Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 281

Tema: nuhalni nabor

  1. #201
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    KrisZg dali je vidljiva nosna kost?
    dali si išla na kombinirani probir? ili si odmah nakon uzv upućena na CVS?
    Je, nosna kost je vidljiva na zadnjem mjerenju,(0,2cm)beba izgleda kao i svaka druga beba,u toj dobi,nikakvih drugih anomalija nije pronasao za sada.Kombiniran nisam isla,upucena sam na CVS odmah, s time da u petak me zeli prvo pregledati opet prije CVS-a,da ustanovi dali je potreban prekid ili daljne pretrage.

  2. #202
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    U utorak je cvs, nalazi za 2tj...prognoze nisu dobre

  3. #203
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    U utorak je cvs, nalazi za 2tj...prognoze nisu dobre

    Bas mi je žao, al svejedno drzim palceve da cvs prodje dobro i na kraju da sve bude ok. Javi nam se sa novostima...

  4. #204
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    nisam vas došla plašiti, svaki par mora za sebe odlučiti što će kad krene u pretrage takve vrste..nama je nuhalni bio 1,3 a obzirom na rizičnu trudnoću i krvarenje do 20. tj dr nije smatrala da ima indikacija za krvne testove a kamoli za amnio (zbog lažno pozit rezultata koje nerijetko pokazuju krv. testovi i mogućeg stresa stav dr je bio ne ići), to isto je savjetovala i priv gin kod koje sam išla po drugo mišljenje (nešto me kopkalo iznutra..) na kraju sam rodila curicu s Down s. a u cijeloj trudnoći ništa nije upućivalo na to, 4d uzv svaki mj i extra nadzirana trudnoća ..tako da ako unaprijed znate da nebi rodili dijete s ds onda avakako preporučam amnio bez obzira na sve prethodne testove jer to je jedini sigurni pokazatelj.

  5. #205
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    nisam vas došla plašiti, svaki par mora za sebe odlučiti što će kad krene u pretrage takve vrste..nama je nuhalni bio 1,3 a obzirom na rizičnu trudnoću i krvarenje do 20. tj dr nije smatrala da ima indikacija za krvne testove a kamoli za amnio (zbog lažno pozit rezultata koje nerijetko pokazuju krv. testovi i mogućeg stresa stav dr je bio ne ići), to isto je savjetovala i priv gin kod koje sam išla po drugo mišljenje (nešto me kopkalo iznutra..) na kraju sam rodila curicu s Down s. a u cijeloj trudnoći ništa nije upućivalo na to, 4d uzv svaki mj i extra nadzirana trudnoća ..tako da ako unaprijed znate da nebi rodili dijete s ds onda avakako preporučam amnio bez obzira na sve prethodne testove jer to je jedini sigurni pokazatelj.
    Iskreno, nista nas vise ne moze uplasiti...i nama je bio plan cekati amnio pa onda postupiti prema rezultatima ali su nas 3 strucnjaka uvjerila da je ovo najpametnije napraviti.Siroce je cijeli u tom mjehuru A amnio jos uvijek nije iskljucena,duzni smo mu toliko da napravimo sve sto mozemo,hvala na savjetu i na podrsci

  6. #206
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    nisam vas došla plašiti, svaki par mora za sebe odlučiti što će kad krene u pretrage takve vrste..nama je nuhalni bio 1,3 a obzirom na rizičnu trudnoću i krvarenje do 20. tj dr nije smatrala da ima indikacija za krvne testove a kamoli za amnio (zbog lažno pozit rezultata koje nerijetko pokazuju krv. testovi i mogućeg stresa stav dr je bio ne ići)
    vidiš, s druge strane mom doktoru je baš jako krvarenje bio savjet za kombinirani, koji je bio loš, odnosno rizik za down 1:11, ukupni (uzv + biokemijski) 1:68, nuhalni je bio 1mm.
    amnio je pokazao zdravog dječaka....

    tako da ako unaprijed znate da nebi rodili dijete s ds onda avakako preporučam amnio bez obzira na sve prethodne testove jer to je jedini sigurni pokazatelj.
    slažem se s tobom, bitno je prije svih tih pretraga razgovarati sa partnerom i odlučiti što napraviti u kojem slučaju. jer ako vam je nebitno dali beba ima down ili neku drugu kromosomsku abnormalnost onda niti mjerenje nuhalnog nema baš smisla. najbolji komentari tu na forumu i van foruma su mi bili kako nekome ne pada na pamet ići na kombinirani ili amnio, samo mjerenje nuhalnog im je dosta. nisam imala volje postaviti pitanje: a kaj ako je nuhalni jako zadebljan!
    Posljednje uređivanje od Bluebella : 10.08.2013. at 23:25

  7. #207
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš, s druge strane mom doktoru je baš jako krvarenje bio savjet za kombinirani, koji je bio loš, odnosno rizik za down 1:11, ukupni (uzv + biokemijski) 1:68, nuhalni je bio 1mm.
    amnio je pokazao zdravog dječaka....


    slažem se s tobom, bitno je prije svih tih pretraga razgovarati sa partnerom i odlučiti što napraviti u kojem slučaju. jer ako vam je nebitno dali beba ima down ili neku drugu kromosomsku abnormalnost onda niti mjerenje nuhalnog nema baš smisla. najbolji komentari tu na forumu i van foruma su mi bili kako nekome ne pada na pamet ići na kombinirani ili amnio, samo mjerenje nuhalnog im je dosta. nisam imala volje postaviti pitanje: a kaj ako je nuhalni jako zadebljan!
    U potpunosti se slazem,kaj je najgore...mi smo se dogovorili da necemo ici na kombinirani jer nam na kraj pameti nije bilo da nekaj ne bi bilo u redu,da bi rutinski uzv od soc.gin. pokazao povecani nuhalni...kao da te netko palicom pogodi,mi smo donjeli odluku sto cemo u slucaju da beba doista ima neki sindrom.Moram priznati da sva moja prijasnja razmisljanja su pala u vodu kad me se doista suocilo s cinjenicom da je beba mozda bolesna,cijeli svijet ti se preokrene.MM nije imao iskustva s djecom s PP a ja sam se kroz praksu u vrticu susretala i radila s djecom s PP i znam da ne bih mogla.U drugoj trudnoci u ranim 20-tim,6 razlicitih doktora mi je reklo da mogu biti sretna ako dijete bude 2200g.i zdravo,sjecam se da sam bila prestravljena ali da me bas bilo briga,bila sam sretna i cekala ju...najveci sok kod poroda je bio da je prasica imala 3550g i evo je krece u 2.razredDa mi se vratiti u ta bezbrizna vremena

  8. #208

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Meni je biokemijski nalaz iz krvi pokazao 1:5 da beba ima Down sindrom,ali amnio je pokazao da nosim zdravog djecacica.Te gluposti s vadjenjem krvi ne bi nikom nakon 30g preporucila jer osim laznih rezultata donose veliki stres za bebu i trudnicu koji definitivno u tom razdoblju nisu pozeljni.Ako se itko zeli uvjeriti(bez obzira na odluku)toplo preporucam amnio jer je bezbolan i siguran nalaz,a rizici su u danasnje vrijeme zanemarivi.

  9. #209
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Evo,zahvat obavljen,nije bolno...ali uzasno neugodno:/cak sam i dala krv za sudjelovanje u istrazivanju kako bi ovakve invanzivne metode postale bespotrebne.Osoblje radije ne bi komentirala,osjecala sam se kao da me netko s druge planete lansirao na taj stol...sad cekanje.

  10. #210
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Evo,zahvat obavljen,nije bolno...ali uzasno neugodno:/cak sam i dala krv za sudjelovanje u istrazivanju kako bi ovakve invanzivne metode postale bespotrebne.Osoblje radije ne bi komentirala,osjecala sam se kao da me netko s druge planete lansirao na taj stol...sad cekanje.
    KrisZg gdje si išla na cvs? šta su reklli za koliko budu nalazi?

  11. #211
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    KrisZg gdje si išla na cvs? šta su reklli za koliko budu nalazi?
    Na SD sam radila,dr.Habek..nalazi za 2 tj,ako nadu nekaj zovu ranije.

  12. #212
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Na SD sam radila,dr.Habek..nalazi za 2 tj,ako nadu nekaj zovu ranije.
    Nadam se da će sve biti ok sretno!

  13. #213
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    sretno, neka bude sve ok

  14. #214
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Hvala svima <3

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13

    Početno

    držim fige
    mi smo nalaze čekali 19 dana - ako nešto loše nađu, znat će već za 7 dana ... tako da se nadam da ćeš se načekati

  16. #216
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Krisi,
    sretno!

  17. #217
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    tnx svima

  18. #218
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Evo novosti,naravno nestrpljiva zvala gore jer su mi rekli da downov prvo nadu i nema gaSto ne znaci da u konacnici nece naci nista ali downov nije.

  19. #219
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Uredan muski nalazZnala sam da je decko.Eto sto sada?4 strucnjaka u HR su to dijete otpisala...

  20. #220

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    478

    Početno

    Jaoooo KrisZg nemaš pojma koliko mi je drago! Mazi bušicu i želim da dječačić usreći mamicu! Još jedan dokaz da u medicini 1 i 1 nisu uvijek 2!
    Sad mirno do sretnog susreta

  21. #221
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Bravo KrisZg

  22. #222
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Kris,
    divna vijest! Bravo maleni!

  23. #223
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    odlično, sad se opusti do kraja i uživaj

  24. #224
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Hvala cureDoktori se sada prave mutavi a tvrdili su s 98%sigurnoscu da ima neki sindrom i da nece prezivjeti,da ne kazem kako su se samo odnosili prema nama i u koje stanje su nas doveli,muz potpuno emotivac kakav je,prosvikao...ja 3 tj zivim a ne zivim,ma stoka...

  25. #225

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Čestitam Kris
    Ja sam u sličnoj situaciji u kojoj si ti bila.Prošli tjedan na UZV dr izračunao nuhalni 3,5 mm, drugi dan sam išla kod dr.Kosa koji je izmjerio 3,3 mm, te preporučio CVS. Nosna kost postoji, protoci ok, samo je u pitanju higrom. Jučersam bila na Sv. Duhu na CVS-u i čekam. Po mjerenju dr. Hafnera prije zahvata, nuhalni je jučer sa 12/4 bio točno 3 mm. Oni mi svi izgledaju zabrinuto, kao da još nešto vide, a neće reći...Ne znam više ništa...Ugl, čekam ko i ti do sad..

  26. #226
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj bubamara83 prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitam Kris
    Ja sam u sličnoj situaciji u kojoj si ti bila.Prošli tjedan na UZV dr izračunao nuhalni 3,5 mm, drugi dan sam išla kod dr.Kosa koji je izmjerio 3,3 mm, te preporučio CVS. Nosna kost postoji, protoci ok, samo je u pitanju higrom. Jučersam bila na Sv. Duhu na CVS-u i čekam. Po mjerenju dr. Hafnera prije zahvata, nuhalni je jučer sa 12/4 bio točno 3 mm. Oni mi svi izgledaju zabrinuto, kao da još nešto vide, a neće reći...Ne znam više ništa...Ugl, čekam ko i ti do sad..
    Zao mi je,znam kroz sto prolazis.Moj je bio puno veci pa je cvs dosao uredan,ali sad je problem hidropsa(otvorila sam novu temu)za kojeg nema puno po netu osim da vecina beba ne prezivi...jad i cemer.Prema ovome kak ti imas,ma bit ce super...drzi se

  27. #227
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    cure držite se , vjerujem da će sve biti ok i želim Vam samo reći da Down nije strašna stvar, nakon prvotnog šoka evo mi smo se ubacili u ritam i idemo dan po dan. Da sam saznala u t da je Down vjerojatno bi odlučila isto roditi, možda bi se psih prpremili svi skupa na to nego ovako nas je zaskočila ta vijest, ali vjerujte mi kad se psiha složi i okremeš sve na pozitivu nije strašna stvar..a beba, beba ko i svaka druga, još ju s više pažnje i ljubavi gledaš, maziš i paziš..

  28. #228

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj bubamara83 prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitam Kris
    Ja sam u sličnoj situaciji u kojoj si ti bila.Prošli tjedan na UZV dr izračunao nuhalni 3,5 mm, drugi dan sam išla kod dr.Kosa koji je izmjerio 3,3 mm, te preporučio CVS. Nosna kost postoji, protoci ok, samo je u pitanju higrom. Jučersam bila na Sv. Duhu na CVS-u i čekam. Po mjerenju dr. Hafnera prije zahvata, nuhalni je jučer sa 12/4 bio točno 3 mm. Oni mi svi izgledaju zabrinuto, kao da još nešto vide, a neće reći...Ne znam više ništa...Ugl, čekam ko i ti do sad..
    Bas me zanima kako je prosla amniocinteza kod tebe. Meni su 12+5 izmjerili 3,1 mm, doktoru je morfoloski sve izgledalo u redu i cak je bio zadovoljan. Medjutim, jako sam nemirna jer citam i ovdje da je sve iznad 3 mm iznad dopustene granice, pa cak negdje spominju 2,5 mm. Svakako idem na triple test. Malo me muce razlicite reakcije strucnjaka, nekome je to ozbiljno zadebljanje, nekome nista posebno. Ujedno me zanima ima li veze sto se nuhalni nabor mjerio u 13.tjednu, a ne 11-12 tjedan....

  29. #229
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    jesam ja jedina kojoj su izmjerili nuhalne od 4mm, i sad smo na pola T vode me kao urednu trudnoću.
    Genetski testovi su nam dobri, daljnjim praćenjem se ne vide nikakve greške...

    Jel to moguće?
    Posljednje uređivanje od m2b : 12.12.2013. at 13:00

  30. #230
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    nika123, nuhalni se mjeri između 11. i 14. tjedna trudnoće.

  31. #231
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    ja idem drugi tjedan na uvz i danas mi je moja gin. rekla da nje nema i da mi bude drugi dr radil uvz i da mu velim da mi izmjeri taj nuhalni..kaj se to točno mjeri i koje moraju biti mjere za normalan nalaz,tad mi bude točno 12 tt'
    inače pitala me je i za kombinirani probir i ono vađenje krvi,al sam ja rekla da nebi,pa je rekla da si je i tak mislila s obzirom da se 10 godina borimo za bebicu..

  32. #232
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    cure držite se , vjerujem da će sve biti ok i želim Vam samo reći da Down nije strašna stvar, nakon prvotnog šoka evo mi smo se ubacili u ritam i idemo dan po dan. Da sam saznala u t da je Down vjerojatno bi odlučila isto roditi, možda bi se psih prpremili svi skupa na to nego ovako nas je zaskočila ta vijest, ali vjerujte mi kad se psiha složi i okremeš sve na pozitivu nije strašna stvar..a beba, beba ko i svaka druga, još ju s više pažnje i ljubavi gledaš, maziš i paziš..
    Drago mi je da se tako dobro držite i lijepo od tebe što i druge ohrabruješ
    Baš mi se svidio ovaj post.

  33. #233
    elena-mk avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    79

    Početno

    U 12 tjednu sam radila kombinirani i tad mi je izmjeren nuhalni od 1.42mm sto je doc rekao odlicno. Zbog granicnog kombiniranog bila sam juce na expertski uz i sve je OK kako treba osim nuhalni nabor koji u 16 tjednu iznosi 4.9mm. Zbog toga sam narucena na amnio iduceg tjedna. Doc je rekao da je u granici normale ali na gornjoj i zato se amnio mora uraditi. Ja sam placuci dosla kuci i dva dana trazim na netu al nigde ne mogu da nadjem slucaj gde je nuhalni porastao. Svugdje pise da se on meri samo 11-14 tjedan a da posle toga nema dijagnosticku vrednost jer se tecnost absorbira i moze taj podatak da sokrije neke anomalije. Jel to mozdra ima veze sto sam prekinula sa Clexanima? Culi ste vi za nesto vakvo a da je na kraju sve ispalo kako treba? Ne moram vam pricati u kakvom se psihickom stanju nalazim iako se sa svim snagama trudim biti pozitivna..

  34. #234

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    a koliko ti je to graničan kombinirani?

  35. #235
    elena-mk avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    79

    Početno

    1:279 , a cut off je 1:250

  36. #236

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    ne znam što pametno ti reći, koliki ti je rizik za dob? a koliki sami biokemijski rizik?

    meni je uz nuhalni 0.8 mm kombinirani rizik 1:575 i to je ok....iako je nuhalni super, dobni rizik 1:755, lošiji biokemijski rizik zbog povećane slobodne beta hcg je 1:84...
    bitno je da gledaš ovaj kombinirani rizik...

  37. #237
    elena-mk avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    79

    Početno

    Ne brinem se ja zbog toga,napisala sam na temu prenatalna dijagnostika pre nekoliko dana sve rizike,dobni mi je 1:219 imam skoro 36, brine me samo ovo sto nuhalni je veci umjesto da ga vise nema, kako je to moguce, ako je down onda bi od samog pocetka bio veci, nisam pametna sta bi to moglo biti..

  38. #238

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    oprosti, nisam baš shvatila odmah. jesi tražila još jedno mišljenje?

  39. #239

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    mene recimo zanima što toliko diže slobodni beta hcg koji mi je pokvario biokemijski nalaz

  40. #240
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    meni je danas na 12 tt izmjeren nuhalni 1,5 mm,veli dr da je to dobro,nejdem ni na kombinirani ni na amniocentezu,samo se budem živcirala

  41. #241

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    ma i bolje, ja sam požalila, ali uopće nisam razmišljala o tome i kada sam trebala nositi krv odnijela sam...no dobro...
    nego jesi dobila snimak za doma? ja jesam i na njemu sad tražim ručice i ne vidim ih, a na uzv se ne sjećam da nisam vidjela, ne znam kak mi je ta slika promakla...kako je tebi kad vrtiš snimak?
    ma joj imaš i razloga za sreću i ja sam jako sretna, ne brine me više tako taj biokemijski rizik. no ipak volim čuti druga mišljenja

  42. #242
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    ja sam ti dobila samo slikicu,di se vidi,oko,uho,nos,usta i onak skupljene nogicei vidim jednu rukicu jer je bebica slikana cijela sa profila
    ne brini zato kaj sad ne vidiš rukicce,ak ih je dr vidio sve je ok

  43. #243
    elena-mk avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    79

    Početno

    Moj doc kaze da taj biohemijski sam po sebi ne znaci puno nego samo taj kombinirani jer vrednosti hormona zavise i od terapiju koju primas jel ima krvarenja hematoma i sl..

  44. #244

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    imala jesam krvarenja, zadjne tjedan dana prije kombiniranog, uzimala sam prije ovulacije klomifen, a sad sam na utrogestanima...
    zna li netko što sve utjeće na biokemijski rizik?

  45. #245
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj elena-mk prvotno napisa Vidi poruku
    U 12 tjednu sam radila kombinirani i tad mi je izmjeren nuhalni od 1.42mm sto je doc rekao odlicno. Zbog granicnog kombiniranog bila sam juce na expertski uz i sve je OK kako treba osim nuhalni nabor koji u 16 tjednu iznosi 4.9mm. Zbog toga sam narucena na amnio iduceg tjedna. Doc je rekao da je u granici normale ali na gornjoj i zato se amnio mora uraditi. Ja sam placuci dosla kuci i dva dana trazim na netu al nigde ne mogu da nadjem slucaj gde je nuhalni porastao. Svugdje pise da se on meri samo 11-14 tjedan a da posle toga nema dijagnosticku vrednost jer se tecnost absorbira i moze taj podatak da sokrije neke anomalije. Jel to mozdra ima veze sto sam prekinula sa Clexanima? Culi ste vi za nesto vakvo a da je na kraju sve ispalo kako treba? Ne moram vam pricati u kakvom se psihickom stanju nalazim iako se sa svim snagama trudim biti pozitivna..
    Nuhalni se mjeri do 14 tjedna jer nakon toga obično nestane (neka me netko ispravi ako griješim ),e sad zašto ti je porastao ne znam... Ja sam imala problema s povećanim, nije rasao ali je bio van granica normale (4mm) i smanjio se kasno.
    Nekad pogriješe i pri mjerenju, napravi testove radi sebe. Nadam se da će sve biti OK! Sretno!
    Posljednje uređivanje od m2b : 18.12.2013. at 20:14

  46. #246
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    elena-mk,
    ti ne moraš ići na amnicentezu ako ne želiš.

  47. #247
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Pozdrav cure,
    mi smo sutra 12 tt i idemo na anomaly scan privatno i na mjerenje NN nervoza lagano pere
    nadam se samo da bu sve ok.

  48. #248
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam išla s tim da će sve biti u redu (i bilo je). A anomaly scan u 12tt je malo prerano. On se radi oko 20tt.

  49. #249
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,412

    Početno

    U 12 tj. se radi mini anomay scan.

  50. #250
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Okej, nisam znala da postoji i mini anomaly scan. Doktor je svaki put navodio što sve vidi i pobrojavao, ali oko 20tt je baš bio dogovoren anomaly scan.

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •