Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 317

Tema: Kuca za porod Monike Felber u Grazu

  1. #251

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    nije imala uzv

  2. #252

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj Kejt prvotno napisa Vidi poruku
    nije imala uzv
    Zaklela bih se da je neko napisao da kod nje mozes i na UZV i na CTG ako hoces. :nezna:

    Od kad ti je ta informacija?

  3. #253
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Ultrazvuk nema sigurno.
    Ctg aparat ima. I onaj standardni i onaj mali za pod vodu (to joj treba ako je porod u kadi).

    Pregled isto možeš obaviti kod nje. Pripomeni joj to telefonski kad se najavljujete za dolazak.

  4. #254

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Zelim Blizance prvotno napisa Vidi poruku
    Zaklela bih se da je neko napisao da kod nje mozes i na UZV i na CTG ako hoces. :nezna:

    Od kad ti je ta informacija?
    2009. sigurno nema

  5. #255
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Zelim blizance jeste li vi našli smještaj? Hoćeš li ići gore prije? Vidim da ti je termin blizu.
    Zanima me jer će i meni uskoro trebati

  6. #256

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    ((

    Opet cu morati ganjati UZV drugdje.
    MM ju je zvao da dogovori dolazak jer on bolje govori njemacki, a nije posebno naglasio da bi ja i pregled, njemu se to podrazumijevalo i kaze da bi valjda pitala da se ne podrazumijeva, jer ga je ispitivala neke druge stvari vezano za trudnocu. Meni poslije bilo bezveze da i ja zovem ili da on zove ponovo, pa sam se nadala da je u pravu.
    To se bas mora posebno naglasiti? A jos sam se pitala kako nas hoce primiti s obzirom na to da je sutra Badnjak,pa sad me strah da se ne predomisli, pa nam kaze da dodjemo ipak drugi put.
    Posljednje uređivanje od Zelim Blizance : 23.12.2011. at 11:39

  7. #257

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa Vidi poruku
    Zelim blizance jeste li vi našli smještaj? Hoćeš li ići gore prije? Vidim da ti je termin blizu.
    Zanima me jer će i meni uskoro trebati
    Pitala je ona MM i to, jel imamo neke rodjake u blizini ili smo vec nesto smislili. Rekao joj je da nemamo i da smo samo gledali za smjestaj, da nismo nista konkretno nasli, pa cemo to vidjeti s njom ima li neku preporuku a ako ne, onda cemo iznajmiti neki stan. iako su skuplji ti sto se izdaju na mjesec-dva-tri, jeftinije nam je nego neki apartman u hostelu. Cerka bi bila sa mnom a MM bi dolazio vikendom, dok ne uzme slobodne dane, pa nam je i zbog toga lakse uzeti stancic. Ne znam koliko bi to moglo kostati, ali valjda nece vise od 1.000e sve skupa.

    Jel neko od Roda cekao porod u nekom smjestaju/apartmanu u blizini monikine kuce za ~40e po danu ili sam ja to opet nesto permutovala ili pokupila sa neke druge teme Feldbach/Klagenfurt/nesto trece?

  8. #258
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Ma ne vjerujem da će te odbiti. Ako ste već zvali i najavili dolazak onda je to ok.
    Pa ne trebaju sad njoj neznam kakve pripreme za pregled. Soba za pregled/rađaona je prostprija odmah do dnevnog boravka gdje prima rodilhe. Ma vidjet ćeš zapravo I ako joj pripomeneš da želiš pregled sigurno te neće odbiti.
    Sve je to puno opuštenije i drugačije nego kod nas u bolnicama

  9. #259
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Evo ja dobila preporuku za ovo
    http://www.haus-anna.at/_lccms_/_000...ANG=ger&MID=33

    Sad kad zbrojiš 10-ak dana ne cini se lose.
    Našla sam i jednu sobu koju neka ženskica iznajmljuje u sklopu svog stana za 150E tjedno. To mi se čini povoljno.
    A stanove što sam gledala je puno

  10. #260

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Stra' me da ce mi reci da me ne moze primiti za porod, iako nemam nekih zdravstvenih problema i trudnoca ide uredno.
    (Ko za inat me juce napao slinavi nos i neka kao prehlada, sto inace nije cest slucaj. Od sinoc se dopingujem renom, djumbirom, lukom, limunom, ispiram nos Rinohornom, jedem samo voce i acidofil, samo da ovo saniram sto prije. )

    Onda cu ici u Feldbach, a to mi nije bas drag odabir, ali svakako bolji nego bilo sta drugo sto mi je na raspolaganju.
    Klagenfurt mi i nije bio opcija za razmatranje, ne znam zasto. Mozda zato sto sam se nadala da ce ovo kod Monike proci i sto mi ona uliva najvise povjerenja.

  11. #261

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja dobila preporuku za ovo
    http://www.haus-anna.at/_lccms_/_000...ANG=ger&MID=33

    Sad kad zbrojiš 10-ak dana ne cini se lose.
    Našla sam i jednu sobu koju neka ženskica iznajmljuje u sklopu svog stana za 150E tjedno. To mi se čini povoljno.
    A stanove što sam gledala je puno
    Ovaj pansion dodje skuplje nego vecina nekih hotela blize centru koje sam gledala na booking.com, za nas troje, s tim da ne bi cijelo vrijeme placali za troje.
    A ta zena koja izdaje sobu u stanu, to ne znam, zavisi od osobe i sobe, ali generalno mi se takve ponude ne cine bas primamljive u ovakvim situacijama i sa nepoznatom osobom.

    Jel i ti ides roditi tamo ili samo trazis smjestaj?

  12. #262
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Ako si zdrava, a to znači nemaš nekih kroničnih bolesti i nekih problema u trudnoći, ako je sa bebom sve u redu onda nema razloga da te odbije. Prehlađenost nije razlog da te odbije.
    Ne brini
    Sutra ćeš se nakon razgovora s njom bolje osjećati, vidjet ćeš

  13. #263
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    I ja ću roditi kod Monike. I gledam već polako cijene.
    Neznam ni sama koliko prije da odem, neznam još ni da li ćemo stariju djecu povesti a u svakom slučaju želim ići gore prije jer mi se ne vozi u trudovima.
    Ajde pls ako nađeš nešto ok napiši tu ili na pp

  14. #264

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Budem svakako napisala sve detalje.
    Za sad je najpovoljnije sto sam nasla, od ho(s)tela, za kratkotrajni smjestaj je neki hotel Daniel. 68.5e dodje nocenje za nas troje.

    Jasno je meni da se misli na neke hronicne bolesti ili trenutne tegobe, nastale u trudnoci tipa visok tlak, secer... ali ne mogu docekati da sve to prodje i da kaze da mozemo doci. :D

    Citam jutros na nekom drugom forumu, kako jedna trdunica kaze da ne da pare za porod van bolnice, jer nije nesposobna da je tamo nesto maze i paze i da to posebno placa...
    Tu nemoc, podsmjeh, vristanje i muku drugih zena oko mene na porodu, kao ni depresiju, nemogucnost dojenja sa punim grudima mlijeka, traumu kao poslije prvog poroda ne bi ponovo prolazila ni za kakve novce.
    Kako zene-majke mogu biti povrsne i nadmene, to je cudno jedno. Zalosno. Zato nikome u okruzenju i nismo rekli nase planove, jer su nas vec par puta okarakterisali ko cudake sto mislimo drugacije.

  15. #265
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Budi bez brige za Feldbach, ja sam friško od tamo... iako sam završila na carskom, oduševljena sam svima.
    Na koncu, možeš tamo na uzv i pregled, pa usput i pogledaš da li je to nešto što ti paše.
    Ako trebaš dodatni info, pliz telefon na pp, pa se čujemo, obično imam samo jednu ruku slobodnu pa mi je problem pisati više od par rečenica.

  16. #266

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Budi bez brige za Feldbach, ja sam friško od tamo... iako sam završila na carskom, oduševljena sam svima.
    Na koncu, možeš tamo na uzv i pregled, pa usput i pogledaš da li je to nešto što ti paše.
    Ako trebaš dodatni info, pliz telefon na pp, pa se čujemo, obično imam samo jednu ruku slobodnu pa mi je problem pisati više od par rečenica.
    @Mojca, blaaago tebi. Ja se nadam da ce mi uskoro ruka biti tako zauzeta.
    Ima li gdje prica?

    Zvao muz danas Moniku opet, da pita ovo za UZV i da li da uradimo drugdje pregled pa joj donesemo, jer zadnji UZV nalaz je odavno, pa mu je rekla da nema potrebe jer ona "ima dvije ruke i to je sve sto joj je potrebno".

    Prvo se nije javljala na tel, pa iz drugog pokusaja se javila u frci, jer je neko na porodu trenutno.
    Rekla nam je da dodjemo sutra oko 1 i da mozda budemo malo cekali posto sutra ima jedan porod.
    Kad je muz rekao da cemo mi veceras doci i prenociti, pitala ga je jesmo li nasli smjestaj i rekla da u blizini nje ima neki pansion, nesto je rekla "UKH", tako je muz shvatio.
    Nakon iscrpne pretrage mi je izbacilo samo dva neka smjestaja u njenoj ulici (Koppoli i Eva), ali svaki od njih je oko 30e po osobi i izgleda mi neprivlacno, tako da cemo mi ipak u ovaj Daniel Hotel, barem za veceras.

    54e DR+tax 5e+ doplata za krevet za dijete 9,5e = 68.5e


    I evo gdje sam ja ubola info od ranije, znam da je nesto sto zavrsava na 8:
    Citiraj hagulkica prvotno napisa Vidi poruku
    Prijateljica koja je baš jučer rodila u kući za porode ( :D ! ) čekala je porod u pansionu koji se nalazi u istoj ulici, možda 5 min autom udaljen, i plaćali su 28 eura po danu po osobi.
    To ne djeluje tako strašno skupo, a prednost je što je stvarno jako blizu.

    Osim ovoga, sjećam se da mi je Monika spomenula još jedan pansion jako blizu nje gdje je cijena noćenja s doručkom 40 eura po osobi. Ali i sama je naglasila da je to jaako skupo.
    Posljednje uređivanje od Zelim Blizance : 23.12.2011. at 15:36

  17. #267
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nama price, nikako da ju napisem... a zapocela sam.
    Ali pricat mogu, čim ona zaspi.

  18. #268

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Evo mene nazad. Bili smo za vikend kod Monike.
    Osjecala sam se tako zalosno i uskraceno zbog jezicke barijere, moj njemacki je jadan i bas minimalan, a muz ne vlada bas tim zdravstveno-trudnicko-porodjajnim terminima, iako smo vec nasli neke specificne izraze i otprintali, Monika prica brzo a i austrijski njemacki je drugaciji od Dojca. :D

    Citavo vrijeme sam se osjecala cudno, tamo je sve tako mirno i tiho, kao da nema nikoga, kao da se nista ne desava, a 4 auta su bila u dvoristu kad smo dosli i kasnije smo vidjeli jednu mamu kako izlazi iz one sobe sa ogledalima na vratima.

    Oko smjestaja nismo nista pametno smislili, sve sto smo gledali je preskupo.
    Ovi pansioni u tom dijelu grada naplacuju po danu i po osobi, skuplje nego hoteli u centru, a svi izgledaju ocajno.

    Ja sam totalno bila zablokirala kad smo dosli tamo, ne znam zasto, sve mi je bilo tako nekako nestvarno, nisam se ni snasla, iako smo bili kod nje dobra dva sata.

    Pitajte sta vas zanima, ja ne znam odakle bi pisala.

  19. #269
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Zelim Blizance prvotno napisa Vidi poruku
    Citavo vrijeme sam se osjecala cudno, tamo je sve tako mirno i tiho, kao da nema nikoga, kao da se nista ne desava, a 4 auta su bila u dvoristu kad smo dosli i kasnije smo vidjeli jednu mamu kako izlazi iz one sobe sa ogledalima na vratima.

    ...sve mi je bilo tako nekako nestvarno, nisam se ni snasla, iako smo bili kod nje dobra dva sata.
    ajme identično ovako sam se ja osjećala kad sam prvi puta bila tamo. sve je bilo tako čudno, drugačije, nestvarno...
    kao da sam posjetila neki paralelni svemir. točno se sjećam tog osjećaja dan danas!
    kad smo mm i ja nakon razgovora s njom krenuli za zgb, šutili smo 2 sata do kuće, svako u svojim mislima i dojmovima.
    a onda je s vremenom sve nekako sjelo na svoje mjesto i to je jednostavno bilo to. nezamislivo mi se vratiti u bolničko okruženje nakon toga

  20. #270

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Upravo. ja posle toga nisam htjela nikud ici u setnju po gradu ili bislo sta, samo sam htjela ici nazad kuci, iako sam kad sam dosla tamo prizeljkivala da nam kaze da ostanemo kod nje, tako sam se osjecala sigurno. :D
    Dok smo bili tamo, sve nam je to bilo savrseno i jasno a kada smo krenuli kuci, imali smo jos milion pitanja i svako je sebi vrtio nesto u glavi, mala je spavala pozadi, na svu srecu, jer ona uvijek nesto drobi.

  21. #271

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Bubi, nasla sam neke linkove za kratkotrajni najam apartmana u Grazu, izmedju ostalog i ovo;
    http://www.euroburo-steiermark.com/a..._rent_graz.htm

    Nekako mi izgleda predobro da bi bilo istinito, ali pisala sam im sta trazim, pa cekam odgovor.

  22. #272
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Ovo su sve long term appartments nažalost. Al baš me zanima što će ti odgovoriti

  23. #273

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Evo mene, posle duzeg izbivanja. Naravno, oni stanovi su na duze, ali nasla sam kako se to zove na njemackom "wohnen auf zeit". Nadje se nekih stanova koje izdaju studenti, dok nisu u gradu. :D
    Jos ima nesto za 20€ dnevno, ali nekako ne izgleda bas nesto http://ponyhof-graz.npage.de/zimmer_79408123.html


    http://www.zimmer-suche.at
    http://www.wg-gesucht.de/ ovdje imas i za Austriju ponesto od stanova i soba.

  24. #274

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    hagulkica prvotno napisa:

    Prijateljica koja je baš jučer rodila u kući za porode ( :D ! ) čekala je porod u pansionu koji se nalazi u istoj ulici, možda 5 min autom udaljen, i plaćali su 28 eura po danu po osobi.
    To ne djeluje tako strašno skupo, a prednost je što je stvarno jako blizu.
    Update:
    Pansion za 28 eura po danu koji se spominje ranije je na samom okretistu tramvaja broj 1 pa je to najbolji nacin za ici u grad.

  25. #275
    miral avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Bok svima Zanima me da li je cijena još uvijek ista?

  26. #276
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Podizem temu, imali li neko novije informacije?

  27. #277
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    I ja ću pokušati podići temu... Ima li netko ikakve svježe informacija? Je li koja od vas nedavno bila tamo?

  28. #278
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    neka me netko ispravi ako zna tocno, ja mislim da je monika u penziji

  29. #279
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kad je moja prijateljica u jesen 2011 rodila tamo Monica se spremala u mirovinu. Da li je ostvarila plan, ne znam.

  30. #280
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Bojala sam se da je tako, ali njena stranica još uvijek postoji... http://www.geburtshaus-felber.at/ Zato mi nije jasno.

  31. #281
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nema druge nego nazvati, broj je na stranici.

  32. #282
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Moram zagnjaviti prijateljicu, njemački mi nije baš jača strana.

  33. #283
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Svakako javi što si saznala.

  34. #284
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    E, cure... Ja sam se napokon uspjela naći s prijateljicom i nazvale smo onaj broj naveden na toj stranici i javila se - Monika! Ja ne znam dal ona još uvijek radi ili je u penziji pa samo vodi sve to, nismo pitale. Uglavnom, javila se baš ona i to mi je bilo najbitnije. Baš sam bila sretna! Zamolila nas je da nazovemo u ponedjeljak (vjerojatno je u tijeku bio neki porod - moja pretpostavka) pa ću se sa svježim informacijama javiti tada. Stvarno bih voljela roditi tamo i nadam se da bude sve ok!

  35. #285
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja sam čula da je i njena kći primalja, ali da ne želi preuzeti njen "posao"... možda se predomislila.... možda je netko drugi nastavio... mislim da se radi o kuću u kojoj Monika i živi, pa ona i dalje pomaže.
    Kako god bilo, drago mi je da ti se ona javila. Sretno! Javljaj dalje.

  36. #286
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Evo, čule smo se s Monikom. Žena je tak draga i jednostavna. Već mi se u nedjelju javila porukom da je tad slobodna i da možemo pričati na engleskom pa sam ju nazvala. Uglavnom, žena baš ništa nije komplicirala. Pitala me dal mi je to prvo dijete i rekla da je najbolje na prvi pregled doći oko 30. tjedna da se vidi položaj bebe. Nazovemo prije da se dogovorimo za termin pregleda i to je to. Nije mi ni engleski baš najbolji, ali kolko sam ju shvatila, nakon poroda tata mora u Beč po neke papire.To još stignemo kasnije provjeriti.

    Pitala sam za cijenu, veli:
    porod + 4 dana (za mamu, tatu i bebu) = 1200 eura
    porod + 5 dana (za mamu, tatu i bebu) = 1300 eura

    Sljedeći dan je i moja prijateljica zvala, al evo, dan prije smo se mi sve uspjele nekak dogovoriti, prijateljica mi je samo sve potvrdila. Sve super! E, sad mi je puno lakše...

    Sad možemo u banku po kredu.

  37. #287
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Super.
    Sjeti me sutra na pp da ti objasnim sto trebaš os papira. Ne stignem aad

  38. #288
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Abelha... sjetila se ja jutros da sam nekad bila topic o tim papirima otvorila.

    http://forum.roda.hr/threads/67967-P...bebu-ku%C4%87i

    Evo, sve ti tu piše... iako, MD-u u Beču na veleposlanstvu nisu pogledali baš ništa osim izvoda iz knjige rođenih za Smjehuljicu, uvalili mu uplatnicu i poslali da plati.
    Na granici nam nitko nije ni pogledao taj putni list, jednoskratnu ispravu koju izdaje veleposlanstvo u Beču.
    Ali, svejedno, sve papire treba imati.
    Možda najbolje da nazoveš veleposlanstvo i pitaš kakva je sad procedura, možda ima promjena jer smo u EU.. iako sumnjam, granice Schengen zone se nisu mijenjale.

  39. #289
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Abelha ili Mojca, ako znate, kakva je procedura ako porod ne napreduje kako treba?
    Ako je primjerice potreban carski?
    I ako zena i dijete zavrse u bolnici, koliki su u tom slucaju troskovi?

  40. #290
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Monica, koliko sam ja čula, ima dogovor s bolnicom u Grazu, a koliki su troškovi ne bi znala reći, vjerovatno slični kao u LHK u Feldbachu gdje je to 550 eur (bar je bilo u 10/20111).

  41. #291
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Mojca, hvala ti.

    A dunja&vita)): Ako se nešto zakomplicira, Monika ide s vama u tu obližnju bolnicu, a dan, dva nakon carskog (ili što već), možeš natrag doći k Moniki na oporavak jer (iako u puno boljem stanju nego naše bolnice) ipak je bolnica - bolnica. To sam sve već tu negdje pročitala, a našla sam i dio gdi je netko spomenuo da su u tom slučaju dobili povrat troškova od HZZO-a jer se to onda vodilo kao hitan slučaj.

    I ovak je fora:
    ako te porod zadesi dok si vani, a ti imaš opravdani razlog zašto si morala u inozemstvo ili se radi o nekakvom hitnom slučaju - imaš pravo na povrat troškova,
    a ako planiraš porod vani onda ništa.

    I bitno je spomenuti da u bilo kojem slučaju, povrat troškova ne može dobiti ako rađaš kod Monike jer ona radi kao privatnica, tak nekaj. A Austrijanke ipak dobiju vraćenu polovicu troškova.

    U svakom slučaju, cijene kod Monike su super jer ti u Feldbachu ispadne oko 2500 eura minimalno. Da je i ista cijena, ja bih ipak rađe k Moniki jer mi sve skupa djeluje nakak opuštenije i ljepše.

  42. #292
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    ...a koliki su troškovi ne bi znala reći, vjerovatno slični kao u LHK u Feldbachu gdje je to 550 eur (bar je bilo u 10/20111).
    Friška informacija, cijena u Felbachu je 530 eura po danu (cijena je ista bio porod vaginalni ili carskim rezom, sve uključeno: hrana, pelene, ulošci, spavaćice, dječja robica, čajevi za dojilje itd.).

  43. #293
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Malo bi te ispravila... porod u punom terminu, dakle 38tt+ se ne računa kao iznenadni, jer tad se i te kako zna da možeš roditi svaki čas... i nemaš što raditi po Austriji, već treba sjediti doma i čekati trudove. Neće ti refundirati troškove.
    Da nije tako, žene bi hrlile u Feldbach.

  44. #294
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Abelha, kad je tebi termin poroda?

    Definitivno si se odlucila za Moniku?

  45. #295
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Malo bi te ispravila... porod u punom terminu, dakle 38tt+ se ne računa kao iznenadni, jer tad se i te kako zna da možeš roditi svaki čas... i nemaš što raditi po Austriji, već treba sjediti doma i čekati trudove. Neće ti refundirati troškove.
    Da nije tako, žene bi hrlile u Feldbach.
    Je, slažem se s tobom, al gle što mi je dr. Miglar odgovorio kad sam ga pitala dal postoji mogućnost refundiranja troškova:

    Postovani,
    troskovi poroda vracaju se samo, ako su vas „trudovi zatekli u Austriji“ . Planiran porod su vasi troskovi.
    Pozdrav
    R.Miglar

    Nigdje nije naveo da se to odnosi do 38. tjedna. I nisam nigdje spomenula da će ti samo tako refundirati troškove. Mislila sam na situacije kad recimo moraš u Austriju poslovno (ima žena koje rade skoro i do kraja trudnoće), zbog studija ili sl. Čitala sam o Europskoj kartici zdravstvenog osiguranja i ima baš jedan takav primjer:

    Primjer
    Raspitajte se o pravilima socijalne sigurnosti u državi koju posjećujete

    Anna ima pokriće državnog zdravstvenog osiguranja u državi članici A i provodi nekoliko mjeseci u državi članici B kako bi završila studij. Sa sobom je ponijela europsku karticu zdravstvenog osiguranja koju joj je izdala država A. Trudna je i rodit će za vrijeme boravka u državi B. Trudnoća i porod smatraju se hitnom medicinskom skrbi, pa će Anna po predočenju svoje europske kartice zdravstvenog osiguranja i osobne iskaznice dobiti potrebnu medicinsku pomoć u državi B.

    Anna će primiti medicinsku pomoć u državi B kao da je i osigurana u toj državi. To znači da ako je liječenje besplatno za ljude koji su tamo osigurani, besplatno je i za Annu. Ako ljudi prvo plate i potom zatraže nadoknadu, Anna će morati platiti iste naknade kao i lokalno osigurano stanovništvo i nakon toga zatražiti nadoknadu. Trebala bi zatražiti nadoknadu u državi B, od koje će je dobiti prema istoj tarifi kao i ljudi koji su tamo osigurani (država B tada će surađivati s nadležnim tijelom za zdravstveno osiguranje u državi A, u kojoj je Anna osigurana, kako bi dobili natrag svoj novac).

    Ako je jedini razlog Anninog boravka u državi B bio taj da tamo rodi, europska kartica zdravstvenog osiguranja mogla bi biti odbijena: prije odlaska u državu B ona bi se trebala pripremiti za potrebe rođenja djeteta u inozemstvu . Na taj način može unaprijed znati koje će troškove morati snositi.


    A pod hitni slučaj mislila sam na situacije ako nešto pođe po zlu, primjerice pobačaj ili preuranjeni trudovi i sl. Tada svakako imaš pravo na besplatnu zdravstvenu zaštitu (ako posjeduješ Europsku karticu zdravstvenog osiguranja). Bez Europske kartice zdravstvenog osiguranja situacija je sljedeća:

    Ako nemate europsku karticu zdravstvenog osiguranja ili je ne možete koristiti (na primjer, u privatnoj bolnici koja nije obuhvaćena sustavom EKZO), od vas se može zatražiti da prvo podmirite troškove, a nadoknadu zatražite po povratku. To vrijedi i za javne i za privatne pružatelje usluga zdravstvene skrbi. Međutim, uvjeti su različiti:
    - Biti će nadoknađeni troškovi samo one medicinske pomoći na koju imate pravo i u svojoj državi.
    - Primit ćete nadoknadu do iznosa troška liječenja u vašoj matičnoj državi – što može biti manje nego što ste platili za liječenje.

  46. #296
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa Vidi poruku
    Abelha, kad je tebi termin poroda?

    Definitivno si se odlucila za Moniku?

    Sredinom 6-og mjeseca. Vidim, ti si sredinom 8.-og.

    Pa ako bude sve ok, definitivno idem k Moniki. Ne znam što bi se trebalo desiti da ne odem. Kredit budem valjda uspjela dobiti. AKo ne, posudić ću lovu negdje. Već bum nekak vrnula. Do nedavno sam još razmišljala i o Varaždinu - puno je lijepih priča s poroda iz Varaždina, ali sam se nakon Rodine radionice u Čakovcu definitivno odlučila da odustajem od Varaždina.

    Naime, radi se o sljedećem... Voditeljica radionice, Lidija, je baš bila spomenula kako se u Varaždinu dešavaju nekakve promjene, tj. da dosta pritišću sestru Eriku i dr. Jukića (koji se jako zalažu za prirodan porod) pa se više ni oni ne usude toliko truditi oko prirodnih poroda. Također je jedna žena rekla kako ima svježu informaciju vezanu uz Čakovec - žena može roditi u ležećem položaju ili na stolčiću, nikakvi ostali položaji nisu mogući. A ako naletiš na lošu ekipu, onda otpada i stolčić. Šanse su ti 50:50.

    Eto... pa mi se ne da više razbijati glavu kud ću i kako ću, kakva će me ekipa zadesiti ili pak kad krenu trudovi da budem doma "do zadnjega" jer prva mi je trudnoća, nisam baš sigurna dal budem mogla procijeniti što je to "do zadnjega". I još je jedan razlog... Glupa politika naših bolnica koja veli da tata (a ni ostali, ali to nije bitno) ne može u posjetu u sobu k mami i bebi, iako je na samom porodu bio i iako su mnoge sobe u Varaždinu jednokrevetne. Ne kužim to i nikad ne budem. Pa ne uvodiš si cijelu hordu ljudi unutra, nego tatu svoje bebice koji jadan onda ne može primiti ni poljubiti svoje dijete možda 5 dana ili duže. Grozno i totalno nehumano. I kad najviše trebaš nekoga pored sebe, nemaš ga. Eto, a kod Monike tog problema nema.
    Posljednje uređivanje od Abelha : 07.02.2014. at 15:28

  47. #297
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Abelha, Miglar nije kompetentan da daje info o tome što će ti HR refundirati... da se samo tako refundira, puno žena bi rađalo kod njega, potraži stare postove na tu temu... znam da ih ima. Ne stignem sad tražiti.

    A Ana iz primjera je u državi B na dovršetku studija, a ne u prolazu... nije otišla u shopping u Graz, pa ju uhvatili trudovi.

    O tome da žene rade do zadnjeg dana i moguće putuju službeno u inozemstvo... najranije 45 dana, a najkasnije 28 dana prije termina moraš otvoriti porodiljni dopust. Dakle, niš i od te varijante.

    Žao mi je, ali tako je. I ja sam se pitala kako bi mogla uštedjeti novce.

    p.s.
    Na topicu klub 39+ na potpomognutoj smo neki dan razgovarale o rodilištu u Izoli, baci oko.

  48. #298
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Abelha prvotno napisa Vidi poruku
    Naime, radi se o sljedećem... Voditeljica radionice, Lidija, je baš bila spomenula kako se u Varaždinu dešavaju nekakve promjene, tj. da dosta pritišću sestru Eriku i dr. Jukića (koji se jako zalažu za prirodan porod) pa se više ni oni ne usude toliko truditi oko prirodnih poroda.
    Tu priču sam i ja čula pred dvije i pol godine...

  49. #299
    Abelha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    41

    Početno

    I htjela sam još spomenuti kako ni jedna moja prijateljica nema lijepo iskustvo iz naše bolnice, a sve su rodile unazad godinu ili dvije. Bilo je i dripa i epiziotomije, nalijeganja na trbuh, dolantina (za koji je svaka od njih rekla kako im je samo bilo slabo, a bolovi nisu popustili), bezobraznog osoblja i sl. pa mi nije jasno od kud sve one lijepe priče odavde iz Varaždina. Imam osjećaj da se više trude kad čuju da im dolazi rodilja iz Zagreba ili nekog drugog mjesta pa se onda žele dokazati il nešto.

    Zato ne želim riskirati ovdje, već želim kod Monike jer smatram da će ona učiniti sve da porod prođe prirodno makar joj i ne spomenula svoje želje i to da ne želim drip, epi, nalijeganje na trbuh i sl. jer ona jednostavno tako radi. A velim, Lidija s radionice mi je samo potvrdila neke stvari pa sam sad sigurna da postupam ispravno.

  50. #300
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Monika će sigurno dati sve od sebe da ostvariš prirodni porod. Ne brini, dobar je izbor, jedino bolje od toga je PKK a zapravo i kod monike dobiš porod kod kuće, ali ne svoje kuće.
    Da ja nisam imala maternicu punu mioma isto bi se odlučila za nju.. no zbog mioma sam ipak izabrala bolnicu u Feldbachu.

Stranica 6 od 7 PrviPrvi ... 4567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •