Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Azo/oligozoospermia!!!??

  1. #1
    d

    Početno Azo/oligozoospermia!!!??

    Bok svima!
    Novi sam ovdje ali već neko vrijeme pratim forum na Rodi i vidim da se ovdje izmjenjuje dosta korisnih iskustava i informacija.
    Evo ukratko rezultata pretraga koje sam obavio na VV i koji me brinu!

    U razmaku od oko dva mjeseca napravio sam spermiograme, a sada, treći put i spermiogram i pretrage krvi.

    U prvom sam imao 3,2mil./ml spermija, u drugom 0,5 mil/ml, a sada,
    citiram:
    "Pretrage: sperm i biokem. ejakulata-2x, TSH, LH, FSH, Testosteron, Estradiol, Prolaktin.
    Nalazi: vol.ejak.: 3ml, apst: 4 dana, likv.: normal, pH 7.8, sluz +++, st. sperm. rijetka, leu. rijetki.
    Nativno u cijeloj komorici nađeno 12 spermija od čega 3 spermija pokretna-osrednje.
    Biokemija ejakulata: izoenzimi: 13.0, 23.9, 34.8, 0, 19.9, 8.4, kis fosfatza 480, fruktoza 12.7, lim.kis. 25.1, Zn 2.54"

    Na što upućuje ovako drastičan pad broja spermija unutar tri mjeseca? Je li netko imao sličan nalaz? Radi li se o nekom hormonskom poremećaju?? Upućen sam na color doppler pa ponovno na kontrolu!
    Budući da su razmaci između svake od tih pretraga po mjesec dana, vidim da se moje stanje pogoršava, a u međuvremenu mi nije prepisana nikakva terapija za stabilizaciju stanja.

    Je li netko imao slična iskustva?
    Unaprijed hvala!

  2. #2
    regina78 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    683

    Početno

    s obzirom da si u prva dva ipak imao milijone mislim da je rijec samo o nekoj upali ili bakteriji te da ti je to trenutno stanje... s obrizom da nas citas vec neko vrijeme onda znas da spermiogram varira i da ti nije alarmno stanje, al naravno obavi sve ove napisane pretrage... i ne zaboravi, dovoljan je jedan za ICSI

  3. #3
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Želim vam one mil./ml spermija. I jedan do dva hrabra već u prvom ciklusu koji će obaviti svoj posao

  4. #4
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    MM-u je nalaz isto išao prema dolje...zadnji od 15.5. nam je najgori sa VV-a! Spermatogeneza traje 90 dana (sazrijevanje spermija) pa se nadam da je to to...da je idući mjesec opet vrijeme za napraviti jedan spermiogram pa ćemo vidjeti.....
    ...napravi i ti..plati privatno ako treba...~~~~~~~~~~ da će biti bolji kao što i nama ~~~~~~~ za bolji!
    ...MM pije BioAstin pa se nadamo i da je to pomoglo!
    Drži se i javi što je bilo dalje....

  5. #5
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,904

    Početno

    Napisao si vrijednosti iz zadnjeg spermiograma a za prethodna dva si napisao samo volumen samog ejakulata. Nedovoljno za usporedbu.
    Ipak, ako ti je rečeno da je došlo do drastičnog pogoršanja u par mjeseci, kao što regina reče, mora da se radi o nekakvom akutnom stanju. Jesi li radio "briseve", tj. ako nisi, ne bi bilo loše vidjeti na nije neka gadura napravila pokolj .

  6. #6
    d

    Početno Hvala na odgovorima!

    Svima puno hvala na odgovorima!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •