Stranica 6 od 15 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 746

Tema: Spina bifida (meningomijelokela)

  1. #251

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    vidim da sve pocinjete nabavljati ditrapan u madjarskoj,pa jel tamo puno jeftiniji,koliko kosta tamo?

  2. #252

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Gdje radite magnetnu?Mi smo do sada radili u Dijagnostici 2000,Neuronu i na Rebru.U Dijagnostici je bio pod narkozom,a ovo ostalo sedacija (fenobarbiton) pola sata do sat prije MR-a; s tim da smo je radili poslijepodne i nisam ga pustila da spava prije snimanja.Jest da smo se namučili sa nespavanjem,ali svaki puta je uspjelo osim jednom kada se nakon snimke glave probudio pa smo kralježnicu morali doći drugi dan(to je bilo u Neuronu gdje smo sami plačali pa je moglo tako,a ne znam što bi bilo da nam se to desi kada idemo na uputnicu)Prije sam ja sa njime išla unutra da se ne bi probudio i uplašio(legnem si iznad,primim ga za rukice,stavim čepiće za uši jer lupa stroj i ni makac;oko 35min.glava+35min.kralježnica).sada ide sam.Poslije bi se brzo probudio pa opet zaspao (uvijek smo bili gotovi već navečer) tako da sam ga pustila da spava do jutra ,a drugi dan sve normalno.Držimo fige da uspijete!I da sve bude ok.
    Mirjana, može i nama tbl.ak nije previše?!

  3. #253
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Zadnji put kad sam kupovala (oko 8. mjeseca) cijena kutije od 30 tbl je bila 3,30 €,definitivno neusporedivo sa našim ljekarnama. A treba mi samo desetak minuta do granice...Manuela,Nataša,imam vas u planu.

  4. #254

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    tak malo pa ne mogu vjerovati,ajd mozes i meni nabavit,znam da sad imas sigurno puno njih koji te pitaju,al razlika je velika. a to je i prilika da se vidimo. jel ides sat u onaj centar koji se otvorio kod vas?

  5. #255

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    pula
    Postovi
    40

    Početno

    ja sam prvo vrijeme kupovala Ditropan u Italiji, i tamo je kutija 15 eura. Ali, sva sreća da imamo Mirjanu, pa ih sad kupujemo po 3 eura.
    Na magnetnoj smo bili na Rebru, dobila je inekciju fenobarbitona, i zaspala, i odradili smo sat vremena snimanja,i probudila se. tako da smo taj dan bili do 8 navećer tamo u nadi da će opet zaspati, ali ništa. Tehničari su stvarno bili ok, tako da smo došli drugi dan opet ujutro, ali uz sav fenobarbiton, nije htjela zaspati. Držala sam ju budnom od tri po noći, i sve uzalud. Kad smo sjeli u auto za Pulu, zaspala je i nije mrdnula cijeli put.

  6. #256

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    joj kad se sjetim te magnetske,pa se probudi pa isto ko i Jelena setaj uspavljuj,grozno,a sad nema tih muka s 4 god,je vec htjela biti mirna dok je snimaju,tj.zadnji put.
    Nova informacija,cula sam da je za urinarni trakt dobar caj od persina i odem na net da vidim sta ima o tome i ono zbilja ima i pozitivnih iskustava,sad samo jos treba smislit nacin kako ga uvalit nasoj djeci. jel tko radio sta od prosa,ja jos ne al budem ,mozda vec sutra?

  7. #257

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    I mi odradili magnet na rebru, bili naručeni u 7,30, probudila je u 4 i igraj se. Dobro je prošlo, taman je zaspala i probudila se točno kad je završilo. Nije ju taj fenobarbiton puno omamio, jedino mi po danu zaspala na 2 sata u komadu što nikad ne radi. Nalaz za dva dana. U Neuronu magnet 2000 kn, jel tako? Tak sam negdje načula.
    Jel može nama 2 kutije ditropana?pa da smo mirni neko vrijeme. Ak imaš neko ograničenje na carini ili nešto slično bit će dovoljna i jedna kutija.
    U dm-u u subotu daju svakom kupcu kuharicu alnatura, sigurno će biti nešto i za nas.

  8. #258

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Da tu negdje oko 2000kn ili 1800kn.Mi smo snimanje glave i kralježnice platili oko 4000kn(bez anestetika) u Neuronu,a u Dijagnostici sa anestezijom 5000kn.
    Hvala ti Mirjana,pa ti vidi koliko možeš!Što ćemo ako nam Mirjanu ostave na carini!?

  9. #259
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Neće biti prvi put....Cure,uzeti ću sad 10 kutija,više se ne usudim,a slijedeći mjesec,ustvari u siječnju, opet skočim preko. Može? Iva,koji centar,ništ o tome neznam?

  10. #260

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    pa onaj veliki,bilo je u novinama sto izgleda kao stari grad,mislim da je to bilo u svetom krizu,otkud si i ti.

  11. #261
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Jao tebi ako si me sad smjestila u Zagorje ....misliš na Sv. Križ Začretje i Roses Fashion Outlet? Da je to kraj mene mislim da bi sve našle vremena i prostora posjetiti me!

  12. #262

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    e da taj,znaci nije to kod tebe? ma nisam ti ja od nekih shoppinga, kupim si ono sto trebam, ma docemo mi i ovako. nesto nisam ja bas dobro u zadnje vrijeme,upala sinusa me muci,pa glavobolje i itd.

  13. #263

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    e da taj,znaci nije to kod tebe? ma nisam ti ja od nekih shoppinga, kupim si ono sto trebam, ma docemo mi i ovako. nesto nisam ja bas dobro u zadnje vrijeme,upala sinusa me muci,pa glavobolje i itd.

  14. #264
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Dok ozdraviš odvedem te u mađarski outlet na placu u Letenju...eto ti motivacije!

  15. #265

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    pula
    Postovi
    40

    Početno

    Javila mi se mama Marijana, koja ima dečka Ivana s diagnozom, on ima 12 godina, i ide u peti razred. Oni žive na Pelješcu. Uputila sam je na stranice rode, i nadam se da će se javiti da ju svi bolje upoznamo.

  16. #266

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Tako bih voljela upoznati odraslu osobu sa SB(mijelomeningokelom).Zanima me njihov život do sada,gdje i kako su se liječili,kakva pomagala koriste i još puno,puno konkretnih stvari.Viđala sam po novinama jednog dečka,mislim da se zove Slađan ili tako nekako.Nije pisalo da ima MMC;ja sam to pročitala između redova.On je u kolicima,studira defektologiju i bavi se plesom.Mislim da bi nam njegovo iskustvo dobrodošlo.I još jednom da potvrdim onu"Ispunjen život je moguć unatoč mnogim neispunjenim željama"Vidjeh neki dan u večernjem 16 godišnji tinejdžer(rascijep kralježnice) u invalidskim kolicima izveo " back-flip "(akrobacija u kojoj "skoči" kolicima i okrene se u zraku za 360 stupnjeva).Osim što je ušao u Guinnessovu knjigu rekorda;pokazao je da ljudi nisu svijesni što sve mogu u kolicima.Samo treba puuuno optimizma i vjere u sebe.
    I ja sam se ovih dana čula sa nekim mamama koje poznajem otprije i uputila ih na forum.Anita-Stijepan,Ana-Lovro,Štefica-Dora,Josipa-Marija,Teina mama,Nikolina-Antonio,Biljana-Dajana.Bilo bi lijepo da nas je što više,a svaka od njih ima svoje dragocijeno iskustvo,ali nažalost nemaju svi internet.

  17. #267

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Ajme! koliko djece ima mmc.
    Je li ikoje vaše dijete preboljelo vodene kozice? Prošli vikend smo bili kod kume, a 4 dana kasnije mala joj je dobila vodene kozice. Zanimaju me vaša iskustva. Kumče ih ima i po piši i guzi. Takvo što bi uveliko otežavalo kateterizaciju. A sestra Vesna mi je rekla da što je dijete manje, kozice su jače. jeste li vi čule takvo što?
    Za one koje planiraju još djece:Rascjepi neuralne cijevi.
    Analiza amnijske tekućine može otkriti stanja kao što su anencefalija ili spina bifida. Iako amniocenteza ne može utvrditi težinu oštećenja, vrlo visoka razina alfa-fetoproteina (AFP) upućuje na postojanje rascjepa neuralne cijevi ili neke druge prirođene greške »otvorene stijenke« (one gdje određena šupljina nije zatvorena kožom ili drugim tkivom). AFP može biti lažno povišen kada i malo fetalne krvi prodre u uzorak amnijske tekućine. U takvim slučajevima od pomoći je ultrazvučni pregled naprednog stupnja koji može otkriti tjelesne promjene uzrokovane većinom rascjepom neuralne cijevi. U 10 do
    30% fetusa sa zatvorenim rascjepom neuralne cijevi AFP može biti normalan, ali će ultrazvučni pregled naprednog stupnja neke od
    takvih slučajeva otkriti već s 18 do 20 tjedana.
    Meni je moj ginekolog rekao da se amniocentezom ne može otkriti mmc. Da li ja moram mijenjat ginekologa?
    PS. nalaz magneta nam je uredan :D

  18. #268

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Fran je imao vodene kozice proljetos i sve je prošlo ok.Bio je pun,a najduže su ostale one u kosi jer ih baš nismo mogli mazati.U dva navrata se povisila temperatura(koja raste prije izbijanja novih kozica),kupala sam ga u hipermanganu 2-3 puta dnevno i mazala Uriage kremom.Trajalo je oko dva tjedna i uvijek kada se sjetim kako je bio discipliniran i nije se grebao dođe mi žao jer mu je sigurno bilo grozno.Ja još nisam imala kozice pa sam mislila da ću ih sigurno dobiti od Frana,ali eto nisam.Samo da me ne čeka negdje Zoster.Takve stvari uvijek dolaze kad ih najmanje trebamo!

  19. #269

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Super za vas! Baš si to i ja mislim, sad kad nam ne treba. Taman smo obavili sve pretrage, kontrole, navikli se na kateterizaciju...
    Kaj mislite o cijepljenju protiv kozica? Ili da to jednostavno odradimo kad dođe vrijeme?

  20. #270

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Ja mislim da je dobro cijepiti se jer taj virus kozica ostaje trajno u tijelu i moze biti okidac za druge bolestine,tako sam cula. Ja sam ove godine imala herpes zoster koji se aktivirao od istog virusa koji uzrokuje vodene kozice i osim svraba nije bilo strasno,a preboljela sam kozice kad sam bila mala. Moja djeca su to isto imala ,gore je Leon prosao koji je 4 god stariji od Laure, a Laura je dosta dobro to podnijela. Za cjepivo sam cula tek nedavno, u Americi se odavno protiv toga cijepe.

  21. #271

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    odustali smo od obrezivanja, nakon razgovora s dr. Cvitković, uglavnom zbog anestezija koje će još morati proći, ova kao nije baš potrebna.
    u pon. idemo kod alergologice u Klaićevu (dr. Vlahović), kad vidi nalaz sa Sv.Duha s pretragom koju i oni inače obavljaju, sigurno će biti sretna.

    baš sam prolazila pored tog outleta, kad smo išli autom u Graz (west center), baš je lijepa građevina, srednjovjekovna. Išla sam Petru po tricikl, veći, iako mu je na knap, ali ima ono za gurati iza, pa možemo svugdje bez auta, osim kad pada kiša, što je otprilike svaki dan.

    Manuela, daj promjeni ortopeda, odi probaj kod Đapića, ionako sad ne morate hitno ići, nazoveš i naručiš ga za par mjeseci, i boli te đon. kao da oni otvaraju kartone ili nešto slično, neće niti primijetiti da vas nema.

    pripremam lateks alergiju i onda je moj dio zadatka s webom mislim gotov. Jelena, jel nas možeš, barem neke od nas, uključiti u izradu web stranica, mislim konkretno o tome kako će izgledati i što će sve sadržavati.

  22. #272

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Opet sam šokirana.Sve je dobro dok ide ,a kada se zakomplicira stvarno treba puuuno snage za to prebroditi.Jučer je jedna mala Lucija operirana kod prof. Miklića(hydrocephalus,meningitis).Ponekad mi se čini da ću poludjeti od tih strahova,a ne možeš si pomoći.Naravno da me nitko ne razumije osim Vas .Svi svoju dijecu volimo više od svega na svijetu i preteško je...

    .........molim vas vibre za Luciju............................................ ................

  23. #273

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    moja je kcer isto dobila meningitis jer nije bila operirana na vrijeme,pa je dobila sva moguce bolnicke bakterije,nadamo se da ce nas takve ruzne stvari zaobici,a nekad nas zateknu u najgorem trenutku, zao mi je svakog roditelj i djeteta koje to mora proci,evo ja sam uz malenu i porucujem da dijete definitivno osjetiti ljubav roditelja koliko god malo bilo i vjerujem da ih nasa energija moze izvuci.

  24. #274

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Ja sam Diana i imam djevojčicu koja ja taman napunila 4 godine i koja ima spinu bifidu. Operirana je isti dan nakon poroda na Rebru-prof. Miklić. 15 dana nakon toga ugradili su joj punpicu. Ima malo proširene komore. Prohodala je ali još treba usavršit hodanje, malo je nesigurna. Kateteriziram je 4 puta dnevno - i mi idemo u Helenu. Fizijatar dr. Polovina. Neuropedijatr - poliiklinika Sabol, ali ne idemo često, uglavnom reču sve što i ja znam. Toliko za sad od mene!!!

  25. #275

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Bok Diana! Reci samo koja je regija malenoj pogodjena i da li je i njoj to podrucje bilo prekriveno opnom kad se rodila? Laura je prvi korak napravila oko trece god.s tim da nije mogla u pocetku dobro kontrolirat hodanje pa je svaki cas padala i sad nekad padne za bezveze,ali hvala Bogu puno rjedje. Dovoljno je da pocne se zafrkavat i bezveze mlatit glavom da izgubi ravnotezu i padne. Ali sve u svemu napreduje sveke godine sve vise. Sad moramo doma vjezbat finu motoriku jer nije bila ukljucena na Goljaku u to. Al ovako je dobro,dobijem upute od defektologice sta trebamo radit i onda rezemo papir u trakice, vucemo crtu izmedju nacrtanog tunela,nizemo ogrlice ,itd.

  26. #276

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Pogođena joj je kralježnica pri dnu, četvrti, peti kralježak ne znam sad točno i bilo je to područje prekriveno opnom. Imali smo sreće da je pedijatrica dobro pogledala jer je na tom mjestu koža bila jako crvena. Odmah su napravili ultrazvuk i hitno je prebacili u Zagreb. Isti dan je operirana, muž mi se nekako snašao i dovukao prof od doma jer je bio petak popodne. Što se tiče hoda prve korake je napravila između 2,5 i 3 g, ali to su stvarno bili prvi koraci. Dugo joj je trebalo da se pusti i slobodnije hoda. Sada je još nestabilna ali sve više hoda i ruke sve više spušta u normalni položaj. Najveći problem je stat samostalno u mjestu bez micanja. Nosi samo ortopedske cipele Valek. S 2 i pol godine napravila sam bila na svoju ruku longete. U njima je stala bez problema na mjestu koliko god hoćeš, ali je hod bio katastrofa, pa sam odustala i vratila se cipelicama. Još nisam dobila upute za te vježbe o kojima pišeš. Ja uglavnom vježbam stopala i hodamo što više. Voli hodati po stanu ali na otvorenom je još strah! Po tvome opisu imam osjećaj da nam se cure slično razvijaju?!

  27. #277

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Diana dobrodošla!Super je to što hodate!Ja mislim da bi i moj Fran hodao da nas nisu strašno izmučili pri porodu i da je na vrijeme bio operiran(ovako je pokupio i meningitis),a da ne govorim da sigurno ne bih išla na porod tamo gdje sam bila da sam znala da nešto nije u redu.

    Mirjana,Ivana sorry...samo sam pročitala poruke.Pukli me osjećaji ovih dana,a posebno jučer.Nisam bila ni za što.Nadam se da ću danas to proučiti i započeti sa nečime.
    "I noga u dupe je korak naprijed!"


    Eh da se pohvalim!Bilo je jučer i lijepih stvari!Fran je imao svoj prvi nastup sa vrtićem(dan vrtića).Nešto su recitirali i bilo je super!Imali smo malo "problema"pri upisu i dok je to sve krenulo.Od ove jeseni je sve 5.Ide u redovan vrtić po tri sata svaki dan i uključen je u sve aktivnosti.Ima prekrasnog odgajatelja i odgajateljicu,mladi i puni energije i volje za rad sa djecom;i nema više razlike.Divno je kada ti se netko tako lijepo brine za dijete i da ga bez brige mogu ostaviti da se izigra.Ja si uvijek za to vrijeme mogu obaviti sve stvari(ma znate ono hzzo,doktor,ljekarna,pošta...)čak imam i malo vremena za sebe.A što je najbitnije Fran uživa,ima prijatelje i kvalitetnu socijalizaciju;što je neophodno za normalan psihološki razvoj kao i prihvaćanje različitosti i senzibilizacije društva.Svi su na dobitku!Fran ne može sve napraviti kao drugi,ali on ima svoj način na koji to može i odlično je da od malena to pokaže i drugima.
    __________________________________________________ ________
    Netko sa svojim bolom ide ko s otkritom ranom; svi neka vide.Drugi ga čvrsto u sebi zgnječi i ne da mu preći u suze i riječi.(Dobriša Cesarić)

  28. #278
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Pozdrav Diani! Otkud si?

  29. #279

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    JA SAM IZ DUBROVNIKA, ŠTO JE DODATNO ZAKOMPLICIRAO STVAR, JER JE MOJA MALA MARIJA SA NEPUNA 3 SATA VEĆ PUTOVALA AVIONOM ZA ZAGREB, TE SE ODMAH OPERIRALA! DA SU BAREM PRIJE VIDILI RODILA BI U ZAGREBU I POŠTEDILA DIJETE TOG RIZIČNOG PUTOVANJA! IMALI SMO PUNO SREĆE JER SE MARIJA RODILA U ZIMU KADA U NAS ČESTO PUŠE BURA, A AVIONI NE LETE. TAJ DAN JE BILO JUGO I KIŠA NASREĆU, ALI NIJE MI SE LAKO TOGA SVEGA NI SJETITI!

    DIANA

  30. #280

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Tesko da bi to otkrili u trudnoci samo ultrazvukom,jer je tvojoj curici to podrucje bilo zatvoreno,meni isto to nisu vidjeli iz tog razloga.
    Posto si iz Dubrovnika, moram ti reci da je meni u teskim trenutcima bila svijetla tocka Tatjana iz Dubrovnika. Sad ima oko 15 god.,prohodala je dosta rano ,ide u skolu i njena mama mi je dosta pomogla razgovorima,mama joj se zove Marina i jako je pozrtvovna zena,mozda ih i znas.

  31. #281

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj scorpio prvotno napisa
    Tesko da bi to otkrili u trudnoci samo ultrazvukom,jer je tvojoj curici to podrucje bilo zatvoreno,meni isto to nisu vidjeli iz tog razloga.
    Meni je moj doktor rekao da se stvarno ništa nije vidjelo i da je eventualno bilo u razini s kožom.Ja mu vjerujem jer nismo jedan ultrazvuk napravili.Stvarno je puno puta i dosta dugo gledao.
    Mislim da se to još izvuklo van u onako teškom porodu koji je na kraju dovršen vakumom i to su mi prvi puta postavili vakum pa je sestra nešto krivo stavila i sve je ispalo(ma ne kužim baš što im se dešavalo).Nisam bila skroz pri svjesti.Eh kada bi mi netko to sve objasnio.
    Nkon poroda su mi pokazali na Franovim leđima malu crvenu izbočinu (nije bilo pokriveno kožom nego opna)veličine 1×2 cm,a u otp.pismu iz Zg. piše 4.5×7 cm.To je još izašlo van dok je čekao na operaciju.Pedijatrica kod poroda je rekla da je super što Fran miče nogicama.Ona je jedina tamo davala sve od sebe,a svi ostali katastrofa.Nažalost nakon operacije više nije micao s obje.

  32. #282

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Znam za Tatjanu. Ona je išla u razred sa mojim nećakom pa sam znala za nju i prije nego je Marija rođena. Nisam u kontaktu s njenom majkom, u početku do Marijinog desetog mjeseca života sam bila u Zagrebu i snašla sam se nekako, pa više nisam ni tražila savjete. U početku je bilo najteže! Marija ima malih problema sa strabizmom. Imate li i vi tih problema?

  33. #283

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Pozdrav Diana! I mi smo jedni od onih kod kojih nije ništa viđeno sve do poroda al mislim da dobro napredujemo, barem nam tako drugi kažu.
    Nemamo problema sa strabizmom. Jeste vi dugo bili u inkubatoru? Znam da to hoće oštetit rožnicu.
    Pitanje za bilo koga: koja bi bila prosječna dob kad prohodaju? Znam da je to individualno i ovisno o oštećenju ali... zanima me. Simona već polako sjedi sama čak i potrbušno puže, uz pomoć, al ova neizvjesnost me polako počinje izjedat.

  34. #284

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Moja Marija je samostalno počela sjedat negdje sa 13-14 mjeseci. Ali na način da se sama iz ležećeg položaja digne i sjedne. Ranije je prosjedla na način da je ja posjednem u sjedeći položaj, ali joj je glavica bila nestabilna u sjedećem položaju sve do devetog mjeseca. A hodanje u našem slučaju ima svoj polagani razvoj već skoro godinu dana. Prvo je krenula sa par koraka, pa je fizijatar rekao da još ne forsiramo hod. Onda smo malo zastali pa smo korak po korak produžavali, a danas po stanu relativno dobro hoda. Sama krene gdje treba, ne treba je više čekat s druge strane, stekla je sigurnost, još malo diže ruke kad izgubi ravnotežu. ali izvan kuće na otvorenom boji se hodat, treba je stalno poticat. Navikla se držat za ruku kad šetamo vanka i sad će to biti novi problem koji moramo prebrodit.

    U inkubatoru je bila 14 dana. Vid je u redu, ali strabizam je od dana do dana. Taman kad mislim da je u redu, stanje se pogorša, pa sve tako. Idemo u 1 mjesecu na pregled pa ću vidit što doktori predlažu. Do sada samo zatvaramo oko.

  35. #285

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    da, da, i nas je glavica zezala do 5 mj, sad je ok. ni ona se ne posjeda sama ali ak joj primim noge digne se preko ruke i boka. vjerujem da bude samo se ja ne mogu dočekat. bude i marija to brzo, samo čekaj da skuži da može sama, nečeš je moć zaustavit.
    znam da se strabizam rješava i vježbicama, a ak ne ide onda i operacija, mislim. al će ti oftalmolog bolje znat reć.

  36. #286

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Ovdje ti trebe brdo strpljenja, ali vježbaj što više možeš jer dok je manje djete napredak brže ide. Ja sam sto puta do sada mislila da je sve stalo, kad ono odjednom skok. Bila sam u Danskoj kod jednog vrhunskog ortopeda za djecu, pa mi je on objasnio da kod naše djece ima puno slučajeva da razvoj zastane iz neobjašnjivih razloga i da se ne brinem. Prema tvom opisu razvoj ide više nego dobro i zato samo vježbaj i sve će bit odlično!

  37. #287

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Manuela jesi ti iz Zadra?

  38. #288

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Joj da bar ...Zadar Zaton!Šala,šala!Ma neee... zašto si mislila?Eh,sutra bih se preselila na more,ali bi mi onda Zagreb bio predaleko,a ovako je nekih 70-ak km udaljen.

    z.š. 45°28´54¨
    z.d.16°46´58¨ pa si ti misli

    Nadam se da ćemo se 21.kod Mirjane upoznati!Ja se spremam ići 100%.Jest da nisam još sama bila u Međimurju,ali snaći ću se.Samo da ne pada snijeg.Baš se veselim susretu

  39. #289
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Bome i ja! Cure,ja bi svakako da dođete prijepodne,ipak je dan kratak,a vožnja noću i nije neki pležr. Bude i ručka i kave i kolača,jedino su mi dečki od striptiza otkazali ....

  40. #290

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Ja sam s mora, ljeti je super ali ja svakih 6 tjedana moram u Zagreb. Više me sve stjuardese poznaju!

  41. #291

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    110

    Početno

    Blago tebi Dijana, stalno letis avionom. Moja sogorica je stjuardesa,pa ti mogu sredit bolji tretman,he,he.
    Mirjana,jos nisam gledala muski striptiz,pa mi je jako zao sto su decki otkazali,jer mi je to zivotna zelja :-). A rucak, pa ja jedva skuham za cetvero,svaka ti cast na trudu i volji.
    Eto cure, vidis kak se mozemo zezati makar nam nije lako, u tome i je nasa snaga. Na poslu svi misle kako je meni super u zivotu,dodjem sredjena,nasmijana, niko ni ne sluti kakav je moj zivot,nije los,al nije ni prosjecan,ako znate sta mislim,to je uvjek jedna neizvjesnost koja cuci u nama, i taj strah i briga za nasu djecu. Razmisljas o buducnosti,sta nas ceka,zapravo njih, veliki upitnik stalno visi nad glavom.
    Manuela,mislila sam da si iz Zadra jer je jedan decko lezao s Laurom na Rebru kad su operirani,na intezivnoj,a njega je operirao Melada,mislila sam da si to mozda bila ti. Al ta zena nije bila raspolozena za razgovor,bila je u soku kao i ja ,al meni je onda bilo lakse kad bi vidjela nekoga s istim problemima,jer me ostali nisu bas mogli razumjeti. Ili ih je bilo previse strah,pa su bili negativni ili su to dozivljavali kao bruh koji treba operirati,pa ce sve bit u redu, tako da su me pustili da se sama bakcem,jer ne bi dobro prosli u mojoj blizini,ha,ha.
    Pusa svima koliko vas ima

  42. #292
    Mirjana S. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Santa Cruz
    Postovi
    319

    Početno

    Iva,Nataša,jel dolazite?

  43. #293

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    pula
    Postovi
    40

    Početno

    Napokon jedna dobra vijest, udruga nam je registrirana!!!! sad možemo legalno početi raditi!! :D
    Diana, dobro došla!!! Svaki nas je dan sve više, i više.
    Moja Denia ima isto problema sa strabizmom. Mi idemo od kad je bila mala kod okuliste, ali nikad ništa. Zadnji put je samo rekla da ne smije gledati tv, i da vježbamo tako da prati neki predmet. Uglavnom, kaže da je još mala, pa da ćemo vidjeti kasnije da li čemo joj pokrivati jedno oko pa da ovo lijeno bolje radi, iako njoj bježi malo jedno, malo drugo, ili da će ići na operaciju. Iskreno ja se zbog toga ne uznemiravam previše, mislim da ima drugih stvari koje su joj prioritetnije.

  44. #294

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Išli smo i mi kod okuliste. Uglavnom dok je bila manja isto su govorili da ćemo vidjet i sl. Sad zatvaramo oko, dva dana jedno jedan dan drugo. I ja najmanje držim do tog problema, ali sad nakon skoro godinu dana ponovno idem u okuliste pa sam htjela vidjet kakva su vaša iskustva.
    Moram napravit i MR. Pokušali smo u Neurona sa klizmom (zaboravila sam kako se zove) ali bezuspješno. Probudila se i prestrašila buke. Sad mi preporučuju narkozu i Dijagnostiku 2000?

  45. #295

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    pula
    Postovi
    40

    Početno

    Mi smo MR radili na Rebru s inekcijom fenobarbitona, i odspavala je sat vremena. 15 min premalo, tako da donji dio kičme nismo uspjeli snimiti. Meni se nekako narkoza ne sviđa za takve stvari, ako se baš ne mora, ipak je svaka narkoza riskantna, pa možda ju je ipak bolje izbječi ako nije neophodna.

  46. #296

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Mirjana to je super da se nađemo ranije da se po danu možemo vratiti kući.Nekako mi je brrr noć i autoput.E...ma nemoj se zamarati sa ručkom i kolačima,samo ti to još treba.Jedno dvi tri kave i dosta.Samo stripere neću prežalit...

    Hura za registraciju!!! :D :D :D

    E sada više ne može MR bez hospitalizacije za djecu ispod 6 god.Mi smo se bili naručiti na Rebru i ne može,pa ćemo morati na hospitalizaciju.Samo da mu ne misle davati narkozu ...ne dam i kvit!


    Fran nema strabizam.Kao malom su mu pisali konvergentni strabizam,a sada više ne.Inače smo kod doktora Juratovca na Rebru i nosimo naočale te idemo na vježbe koje hvala Bogu imamo kod nas u DZ-u, pa ne moramo i to u Zg.Vježbe nam traju deset dana i svaka 3-4 mj. nakon kontrole kod dr-a ponovno.To mi je jedino malo naporno,jedva to uguram zbog drugih obaveza.


    __________________________________________________ __________
    Bolje zbog Parkinsa malo proliti,nego zbog Alzheimera ne popiti!

  47. #297

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Mirjana, žao mi je, vrlo vjerojatno neću moć doć. Auto nas zeza, ne bih da mi rikne na pola puta, a muž ne bi ostao sam s njom doma (ne zna ni katet). Možda ga još nagovorim, javim ti.

    Manuela, mi smo bili na MR na Rebru u 11 mj i nismo bili hospitalizirani ni dobili narkozu. Samo smo došli dan ranije na neki kvazi pregled i sutradan ujutro na snimanje. Zovi 5 odjel, neuropedijatrija, i sve dogovori sa sestrom Beštak.

    Iva, skroz te kužim. Meni cure kažu:joj super, sve ti jede, spava cijelu noć ne moraš je nosit... a to da po noći spavam na jedno oko i svaki dan gledam tu pumpicu. Radije bih bila budna s njom cijelu noć i stalno je nosila nego razmišljala kakav će joj biti život.

  48. #298

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    32

    Početno

    Čula sam da taj aparat za MR na Rebru uopće nije prebučan kao ovaj u Neurona i da nije preuzak. Zna li itko išta o tome?

  49. #299

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    46

    Početno

    Nama je to bilo prvo snimanje pa ne znam kak je drugdje al i sa čepovima u ušima mi se činio prilično bučan. Širina, komotno za jednu odraslu osobu.

  50. #300

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    98

    Početno

    Nataša ,misliš li na sestru Višnju sa genetike i metabolizma?Ma nemam baš dobro iskustvo sa njima.Kada smo tražili prvu MR po preporuci dr. Barića(ali na moj zahtjev)jer sam htjela provjeriti ima li Chiari,stalno su nas odgađali,da bi mi na kraju sestra rekla ako možemo neka si sami platimo jer ne zna kada ćemo to tamo obaviti.Onda smo išli u Dijagnostiku i sami platili,a na kraju su se moje pretpostavke obistinile(nažalost).

    Što se tiče bučnosti aparata sve je to tu negdje otprilike isto,ali mi se čini da u Neuronu imaju najkvalitetniji aparat.Zapravo sada nisam baš u toku jer znam da su i na Rebru dobivali neke aparate.Što se tiče očitavanja nalaza primjetih da su u Neuronu i na Rebru isti radiolozi,a njima sam zadovoljna.Vrlo je bitno tko očitava nalaz!

    Mirjana,proučila sam kartu i krećem ujutro oko 8.30 pa kad stignem...

    __________________________________________________ __________
    ...Ne prekidaj ženu dok šuti...

Stranica 6 od 15 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •