Stranica 12 od 23 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 1150

Tema: Odgadjanje cijepljenja i susretljiv pedijatar.

  1. #551
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja stvarno ne vidim bolje rjesenje od edukacije, ali ne ovaj pristup "mi smo isli na taj fax, slijepo nas slusajte", inace se zalazemo za propitivanje, kriticko promisljanje, a ovdje se ocekuje da ljudi slijepo vjeruju farmakoindustriji
    Vezano za ovo se slažem. A prvi korak u edukaciji bi bilo razlikovanje relevantnosti izvora koji nešto piše, jer ne možemo u 21. stoljeću bit renesansni ljudi i znati sve iz svake struke, bez obzira koliko obrazovani bili. I to bi trebalo od škole uvesti - kritičko promišljanje. Benefitirali bi na svakom polju.

  2. #552
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A zasto onda nema (zasad) ni jedno zarazeno dijete u Dubrovniku? Zasto su se razbolili ovi koji su "nepotpuno" cijepljeni... sto samo znaci cijepljeni po tadasnjem programu... Nisam ja protiv cijepljenja djece... naprotiv... al i da sad cijepis svu djecu u DU koja nisu cijepljena... to nece zaustavit sirenje zaraze medju odraslima. Ne cine djeca 95 % populacije.
    A vjerojatno će se nažalost dijete pojaviti - zašto sada nema to je za mene nestručnjaka kristalna kugla. Vjerojatno necijepljena djeca ne cirkuliraju puno, nisu u vrtiću itd., drže se kuće. Cirkuliraju njihovi roditelji. Da, sad je kasno. Redovno cijepljenje spada u preventivu.

  3. #553
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,747

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    X. A ovo da se još tima koji su to uzrokovali treba ispričavati i reći joj sori - nemam komentara.
    ?? Tko je to rekao?

  4. #554
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,077

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    A vjerojatno će se nažalost dijete pojaviti - zašto sada nema to je za mene nestručnjaka kristalna kugla. Vjerojatno necijepljena djeca ne cirkuliraju puno, nisu u vrtiću itd., drže se kuće. Cirkuliraju njihovi roditelji. Da, sad je kasno. Redovno cijepljenje spada u preventivu.
    Ma normalno da cirkuliraju! Bar ova koju ja poznajem... pa nisu im roditelji za zatvaranje u kucu, ako su protiv cijepljenja... OK, mozda ih sad u ovom trenutku, malo bolje cuvaju.

    Al i dalje mi nema logike to da je odgovornost za pocetak ospica u Dubrovniku na djeci (tj. roditeljima, pedijatrima...) ... kad trenutno bolesne djece nema...

  5. #555
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Virus se može širiti u nekom kolektivu kad dovoljan broj ljudi nije imun, tako svejedno radi li se o djeci ili odraslima.
    U Dbk nema još epidemije, i daj Bože da je niti ne bude, to su pojedinačni slučajevi kakvi se uvijek mogu dogoditi.

  6. #556
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Proglasiti necjepise krivima za ospice? To vec mnogi mediji rade, i cini mi se da im samo krila od toga rastu. Jos nigdje na internetu nisam srela reakciju tipa "joj vidi zbilja, sorry ljudi"
    Onda sam vjerojatno ovo krivo shvatila - što si htjela reći - tko bi trebao reći "joj vidi zbilja, sorry ljudi"?

  7. #557
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,077

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Virus se može širiti u nekom kolektivu kad dovoljan broj ljudi nije imun, tako svejedno radi li se o djeci ili odraslima.
    U Dbk nema još epidemije, i daj Bože da je niti ne bude, to su pojedinačni slučajevi kakvi se uvijek mogu dogoditi.
    Jasno... al, ako odrasli koji su cijepljeni jednom nisu imuni, a njih sigurno ima puno vise nego djece koja nisu imuna... onda bi trebalo paralelno pocijepit i odrasle i djecu... i ne svaljivat krivnju samo na jedne...

  8. #558
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,372

    Početno

    ovo je logično
    ali opet
    zašto se epidemija (susjedne zemlje) i (zasad) pojedinačni slučajevi kod nas, javljaju više tamo gdje je mala procjepljenost djece?

  9. #559
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Da odrasli koji su jednom cijepljeni nisu imuni onda bismo već odavno imali epidemije ospica. Odrasli koji su jednom cijepljeni nisu imuni u nekom nevelikom postotku.

    A što se tiče krivnje, tu nemam kaj komentirati .. nije vaažno tkoo je kriiv. A cijepljenje ne doživljavam kao kaznu nego kao privilegiju - bojim se da će ga ubrzo i drugi tako početi doživljavati
    (a nadam se da neće biti tako), pa da se odrasli neće moći cijepiti jer će se cjepiva čuvati za djecu.

    btw. Jadranka što ti je doktorica rekla, gdje se možeš cijepiti i sa kojim cjepivom?

  10. #560
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,077

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da odrasli koji su jednom cijepljeni nisu imuni onda bismo već odavno imali epidemije ospica. Odrasli koji su jednom cijepljeni nisu imuni u nekom nevelikom postotku.

    A što se tiče krivnje, tu nemam kaj komentirati .. nije vaažno tkoo je kriiv. A cijepljenje ne doživljavam kao kaznu nego kao privilegiju - bojim se da će ga ubrzo i drugi tako početi doživljavati
    (a nadam se da neće biti tako), pa da se odrasli neće moći cijepiti jer će se cjepiva čuvati za djecu.

    btw. Jadranka što ti je doktorica rekla, gdje se možeš cijepiti i sa kojim cjepivom?
    To je bila doktorica od maloga. Rekla mi je da mogu otici kod svoje doktorice po uputnicuza napravit titar pa na higijenski zavod (tj. zavod za jadno zdravstvo) napravit ga, i onda se cijepit sa ovim s cime se djeca cijepe... nije mi rekla gdje.

  11. #561
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    znači moparu. Baš me zanima zašto misle da se treba raditi titar, onako je li to neki problem ako se cijepiš a već si imun?! JA mislim da nije.

  12. #562
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,747

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Onda sam vjerojatno ovo krivo shvatila - što si htjela reći - tko bi trebao reći "joj vidi zbilja, sorry ljudi"?
    nitko ne bi trebao reći sorry ljudi
    značenje je bilo da već postoje npr medijski napisi, statisi i slično u značenju da su roditelji koji nisu cijepili djecu krivi za pojavu ospica, a ispod toga nisam naišla ni na jednu reakciju antivaxera u stilu "ah da zbilja, pogriješili smo"

    i nije stvar toga da ja želim poštediti ičije osjećaje, nego mislim kao vertex, da bi osnovni cilj trebao biti povećanje procijepljenosti, a ne tko je u pravu i tko koga treba slušati. Znači što je učinkovito prema tom cilju?

  13. #563
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,747

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    znači moparu. Baš me zanima zašto misle da se treba raditi titar, onako je li to neki problem ako se cijepiš a već si imun?! JA mislim da nije.
    možda da ne trošiš cjepivo ako ti ne treba

  14. #564
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,077

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da odrasli koji su jednom cijepljeni nisu imuni onda bismo već odavno imali epidemije ospica. Odrasli koji su jednom cijepljeni nisu imuni u nekom nevelikom postotku.
    A jel netko to zaista i provjerio? Koliko traje imunitet od jedne doze i kod kojeg broja odraslih je smanjen?

    A ja mogu zamislit da su do nekog trenutka svi (vecina) bili relativno imuni jer su ili preboljeli ospice ili im je jos zadovoljavajuce dobro funkcionirao imunitet nakon prve doza cjepiva i da zato dugo nije bilo pojave ospica u vecem broju... A da je problem sad to sto je znacajnom postotku ljudi prestala dijelovat ta prva doza cjepiva...

  15. #565
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,077

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    znači moparu. Baš me zanima zašto misle da se treba raditi titar, onako je li to neki problem ako se cijepiš a već si imun?! JA mislim da nije.
    Mislim da nije problem... al nije mi rekla...

  16. #566

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    mali off topik.

    napokon jedna prava tema na forumu. di se možemo ko ljudi posvađat, kao u dobra stara vremena.
    već se duže vrijeme pitam šta se dogodilo s ovim forumom.
    dosadno brate, kao da čitam statut općine babina greda.
    ne kužim šta se desilo. evo, npr dojenje, ko da odjednom svi na forumu doje do treće. il nitko više ne rađa na carski. i tako u svemu.
    Meni se cini suptotno. Trece rodila elektivnim carskim, svojom odlukom ne dojim iskljucivo (zelim imati opciju flasice kad mi je pun kufer,), napisala ssm to par puta i nitko nije skocio. Meni se cini da je atmosfera na forumu manje radikalna nego prije desetak godina.

  17. #567
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A jel netko to zaista i provjerio? Koliko traje imunitet od jedne doze i kod kojeg broja odraslih je smanjen?

    A ja mogu zamislit da su do nekog trenutka svi (vecina) bili relativno imuni jer su ili preboljeli ospice ili im je jos zadovoljavajuce dobro funkcionirao imunitet nakon prve doza cjepiva i da zato dugo nije bilo pojave ospica u vecem broju... A da je problem sad to sto je znacajnom postotku ljudi prestala dijelovat ta prva doza cjepiva...
    Pa pretpostavljam da su provođena nekakva ispitivanja, trebalo bi ih potražiti, jer se barata nekim brojkama o postocima zaštićenosti nakon jedne doze cjepiva.

    A i sami brojevi oboljelih u Srbiji nam govore u prilog tome da je većina ljudi te dobne skupine ipak imuna na ospice.

  18. #568

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A zasto onda nema (zasad) ni jedno zarazeno dijete u Dubrovniku? Zasto su se razbolili ovi koji su "nepotpuno" cijepljeni... sto samo znaci cijepljeni po tadasnjem programu... Nisam ja protiv cijepljenja djece... naprotiv... al i da sad cijepis svu djecu u DU koja nisu cijepljena... to nece zaustavit sirenje zaraze medju odraslima. Ne cine djeca 95 % populacije.
    Zarazu je donio odrasli covjek s Kosova. Pitanje je ima li taj covjek neprocijepljenu djecu i je li koje nezasticeno dijete doslo s njim u kontakt. Covejk je otisao u bolnicu i u bolnici bio u kontaktu s odraslim ljudima - lijecnicima. Zaraza se prosirila prvo na njih... Tako je krenula zaraza u Dubrovniku.

    Film bi trebalo vrtjeti unazat i gledati kako se virus probio do covjeka koji je dosao s Kosova. Ili samo pratiti daljnji razvoj situacije u Dubrovniku...

  19. #569
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,372

    Početno

    napisao je negdje mujica da se cijepio, a mislim da nije radio titar
    ako nemaš titar super, štiti te, ako imaš neće ti naškoditi

  20. #570
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,747

    Početno

    Di nam je ona forumasica sto je kod njega kupovala kruh?

  21. #571
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,077

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa pretpostavljam da su provođena nekakva ispitivanja, trebalo bi ih potražiti, jer se barata nekim brojkama o postocima zaštićenosti nakon jedne doze cjepiva.

    A i sami brojevi oboljelih u Srbiji nam govore u prilog tome da je većina ljudi te dobne skupine ipak imuna na ospice.
    Ali govore i da je vecina zarazenih mladja od 5 godina (ok, ti se jos nisu cijepili) i starija od 30... sto ipak ukazuje da je generacija od 5 do 30 bolje zasticena... jer se ili cijepila s dvije doze cjepiva ili jos imaju imunitet od prve... Dalje, kazu da je 90% zarazenih bilo necijepljeno ili nepotpuno cijepljeno. Ovo drugo moze znaciti samo to da nisu dva puta cijepljeni... Po meni, ako zelimo da se ospice prestanu sirit, treba cijepiti i djecu i nadocijepiti odrasle.

  22. #572
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,770

    Početno

    mislim da je priorix, ne moparu.

  23. #573
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Slažem se

  24. #574
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je priorix, ne moparu.
    htjela sam reći, nije monovalentno, nego za tri bolesti

    čemu onda raditi titar kad se ionako moraš cijepiti i protiv pa i ru

  25. #575
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    520

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A jel netko to zaista i provjerio? Koliko traje imunitet od jedne doze i kod kojeg broja odraslih je smanjen?

    A ja mogu zamislit da su do nekog trenutka svi (vecina) bili relativno imuni jer su ili preboljeli ospice ili im je jos zadovoljavajuce dobro funkcionirao imunitet nakon prve doza cjepiva i da zato dugo nije bilo pojave ospica u vecem broju... A da je problem sad to sto je znacajnom postotku ljudi prestala dijelovat ta prva doza cjepiva...
    Ja sam u prvoj trudnoci provjeravala titar antitjela na komponente MMR, ima tome 15 godina, bilo mi je 27. Titar antitjela je bio zadovoljavajuci za svaku komponentu, zaista se ne sjecam vrijednosti. Vakcinisana jednom dozom kao mala, a razlog provjere titra je bio kontakt sa djetetom oboljelim od zauski koje je rodjeno u ratnim godinama kada je bilo propusta u redovnoj vakcinaciji djece u BiH.

  26. #576

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Znaci svi ljudi rodjeni prije 199 i neke kad je uvedena druga doza se smatraju nepotpuno cijepljenim. ONi su u stvari cijepljeni po tadasnjem kalendaru. Ali vise nemaju imunitet. I medju njima se prosirila zaraza. Znaci da je procijepljenost zapravo puno manja. Jel kod procijepljenosti se te ljude broji kao procijepljene a oni zapravo vise nemaju imunitet.
    Bas ovo sto Jadranka kaze, trebalo bi najprije svih njih procjepit sa drugom dozom, osim djece i onda bi mogli govoriti o nekoj procijepljenosti tipa 90 i vise %

  27. #577

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa pretpostavljam da su provođena nekakva ispitivanja, trebalo bi ih potražiti, jer se barata nekim brojkama o postocima zaštićenosti nakon jedne doze cjepiva.

    A i sami brojevi oboljelih u Srbiji nam govore u prilog tome da je većina ljudi te dobne skupine ipak imuna na ospice.
    U Vojvodini je radjeno istrazivanje o seroprevalenciji antitjela protiv ospice na reprezentativnom uzorku od 3199 ljudi. Prema tom istrazivanju oni koji su rodjeni izmedju 1976-1985 u najmanjem su postotku imali pozitivan IgG, njih oko 70 %. Sto znaci da je oko 30 % osoba te dobi prema tom istrazivanju (bilo) nezasticeno.

  28. #578
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Smatraju se nepotpuno cijepljenima ali ne bih rekla da nemaju imunitet (generalno) niti da se među njima proširila zaraza. (gdje?)

    Evo npr. podataka za Rumunjsku gdje se vidi da situacija baš i nije takva https://www.cnscbt.ro/index.php/info...0-06-2017/file

  29. #579

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Pa zato što vidimo da obolijevaju odrasli ljudi koji su cijepljeni ali sa jednom dozom. Jer se tada smatralo da je to dovoljno za zastitu. Stjuardesa, doktor... na te odrasle ljude mislim.

  30. #580
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

  31. #581
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Koja razlika u smrtnosti između Italije i Srbije/Ruminjske TO nas treba brinuti

  32. #582
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,708

    Početno

    Kad prestaje granica između "pojedinačni slučajevi" i "epidemija"? Koliko mora biti oboljelih da bi se smatralo da je nešto stvarno otišlo kvragu?

  33. #583
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,507

    Početno

    Jučer sam na trenutak uhvatila podatak iz Otvorenog da je 2015 u Hrvatskoj bilo oko 200 oboljelih.
    Ne sjećam se da li je i tada bilo to toliko medijski praćeno?

  34. #584
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Izgleda da su problematični odrasli cijepljeni u osamdesetima. Pacijent 0 je zarazio trenera nogometa u ambulanti, trener brine o cca. 50 djece koja su cjepljena ,
    zasad kod te djece nema zaraze, nadamo se da i neće biti. Znati ćemo za desetak dana sigurno

  35. #585
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    nije @pepi
    Posljednje uređivanje od Mima : 08.06.2018. at 12:09

  36. #586

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,901

    Početno

    pa što ovdje nije bila tema sa hrpom pristaša , prvobitni antiwaxeri ? cca 2006,7

  37. #587

  38. #588
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,782

    Početno

    Bilo je medijski popraćeno,u ZG je žarište bio vrtić s dosta stranaca
    I kod nas u vrtiću je bila revizija cjepnih kartona

  39. #589

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,901

    Početno

    btw, tipkam sa mobitela, kad se klikne na ovu temu koju sam linkala, na jedom od postova su linakne sve te teme, nema više osviještenog vakcinacijskog plemena 1 -do 7 ? cenzura ? veliki brat ? 1984 ?

  40. #590
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,523

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    btw, tipkam sa mobitela, kad se klikne na ovu temu koju sam linkala, na jedom od postova su linakne sve te teme, nema više osviještenog vakcinacijskog plemena 1 -do 7 ? cenzura ? veliki brat ? 1984 ?
    Nista od toga. Izgubilo se dosta toga (starog) kad se prije par godina forum selio na novi server.

  41. #591

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,901

    Početno

    joj da , zaboravila sam. kad ja pišem s prekidima. ovo je iz 2006 do 2009.
    Posljednje uređivanje od maria71 : 08.06.2018. at 12:50

  42. #592
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,586

    Početno

    Tu je još uvijek, za povijest

    I odmah prva stranica i informacija da je variola vera nestala sama od sebe zbog "prirodnog slabljenja virusa i bolje higijene"

    Za velike boginje, gdje god se uvelo cijepljenje, incidencija se povećala.
    ...
    Kako bolesti ipak imaju tendenciju da s vremenom nestaju-što zbog karantene, higijene, etc., nestale su i one.
    http://forum.roda.hr/threads/8837-Va...no-pleme-1-dio
    http://forum.roda.hr/threads/11567-V...no-pleme-2-dio
    http://forum.roda.hr/threads/11566-V...no-pleme-3-dio
    http://forum.roda.hr/threads/19274-V...no-pleme-4-dio
    http://forum.roda.hr/threads/24445-V...no-pleme-5-dio
    http://forum.roda.hr/threads/30365-V...no-pleme-6-dio

  43. #593

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,901

    Početno

    pa da , od virtualnog plemena su sad mainstream. i imaju hrpu sljedbenika, sad smo mi virtualno pleme cjepiša .

    tad ih je bilo 18
    Posljednje uređivanje od maria71 : 08.06.2018. at 14:16

  44. #594
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,077

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Smatraju se nepotpuno cijepljenima ali ne bih rekla da nemaju imunitet (generalno) niti da se među njima proširila zaraza. (gdje?)

    Evo npr. podataka za Rumunjsku gdje se vidi da situacija baš i nije takva https://www.cnscbt.ro/index.php/info...0-06-2017/file
    Ovdje se, ako dobro kuzim tablicu, bolest daleko najvise sirila medju djecom... i prvenstveno medju necijepljenima... ne vidim neku veliku razliku izmedju broja oboljelih koji su cijepljeni s jednim ili s dva cjepiva... tj. vidim razliku, al vjerojatno je premalo slucajeva da bi se nesto zakljucilo...

    A postoji li ovakva tablica za Srbiju gdje kazu da je najvise ovih > 30?
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 08.06.2018. at 14:21

  45. #595
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,523

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    pa da , od virtualnog plemena su sad mainstream. i imaju hrpu sljedbenika, sad smo mi virtualno pleme cjepiša .

    tad ih je bilo 18
    Rekla bih da su ovi sa rode iz 2006 mala beba prema ekipi koja sada vlada bespucima interneta.
    Ne pratim niti jednu takvu grupu pa sdim samo po onom sto ponekad iscuri.

  46. #596

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,901

    Početno

    U pravu si, ovi su bar čitali i bili relativno obrazovani, kad zalutam na neke stranice necjepiša na facebooku, zgrozim se .

  47. #597

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,901

    Početno

    S tim da sam ja isto bila oprezna s cjepivima i neka odgađala zbog djetetove neurorizičnosti i jednom je baš imao gadnu reakciju, čitava ručica optekla , plakao i imao povišenu temperaturu.

    Nisam zagriženi waxer, no moramo priznati da su i neki sudionici ovih topica začetnici čitave ove gungule oko cjepiva. Velim bilo bi lijepo da se svatko od nas koji smo tada pisalo po forumu malo zamisli da imapst svojih riječi ,

  48. #598

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    sirius , mozes li molim te odobriti post od novog korisnika koji je na cekanju od sinoc? Ako si ti zaduzena za ovaj dio foruma kao moderator.

  49. #599
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,054

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    pa da , od virtualnog plemena su sad mainstream. i imaju hrpu sljedbenika, sad smo mi virtualno pleme cjepiša .
    To se i meni čini. I za brojne druge aspekte kad se govori o medicini utemeljenoj na dokazima.

  50. #600
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ovdje se, ako dobro kuzim tablicu, bolest daleko najvise sirila medju djecom... i prvenstveno medju necijepljenima... ne vidim neku veliku razliku izmedju broja oboljelih koji su cijepljeni s jednim ili s dva cjepiva... tj. vidim razliku, al vjerojatno je premalo slucajeva da bi se nesto zakljucilo...

    A postoji li ovakva tablica za Srbiju gdje kazu da je najvise ovih > 30?
    Nisam našla za Srbiju, na stranicama njihovog zavoda za javno zdravstvo su samo općeniti podaci. Ovo su valjda zemlje EU.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •