Results 1 to 7 of 7

Thread: Uspavljivanje svakih pola sata -na rubu sam živčanog sloma !

  1. #1
    kiki77

    Default Uspavljivanje svakih pola sata -na rubu sam živčanog sloma !

    Filip je prije 10 tak dana proslavio svoj prvi rođendan, još uvijek cica, zdrav veseo ali ne bi spavao ni za boga.

    Već sam prolupala od nespavanja, po danu još kako tako budi se u 8 pa onda spavanac jedno pola sata između 11.30 i 12 sati, ponekad i od 18.00 do 18 .30. Idemo spavati naravno uz cicanje jedno pola sata oko 21 i od tada pa sve do ponoći budi se svakih pola sata, a oko jedan iza ponoći se probudi i skače, pjeva mali frajer se naspavao a ja i suprug radimo ujutro, budemo ko zombiji na poslu. Ne znam zbog čega se tako često budi nije više vruće nije bolestan vjerovatno ni gladan pelena čista, zaista ne vidim razlog i to često buđenje bude vrištanje iz sveg glasa. Zna li netko što se događa u maloj glavi.

  2. #2
    BP's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Rijeka
    Posts
    863

    Default

    Znam, grozno je ali ce proci.
    Nama je bila slicna situacija dok nisam prestala dojiti (sa 18mjeseci).
    Iako nisam sigurna ni da je to bio pravi ralog.
    Mislim da je ustaljivanje ritma i uspavljivanje uvijek na isti nacin najbolji lijek.

  3. #3

    Join Date
    Nov 2003
    Location
    zagreb
    Posts
    437

    Default

    ni ja te ne mogu ne znam kako utješiti, ali te razumijem. isto ti mogu samo reći da će proći.

    kao nas je nažalost prošlo nakon tri god. isto...deset buđenja svake noći sve do prije ljeta. i još cica, ali se sad budi samo jednom, to niti ne brojim. jer se popiški u krevet. to mi je trenutni problem.

    izdržite.

  4. #4
    nely's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Zagreb
    Posts
    402

    Default

    stvarno mi je žao što ti je tako,jer se stvarno mučiš!moje mišljenje je da je razlog tom buđenju to što se navikao na to da ga ti uspavljuješ a kad zaspi zbrišeš (kao i većina).tako da on kad se probudi i skuži da nisi kraj njega odmah reagira i traži te jer se ne zna sam uspavati.kikići sa oko god. dana (i moj ima 1 god) počinju se češće buditi jer proživljavaju puno novina u svom malom životu,puno sanjaju i sve to ih razbuđuje,tako da mislim da će proći taj period i da će opuštenije pajkiti.i moja curka se budi češće nego inače..samo što je kod nas razlika to što nju nismo nikad uspavljivali.stavimo ju u krevetić..duda,krpica..i izađemo van!možda bi ga mogla pokušati odvikavati od uspavljivanja,možda i uspiješ :/ ..ponudi mu neku igračku da se uspavljuje sa njom..a moraš ga pustiti i malo da zaplače u svemu tome..naravno ne previše!

  5. #5
    leah's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    70

    Default Re: Uspavljivanje svakih pola sata -na rubu sam živčanog slo

    Quote Originally Posted by kiki77
    Idemo spavati naravno uz cicanje jedno pola sata oko 21 i od tada pa sve do ponoći budi se svakih pola sata, a oko jedan iza ponoći se probudi i skače, pjeva mali frajer se naspavao .
    Kod nas je bila identična situacija. Ta faza je, na svu sreću prošla, mada se i sada dešava da se probudi po noći i neće više spavati, ali rijetko. Međutim, sad neće uopšte da ide spavati prije 11. Šta da kažem osim - proći će!

  6. #6
    Sanela-Naja's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Zagreb
    Posts
    532

    Default

    Imali smo sličnu situaciju ali nije dugo trajala ..već zaboravljena faza..

  7. #7

    Join Date
    May 2006
    Location
    na pravom mjestu
    Posts
    1,774

    Default

    Imali smo istu "fazu" koja je trajala 18 mjeseci! Mislim da bi trajala i danas da nisam napravila pomak i uključila mm u noći kad se probudi, pa je smiri on a ne dojenje. Znači, i dalje nam je uspavljivanje dojenje (sad ima 20 mjeseci), ali više se ne budi po noći, nego spava cijelu noć, rijetko kad da malo zakmeči, ali tada tata dođe do nje i ona se smiri u minuti i nastavi.
    Kad se sjetim perioda kad je cijelu noć držala cicu u ustima, i kad sam mislila da je to dobro i da tako treba, uh..
    Odluči se za bilo koji pomak i otkrij što djeluje kod vas, ali stvarno nema smisla trpit neprospavane noći, ni ti, a ni beba. Ok kad su klinci maleni pa im treba hrana, ali cica u ustima po cijelu noć iz navike

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •