Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: asthma

  1. #1
    ahava

    Početno asthma

    Iskustva molim.
    Da li sa dolaskom prvog kaslja trebam da ga prikljucim na inhalaciju?
    Da li to moze sprijeciti napad ili ublaziti?
    Juce sam ga cula da kaslje jednom ne vise, danas se povecalo i nocas znam sta nas ceka -inhalacije narednih par dana.Samo da se na tom zavrsli, da mu opet ne daju one tabletice steroida jer ih je prije mjesec dana pio.
    Ma ne mozes ga ni drzati pod staklenim zvonom.Vjecno ga oblacim pazim da se ne prehladi .
    Ne znam vise sta da uradim da sprijecim napade

  2. #2
    ivarica

    Početno

    ako je kasalj od prehlade, onda ga ne inhaliramo, ali ako skuzimo da je alergijski (jos uvijek znamo pogrijesiti :/ ) onda mu damo jedan/dva potiska 4 pa do 6 puta dnevno.
    dosad smo cekali jedan dan ako se stanje nije poboljsavalo pa isli na srebrnjak, ali nakon zadnjeg napada koji ga je dobro izmucio odlucili smo ga voditi odmah cim primjetimo da ventolin ne pomaze.

    niste na nikakvoj terapiji? astma je dijagnosticirana? gdje se lijecite?

  3. #3
    ahava

    Početno

    To je moja Ivarice duga prica .Mali mi je bolestan tri godine svake zime
    I cijele zime.Laringitis bronhitis ,alergije ,hronicne upale pluca, ma ne znam sta vise.
    Operisan je ljetos, (polipi) prije toga je dobijao steroide i mislili smo da ce se poslije operacije stanje drasticno popraviti.
    Danas sam ga dva puta inhalirala.Malo je bolje, ne kaslje toliko.
    Voljela bih da se jave mama koje se svakodnevno susrecu sa ovim problemom da razmjenimo iskustva.
    Moj mali obavezno pocinje sa psecim kasljom, dan prije napada.
    Ove godine sam mu dala vakcinu protiv gripe a on evo vec drugi put bolestan sa temparaturom.

    Sutra ga vodim malo da "dise" more.
    Cula sam da plivanje moze jako pomoci pa bih ga voljela upisati.
    Probacemo sve, neki su se tako zalijecili.

  4. #4
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    jos nisi rekla dal je astma dijagnosticirana ili ne? jer taj "pseci kasalj" i gusenje su obicno simptomi opstruktivnog laringitisa.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Mi se pridružujemo krugu astmatičara!!
    Liječimo se na Srebrnjaku kod dr.Kovač ili dr.Jelčić!!
    Ustanovljena je Luki i alergija na lijesku,brezu i naravno ambroziju pa ćemo od kraja siječnja morati na terapiju sa Flexotide!!!!
    Zadnji napad je imao početkom 10-og mjeseca!!
    Ma,u stvari meni nešto nije jasno,pa pomagajte vi cure sa više iskustva!!!
    Zanima me da li je ako dijete ima par bronhitisa godišnje i liječi se pravilno i plus to alergije ko moj Luka,stvarno odmah u pitanju i astma???
    Jer Luka nikad nije imao nikakav "pravi" napad nego samo ono kašljucanje,teže je disao,al ništa prestrašno....
    Ma,hoću reči da mi se čini da nekako olako dobivamo tu dijagnozu "asthma" i filamo djecu Ventolinom,Flexotideom....
    Možda sam u krivu,al tak mi se čini...

  6. #6
    ahava

    Početno

    Dorena tako su mi rekli da ima asthmu. Tako pise u kartonu.
    Mozda sam trebala otici na pretrage koje molim???Alergije??
    Meni ustvari nije bila jasna razika izmedju bronhitissa i asthme i tog pseceg laveza (laringitisa)jer se sve lijeci steroidima
    Ma nemam pojma sad .Ovaj lagingitis ima svake godine.
    Sad prije dva dana mu je dijagnosticirana upala pluca. :?
    Ma ne mogu vise ..neznam sta da radim i odakle da pocnem .
    Prijedlozi?? Please...

  7. #7
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,599

    Početno

    Ja se pridružujem u interesnu skupinu ovog područja , ali ne zbog astme nego zbog alergija.
    Naime, moj P je alergičan na sve i svašta ali su njegove reakcije dosad uvijek bile isključivo kožne, nikad dosad povezane s dišnim putovima. Svejedno, alergolozi na Srebrnjaku rekli su mi da on ima 50% šanse da dobije astmu što meni nije baš sasvim jasno budući da u svoje dvije i pol godine nije imao niti bronhitis, kad i ako kašlje to je isključivo povezano sa curenjem nosa i slijevanjem iz sinusa u grlo, nikad nije suho kašljao.

    Dakle, moje pitanje je kako i kada ste uopće posumnjali na astmu, jesu li vam klinci od ranije alergičari, jesu li imali neurodermitis i sl....?

  8. #8
    ahava

    Početno Barbi

    Moj sin nije imao .On je od deset mjeseci poceo sa sviranjem u plucima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •