Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Hodanje-previše raširene nogice....

  1. #1
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno Hodanje-previše raširene nogice....

    Nisam znala kako da stavim naslov... naime moje curke sad hodaju oko 2 mj (jedna malo manje) i imaju jako raširene nogice. Okolina me uvjerava da je to zbog platnenih pelena jer su šire od jednokratnih, iako mi po danu koristimo samo FB i još par pocketica koje nisu široke između nogica kao ostale platnene.
    Jel to normalno? E. su toliko raširene nogice, da npr. kad joj obučem suknjicu, jedna noga je na jednom kraju suknjice, druga na drugom kraju (jel si možete predočiti), onako totalno su u oks! Hoće li se to ispraviti s vremenom? Jel to zbog platnenih ili, bojim se pomišljati na nešto drugo.... :/

  2. #2
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Imam susjede, blizance koji su dva dana mlađi od Gaba i oni hodaju isto na jako široko, imaju okserice, a koriste jednokratne. E sad pojma nemam imali to veze s duplićima :? Kako izgledaju dok stoje? Isto tako na jako široko?

  3. #3
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Kako su izgledale naše nogice kada smo prohodale u oldtajmericama?!
    Mislim da to nema veze sa platnenima.

  4. #4
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    da baš sam si to mislila...kak kad smoi bili u tetrama :?
    OT ste vidile nove zaštitne??

  5. #5
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Pa zato pitam, jer me zanima cure koje su koristile platnene a bebači su im prohodali, jeste li bile u istoj situaciji?

  6. #6
    twinmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    207

    Početno

    Suzi,i ja sam imala takav problem kod curice(kod dječaka ne,a platnene oduvijek koriste oboje)
    Uglavnom,bili smo kod ortopeda.Rekao je da velik broj male djece ima"oks" nogice,te da se to u pravilu,samo korigira(nakon treće godine) i nisu potrebne vježbice niti išta.
    Jedna kolegica mi je to rekla prije njega(imala je isti problem sa svojom curicom-a koristili su jednokratne)ali ja sam je ipak odvela liječniku-da budem 100% sigurna

  7. #7
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    twinmama, hvala ti, malo si me umirila
    Uskoro idemo na cijepljenje pa ću ipak pitati doktora, hvala!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Moja Jasena je tako hodala. Ali, iskljucivo u platnenim pelenama. U jednokratnima je hodala "normalno". Ta situacija je potrajala dok ona nije pocela skroz stabilno ici. A kasnije je postalo nevazno u kojoj je peleni, hodala je jednako.
    Ono sto se meni cini je da stvarno ima pelena koje su jako siroko rezane medju nogicama. I kad su jos uz to debeljuskaste, onda se problem povecava. Npr. Kamaris su prilicno siroko rezane, ali nam nisu nikad "upadale u oci" sto se ovoga tice. A imam recimo popolini ultrafit koje su posiroke i debeljuskaste i nije bilo sanse da ih u vremenu kad im je kcer imala godinu dana nosi preko dana. Moze biti da to nije nesto sto bi uzrokovalo probleme. Ali, bas sam primjecivala razliku medju pelenama i jednostavno mi se cinilo da je djetetu u nekima puno udobnije od nekih drugih.

  9. #9
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    I Doki je jako dugo hodao u široko. Ali sad kad je stabilniji, hoda 'normalno'. Sigurno zbog pelena.

  10. #10
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ja ne mogu usporedjivati razne vrste platnenih (jer imam samo jednu, jel'te, indisposables ), ali mogu reci da je leo hodao normalno i u platnenima, i onih nekoliko puta sto je imao jednokratne (kad smo isli na put...), a i ono vrijeme (a bilo ga je ooooohoooohooooo) kad je hodao gole guzice...

    kod nas nije bilo problema s oksericama...


    ovo dvoje starijih su bili samo u jednokratnima - nikakvih problema s okomitim oblikom nogu (noa je sest mj. nosio uloske, vise ih ne treba, ida je u uloscima od 3. godine, i prsti joj idu za unutra - ko guscici )

  11. #11
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    moj sin i moja nećakinja su vršnjaci, on je u platnenima prohodao s 10 mj, ona u jednokratnima s 13, on najnormalnije hoda od početka i ima ravne nogice, a ona ima okserice. Mislim da je to dovoljno jasan primjer da pelene nemaju veze s hodanjem i oblikom nogica.
    Ona je isto tako najnormalnije dijete i nogice će joj se vjerojatno ispraviti, osim toga, kod svih pedijatrijskih pregleda nitko nije spomenuo da nešto ne bi bilo u redu s njezinim hodanjem odnosno nogicama, već je najnormalnije razvijeno dijete s urednom motorikom.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    277

    Početno

    I moja je curica imala STRAŠNO krive nogice- okserice. Cijele potkoljenice bile su savijene u luk. Doktorica me stalno umirivala da će to proči i, ni sama ne znam točno kad, do treče godine su se stvarno potpuno izravnale.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    i meni je moja mama rekla da sam ja imala i šire nogice nego što moja iva ima sada u platnenima i ništa mi nije smetalo..
    čini se da stvarno nema veze s platnenima...

  14. #14
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Moram vam napisati, da moje curke sad obje hodaju super, nogice su se sasvim ispravile :D :D
    Eto, platnene nisu bile uzrok!

  15. #15
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno


  16. #16
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    nemaju platnene nikakve veze s tim. zeko je prohodao 2 mjeseca nakon skidanja pelena, i iako je u gacama, hoda kao kauboj-nogometas

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Mi jesmo john wayne-asti... ali vjerujem da će se to ispraviti s vremenom.

  18. #18
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Platnene vjerojatno ne možemo kriviti za sve, ali nama su smetale. Prilikom puzanja za početak, a kasnije kad je prohodavao. Ja sam mu na preporuku fizijatra skidala platnenu dok je najviše bio u pokretu da mu je lakše... kasnije je i u platnenima počeo hodati "normalnije". Moja mama je bila najjača kad je rekla da joj izgleda kao da stalno hoda po brodu na nemirnom moru ... netko drugi je bio rekao da hoda kao da je u dubokom snijegu...

  19. #19
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Moji blizanci curica i dečko koji imaju 3 g rodjeni sa 36+6 tj vaginalno cura 3620 49 cm a dečko 2840 i 49 cm zdravi najnormalnija djeca kad su počeli na nogice kod curice noge ajme majko,baš kao i kod vas jedna na jednoj strani druga na drugoj strani.A ja paničar bože sačuvaj omah pedijatru pa ortopedu aovaj meni kaže gospodjo nebojte se udaće vam se,a ja ko furija skoro ga progutala.Kad mi je objasnio da kod blizanaca tokom trudnoće zna doći do tog položaja da mu ovaj drugi bude izmedju nogu.I tako dolazi do tih takozvani okserica jer nijedan problem nema da predstavljka takve nogice i bio je u pravu nakon drugog rodjendana su same po sebi počele da se ispravljaju i vjerujte mi sad je tako lijepa curica sa tako pravim nogicama.MOj savjet potražite mišljenje stručnjaka čisto da ste na sigurnom,al mislim da nemate razlog za brigu.

  20. #20
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Evo još jedne majke Johna Waynea.
    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa Vidi poruku
    Mi jesmo john wayne-asti... ali vjerujem da će se to ispraviti s vremenom.
    Anita, je li se ispravilo?
    Felix, kako je kod vas?
    Posljednje uređivanje od Linda : 26.08.2010. at 15:19

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    2

    Početno morbidus blount

    Mojoj dvogodišnjoj djevojčici je nedavno postavljena gornja dijagnoza. Radi se o oks nogama ali ne fiziološki oblik, već kako sam shvatila bolest kod koje se nogice, ako se ne počnu liječiti deformiraju i dalje. Čekamo ortoze za nogice koje bi trebale pomoći, ako ne onda nam slijede operacije. Sad tražimo drugo mišljenje da bi bili sigurni da je to to.
    Da li netko ima iskustvo sa ovom bolesti...kod kojeg ste ortopeda išli i kako je sve teklo? Kaj je sa fizikalnom terapijom? Imam ustvari hrpu pitanja, jer se naš doktor nije udostojao odvojiti za nas ni 10 minuta da nas uputi. Imam informacije samo koje sam pronašla na netu i to uglavnom iz vana...ali zanima me situacija u Hrvatskoj. Pliz savjeti...hvala....

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    2

    Početno

    ispričavam se krivo sam napisala...MORBUS BLOUNT, a ne morbidus

  23. #23
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    moj mlađi isto hoda raširenih nogu i ja sam već lagano panična, jer starija nije hodala tako nikada. on hoda kao kauboj

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Ja sam pitala ortopeda i fizijatra.Ortoped je čak bio oduševljen platnenima.Raskopali su mi cijelu torbu da vide kakvih još imam.
    Fizijatrica je isto rekla da pelene ne smetaju dok dijete može nogu u zube.

  25. #25
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    samo da javim da je prestao hodati tako jako raširenih nogu-sada je malo manji kauboj
    i prestalo je samo od sebe nisam odustala od platnenih biti će da je bilo potrebno vrijeme

  26. #26
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Mislim da su malci stabilniji kad tako hodaju, pa se osječaju sigurnije! Kad se malo ispraksaju počnu normalnije hodati....

  27. #27
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Normalno je i tolerira se da djeca u dobi do tri godine imaju nogice na O ili X, posebno kada prohodaju.
    Nema to veze apsolutno s ničim.

  28. #28
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    ja isto sada to mislim-da je normalo, ali tada mi nije bilo baš svejedno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •