Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Yasmin,rtg,moguća trudnoća.....

  1. #1
    elektra

    Početno Yasmin,rtg,moguća trudnoća.....

    Ovak,da objasnim malo kaj me muči

    Idući tjedan bi trebala ići na operaciju žuči,no međutim pijem Yasmin pilule već godinu dana bez prekida,a doktoricu sam pitala da li da prestanem sad prije operacije i rekla mi je da bi bilo dobro,a još imam svega 3 pilule za popiti u ovom ciklusu.


    Da li ću ja ranije dobiti menstraciju,ako ne popijem ove 3 pilule,ili menstraciju očekujem opet tamo negdje idući tjedan oko srijede kad ju inače dobijem?


    Ne da mi se odugovlačit operacija opet,jer se naravno ne smije operirati kad žena ima menstruaciju

    A sad drugo pitanje....

    U ovom tjednu prije operacije imala sam pregršt pregleda za napraviti jedan od njih je i bio RTG srca i pluća,a žena me samo tamo pitala da li sam imala menstruaciju,što sam ja naravno potvrdila jer je i tako bilo,pitala me jesam li trudna,na što sam joj rekla da ne znam jer menstruaciju očekujem tek idući
    tjedan i nije ništa rekla samo me slikala.

    No mene sada muči to da li postoji ikakav test za trudnoću (od onih kaj se rade doma)koji mi može potvrditi trudnoću prije izostanka menstruacije?

    Jer me sada panika uhvatila da sumnjam na trudnoću,mislim nije bed ako sam trudna,ali bila sam na rtg-u,a same naljepnice oko mene bile da trudnicama ulaz strogo zabranjen itd itd.
    A da ne pričam da mi se stalno piški i osjećam kao teret dole,a kad malo razmislim zadnje 3 tjedna imam i probleme sa probavom i boli me donji dio kičme.

    :/
    A opet istina da to sve mogu biti i simptomi pms-a.


    Do ginekologa nisam uspjela doći cijeli tjedan radi drugih pretraga,malo prije sam se opet vratila ali lik uopće ne radi ovaj tjedan,a mislila sam da ću ga makar sutra uloviti i pitati.

    Otišla sam do ljekarne pitati savjet i rekla sam da mengu trebam dobiti tek idući tjedan ili ovaj vikend sa obzirom da neću popiti 3 tablete Yasmina,i žena mi je dala Intim Plus i da se slobodno već danas testiram i to sam napravila i test naravno negativan.
    A sad kako tomože biti vjerodostojno ne znam...


    Htjela bi znati jesam li trudna,nije me frka trudnoće makar imam samo 21 godinu,nego me strah da ako sam trudna a bila sam na rtg-u,a i operacija me čeka

  2. #2
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Hm...teska situacija...
    Sumnjam da ti test moze vec sad biti pouzdan. Ja sam radila intim plus kad mi je vec kasnila par dana i bio je negativan a bila sam trudna.
    A ni kod doktora neces puno postici jer je prerano da se ista vidi na UZV.
    Nemam ti nijedan pametan savjet dal da ides na operaciju ili ne, ali ako mislis da ima sanse da si trudna, rade nemoj ic. Barem bi ja tako postupila.

  3. #3
    elektra

    Početno

    ako sam trudna onda nisam trudna više od tjedan-dva.

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    A onda jos barem 3 tjedna nemozes znati dali si trudna.

  5. #5
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    12-ti dan poslije ovulacije beta mi bila 80 a na intim plusu slabašan, ali ipak prisutan plusić koji je za 10 minuta iščezao.

  6. #6
    elektra

    Početno

    Meni je danas popodne na intimu naravno minus.
    A da ovo sve kaj imam su simptomi trudnoće valjda bi bio plus sa obzirom na to da su dosta jaki.

    A krvi test trudnoće,za to mi treba uputnica ili samo dođem u laboratorij i tažim da mi to naprave?
    Koliko to otprilike dođe?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    pa valjda ti ne treba uputnica ako ides na svoju ruku...
    mislim da ti je oko 100 kn. Barem kod nas..

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    ne kuzim, sorry

    jesi zaboravila popiti koju tabletu prije ove prekinute tri na kraju?

  9. #9
    elektra

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa
    ne kuzim, sorry

    jesi zaboravila popiti koju tabletu prije ove prekinute tri na kraju?
    ne,nisam.

    Hvala bogu da imam kompletan nalaz od krvi i urina napravljen jučer radi operacije,možda je nekakva upala imam sedimentaciju povišenu,leukocite,i nešto da su bjelančevine opale u urinu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,968

    Početno

    pa ako nisi zaboravila popiti Yasmin 99.99% nisi trudna,
    Imaš valjda upalu mjehura.

    A zašto operiraš žuč sa 21 godinom?

  11. #11
    elektra

    Početno

    A zašto operiraš žuč sa 21 godinom?[/quote]

    Sa 18 godina mi otkrili kamence,prije mjesec i pol dana imala napade žučne,i boli za umrijet i nema se kaj više čekati nego ići vaditi sve van.
    A da ne pričam da sam prije 2 mjeseca radila isto kontrolu krvi i bilo sve ok,šečer,masti ma sve super ko beba,a jučer uz sedimentaciju,leukocite povišene,trigliceridi koji moraju biti maximum 1.7 ,ja imam 4.98,tak da najbolje žuči zvaditi nek mi se organizam oporavi,jer sad žuč ne rezgrađuje masti i samo problemi.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    8

    Početno

    Sta je bilo s tobom na kraju (nalecem na tvoje postove posle 2 godine) ? :?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •