Stranica 9 od 17 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 833

Tema: preporuka slikovnica

  1. #401
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Baby Einstein bio je dosta popularan svojedobno, ja sam nabavila nekoliko tih slikovnica i zbilja su zgodne, ali realno, nisu ništa posebno ni specijalno.
    Zapravo, najkvalitetnije i najbolje slikovnice koje smo imali bile su one od Golden Marketinga i Školske knjige (dosta ih je već nabrojano ovdje pa da se ne ponavljam).
    Potpisujem, baby Einstein je samo vrlo mudro smišljeno ime.

  2. #402

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,150

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ma čini mi se da za bebe, tamo negdje do druge godine, nema baš nekog izbora kod ova dva izdavača osim Miffy. Za taj uzrast su meni te slikovnice (uz onu seriju "Plava ribica", "Žuto pile", ne znam dalje) bile najbolje, jer su debele i čvrste, opipljive, a i imaju fotografije koje su malenima zanimljivije od crteža.
    Slučajno sam se sjetila, jer mi je baš ostala u pamćenju - slikovnica "Djed i repa" (Golden Marketing) u našem domu bila je vrlo popularna i prije navršene 2. godine. Prednost joj je repetitivan tekst s nabrajanjem, što može privući i skroz malu djecu.
    Također, slikovnice o Piku su jako zgodne i za malu, i za malo veću djecu.

  3. #403
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ma kod Jana je samo karton preživljavao. "Djed i repa" je i nama odlična, nedavno smo ju čitali ponovo.

  4. #404
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Dosta se hvale slikovnice iz serije o Findusu i Pettsonu Planeta Zoe. Prevedena je cijela serija slikovnica, čekam priliku da ih proučim.

  5. #405

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Citiraj štrumpf prvotno napisa Vidi poruku
    Osim ovih, njih jedine imam
    Gospodin Nosko nalazi prijatelja - predivna priča

    i preporuke također za Elmera: http://www.gmtk.hr/web/index.asp?str=530475
    http://books.google.hr/books?id=7e-u...s_similarbooks

  6. #406
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja cu morati pazljivo procitati temu. Nedavno sam upisala stariju (skoro ce 5 g) u knjiznicu (malo me sram jer sam ja clan od 3. godine ) i krenula sam onako - odi i izaberi sto ti se svidja. Dakle, hrpa tih slikovnica je koma. Dok citam moram konstantno nesto ispravljati. Npr, vidjela je Zvoncicu, i kako voli crtic uzmemo mi tu. Kad u knjizi - Mrvica i Bobica, koji su vilenjaci - su u knjzi vile i cijelo vrijeme se o njima prica u zenskom rodu! Onda smo posudili neku o zubic-vilama (vidjela u Pepi i vec me dvije godine gnjavi da kad ce njoj ispasti zub ) a u knjizi em nije zubic-vila nego "zubiceva vila" (ok, nije jako bitno), onda u knjizi prizor vecere - pohana piletina i pomfrit (ne kazem da ne jede i doma pomfrit, ali mi je glupo da je to ilustracija vecere) a i prica je po meni posve bezveze. Onda sam ja odabrala neku poucnu "Ne, ne i ne!" (tako se nekako zove) - ta je jos ajde nekakva ali nije mi bas legla posve poruka knjige i kako je rijeseno ponasanje, itd. Jos uvijek nismo posudili niti jednu slikovnicu s kojom bi bila zadovoljna.

    Ne znam, je li problem u meni ili je situacija stvarno tako losa? Doma imamo neke za mladju djecu koje sam kupila birajuci u knjizari, i te su po mom ukusu a i klincima se svidjaju - Price za laku noc, Bonton za malene i sl no postalo mi je malo blesavo kupovati kad ima knjiznica.

  7. #407
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,986

    Početno

    U mojoj kvartovskoj knjižnici djeci su najdostupnije one najbezveznije slikovnice - nastale prema crtićima. Zato smo imali pravilo prema kojem u knjižnici ostajemo uvijek po pola sata - dijete za to vrijeme lista te crtićanske, a ja po policama tražim dobre slikovnice koje na kraju posudi.
    Na ovom topicu imaš brdo preporuka pa pođi u knjižnicu s popisom. Na stranicama KGZ imaš preporuke najboljih slikovnica za svakoj godini.

  8. #408
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,986

    Početno

    Jako su lijepe slikovnice Školske knjige (biblioteka Krijesnice), sad su u prosincu snižene 50%.

  9. #409
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja se na kraju obicno trudim cim prije pobjeci iz knjiznice jer je djecji odjel odmah pored stolova gdje penzici citaju pa nam dobacuju ne-bas-ljubazne poglede (nismo bas tihi), i jos mladji (2g) haraci po policama tako da 90% vremena skacem za njim i popravljam sto je srusio. Pol sata mi je kao vjecnost tamo, malo mi bude stresan taj odlazak u knjiznicu

  10. #410
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Sillyme, na ovom topicu ima divnih slikovnica. Olovku i papir u ruke, i fino si popiši koje je vrijedno posuditi, ako već ne i kupiti.

  11. #411
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Sanja Lovrenčić i Želimir Hercigonja su meni odlični!

  12. #412
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Dosta se hvale slikovnice iz serije o Findusu i Pettsonu Planeta Zoe. Prevedena je cijela serija slikovnica, čekam priliku da ih proučim.
    prekrasne, crteži puni detalja, lijepe umirujuće priče, ma apsolutna preporuka svima, malima i velikima

  13. #413
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Evo jedan jako zgodan letak s preporukama slikovnica: http://www.korakpokorak.hr/upload/Di...obitelj_66.pdf

  14. #414
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Pohvalila bih Priče s voćne farme i Priče o zečiću Karlu. Svaka slikovnica ima dosta različitih priča (Karlo i problemskih), ilustrirane su uz mnoštvo detalja i zgodne su za beskrajno čitanje dvo i trogodišnjacima.

  15. #415
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Što je s golden marketingom? Postoji li to još? Nisam uspjela otvoriti nijedan njihov link, a izgleda da imaju dobre knjige .

  16. #416

  17. #417

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Zec Mrkvus Veliki

    Dobili od bake na poklon i bas smo ugodno iznenadjeni

    Vrlo dobar tekst na temu zdrave prehrane, ali i ljubavi; protkano humorom, uz lijepe ilustracije - bas kvalitetna slikovnica.

  18. #418
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Evo jedan jako zgodan letak s preporukama slikovnica: http://www.korakpokorak.hr/upload/Di...obitelj_66.pdf
    ovaj sam link sačuvala i od sad po njemu kupujem,ne mogu vjerovat koliko se gluposti prodava,kao da ih netko prevodi uz pomoc google translatora..
    posljednju sam joj kupila čekajući red u pošti,učinila mi se OK,kad ono...price bez ikakvog smisla,glave i repa.....

  19. #419
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne znam jesam li već spomenula Juhu od bundeve...

    Naša teta u vrtiću je dala jednostavanu smjernicu u odabiru slikovnice. Ako je uz autora teksta navodi i ime ilustratora, slikovnica je u višoj kategoriji.

  20. #420
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    E da, jučer je dobila Gospodjicu Neću.
    Zgodno.

  21. #421
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Mali majmun u velikoj brizi. Postoji i tvrdo izdanje za najmanje.savrsena.
    Nakon dva dana zna ju skoro pa "napamet" i "cita" ju svojim igrackama

  22. #422
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Kupila sam na Interliberu friško izdanje Mace Papučarice. Odlična je! Zaljubljen je u nju kao deklarirani ljubitelj mačaka.

    Postoje i friške:
    Vuk koji je tražio ljubav, Vuk koji je htio obići svijet i Vuk koji je htio biti druge boje.

  23. #423
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Jako su lijepe slikovnice Školske knjige (biblioteka Krijesnice), sad su u prosincu snižene 50%.
    baš sam gledala jako su lijepe, i one pričam ti priču su isto krasne a isto po 50% sniženoj cijeni

  24. #424
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    a gdje se može naručiti ili kupiti Miffy?

  25. #425
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

  26. #426
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    skupo mi se čini za tako malu slikovnicu?

  27. #427
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    I niz slikovnica s junakom zmajićem Kokosom Planeta Zoe nam se sviđa. Manje slika, više teksta pa je za mrvicu starije ili dvogodišnjake koji su knjiški moljci.

  28. #428
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

  29. #429
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    odlične knjigice na temu emocija kod djece
    http://merdelja.mojweb.com.hr/prepor...ije-kod-djece/

  30. #430
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Kod nas je veliki hit trenutno Gospođica Neću, a drage su joj i slikovnice s medom Tobijem.

  31. #431
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila sam na Interliberu friško izdanje Mace Papučarice. Odlična je! Zaljubljen je u nju kao deklarirani ljubitelj mačaka.

    Postoje i friške:
    Vuk koji je tražio ljubav, Vuk koji je htio obići svijet i Vuk koji je htio biti druge boje.
    Još bih jednom istaknula svoje oduševljenje ovim slikovnicama o vuku, tj. Vuku. Francuska slikovnica, izvrsne ilustracije, lijepe poruke i posvete za djecu, humora ne manjka, a i materijala za dodatno pričanje djetetu - i onom od dvije i onom od više. I nimalo važna informacija da svaka košta 39 kuna.

  32. #432
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Potpisujem. Moj mali je oduševljen Vukom koji putuje svijetom, a i ja se sva ozarim kad ga čujem kako nonićima objašnjava da je Ajfejov toranj u Parizu, a gondola u Veneciji i kako kraljica pije čaj i gleda din don-Big Ben u Londonu.

  33. #433

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Zna li netko mogu li se još negdje naći slikovnice Goldenmarketinga? Čini mi se da su to starija izdanja kojih vise nema?

  34. #434
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Jednom sam ih zvala zbog jedne slikovnice, uputili su me u knjižaru na uglu Trga i Praske. I našla sam što sam tražila.

  35. #435
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ajme tocno je ovo sto gore pise za ilustratore, oni su bas vazni kod slikovnica

    A ima tako duhovitih i super slikovnica da je to cudo jedno, nekad neke slikam pa saljem prijateljima na koje me.sjete, kao npr nedavno Prezaposlenog Marka kojeg svesrdno preporucam
    I one sa preplasenom vjevericom koja trazi prijatelja

  36. #436

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Jednom sam ih zvala zbog jedne slikovnice, uputili su me u knjižaru na uglu Trga i Praske. I našla sam što sam tražila.
    Zvala sam ih i ja za Juhu od bundeve i Ogledalce i nemaju. Rekli su da ce Juha od bundeve biti ponovno izdana. A kako se zove ta knjižara? Nisam iz Zg, ali mozda bi poslali poštom da ih se pita. Ima li koja forumašica koja bi mozda prodala koju slikovnicu ako im vise ne treba?

  37. #437
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Školska knjiga, knjižara Arkadija, Trg bana Josipa Jelačića 14, telefon 01/644 1845, 1846, 1847

    Juha od bundeve je njena omiljena knjiga.

    Jednom sam tražila jednu knjigu i u HR je više nije bilo, pa sam ju naručila preko neke bosanske stranice.. nisu dostavljali u HR, pa sam naručila na prijateljicinu adresu u Sarajevo. Ne sjećam se koja je to stranica bila...
    Posljednje uređivanje od Mojca : 23.03.2015. at 09:39

  38. #438
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ako imaju i ako ne šalju poštom, kupim ti ja prvom prilikom kad idem u grad i pošaljem.

  39. #439

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imaju i ako ne šalju poštom, kupim ti ja prvom prilikom kad idem u grad i pošaljem.
    Hvala Mojca! Ako je to Školska knjiga, probat cu vidjeti u Puli. Ako ne, javim se.
    Sta vi čitate? Čini mi se da je tvoja mala negdje kao i moj (3 god.) Mi smo na Piku, Miffy. Juha od bundeve nije preteška za trogodišnjake?

  40. #440
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Rekla bi da to sve ovisi o djetetu i o tome koliko se do sad čitalo. Moja ima 3,5 i njoj je Juha od bundeve već nekih pola godine totalni hit. Mislim da joj nije preteška, jer ju s guštom sluša, prati, dovršava rečenice, prepričava, komentira slike... Isto tako čitamo i Pika, nedavno je iz knjižnice dovukla Sestrica za Pika, što je totalno jednostavna knjižica, ali ona ju čita s jednakim uzbuđenjem kao i Juhu. Miffy je se nije dojmila posebno.

    Ja bi nekako više vodim računa o sadržaju nego o količini. Ako je priča dobro napisana držati će im koncentraciju, pa i ako je dulja. Što se tiče sadržaja, od klasičnih bajki se nisam pomakla dalje od Tri praščića i Zlatokose... Ivicu i Maricu je gledala u lutkarskoj predstavi, u vrtiću je pokupila Crvenkapicu... ali ja to još malo odgađam čitati... biti će vremena za razne okrutnosti.

  41. #441
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    moje iskrene preporuke za slikovnicu Velika tvornica riječi, baš je prekrasna i moji klinci (6g i 3g) ju obožavaju (a ja grcam u suzama svaki put kad ju čitam)
    vidim da spominjete Golden Marketing, osim spomenute Juhe od bundeve moji jako vole Krispin, praščić koji je imao sve, jako jako zabavna i divna poruka
    i nedavno smo posudili Nije me strah (naša autorica, al sam zaboravila ime), rekla bih da je više za ovog šestogodišnjaka, međutim, ipak ju trogodišnjakinja obožava, svaku večer ju moramo čitati

  42. #442
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ova knjiga?
    http://www.artresor.hr/hr/knjige/100...vornica-rijeci

    Jako lijep opis, svakako ću ju potražiti. Thx.

  43. #443
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ajme betty, ovaj izdavač baš ima sjajne knjige... baš ti hvala.

    Sad će joj polurođendan, eto razloga za shopping.

  44. #444
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Mojca, da, to je ta
    sigurno će vam se svidjeti, priča je prekrasna i jako dirljiva
    stalno ju posuđujemo (još ju nismo kupili, al vjerojatno hoćemo)

  45. #445

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    moje iskrene preporuke za slikovnicu Velika tvornica riječi, baš je prekrasna i moji klinci (6g i 3g) ju obožavaju (a ja grcam u suzama svaki put kad ju čitam)
    Meni je slikovnica Velika tvornica rijeci naljepsa koju sam ikada vidjela. Kako po prici, tako i po ilustraciji.

    Takodjer svaki put kada ju citam grcam u suzama. I svaki put me iznova dirne kao malo sto.

    Nasa trogodisnjakinja ju takodjer voli.
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 23.03.2015. at 20:22

  46. #446
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Bas ste me zainteresirale sad za tu slikovnicu. Narucujemo odmah ujutro.
    Moja trogodisnjakinja je luda za slikovnicama i knjigama, sto mene beskrajno veseli. Sada jako voli Vuka i njegove slikovnice, a htjela bih joj kupiti slikovnice za koje sam samo cula, a mozda netko ovdje zna i gdje ih ima. Radi se o onom serijalu "Kad se ljutim", "Kad sam sretan"...

  47. #447
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mojca, ajd i nama uzmi Juhu od bundeve.
    Defitivno uzimam Vuka, hvala na preporuci!

    Mi smo 3,4 g. i već pola godine brije na bajke. Svaku večer prije spavanja moramo pročitati 2-3, dio njih zna skoro napamet.
    Zečić Karlo je se nije dojmio, stoji kraj knjiga s bajkama zanemaren, iako ga stalno nutkam.
    Piko i Medo Tobby su bili aktualni pred godinu dana, pod zadnje od slikovnica čitali smo Petru, sviđa joj se zbog situacija s kojima se poistovjećuje (Petra na moru, Petra jaše ponija, Petra kuha itd.)

  48. #448
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Neke "Petre" su mi ok, no neke imaju vrlo zeznutu poruku. Mi zelimo Pikulicu odgajati tako da se ne boji sama pokusati raditi stvari i da prihvaca pogreske kao normalan dio procesa ucenja. Ima jedna slikovnica "Petra zeli sve napraviti sama", u kojoj Petra prvo pokusava zavezati cipelice, premda je mama rekla da ce joj ona, muci se i ne uspije, pa zaveze mama. Onda pokusava sama zavezati pojas sjedalice u autu, na koncu odustane i zaveze je tata, onda zeli nahraniti zeceve i svi pobjegnu van i djedu pojedu salatu. Na kraju sjedne za stol s bakom i uzme noz i vilicu da pokusa rezati, no sjeti se da nista nije uspjela sama i odmah kaze baki nek joj ona nareze. Poruka - KATASTROFA. Mi joj tu slikovnicu citamo sasvim izokrenuto, tako da izmisljamo da je Petra uspjela i hvalimo je sto se tako trudila.

    S druge strane, super mi je Petra je dobila brata, jer i mi cekamo bracu i zgodno je sve prikazano.

    Vuk je skroz fora. Mi imamo Vuk koji je trazio ljubav i Vuk zeli biti druge boje, no ima jos jedna za koju mi je Pikulica premala, nesto u stilu Vuk na putu oko svijeta.

    Jako nam je zgodna slikovnica iz Ikee o Kralju sobu, a voli i Macu Papucaricu i one dvije s medvjedima Volim te, mama i Volim te tata.

    Bas cu potraziti Juhu od bundeve, zvuci jako zgodno
    Posljednje uređivanje od ValaMala : 23.03.2015. at 22:31

  49. #449
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Od Goldena svakako i nezaobilazna Djed i repa. Zaista predivna ilustracija, a odlično ispričana da dijete samo pamti redoslijed, nabraja, samo prepriča. Nakon dva čitanja cijela obitelj ju nariče. http://www.gmtk.hr/web/slike/458.gif
    Velika tvornica riječi je divna.
    Ne znam jeste li čitali također belgijsku slikovnicu Ukuhane jabuke. Nesvakidašnja priča o tati jednog dječaka, običnom, ljutom, bezveznom, nježnom, čovječnom.

  50. #450
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Može Zuska, uzimam juhu.

    O kojem Vuku pričate?

    Ukuhane jabuke su od istog izdavača kao Tvornica.

Stranica 9 od 17 PrviPrvi ... 7891011 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •