Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Čišćenje nosića BEZ pumpice

  1. #1
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno Čišćenje nosića BEZ pumpice

    evo,
    zanima me da li je netko bebi isisavao sekret bebi iz nosa "usta na nos"?

    kako se to radi?

    (sinoc nam je bila takva panika, djete ne moze disati,vrišti, a u kuci nemam
    pumpice niti nista sl...da sam znala kako se to radi sigurno bih tako....ali ne znam :/ . beba ima 2,5 mj)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Hrvatska
    Postovi
    191

    Početno

    Nikad čula. Al pumpicu bi trebalo imati. Upravo se i mi borimo sa začepljenim nosićem i odlično nam ide. Više puta na dan mu ukapavam fiziološku otopinu u nosić radi vlaženja sluznice. Kad mu se nakupi dosta sluzi u nosu, navučem u špricu oko 5 ml fiziološke pa mu uštrcam najprije u jednu pa drugu nosnicu i onda izvlačom s pumpicom tako da jednu nosnicu začepim a drugu "usisavam". Provjereno najbolji način. Nakon toga diše na nos normalno neko vrijeme i onda opet ispočetka. Važno je osigurati vlažnost u prostoriji gdje dijete boravi pa ako ti griju radijatori može se staviti mokri ručnik na njih, a ako ne- vlažna plahta preko krevetića.

  3. #3
    belurka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - Zagrebacka cesta
    Postovi
    139

    Početno

    nisam nikad radila, ali tako su prije mame cistile nos dok nije bilo ovih cuda danasnjih.

    Ja bi ti preporucila da odes na dezurnu pedijatriju i da s cok-cokom pociste nos. Vjerojatno ces dobit i kapi za nos za bebe da po noci moze bebac spavati. Prosla sam prehlade sa malom bebom od mjesec i dva mjeseca i znam da je koma.

    Stavi ga na poviseno da lezi, bit cemu puno lakse disati. Znas i po sebi da je najgore lezati s punim nosom. Inhaliraj s kamilicom!

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    73

    Početno

    Znala sam tako isisavat nosić E. kad ni pumpica nije pomagala.

    Začepiš mu jednu nosnicu i staviš usta na obje tj. i na začepljenu i na otvorenu i usišeš.Isti postupak s drugom.Malo će ti se dijete derati, al bolje i to nego da ne može uopće disati.Dok je dijete tako malo ono niti ne zna disati na usta pa mu je to mučenje.

    Nama je E. bio toliko taj put prehlađen da smo mu čistili nosić pumpicom, 2x išli kod pedijatrice na čišćenje električnom pumpicom i još sam ga cijele noći držala na ramenu da bar malo odspava i da mu se taj sekret slijeva niz grlo.
    Nadam se da sam dobro objasnila!

  5. #5
    G. avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    54

    Početno

    nama pumpica nije puno pomagala, a malenoj se nikako nije svidjela. sad joj MM isisa iz nosa sto ima (ili ja ako njega nema), puno je ucinkovitije. bolno je,ali samo trenutacno, i cini mi se puno humanije
    kao sto je Melita opisala, jedna nosnica, pa druga....

  6. #6
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Pumpicom nikad nisam ništa mogla očistiti. Uvijek ustima: MD ju nosa, a ja joj onako iznenada prislonim usne na nosić tak da se niti ne stigne pobuniti.

  7. #7
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    još jedna tema za ivaricu

  8. #8
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    na kraju zvonimirove, preko puta Borongajskog placa, ima za kupiti ....km kako bi to nazvala -isisivač šmrkljića-

    izgleda kao epruveta koja ima poklopac a iz njga dvije cijevčice. jedna se stavi u usta, a druga bebi na početak nosnice, i isiše.

    traumatično iskustvo čok čokiranja na Badnju večer, vrlo brzo smo zaboravili, jer je ova spravica omogućavala da to doma napravimo.
    košta možda 20-tak kuna, dezinficirala sam ju medicinskim alkoholom,spremila za sljedeći put i to je to.
    s pumpicom nisam mogla isisati niti zrak. ove cijevčice su nas doslovno spasile.

  9. #9
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    na kraju zvonimirove, preko puta Borongajskog placa, ima za kupiti ....km kako bi to nazvala -isisivač šmrkljića-

    izgleda kao epruveta koja ima poklopac a iz njga dvije cijevčice. jedna se stavi u usta, a druga bebi na početak nosnice, i isiše.

    traumatično iskustvo čok čokiranja na Badnju večer, vrlo brzo smo zaboravili, jer je ova spravica omogućavala da to doma napravimo.
    košta možda 20-tak kuna, dezinficirala sam ju medicinskim alkoholom,spremila za sljedeći put i to je to.
    s pumpicom nisam mogla isisati niti zrak. ove cijevčice su nas doslovno spasile.
    U onoj apoteci?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Nemam iskustva sa pumpicama tj. nije islo, ni sa isisavanjem ustima, ali ja curama narezem crveni luk/kapulu kraj kreveta, ma koliko laka/teska prehlada bila i spavaju citavu noc.
    Nisam mogla vjerovati da to TAKO DOBRO radi :shock: bar bi se po noci odmorili...
    Danas mi je palo na pamet da joj objesim vrecicu isjeckanog luka oko vrata ali bi ga bilo svukud po kuci pa sam odustala

  11. #11
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Mi baš maloprije naručili ovo: http://www.miramarprom.hr/index.htm

    Cure kažu da su oduševljene. Nadam se da ću biti i ja!

  12. #12
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Citiraj tweety prvotno napisa
    na kraju zvonimirove, preko puta Borongajskog placa, ima za kupiti ....km kako bi to nazvala -isisivač šmrkljića-

    izgleda kao epruveta koja ima poklopac a iz njga dvije cijevčice. jedna se stavi u usta, a druga bebi na početak nosnice, i isiše.

    traumatično iskustvo čok čokiranja na Badnju večer, vrlo brzo smo zaboravili, jer je ova spravica omogućavala da to doma napravimo.
    košta možda 20-tak kuna, dezinficirala sam ju medicinskim alkoholom,spremila za sljedeći put i to je to.
    s pumpicom nisam mogla isisati niti zrak. ove cijevčice su nas doslovno spasile.
    U onoj apoteci?
    ne znam što zanči u onoj apoteci :?
    apoteka je preko puta placa.ne znam kako se zove, ali znam da radi 24 sata.

  13. #13
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Ava M prvotno napisa
    Mi baš maloprije naručili ovo: http://www.miramarprom.hr/index.htm

    Cure kažu da su oduševljene. Nadam se da ću biti i ja!
    ovo je neki fensi šmensi.

    ovaj naš je obična plastična, kao epruvetica, plastični poklopčić i dvije silikonske cjevčice.

    pakiran kao šprica u onaj prozirni paketić.

  14. #14
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Citiraj enela prvotno napisa
    Citiraj tweety prvotno napisa
    na kraju zvonimirove, preko puta Borongajskog placa, ima za kupiti ....km kako bi to nazvala -isisivač šmrkljića-

    izgleda kao epruveta koja ima poklopac a iz njga dvije cijevčice. jedna se stavi u usta, a druga bebi na početak nosnice, i isiše.

    traumatično iskustvo čok čokiranja na Badnju večer, vrlo brzo smo zaboravili, jer je ova spravica omogućavala da to doma napravimo.
    košta možda 20-tak kuna, dezinficirala sam ju medicinskim alkoholom,spremila za sljedeći put i to je to.
    s pumpicom nisam mogla isisati niti zrak. ove cijevčice su nas doslovno spasile.
    U onoj apoteci?
    To je ta 8)
    ne znam što zanči u onoj apoteci :?
    apoteka je preko puta placa.ne znam kako se zove, ali znam da radi 24 sata.

  15. #15
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj red sonja prvotno napisa
    Nemam iskustva sa pumpicama tj. nije islo, ni sa isisavanjem ustima, ali ja curama narezem crveni luk/kapulu kraj kreveta, ma koliko laka/teska prehlada bila i spavaju citavu noc.
    Nisam mogla vjerovati da to TAKO DOBRO radi :shock: bar bi se po noci odmorili...
    Danas mi je palo na pamet da joj objesim vrecicu isjeckanog luka oko vrata ali bi ga bilo svukud po kuci pa sam odustala
    trazim nekaj o tom narezanom luku za prehladu pa me zanima kaj im ne idu suze na oci? ono, ak je luk jako ljut.

  16. #16
    mfo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Ova ista pumpica koju tweety spominje je najfenomenalniji izumza isisavanje šmrklji! Mi ju uvijek imamo doma i do sad nas je već nekoliko puta spasila, a i omogućila spavanje preko noći!

  17. #17
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj šnapi prvotno napisa
    trazim nekaj o tom narezanom luku za prehladu pa me zanima kaj im ne idu suze na oci? ono, ak je luk jako ljut.
    Ne idu suze na oči, smrdi ti na početku, ali nos se brzo navikne. Mi to isto koristimo i stvarno mi se čini da pomaže, lakše dišemo oboje.

  18. #18
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    isprobala ja taj luk nocas! sto je to smrdilo!!! strahota jedna. uzela si ja njega u krevet u 6, a ono sve smrdi po luku i to onom ustajalom. po noci ga nisam cula da se budio, ali prije nego sam isla spavati je imao shou, nikako ga smiriti. mozda je i njemu smrdilo. :/

  19. #19
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mi koristimo luk i ovo

  20. #20
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    mi koristimo luk i ovo
    litala, ovo tvoje mi izgleda najjednostavnije. Gdje si to nabavila (ne vidim da išta piše na stranici)?

    BTW, luk sam i ja stavljala prošlu zimu dvije noći, ali sam svaki put kad bi se probudila imala osjećaj da ću se ja zrigati (očajan miris, samo je još falio miris ćevapa)

  21. #21
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Ja sam isto tako cistila nosice dok su bili mali i stvarno je djelotvornije od bilo koje pumpice, al bi mene par dana nakon toga stvarno grlo rasturalo.

  22. #22
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    poslala mi frendica iz svedske, u kuverti.

    doslo doma u sanducic. (samo nije slala etui (mozda ga tada nije ni bilo) samo cjevicicu i paketic od deset filtera koji se stavljaju unutra da ne usisas balice - ja ih nikad nisam koristila, eno ih jos spakiranih)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Moze li mi netko napisati kako se tocno zove ta epruveta s dvije cjevcice. U ljekarnama u SB (onih par u kojima sam bila) nema toga, pa bi trebalo naruciti. Oni, naravno, nikad culi za to.

  24. #24
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    traži nazalni ili nosni aspirator.oko 8 kuna,ista stvar.ja evo danas kupila najmanju veličinu,imaš i većih.do sada smo čistili:
    1. babylove pumpica-nula bodova
    2. sfrkana vata-ostali komadići u nosu,izvukli malo
    3.sfrkana ona mekša maramica u tuljac-izvuklo dosta,ali suši sluznicu,a ako namočiš,nemreš ugurati u nos jer orone
    4. chicco pumpica ona ko babylove ali sa silikonskim vrhom,čuda izvukla ali samo dok je bio jako mali i nije se bunio,kad je ojačao i skužio stvari nema šanse.mislim,bojim se da mu ne upiknem nekaj dublje s tim.
    5. štapić sa vatom za uši,vulgaris,namočen u janu ili fiziološku-čuda izvuko i to ekspresno.iz najdubljih dubina,čak i skorene.prvo me bilo strah jer svi vele ne s tim,opasno,ovo ono,ali bila sam očajna i ovo je ispalo super.samo ne smije se gurati nego onako nježno gurati u nosnicu,ali fakat nježno dokle ide prirodno i onda stati.ne raditi dok je beba "luda" jer će se bacati itd.nama najbolje uspijeva i uopće se ne buni kada mu to napravimo dok je još snen ili jako dobre volje.naravno-disclaimervo sa štapićem za uši JA radim i ne preporučuje se od strane doktora,dapače zabranjeno je,tako da ako to probate radite na svoju odgovornost.

    no,čula sam sad za ove "cijevčice" i reko idem sad to još isprobati pa bumo vidli.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Hvala, ali nosni aspirator je njima pumpica za nos, a to imamo i ne sluzi nam nicemu. Izvucemo nesto jedino ako se neki balac zalijepi za onaj vrh sto ide u nosic. Doduse, dobili smo prije par dana neki Disney aspirator koji ima taj meki nastavak pa nam mozda to pomogne.
    Ipak bih najradije te cjevcice jer nisu skupe, a izgleda da funkcioniraju. A u ljekarni nikad culi za njih, pa traze tocni naziv proizvoda.

  26. #26
    bundevica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,078

    Početno

    Kupila sam u ljekarni set za infuziju (3 kn), a to je isto jedna cjevčica, radi na isti princip kao i te vaše.Znači prvo fiziološka otopina u nos, zatim se začepi jedna nosnica a u drugu nosnicu se stavi cjevčica, drugu stranu cjevčice u usta i isisavaj.
    Cjevčica je malo dulja pa ju skratite da vam oči ne ispadnu pri usisavanju.Moguće da će vas boljet poslije i grlo, ali izvuče se dosta.
    Od pumpice smo odustali, jer je jako gruba i bebaču mi oštetila sluznicu nosa i pojavila se sukrvica.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Mi koristimo ovo što i litala i pristojno izvuče. Ali meni je najbolji metod fiziološka u špric i mlaz u jednu, a na drugu nozdrvu izlazi. Nekad izadje, nekad proguta pa iskaki sluzavo, u svakom slučaju lakše diše.

  28. #28
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    Citiraj Iva prvotno napisa
    Ja sam isto tako cistila nosice dok su bili mali i stvarno je djelotvornije od bilo koje pumpice, al bi mene par dana nakon toga stvarno grlo rasturalo.
    e da: jedino sto je lose nakon tog ciscenja.

    i mene je bolilo :/ , uvjerena sam od toga...

  29. #29
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja ne bih mogla usta-nos...
    pa još kad pomislim da unutra može biti neka beštija tipa streptokok ili slično...

    aaaaa....

    pumpica je bila jedan od artikala koje sam nabavila prije rođenja. i spasila me.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Meni uopce nije jasno, da li vama onda sluz i balci ostanu u ustima?

  31. #31
    jadro avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,568

    Početno

    ja cu samo pohvaliti svoje dijete koje samo pumpicom izvuce sve sta ima (i tako od svoje cca godine dana), oduvijek bez problema nosic "punimo" fiziološkom, (a ostatak ona popije )

    naravno, da pokucam, kuc, kuc kuc

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    E sad se samo hvalis.

  33. #33
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ovo čudo sa cjevčicama i epruvetom između se zove mucus extraktor. Nema ga u svakoj ljekarni, znam da ga u zg ima na jarunu i u tratinskoj za kupit. Dođe 11,00 kuna, piše da je za jednokratnu upotrebu, ali ja ga dobro operem i koristim par puta. Nama pomaže, s pumpicom nije išlo. Naravno, prije joj uvalim fiziološku. Ovo što imaju litala i vissnja je ista stvar, samo malo bolja.

  34. #34
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa
    Citiraj litala prvotno napisa
    mi koristimo luk i ovo
    litala, ovo tvoje mi izgleda najjednostavnije. Gdje si to nabavila (ne vidim da išta piše na stranici)?

    BTW, luk sam i ja stavljala prošlu zimu dvije noći, ali sam svaki put kad bi se probudila imala osjećaj da ću se ja zrigati (očajan miris, samo je još falio miris ćevapa)
    Ima u svakoj ljekarni u Italiji nešto slično Narhinel
    Oko 8€ + 10 nastavka 4€

  35. #35
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja imam i to. ne tog proizvodjaca ali taj princip.
    i mrzim sebe svaki put kad joj cistim nos jer se neda i moram sjesti na nju, neki judo zahvat....grozno....kad zavrsimo, isplacem se.

  36. #36
    znatizeljna avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb, Malešnica
    Postovi
    347

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    mrzim sebe svaki put kad joj cistim nos jer se neda i moram sjesti na nju, neki judo zahvat....grozno....kad zavrsimo, isplacem se
    kao da mene opisuješ...stvarno grozno izgleda.
    A ja sam u stalnoj potrazi za nekim čudom koje će joj tako očistiti nos da ga neće trebati čistiti godinama.
    Sad razmišljam i o inhalatoru...

  37. #37
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    ja imam i to. ne tog proizvodjaca ali taj princip.
    i mrzim sebe svaki put kad joj cistim nos jer se neda i moram sjesti na nju, neki judo zahvat....grozno....kad zavrsimo, isplacem se.
    Imam Narhinel i čistila sam kao gore opisano. Nedavno sam probala sebi očistiti nos pumpicom i nije niti malo ugodno. Osim toga, budući da koristim silu prilikom čišćenja nosa, sumnjam da sam joj ozlijedila jednu nosnicu tako da zadnjih par dana čistim nos metodom "usta na nos". I radi. Ništa manje dobro od pumpice (ali niti s njom se nisam mogla pohvaliti nekim uspjesima), a za dijete je manje stresno. Očistim joj nos i izljubim je usput.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •