uzurpirao..... :?
da su drugi više pisali, mene bi se manje primijetilo.....
uzurpirao..... :?
da su drugi više pisali, mene bi se manje primijetilo.....
Ak ne prijavis sljedeci put, onda nemas pravo pisati "bilo je i vrijeme"mujica prvotno napisa
![]()
Eto mene opetmim prvotno napisa
![]()
Mim i Feniks , Ne bih ja vas gnjavio, ali.......
sigurno znate definiciju emfizema (barem Min zna):
Sad mene zanima kako bi srebro koje čovjek proguta moglo restaurirati alveloarne septe i kapilare koje su time uništene? Je li možda u toj suspenziji srebra u vodi još neka tvar, koja ima regeneratorna svojstva (tu opet dolazimo na laboratorisjku analizu takvih proizvoda), a za koju se ne zna da ima takva svojstva? Ili je to intrinzičko svojstvo srebra da regenerira uništene alveolarne septume (to ne piše u Guytonu - u stvari, ne sjećam se da se igdje u Guytonu spominjalo srebro)?Emfizem je stanje trajnog proširenja zračnih prostora distalno od terminalnih bronhiola, udruženo s razaranjem alveolarnih septi.
S obzirom na obavijest koju sam dobila, moram paziti što pišem jer se izgleda doslovce sve može protumačiti kao reklamiranje :shock:
Dakle mujice, predlažem da prepisku nastavimo privatnim porukama.
U svemu što si napisao, našla sam i nekoliko briljantnih ideja - ozbiljno.
Npr. klinička istraživanja - ako uspiješ organizirati, rado ću donirati potrebnu količinu.
A glede izvješća... samo reci koja želiš.
Očito nisam dovoljno jasno napisala, a sad nisam sigurna neće li opet ispasti pogrešno doživljeno kao reklama.
Sva potrebna ispitivanja obavljena su na istom mjestu s kojeg je stigao uređaj. Kako se radi o privatnoj usluzi tj. nenaplaćivanju iste, zamoljeni smo da ne mašemo dotičnim papirima uokolo kako ne bismo doveli ljude koji su uslugu učinili, u nevolju.
Što se domaćih izvješća tiče, pokušati ću ostati ozbiljna, ali... daj pogle ovo: http://www.st-print.hr/essiac/certifikat_09.jpg
Ovo čudo ima izvješće, prodaje se, a sadrži čisto fine sastojke... dakle očito niti to nije neka osobita garancija da korisnik ne konzumira tonu čudesnih dodataka primarnom.
I da ne bi sad netko pomislio da je ovo izolirani slučaj, jer nije.
Stvarno sam naišla na nekek odlične ideje, pa ako bi mi još mogao dati uputu kojim načinom to postići u ovoj zemlji, biti ću iskreno zahvalna.
Naravno, na pm jer bi sve ostalo bilo pogrešno.
ps pogledati ću i one linkove, jer ih do sada nisam nikad vidjela, pa ne znam što je gore
U međuvremenu obaviještavam cijenjeno pučanstvo da sam danas, na način primjenjeniji krimi filmu nego svakodnevnom životu, došla u posjed čarobne tekućine imenom First Defense, branda CHILDLIFE.
Cijenjena dr. farmacije mi ga je izvadila (nakon što sam očajavala nad totalnom pustoši na policama vezano uz navedenog proizvođača) iz nečega što je nalikovalo na kutiju prve pomoći i uz gotovo saučesnički osmjeh mi ponosno predala bočicu.
I tu mi je zazvonio alarm.
First Defense?
Upravo to je moja prijateljica pred koji mjeses spominjala u kontekstu koloidnog srebra tj. komplikacija vezanih uz potrebnu papirologiju....
I sad... poučena prozivkama, krenem čitati deklaraciju. I srebra nigdje!
U čuđenju pitam magistru, zar to nije onaj pripravak sa srebrom?!
I draga žena otvori dušu.... je to je taj, ali eto, nema srebra na deklaraciji. I odličan je.... ljudi su oduševljeni, prehlada, gripa, temperatura.... sve prolazi za čas... neki su kopovali i 2-3 bočice jer se šuškalo da ga neće biti...
I zaista, nakon skidanja naljepnice s brojem kalkulacije (iz ove godine) i cijenom (koja je paprena ali sam je platila kako bih imala tu deklaraciju, naljepnicu i ostali dokazni materijal), ispod lijepo u popisu piše:
- Colloidal Silver 12 ppm
Ne znam jel ovome još uopće potreban ikakav komentar, ali zar je samo meni čudna cijela ta situacija?
Ma, jok, di bi ti...mujica prvotno napisa
![]()
Ništa, ajmo sad u malu školicu medicine (iako tebi to ne treba i ustvari samo čekaš da vidiš što će ti se odgovoriti, jel da??)
Dakle....emfizem. Uzmi u obzir da je uzrok nastajanja emfizema nepoznat i za pulmologe tako da moju špekulaciju shvati s rezervom kao veliku pretpostavku, ali zasnovanu na činjenicama iz klasične medicine.
Da ne laprdam bez veze-citat uzroka emfizema:
E, sad, zašto enzimi „rade“ drugačije nego što bi trebalo?? Negdje u organizmu postoji neka „kvaka“ (kronična upala, učestale tihe upale pluća, mehanička iritacija npr. česticama katrana kod pušača, prisustvo virusa...) do koje medicina još nije došla. Možda koloidno jest budući da je dokazano kako su proteaze zaista aktivnije u upalnom procesu. Kako medicina nema odgovora na to tako ga pogotovo nemam ni ja, ali je moguć takav mehanizam djelovanja.Uzrok nastanka bolesti
Novije teorije opisuju bolest na molekularnoj razini gdje postoje dva mehanizma koja su normalno u ravnoteži. Tu se radi o proteazama (enzimi koji razaraju i rastvaraju bjelančevine u organizmu, tj. u plućima) i antiproteazama, enzimima koji blokiraju i zaustavljaju djelovanje spomenutih proteaza. Vjerojatno se radi o prejakoj aktivnosti proteaza ili elastaza koje nemaju odgovarajuću antiproteaznu regulaciju. Pojačano djelovanje proteza javlja se npr. u upalnim procesima.
Drugo: zamisli proširenje. Sad zamisli zrak koji dolazi u to proširenje (slično kao kod bronhiektazije). U zraku imamo čestice prašine i mikroorganizme. Prve će, mehanički se „lijepeći“ za stjenku brohna, izazvati upalu zbog samog svog prisustva i iritacije brohna, a MO će izazvati upalu na drugi način što sve nikako ne pogoduje primarnoj bolesti. Sanirajući mogućnost upale smanjujemo mogućnost pogoršanja stanja, a time znači usporavamo tijek primarne bolesti.
S druge strane, ako se kod emfizema ordiniraju i kortikosteroidi, a znamo da oni blokiraju medijatore upale, korištenje sredstva koje također blokira upalu ( u ovom slučaju koloidnog srebra) bilo bi potpuno opravdano.
Profesore, koje je slijedeće ispitno pitanje??![]()
Feniks, ne kužim poantu priće o ESSIAC-u i o First Defense.
Što se tiče ispitivanja djelotvornosti i nuspojava, provjerit ću što se može učiniti.
Što se tiče testiranja kvalitete, evo par citata iz hrvatskih zakona:
NN71/2007 Zakon o lijekovima,U svrhu stavljanja gotovog lijeka u promet svakom lijeku mora biti utvrđena kakvoća, djelotvornost i sigurnost primjene.,Ispitivanje lijeka obavlja se u pravnoj osobi koja ispunjava uvjete propisane pravilnikom iz članka 3. ovoga Zakona.NN62/2005 Pravilnik o uvjetima za proizvodnju i stavljanje u promet te načinu provjere kakvoće i vođenju očevidnika o homeopatskim proizvodimaDjelatnost ispitivanja, proizvodnje, prometa i provjere kakvoće lijeka i homeopatskog proizvoda, mogu obavljati pravne i fizičke osobe koje ispunjavaju uvjete za obavljanje tih djelatnosti.
Uvjete za obavljanje djelatnosti iz stavka 1. ovoga članka pravilnikom propisuje ministar.,Homeopatski proizvod može proizvoditi pravna osoba koja ispunjava uvjete sukladno pravilniku o dobroj proizvođačkoj praksi za lijekove te koja ima proizvodnu dozvolu danu od Agencije.Dijetetske namirnice koje se stavljaju u promet moraju po zdravstvenoj ispravnosti odgovarati uvjetima propisanim ovim pravilnikom.
NN46/1994 Pravilnik o o zdravstvenoj ispravnosti dijetetskih namirnicaProizvo,
Mim, tvoje hipoteze su na razini možda bi moglo biti i tako kad bi možda bilo ovako.
Gubitak plučnog parenhima u emfizemu je nepovratni gubitak tkiva. Kao amputacija.
Da, u pravu si, ali nigdje nije rečeno da koloidno srebro LIJEČI emfizem I OBNAVLJA plućni parenhim nego da MOŽE POMOĆI kod njega. Mehanizam te pomoći na način na koji sam opisala je itekako moguć. Ako nije-molim te da mi to argumentiraš.mujica prvotno napisa
Ne znam. To je nešto što se treba dokazati. Do tada.........
Pa čak se ne mora ni dokazati mehanizam. Dovoljno bi bilo dokazati poboljšanje stanja u onih koji koriste kol. srebro u odnosu na one koji ne korisre. Do tada......![]()
Ali onda opet sve ostaje na nivou raznih "anegdotalnih iskustava" kojih i do sad ima jako puno. Onda, veliki je problem naći dovoljno pacijenata s npr. emfizemom koji su voljni probati terapiju koloidnim srebrom. I opet se sve svodi na nemogućnost kliničkih istraživanja koja su tako potrebna. Čak i da se nešto uspije napraviti-tko bi to objavio? Misliš da bi registracija uspjela čak i da klinička istraživanja pokažu spektakularni učinak??? :/mujica prvotno napisa
Iskreno-sumnjam.
Do tada....![]()
![]()
:?
Mogu ti kako pomoći? Vidim nedoumicu i nejasnoću pa ako trebaš kakvu informaciju o koloidnom srebru slobodno pitaj.nellicath prvotno napisa
Nije li jutros ispred Nellicathinog posta bio neki post od nekog (trolla) koji je ostavio svoju e-mail adresu?
bio je ispod
Bio je. E, sad ne zam smijem li ga ponoviti jer ima zanimljiva stranica na kojoj se navodi kako proizvod ima raznorazne certifikate. Moda bi te oni mogli i zanimati ili možeš saznati više o tome nekim svojim kanalima pa da se nešto takvo napravi i kod nas. Može link i na PP 8) .mujica prvotno napisa
Uglavnom, kod bivših susjeda koloidno se normalno prodaje, ali kod njih se prodaje i dosta lijekova koji kod nas nisu registrirani tako da... :/ . A kvalitetu ovog pripravka ne znam.
da ja sam ostavio svoju e-mail adresu ali su skinuli taj post jer je zvucao kao reklama...srebrena voda pomaze ja vam mogu ako koga interesuje navest kod kojih bolesti i kako se koristi za tu bolest da bi dalo uspjesne rezultate...svima onima koji su koristili prema uputsvima je pomogla pogotovo kod veoma teskih bolesti kojima nije bilo lijeka srebrena voda se pokazala pravi lijek..
mene osobno najvise zanima dio rasprave oko lijecenja AIDS-a. Mislim da je preopasno davati izjave koje mogu imati negativne posljedice; prvenstveno mogu nekima ljudima koji se lijece dati laznu nadu pa prestanu sa postojecom terapijom ili nekima dati dovoljno hrabrosti da misle da AIDS izljeciv i samim time nastaviti sa slobodnim ponasanjem jer evo ima lijeka pa zasto se recimo muciti sa stavljanjem kondoma...
Za mene je sve to da budem iskrena; sveta vodica....
previse bolesti koje premalo ml rjesava !!!
Isto tako lijekovi ponekad u mikrogramskim dozama rješavaju dosta toga.nellicath prvotno napisa
NItko nikada nije tvrdio da se treba prekinuti terapija započeta kod liječnika. Koloidno srebro vani se tretira kao dodatak prehrani, tako je registirano i to je upravo ono što ja osobno želim da se dogodi i kod nas. Ono što odgovorno tvrdim je da može pomoći kod dosta zdravstvenih problema. To što ga osobno koristim kao lijek umjesto terapije je moja odluka.
Ono što također tvrdim je da korištenje kvalitetnog koloidnog srebra u propisanim dozama i na adekvatan način nema nuspojava. Nisu zabilježene ni kod jednog slučaja. To što ljudi koriste razne preparate sumnjivog sastava i porijekla, doziraju sami odokativno, drže ga blizu izvora zračenja...to su problemi koji nemaju veze sa samim djelovanjem koloidnog srebra.
I već poznati Papa Štrumpf priznao je kako je, uz konzumaciju per os pri čemu su mu nestali određeni zdravstveni problemi, srebro nanosio vatom na lice ne bi li izgledao mlađe. To se tako ne radi, za argiriju je očito sam kriv.
Kod HIV-a je općepoznato da konvencionalna terapija samo produžuje život. Nitko ne kaže da koloidno liječi AIDS, ali da djeluje na viruse-to da. Jeftino je i nema nuspojava. Zašto ga ne probati uz terapiju?? Pogotovo kad znamo kakva je prognoza kod te bolesti.
voda se moze slobodno uzimati pored terapije koju uzimas ti bez obzira na terapiju ti mozes koristiti srebrenu vodu..samo nisam siguran koliko i da li pomaze sto se tice AIDS-a morao bi provjerit.ako si zainteresovan ili zainteresovana..
slazem se sa MIM jer vam mnogo znaci ko proizvodi tu vodu to nemoze svako proizvest i te vode koje se pojavljuju mogu dati nuspojave..mogu bi vam preporucit a i pomoc oko nabave te vode koja je orginalna i koja garantovano ce pomoc samo ako se pridrzavate i koristite kako treba jer je ta voda pomogla mnogim ljudima kod raznih bolesti i onih teskih kojima nije bilo izlaza.
jel' može nekoliko info, meni za dušu...srebreno prvotno napisa
tko to proizvodi, kako su kontrolirani uvjeti proizvodnje, kakva je ulazna i izlazna kontrola kvalitete, tko osigurava kvalitetu...
to za početak, može i javno, a može i meni na pp ili mail
To ti je otprilike kao s proizvodnjom limunade. Netko zaključi da je dobra protiv skorbuta i krene žmikati limune, a netko drugi iz medicinskog miljea se ustoboči s tvrdnjom kako je otopina sumporne kiseline medicinski ustoličena praksa i kako svi znaju da je skorbut neizlječiv.
Ionsko srebro se dobiva puštanjem konstantne struje na srebrne elektrode u destiliranoj vodi. Za elektrode se najčešće koriste srebrne žice u "fajn" kvaliteti ili točnije čistoći 99,99%. To znači da se unutra osim srebra nalazi još i 100ppm ostalih metala, a to su uglavnom bakar, nešto manje olova, još malo manje željeza i sasvim malo bizmuta. Količine su male, ali sugeriraju oprez kod nabavke srebra za elektrolizu. Pod "fajn" se prodaje i 99,9%, a to znači 10x više primjesa.
Elektroliza ne može započeti u potpuno čistoj vodi, ali destilirana voda nastaje u zraku i kao takva sadrži otopljeni CO2, otud vodljivost (recimo 10 mikrosimensa po metru). Malo manje čista voda sadrži i sve ostale vrste iona, a njih je lako skužiti po boji gotove otopine - sve primjese farbaju.
U proizvodnji su moguće sve vrste muljaže i zato se svi proizvođači busaju da je samo njihova otopina dobra, a sve ostale su bljak. Po tome zaključujem da je većina otopina na tržištu bljak. Mislim da kad netko zaključi da mu ionsko srebro treba u životu - treba ga proizvesti u vlastitoj režiji.
sad kad si malim tudumima sve pametno lijepo objasnio, može i potpis u edukacijsku listuDavor prvotno napisa
Hvala, davore.
Možeš li još objasniti na koji način djeluje srebro in vivo, tj. u organizmu?
Ako djeluje kao katalizator, koje biokemisjke procese katalizira?
Također, negdje piše da inhibira neke procese (a sve to je negdje nešto. - ništa konkretno). Koje procese?
Po nekim web stranicama se spominje djelovanje na inhibiciju "tvornice energije" (valjda inhibira sintezu ATP-a) kod bakterija. Znači li to da inhibira sintezu ATP u ljudskim stanicama?????
Očito misliš da me zanima![]()
Srebrnu žicu (fajn) koristim samo za nafrkati lijepe ukrasne džidžice i (za sada) ništa drugo. Ako žaključim da će mi zatrebati ionsko srebro - napravit ću ga sam.
Samsung perilice sa Silver Care sustavom, bazeni dezinficirani ionskim srebrom umjesto klora ... to mi je nekako bliže nego gutanje tuđih otopina spravljenih "neobjašnjivim" načinima.
Za većinu stanja za koja sugeriraju korištenje ionskog srebra postoji mainstream i alternativna "alternativa". Mainstream se uglavnom ne brine o kolateralnoj šteti, recimo posljedicama antibiotske terapije na crijevnu floru. Tu je ionsko srebro uz bok mainstream terapiji jer jednako tako ne brine o kolateralnoj šteti. Samo zato što ima nekakav učinak ne znači da je opravdano to i gutati, a najmanje svakodnevno.
Naravno, u slučaju da ovaj svijet ode kvragu i broj raspoloživih ljekovitih postupaka se drastično smanji ... ću razmisliti i o ionskom srebru.
Žlice, antibiotici, bakar, elektroliza, ubijanje bakterija u probavnom sustavu... Davore, od kud ti recept za ovaj gulaš???![]()
![]()
![]()
(idem baki mam maznuti srebrni beštek-nikad se ne zna kad će nestati lijekova)
zivjela Mujice, ti se ne das !!!
samo tako dalje...
mim, nije spomenuta žlica, nego žica, znaš ono tanko dugačko nafrkano. Kupuje se u rafineriji plemenitih metala (kad ima) ili kod dobavljača potrepština za zlatare. I nije čušpajz nego koloidno srebro![]()
Ljuto se varaš ako misliš da je ionsko srebro neka velika umjetnost proizvesti.
nellicath prvotno napisa
![]()
Mujica je muško (navodno)
A tko je rekao da je umjetnost?? Naravno, ako govorimo o smeću od proizvoda. Ako, pak, govorimo o koloidu koji je bez primjesa, stalne veličine čestita...e, Davore, onda je situacija nešto malo drugačija. No, očito ne dovoljno drugačija da je ti ne bi riješio komadom ž(l)iceDavor prvotno napisa
.
To ti je kao da uspoređuješ kod kuće pripremljenu askorbinsku kiselinu (koju, btw, ja napravim za pola sata) i esterificirani C-vitamin s vremenskim otpuštanjem. Prvo je smeće, samim time i štetno. Drugo je umjetnost. Slažeš li se da postoji razlika?
Ovo je za mene legena: priča se o tome, ali nisam vidjela na svoje oči. A možda je Mujica Davorov Alter egoMujica je muško (navodno).
aha..... dobro....... a kako da onda znamo koje je koloidno smeće, a koje je koloidzno vrhunska umjetnost? Na temelju toga što onaj koji ga proizvodi kaže?mim prvotno napisa
Svi za svoj proizvod kažu da je najbolji.
Daklem, opet dolazimo na moje pitanje: A di su certifikati o provedenoj kontroli kvalitete????????![]()
Sad kad xi me skužila nema mi druge nego ukinuti jedan od profila i javljati se samo s jednim. Ukidam Davora! 8)mim prvotno napisa
Pa na tebi je da to osigurašmujica prvotno napisa
.
Usput, nisam ni uz jedno od naših (najboljih) cjepiva dobila certifikat. Ostaje mi da vjerujem ljudima koji potpišu da su najbolja. Isto vrijedi i za lijekove. Agencija kaže da su čisti i djelotvorni. Moje je da vjerujem ili ne vjerujem.
Paaaa...nije baš da se bunim kaj se tiče tvog izbora. 8)Sad kad xi me skužila nema mi druge nego ukinuti jedan od profila i javljati se samo s jednim. Ukidam Davora!
Kako nisi?mim prvotno napisa
Svako cjepivo ima markicu Agencije, što znači da je agencija provela kontrolu i odobrila cjepivo za ljudsku upotrebu, i naveden sastav, koji je provjeren.
Kad bi koloidno imalo markicu i isto tako naveden sastav, temeljen na analizi,...... to bi bilo baš lijepo 8)
Ajde nemoj bar meni pričati bajke o registraciji, plizmujica prvotno napisa
.
Znamo kakvi uzorci idu na registraciju. Savršeni. Znamo da savršenstvo ne postoji, kaj ne??Konkluzija: ja ti ne vjerujem markicama nego ljudima. Ili ne vjerujem. Moj izbor.
Mislim da fakat nije nikakva umjetnost kupiti gotov set za spravljanje koloida, a ako ti nije previše iskrcati par-sto-baksa dobiješ čak i nekakve SF džidže s propelerima elektroničkom zamjenom polova i makarsvakakvim dodacima. Na tebi je samo natočiti destiliranu vodu u dobro očišćenu posudu. Decit. Komplicirano k'o proizvodnja otopine cedevite iz gotovog praha.
Eh da, awg14 ti je žica od 2 kvadrata i takva se tipično isporučuje s ovim uređajima.
ts, ts, ts.... kakvo duboko i temeljno nepovjerenje u institucije pravne države.mim prvotno napisa
Mo'š ti mislit što hoćeš o kontroli u Agenciji, ali kako očekuješ da ja vjerujem nećemu što nema niti takvu kontrolu :?
Ne pada mi na pamet da te nagovaram da vjeruješ bilo čemu. Institucija ili čovjek...kome vjerovati-det iz d kveščn. Ja biram čovjeka, ti instituciju. Svima dobromujica prvotno napisa
.
(jel sad opet vrijeme da si dijelimo puse za pomirenje??)![]()
samo vam mogu reci na ovu raspravu da dosta zavisi od toga ko proizvede tu koloidnu srebrenu vodu jer ja poznajem covjeka koji je diplomirao u Zenevi na srebrenoj medicini i proizvodi vodu.covjek je iz Bosne proizvod je odobren za upotrebu od ZAVODA ZA JAVNO ZDRAVSTVO KANTONA SARAJEVO pomoglo je mnogim ljudima u Bosni i susjednim zemljama bas je jedna operska pjevacica iz Zagreba uzimala vodu zbog glasa.ta voda se pokazala kao dobra jer svi koji su je koristili pomogla im je. ispitivali su je doktori u sarajevu i prezadovoljni su s njom to se moze naci i na internetu isjeci iz novina.tak da vam ocu rec da ipak mislim da ima dosta veze koje pravi ustvari to moze napravit svako na neki svoj nacin al je bitno ocel to pokazat rezultate i pomoci ljudima..
Apropo Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo na čije se analitičko izvješće poziva jedan porizvođač iz susjedstva (mislim da ga spomenuh) i navodi ga u popisu svojih cetifikata, ustanovljeno je da je njihov zahtjev za upisivanje na listu dodataka prehrani za njihov proizvod - odbijen.
Znam i obrazloženje.
Uglavnom... to što je naveden broj nekakvog analitičkog izvješča, ne znači i da je ono pozitivno, odobreno i sl.
Sad se čovjek pita... ako se netko poziva na odbijenicu, jeli to ujedno i jedina? I jesu li im svi "certifikati" takvi?
Slažem se s djelom prethodnog posta koji se odnosi na - zavisi tko ga proizvede.
No ne slažem se s time da "ustvari to moze napravit svako na neki svoj način al je bito ocel to pokazat rezultate i pomoci ljudima.." jer osim pozitivnih rezultata, tom analogijom se, na žalost, znaju desiti i - negativni i neželjeni rezultati
za diplomu iz Ženeve ne znam, ali znam da ga tamo prodaju u drogerijama kao - posebnu ponudu.... dakle ima otprilike isti status kao i u većini europskih zemalja (ima i iznimaka)
Da...feniks prvotno napisa
Da...
Da...
Ne...
Jako me dirnulo ovo gore citirano i nisam izdržala da ne odgovorim spontano.
Mislim da žena zaista zna što radi i stvarno ne vidim da ikome išta uvaljuje...a čini mi se da je dosta iznapadana. Zaista svi mi imamo svoju glavu i svoj mozak da "vagnemo" koliko za nas bilo što valja ili ne valja...
I ja sam zapravo o srebru znala ovo o argiriji, no ako se feniks toliko dugo bavi proizvodnjom istoga, a sivih ljudi na našem širem području nema...mislim da je u ovom slučaju bezpredmetno govoriti o neželjenim učincima, jer koliko čitam pozitivnih učinaka njeno srebro kod mnogih ljudi ima jako puno.
No da se ja vratim onome što me zapravo ponukalo u ovaj topic. Nakon poraoda kosa mi je jako puno počela opadati. U odgovarajućem topicu sam potražila mišljenje i savjet - no da pitam i ovdje: bi li mi ovo moglo pomoći i kako, Špricanjem vlasišta ili?
Hvala na lijepim riječima![]()
Što se opadanja kose tiče, ovisi o uzroku. A njega je obično teže naći tj. doći do pouzdane dijagnoze.
Što se djelovanja ionskog srebra na opadanje kose tiče, jedna je gospođa oduševljeno izjavila da joj raste nova kosa gotovo preko noći.
Kod, gospode do sada, na žalost, nije bilo tako odličnih rezultata.
Šalu na stranu, osim uzroka opadanju, bitno je i kako se što koristi.
Kod lokalne primjene bitan je kontinuitet, ali i učestalost apliciranja.
Ponekad je zaista potrebno biti uporan kao magarac i vrlo discipliniran, da bi se došlo do rezultata.
Osobno sam se morala baš jako disciplinirati ljetos kad me je nešto crveno, ljuskavo i na granici između pečenja i svrbeža, napalo na prijelazu čela na vlasište.
Stanje se popravilo svaki puta kad bih našpricala (nestalo crvenilo, svrbež, pečenje) ali na kratak period. Tek kad sam odlučila špricati doslovce svaki put kad se sjetim (a pošlo mi je za rukom 15-20 x dnevno), nakon dva dana je sve nestalo.
Ispadanje kose se danas pripisuje od stresa, preko manjka nekog od elemenata u organizmu, do narušenog imuniteta...
Zanimljivo je da svi kućni ljubimci koji su tretirani ionskim srebrom zbog raznih problema na koži, imaju isti efekt - dlaka i perje počinju ponovo vrlo brzo rasti preko do tada ogoljelih područja.
Tu se gotovo u pravilu radilo o gljivičnim i bakterijskim infekcijama, no isti efekt sam primjetila i na svim svojim kućnim ljubimcima koji su bili obrijani prije operacijskih zahvata. Dlaka je na tim mjestima ispod flastera narasla u roku 7 dana čak do dva centimetra, tako da su veterinari morali čupati flastere s dlake...
Primarno gledajući na što srebro djeluje, nema logičnih objašnjenja za mnoga djelovanja.
Poput ublažavanja i nestajanja bola od udarca u npr. potkoljenicu, od kojeg boli čak i kost. Nevjerojatno je da je uspjelo zaustaviti i naticanje tkiva... kao i to da je jedna gospođa javila da joj je ublažilo višegodišnju bol u ramenu za, kako je rekla, 80%.
Zato zaista ne znam odgovoriti na pitanje da li bi u konkretnom slučaju pomoglo zaustaviti špricanjem vlasišta, opadanje kose ili bi podižući imunitet, natjeralo organizam da sam regulira problem.
A možda se radi i o disbalansu nekog od elemenata, gdje srebro zaista nema nikakav učinika i ne može popraviti stanje.
Kao što je meni kosa ispadala pa prestala tek kad sam počela nadoknađivati željezo koje mi je bilo granično.