mene jer bi odmah plakao

  47. #347
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj anamix prvotno napisa Vidi poruku
    u vinogradskoj su praktički cijeli dan bebe s mamama.
    Pa jesu puno s mamama, ali nisu dan i noć kompletno.

  48. #348
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Pa jesu puno s mamama, ali nisu dan i noć kompletno.
    To mi je jasno, ali ako po noći dijete plače onda vjerojatno daju AD ja bih bila spremna (ako budem u stanju) po noći dojiti i ići do bebe...

  49. #349
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    To mi je jasno, ali ako po noći dijete plače onda vjerojatno daju AD ja bih bila spremna (ako budem u stanju) po noći dojiti i ići do bebe...
    možeš tražiti da ti po noći donesu dijete ako zaplače

  50. #350
    slavonka2 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Sv. Nedelja
    Postovi
    509

    Početno

    Jedno pitanje - meni je sutra termin... danas sam bila kod svog ginekologa.

    Dao mi je uputnicu za pregled, CTG I ASC. Odmah ujutro u 9 h sam ju mailom poslala u Vinogradsku na centralno naručivanje. Dr. je rekao da bi trebala u ponedjeljak na pregled.

    E, sada.... zna li netko do kada oni javljaju pacijentima da su dobili termin, tj. do kada rade (16h), da li rade subotom, ili još gore ako mi danas ne jave termin da li je kasno da ja tek u utorak idem na pregled.

    Do sada nisam bila na CTG-u, a utorak mi je 40+3....

    Mislim da sam u panici za bezveze, i iskreno se nadam da će moja beba sama prije van, da nas oni tamo ne pipkaju previše.

Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •