Citiraj lasica prvotno napisa Vidi poruku
taj govor beba mene pomalo zabrinjava jer nisam ziher jel sve ok.moj sin je jako žuborio kada je bio u baby gymu od cca. 2 i pol mjeseca pa do negdje polovice 3,čak je i suglasnike brljao.onda je samo povremeno nešto prozborio,pa se sa 4 mjeseca počeo glasno smijuljiti,ali tek sa 6 ono hiper glasno.i općenito ima faze dugog nekomuniciranja (mislim ovog slogovno-pjevnog) pa onda par dana zna glagoljati i brljucati,pa onda opet samo neke eh,eh,aaa i slične spike.hoću reći dosta je neekspresivan,a s obzirom da smo imali krvarenje u mozgu i proširenje m. komora se brinem jer bebe u našoj okolici stalno guguću a on nije baš tak (ali nije da nemre,očito može,nego baš i ne koristi to što može).mada na UZV mozga mi nisu rekli da taj dio mozga ima neki feler.no,njegov najveći motorički problem je desna ruka koja je još uvijek zaostajač i hipertonac,ali mu je opća motorika jako napredna.čitala sam da baš dlanovi imaju puno veze sa govorom pa si mislim da je to možda to? :/
Draga lasica, znam da je puno godina proslo od ovog Vašeg komentara. Nadam se da cete ipak vidjeti moju poruku.
Naime, imam identicnu situaciju sa svojom devetomjesecnom bebom.

Kako je tekao razvoj govora Vašeg djeteta?