Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Inseminacija ili IVF + pitanjce do dva!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    20

    Početno Inseminacija ili IVF + pitanjce do dva!

    Pozdrav, svima!
    Evo nas friških od dr. Baumana. Dogovor je pao da u sljedećem ciklusu počinjemo sa stimulacijom : 3-7 dan klomifen 2x2 i 8. i 9. dan po 1 amp Gonal F. Iako sam se trudila da sve što dr. reče ja upijem i upamtim mislim da ipak nisam baš sve dobro pohvatala.
    Naime, koliko sam ja shvatila dr. rekao je da nazovem 1.dc da pitam jeli došao jnkubator i da ako dobijem pozitivan odgovor počinjem s terapijom. Onda dolazim 10.dan na uzv pa punkcija,...
    ALI, sestra nam je rekla kad smo izašli da je za nas inkubator nebitan jer je propisana terapija ocito za inseminaciju a ne za IVF. I koliko sam uspjela shvatiti punkcija se ne obavlja kad se radi inseminacija, ili ipak da?....Pa sad nezam sto da mislim! Inace, ovo nam je 1. postupak, pa mi je, iako se trudim od vas skupiti što više informacija, ipak ovo sve prilično novo!
    Još nešto, cure koje ste imale ovakvu stimulaciju, kako ste se osjećale?, jeste imale nekave nuspojave?, sto mogu očekivati? što trebam uzeti sa sobom u bolnicu? ...

    :? ... svaki info je dobrodošao..
    Fala cure i veliki pozdrav!!!


  2. #2
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    a da ti lijepo nazoveš doktora pa ga pitaš jel ti ideš na inseminacju ili IVF-ili pogledaj još jednom što ti je napisao u papirima-on obično napiše što se planira.

    i zašto bi to nužno bila terapija za inseminaciju kad je dr. b. u zadnje vrijeme ovakvu sličnu terapiju propisivao i curama koje su išle u ivf-pogotovo što ti je spominjao punkciju, a ona se radi samo u IVF-u-kod inseminacije nema punkcije.

    sretno!

  3. #3
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Nema punkcije kod inseminacije

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    20

    Početno

    Da, da to za punkciju sam i mislila. I mislila sam nazvati dr.-a ali sam u četvrtak bila kod njega, jučer sam još uvijek prevrtala po glavi sto je on to meni rekao ( i obilazila ljekarne u potrazi za gonalima) a danas je subota, pa nedj.... U ponedjeljak ga zovem!
    A ustvari sto god mi to radili - cilj je isti, a mi smo baš beskrupulozni i ne biramo sredstva za doći do cilja!!!

  5. #5
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Sretno!!

  6. #6
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja kažem da uvijek treba pitati nikad se ne zna

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Sretno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    Dr B. je očito mislo na polustimulirani/blagostimulirani IVF, čim je spominjao punkciju i inkubator. Ali, za svaki slučaj ti njega u ponedeljak nazovi i provjeri. Sretno!

  9. #9
    miška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    165

    Početno

    Ja sam ti dobila potpuno istu stimulaciju kao i ti ali ja sam za IVF.Kao što su cure već rekle,najbolje nazovi dr i pitaj ga.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Nazovi i pitaj!
    Ja sam lani imala IVF s jednakom stimulacijom. Nisam imala baš nikakvih problema i nuspojava - ali to je stvarno jako individualno.

    Sretno!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    33

    Početno

    Cure nova sam ovdje i trebam pomoć, ali prvo da vas pohvalim divne ste, toliko pomažete jwedna drugoj.Ja imam jedno možda glupo pitanje ali ako mi netko može objasnit razliku između inseminacije i IVF-a.Što u mom slučaju više odgovara, ja pcos, Mm loš spermiogram. broj spermija 15,8 u 106/ml, pokretljivost ukupno 37 %, brzih 105, sporih 20%. Jeli to nalaz za umjetnu ili se može i prirodno? Ne bi htjela gubiti vrijeme

  12. #12
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Draga...ja nema iskustva sa postupcima ali su i cure ovdje jako dobro objasnile...evo ti zaljepim malo....

    Inseminacija predstavlja najjednostavniji oblik asistirane oplodnje. Vremenom su razvijene razlicite modifikacije inseminacije kao sto su, cervikalna, intrauterina i intratubarna. Osim toga, inseminacija se moze izvoditi cistom spermom poslije likvefakcije ili "obradjenom" spermom kada se upotrebljavaju razlicite laboratorijske tehnike centrifugiranja, ispiranja medijumima i kondicioniranja spermatozoida. Iako se metoda inseminacije bira u odnosu na parametre spermiograma i ostale detalje koji opterecuju neplodni par razlike u stupnju efikasnosti razlicitih tehnika inseminacije su veoma male.


    IUI podrazumijeva unosenje specijalno pripravljene sperme supruga ili partnera u matericu -pri čemu moraju jajovodi biti prohodni.

    IVF je metoda oplodnje izvan tijela i prijenos zametaka u maternicu. Prvi korak u primjeni ove metode je indukcija folikulogeneze lijekovima.Inseminacija se vrši na način da se u hranilište doda oko 100 000 pokretnih spermija po jajnoj stanici. Ukoliko se izolira manji broj spermija, oni se koncentriraju i primjenjuje se metoda "micro-drop"; u kapljicu koncentriranih spermija prekrivenu mineralnim uljem stavljaju se jajne stanice. Za tu metodu IVF-a je dovoljno 10 000 pokretnih spermija. Osamnaest sati nakon inseminacije nalaz dva pronukleusa i polarnog tjelešca u jajnoj stanici je znak uspješne izvantjelesne oplodnje . Oplodnja ovisi o zrelosti jajne stanice, kvaliteti sjemena, strukturi zone pellucide, genetskim osobinama gameta, te o životnoj dobi partnera.

    na dam se da je pomoglo.....još prošetaj pretraživačem....

    nadam se da neću dobiti po prstima.. :shock:

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    33

    Početno

    Hvala puno, znam da je negdje bilo objašnjeno ali sve mi se ve? smutilo od hrpe podataka (do ju?er nisam znala što je HSG a kamoli o metodama umjetne). Evo još samo jedno pitanje, dali se inseminacija izvodi u klinikama za umjetnu ili to radi i obi?ni ginekolog, pošto vidim da je to jednostavniji postupak. Za IVF sam skužila. Zna li netko koliko na kraju iza?e cijena inseminacije i IVF postupka, privatno. Možete mi poslat i privatnu poruku, ako se cijene ne smiju javno izlagat.

  14. #14
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    draga seam - postupke medicinski potpomognute oplodnje ( a to su i ivf i inseminacija izme?u ostalog) ne izvodi ginekolog primarne zašitite ve? mpo-vac ( npr. na SD,VV, Petrovoj, a imaš i privatne poliklinike)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    33

    Početno

    Baš vam hvala na ogovorima, evo imam još jedno pitanje koje me mu?i. Dali je ovakav nalaz za neku od metoda umjetne ili ima cura koje su uspjele i s ovakvim nalazom prirodno.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    draga steam mi ti ne koristimo izraz"umjetna oplodnja"nego medicinski potpomognuta oplodnja
    a sve ti je individualno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •