Već neko vreme primećujem da sam odsutna, zaboravna, jako razdražljiva na mahove, nestrpljiva, da često stvari radim mehanički, sa ugašenim mozgom. Zbog navedene razdražljivosti sam se par puta jako izvikala na decu pa sam u par navrata popila valerianu samo da njih poštedim svojih ispada za koje zaista nisu zaslužni (sem što su oni ti koji me umaraju, jel).

E sad, valerijana je sredila ne samo moj kratki fitilj već i mozak tad počne da radi normalno. Tad dobijem volju za svim i uživamo i klinci i ja.

Nema nikakvih propratnih dejstava tablete - ne spava mi se i sl. pa me plaši navikavanje na njih. Bilo je dana kad bih tabletu popila preventivno, plašeći se sebe same. Koliko je valeriana štetna, odnosno koliko dugo se može piti?

Može li umor izazvati ovakve promene u jednoj osobi ili da sve to ipak prepustim stručnjaku (za koga ne znam kad ću naći vremena)?