Citiraj Švedica prvotno napisa
Citiraj argenta prvotno napisa
Citiraj kailash prvotno napisa
htjela bih samo podsjetiti da pričamo o knjizi "NO crying sleeping solution" u kojoj autorica više puta naglašava da je broj sekundi plakanja u metodi : nula.

Dakle, cure, ne pričamo o istoj metodi ako puštate dijete da imalo plače
U općim bih se crtama složila s tobom, Kailash, ali ima djece koja se jednostavno ne mogu umiriti bez plakanja. Moj se Vilenjak uspavljivao urlanjem prva tri mjeseca svog života i ništa što bih ja napravila ne bi ga zaustavilo (o tome sam već pisala na prvoj ili druogj stranici). Ova knjiga polazi od pretpostavke da svako dijete ima neki način uspavljivanja bez plakanja (uglavnom dojenje), ali to nije točno. Neka mogu, druga ne.

Zato sam ga povremeno znala ostaviti u krevetu da plače, ali uvijek bih bila uz njega, tješila ga, pjevala, mazila... Skužila sam da će on plakati ovako ili onako, a ako bi zaspao u krevetu, bar bi dulje odspavao, bio manje nervozan tijekom dana i manje urlao pri sljedećem uspavljivanju, jer nije bio premoren od nespavanja. Zato mislim da nije svako plakanje identično i da je najvažnije ono što P. stalno naglašava, a to je promatranje svog djeteta i djelovanje u skladu s onim što baš njemu najviše pomaže.

Da ne bih ispala zagovornica cry-outa, ja stvarno mislim da dijete ne bi trebalo plakati, a kamoli ga ostaviti samoga dok plače, ako se to ikako može spriječiti. Ali neki klinci su jednostavno osjetljiviji i tu roditelj stvarno ne može ništa nego mu pomoći da se plakanje svede na najmanju moguću mjeru i u čim brižnijoj okolini.
bravo argenta! super si ovo napisala! identično je bilo i kod nas!
Iskra se mogla uspavati jedino sisom a i tad bi plakala
plakala bi i budila se svaki čas i po 15 puta tijekom noći, bez obzira na cicu, na nošenje, maženje, SVE čega sam se got mogla sjetiti, ona bi plakala dok ne zaspi!
Zato sam počela primjenjivati način da bi bila uz nju i pokušavala djelovati na nju što smirujuće dok se sama ne smiri i zaspe
i kao da je shvatila za par dana, da kad je pospana da treba zaspati a ne plakati, i od tad sama zaspi svaku noć i imamo 2-4 podoja, spava 10-12 sati što je prije bilo SF

tako da naš slučaj izgleda kao cry - out ali to zapravo nije

za mene je cry - out kada roditelji radi vlastite komocije i/ ili želje da uvedu nekakav režim i disciplinu ostavljaju dijete da plače dok se ne iscrpi do iznemoglosti i zaspe uvidjevši da nema nikakvog odaziva od strane roditelja

iz svog iskustva, kad dijete plače jer je pospano i premoreno, naočigled vapi za snom, treba mu pomoći da nauči zaspati što je obazrivije moguće a ne mu nuditi druge sadržaje jer ga to još samo dodatno frustrira
I kod nas je bilo puno puta kad bi on njurgao jer nije mogao sam zaspati. Dok samo njurga ja sam tamo pored njega, mazim ga, držim mu ručicu, puštam nježne uspavanke. I sve je to ok ako ne počne plakati. Onda ga odmah uzmem i mazim i opet umirujem da ga mogu opet spustiti. I tako dok ne zaspi. Tako je bilo na početku. Sada on već zna sve kad ga spustim u krevetić. Gledamo se, smiješka mi se, vrpolji i na kraju se uspava. Jedino mu je bitno da sam pored njega i da me može vidjeti. Sve to bez njurganja. Sada smo to počeli koristiti i kod dnevnog uspavljivanja. On ima svoj ritam i točno zna kad ga spustim na trbuh u vrijeme kada treba nanati da se treba primiriti i sam zaspi. Na rukama više ne želi zaspati što mi je super jer mi leđa pucaju. Ne ide to baš jako brzo ali to nije ni bitno. Ja budem pored njega jer mu je to potrebno i na taj način se smiri i zaspi. Ne vjerujem da postoji beba koja nije njurgala i stenjala jer je bila preumorna i koja zbog toga nije mogla zaspati. Koliko ima beba koje se uspavljuju na rukama a ponekad plaču svom snagom jer se ne uspijevaju primiriti a jako su pospana? Na nama je da im pomognemo da se što više opuste da bi mogli mirno zaspati bez obzira koji to način bio.

Sad su nam krenuli zubići tako da ima dan ili dva kada se malo više budi po noći i cica ali mislim da je izbio i drugi pa da će noćas biti malo više mira. :D


nastavak na:
The No-Cry Sleep Solution- 2. dio

leonisa