Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 255

Tema: postupci iz prirodnog ciklusa

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    129

    Početno

    Drage moje...
    Ja sam, moglo bi se reci, 'maratonka' u tkz. prirodnjacima, bilo ih je niz...
    a da vas ohrabrim...moji prirodnjaci su rezultirali uglavnom pozitivnim betama, no posto se kod mene radi o jacem deformitetu maternice trudnoca nije mogla opstati.
    Na stimulirani IVF 'uredno' odlazim 2 puta godisnje i tako vec gotovo 5 godina, u medjuvremenu 'vrtimo' prirodnjake kad god je to moguce, no u mom slucaju bez ikakve stimulacije, npr. klomifen mi jako stanjuje endometrij i stvara ciste, a i organizmu je potreban odmor od lijekova.
    Bilo je perioda i kad mi JS nisu bile dobre kvalitete, no i kod najzdravijih zena bude tako.
    Sto se tice pikanja odnosno punkcija i straha od priraslica kao posljedica istog...do sada s time nisam imala problema.
    O emocijama, strepnjama, razocarenjima, pa opet nadama :/, trenutno mi je tesko o tome govoriti, ali sve Vas puno hrabrim i zelim Vam malog

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    Yana , da dodje sto prije.
    tiki_a, sta se tice blastica, jel u IVF-u cekaju ikada 5 dana ili je transfer uvijek 3.? ja bi jednom riskirala, cisto da provjerim dal je to moja stanica u stanju.
    monalisa, ajmo mi promjeniti statistiku, ja sam za, definitivno. al u smislu da se postotak bar udvostruci
    svima hvala na utjesi i bezbroj vibrica da sto prije dodje onaj pravi ciklus sa sretnim zavrsetkom.

  3. #53
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    sekica, dr. Š. mi je rekao da to rade, ali da se ne isplati ići na blastice ako imaju premalo oplođenih js. Nekako sam i ja u razmišljanju da riskiram. Treba mi neka promjena. Ako ne uspijem uvijek ću si govoriti - možda sam trebala probati s blastocistama. Sada sam još više za to da pokušam sa 5-tim danom.

  4. #54
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,261

    Početno

    Citiraj sekica prvotno napisa
    Yana , da dodje sto prije.
    tiki_a, sta se tice blastica, jel u IVF-u cekaju ikada 5 dana ili je transfer uvijek 3.? ja bi jednom riskirala, cisto da provjerim dal je to moja stanica u stanju.
    monalisa, ajmo mi promjeniti statistiku, ja sam za, definitivno. al u smislu da se postotak bar udvostruci
    svima hvala na utjesi i bezbroj vibrica da sto prije dodje onaj pravi ciklus sa sretnim zavrsetkom.
    Cure, u prirodnjacima klinike rijetko idu na blasticu samo s jednim embrijem, ali znalo se i to događat ako bi embriji bili neki ono - ludilo embrići. Jednom sam čula za slučajeve da se na VV-u znalo otić koji put na blasto u prirodnjaku, ali to su iznimke. Ako ste spremne preuzeti rizik i ići kontra njihovog savjeta tj. baš se dogovorite - idemo ovaj put pa kud puklo, makar i ne došli do transfera - vjerojatno će vam udovoljiti. U IVF poliklinici treba baš bit jako puno dobrih embrija da su išli na blasto, u stvari ne sjećam se kad je neka pacijentica rekla da idu na blasto u IVF Poliklinici - onako sa tipa 5-6 embrića to je sve transfer 3. dana. Ekipa u Mariboru s 4 embrića ide na blasto po defaultu. Na VV-u je to variralo, ali isto tako s 5-6 u pravilu ne idu na blasto. Ako par nije spreman preuzet rizik da završi postupak bez transfera, najbolje držat se procjene laba što je konkretni lab u stanju napraviti.

    Ali, tehnologija razvoja blastice se u pravilu (ako ja dobro razumijem spiku) razvila da se izbjegnu višeplodne trudnoće koje su rizik i da se bolje mogu skrinirati koji su embriji bolji za transfer i daju veće šanse za trudnoću, a to se može vidjeti po tome koliko će ih dogurati do stadija blastice. Vani je ideal transfer jednog embrija (Brisel, Maribor - prema tome se ide). Jedino, ako je samo jedan - što je slučaj s prirodnjakom - koji je value-added da ga se pušta da čeka do stadija blastociste i riskirava da propadne, ako je ionako samo taj jedan u igri. Mislim, nije on sam po sebi bolji što mu je peti ili treći dan, barem ja mislim da se znanost nije usuglasila di je njemu 3. dan bolje - u labu ili u maternici. Postoje i neke teorije da mu je bolje da je 3. dan u labu, postoje neke da je u maternici. To bi trebalo dobro proguglat.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    hvala ti ina sto nesebicno djelis s nama svoje znanje i iskustvo.
    mene cisto zanima da li je moja js dovoljno kvalitetna da se dalje dijeli, te da sistemom eliminacije vidimo u cemu je problem. ukoliko je js u redu, mozda je problem u implantaciji pa mozemo raditi na tome.

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,261

    Početno

    Citiraj sekica prvotno napisa
    hvala ti ina sto nesebicno djelis s nama svoje znanje i iskustvo.
    mene cisto zanima da li je moja js dovoljno kvalitetna da se dalje dijeli, te da sistemom eliminacije vidimo u cemu je problem. ukoliko je js u redu, mozda je problem u implantaciji pa mozemo raditi na tome.
    Sve mi je jasno, samo se treba malo "kontekstualizirat", meaning sljedeće:

    a) da ćeš teško nagovorit laboratorij da s jednom stanicom to testiraju, ali sve je moguće kad je čovjek uporan;
    b) ako se liječiš u IVF Poliklinici (zaboravila), onda je "rad na implantaciji" - nepostojeći tj. nećeš tu imat njihov support.

    Sretno i nek' sva daljnja strateška razmatranja, koja sam i sama najviše volila - ja sam cijelu godinu IVF-ova i operacija imala uvijek isplanirano - padnu u vodu jer ostaneš t !

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    48

    Početno

    sekice,

    meni je IVF uspio otprve u prirodnom ciklusu. Ukratko, bile su dvije JS, obje oplođene i vraćene, s tim da kvaliteta embrija i nije bila nešto tako da se nisam previše nadala, ali eto me već u 7. mjesecu trudnoće s moja dva zlata

    I još nešto.... za sve one koje je strah punkcije... u prirodnom ciklusu manje boli, zapravo mene gotovo uopće nije boljelo, gore me je znalo zaboljeti u prirodnoj ovulaciji. Osjetila sam laganu nelagodu i to doslovno jednu sekundu, ali zato HSG ... još uvijek se zatresem kad ga se sjetim, tamo sam se skoro onesvijestila.

    Svim forumašicama želim da uspiju što prije, pozdrav i pusa

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    speranca tebi i .
    bila si na feamari ili bez iceg?
    trenutno sam 6.dan od ET i najmanje se nadam do sada s obzirom da se osjecam sasvim normalno i fit. no crv sumnje je ipak prisutan. ipak cu napraviti betu za tjedan dana.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    48

    Početno

    bila sam bez ičeg (ako ne računam uobičajene injekcije tipa choragon), a normalno i fit sam se osjećala još mjesec dana nakon što sam dobila pozitivan nalaz bete, dakle bez ikakvih simptoma trudnoće, baš ništa... tako da ti je najbolje opustiti se i ne razmišljati o simptomima

    anyway držim fige :D

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    speranca, hvala ti, opet si mi malo digla raspolozenje, mozda jos ima nade

  11. #61
    daria avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Ja sam ti slican slucaj sekice. Isto ne reagiram na stimulaciju i jedini mi je izbor prirodni IVF. Radila sam do sad 2x stimulirani i 6x IVF iz skroz prirodnog ciklusa. Bilo je tu svasta, no uspjeli bi uloviti uvijek neku stanicicu ali ne dovoljno dobre kvalitete da bi doslo do oplodnje. Sad sam u svom 7 IVF-u ali uz Klomifen. Sutra idem na prvi UZV pa bumo vidli!
    Sto se punkcija tice znala bi dobiti neku injekciju, u stimuliranima bi dobila anesteziju a u zadnje vrijeme prakticiram 'na zivo'. Nije da mi nebi dalji pikicu, nego ja mislim da je bolje sa manje lijekova. Nekad me boli, nekan malo manje...ovisi o polozaju folikula. Meni doc. daje sanse od 5%....ali i to je bolje nego nista!!!!

  12. #62
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Imala sam do sada 1 stimulirani i 5 prirodnih IVF-ova, i samo smo jednom uspjeli doći do ET, a sutra idem na 7. pokušaj. Nemam nekih očekivanja, svaki puta sve manje

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    daria, nisu ni prirodni tako losi kako vidim, evo imamo frisku trudnicu iz prirodnog lamai :D , a mi cemo uporno iz mjeseca u mjesec pa ce jednom upaliti. tesko je i psihicki naporno, narocito radi vremena koje curi i koje nas pritisce, ali moramo ustrajati, jer bez upornosti nema ni uspjeha.
    sad zvucim dosta optimisticno, reklo bi se, no to je samo utjeha.
    rikikiki, zaboravila sam cime si ti bila stimulirana i kakav je bio rezultat. a sto se tice raspolozenja i ocekivanja, tu sam i ja negdje. svaki put se sve manje nadam al mi je nazalost to postao nacin zivota p idemo dalje. najgore bi bio dici ruke i zaliti do kraja zivota. ovaj put cekam betu totalno skepticno (sa mozda mrvicom nade - s naglaskom na "mrvicom"). glupo mi je uopce ici raditi nalaz. al nema veze, doci ce m idemo dalje.
    rikikiki saljem ti vibrice da uspije ovaj put do kraja
    daria, takodjer da napokon ulovite onu pravu stanicu koja ce se razvijati 9 mjeseci.

  14. #64
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj sekica prvotno napisa
    rikikiki, zaboravila sam cime si ti bila stimulirana i kakav je bio rezultat.
    2 gonala + 1merional + suprefact + dex = 0 js

    Mene muči da ovaj put nisam prerano dobila štopericu. Ujutro je bilo na UZV dva folikula (od kojih je jedan možda cista) od 14 i 16 mm, i Estradiol 443, a navečer štoperica. Jednom sam dobila štopericu na 16 mm (stanica je bila nekvalitetna), ali što ako je to cista a folikul ono od 14 mm??? Što se dešava kad se štoperica dobije prerano??

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    folikul se razvija bez obzira na stopericu, a kod tebe folikuli dosta brzo rastu. kod mene je na dan stoperice bio 17, a na dan punkcije 21. dakle naraso je dosta, bez obzira na stopericu, a cijeli ciklus mi je bio usporen.
    estradiol ti je dosta visok pa bi to mozda mogle biti 2 js, a cista se povukla.
    kad cista nestane, folikuli se lakse razvijaju.

  16. #66
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj sekica prvotno napisa
    folikul se razvija bez obzira na stopericu, a kod tebe folikuli dosta brzo rastu. kod mene je na dan stoperice bio 17, a na dan punkcije 21. dakle naraso je dosta, bez obzira na stopericu, a cijeli ciklus mi je bio usporen.
    estradiol ti je dosta visok pa bi to mozda mogle biti 2 js, a cista se povukla.
    kad cista nestane, folikuli se lakse razvijaju.
    Misliš da je estradiol visok? Nisam baš sigurna, tebi je bio u prošlom ciklusu oko 750 ako se ne varam?

  17. #67
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Meni je folikul na dan štoperice 15...

  18. #68
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Jedino što se malo nadam je to što je folikul 14 mm imao ujutro, a štoperica je bila u 22 sata...pa je možda stigao malo i narasti

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,729

    Početno

    meni je folikul na dan prije štoperice uvijek bio 15mm :/

  20. #70
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Ja sam dobijala štopericu na 17-18 mm (jednom na 16 mm), ali uglavnom je bilo prekasno...(osim jednom) ... tako da .... možda ipak bude sve OK :?

  21. #71
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,261

    Početno

    Ma, cure... Daria, !

    Rikikiki, meni je svijetla točka tvoja biokemijska !

  22. #72
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa

    Rikikiki, meni je svijetla točka tvoja biokemijska !
    I meni isto... još da mi je doguati do tvoje faze (samo da ne moram čekati toliko kao ti)

  23. #73
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,261

    Početno

    Citiraj rikikiki prvotno napisa
    Citiraj ina33 prvotno napisa

    Rikikiki, meni je svijetla točka tvoja biokemijska !
    I meni isto... još da mi je doguati do tvoje faze (samo da ne moram čekati toliko kao ti)
    Vibram svim srcem da to bude jedno ho-ruk iznenađenje čim prije !

  24. #74
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    rikikiki, pa zašto uvijek čekaju tako dugo? Izgleda da će sada biti kako treba. I ja jednom dobila štopericu prekasno jer kraći su mi ciklusi i ZNALA sam da je bilo prekasno. Nije bio moj dr. pa je tako ispalo. Drugi puta je sve bilo kako treba kad je bio moj dr. , točno je znao što treba. 10-ti dan štoperica, 12-ti aspiracija.

  25. #75
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    tiki_a koliki su ti inače ciklusi?

    meni u zadnje vrijeme cca 27 dana
    O uglavnom 14dc, al znalo se zalomiti i 13. i 15dc....
    isto me zanima kad ide štoperica, a kad aspiracija

  26. #76
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    Ginger, u prošlom prirodnjaku ciklus bio (prije IVF-a) 24 dana, štoperica 10-ti dan i aspiracija 12-ti dan. U nekim stimuliranim postupcima mi je bilo pomaknuto dan prije ili dan kasnije. Moja frendica je kao i ti s ciklusom i kod nje se sve događalo dva dana kasnije. Prvi uzv ide uvijek 8-mi dc, naredni za dva dana pa ako još treba...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    evo me opet na ovom topicu, krecem iz pocetka. doc kaze mozemo odmah prirodnjak. kod njega sam 9.dc. sad cekam m pa iznova.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,389

    Početno

    jel vam dr opce prakse tj ginekolog daje bez problema uputnice svaki mjesec za prirodne cikluse? i jel uopce imam pravo svaki mjesec ili to ovisi o ginekologu koliko uputnica je spreman dati

  29. #79
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa
    jel vam dr opce prakse tj ginekolog daje bez problema uputnice svaki mjesec za prirodne cikluse? i jel uopce imam pravo svaki mjesec ili to ovisi o ginekologu koliko uputnica je spreman dati
    Ja nisam imala nikakvih problema s uputnicama. Moj MPO dr. mi uvijek na povijest bolesti napiše datum punkcije sa svojim žigom i potpisom i dr. opće prakse mora dati uputnice. U zadnjih 6 mjeseci sam išla u postupak svaki mjesec i nije bilo nikakvih problema s uputnicama!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,389

    Početno

    thanks rikikiki.
    do sada nije ni moja dr pravila problema ali ako se zareda svaki mjesec , da ipak znam sta cu joj reci tj pokazati

  31. #81
    Becky avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ...gdje je srce, tu je dom...
    Postovi
    358

    Početno

    Sekica, evo da ti dam malo nade:
    ja sam prošla 4 stimulirana, uvijek sa sličnim uspjehom kao i ti- svaki put je bilo po 5-6 folikula, a zrelih jajnih stanica po 1-2-3, jednom ni jedna, a u ta 4 stimulirana ciklusa je bilo ukupno 4 embrija. Svaki put smo radili stimulaciju po drugoj shemi, po logici ako ona prije nije uspjela dati više emrija, možda ova hoće. Ja jednostavno nisam neki reaktor, i to je to...
    Zato smo se skupa s docom odlučili na prirodni ciklus u 5. IVF-u, i da ne duljim- rezultat toga je ono malo biće koje sad leži na kauču pokraj mene i govori BUP i radi slinave mjehuriće

  32. #82
    daria avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    nevena- imas pravo na uputnice za IVF iz prirodnog ciklusa bezgranicno, odnosno svaki mjesec ako treba. Jedino sto HZZO uvjetuje je uputnica za stimulaciju! Ja idem iz mjeseca u mjesec i nemam nikakvih problema sa dobivanjem uputnica. Jednom je moj opci ginekolog potegnuo to pitanje, a ja sam mu bacila na stol pravilnik i od tad se svaki mjesec vidimo, dobijem uputnicu i dobre zelje za naredni postupak!


    sekica- evo koja vibrica za dobar start novog postupka! ~~~~~~~~~~~~

    Nisam vam napisala ovdje da je moj klomifenski ciklus zavrsio neslavno. Imala sam 5 folikla na desnom jajniku i bili su ok, ali na lijevom jajniku je uocena cista od 26 mm i sluznica je tiha jeza. Doktor je odlucio da cekam menstruaciju pa cemo vidjeti sto je sa tom cistom. Ako sama ode, super, idemo ponovo u prirodni IVF, a ako ne ode.....khm....neznam....bumo vidli!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    Becky tebi i malom proizvodjacu mjehurica
    daria, kad cujem da neko propusta 5 folikula, srce me boli, pa koji ti je dc? mozda se endic jos podeblja, a ako je cista na drugom jajniku nema veze, ona obicno pukne sama od sebe ako je vodena. ja bi jos pokusala otici na uzv, mozda se pokrene. ~~~~~~~~~ da uspijes
    i ja krecem u novi prirodnjak, danas mi je 1.dc

  34. #84
    daria avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Dobro mi dode malo odmora od folikulometrija, punkcija i inih stvari. Nekako mislim da se sve uvijek dogada sa nekim razlogom, pa tako valjda i ova moja cista i odustajanje od daljenjeg postpka. Nije lose odmoriti malo ponekad. Osim toga uvijek mi ostaje "kucna radinost"

  35. #85

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    daria, slazem se de je kucna radinost najsladja (moram priznati da smo u tome zakazali od kad smo u postupcima) i treba je prakticirati. bilo je puno slucajeva kod kojih je nakon puno IVF-ova tudnoca dosla spontano.~~~~~~~~~

  36. #86

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    ipak sam odlucila ne ici sutra na UZV jer je, cini mi se prerano 6.dc. mislim si, mozda me posalje doma i kaze odustajemo. dobro to nije u stilu dr.T, ali i ja se nebi razocarala. zato sam se narucila u ponedjeljak 9.dc pa ako ce i bit dobar folikul i dovoljno velik, jos stignem dobiti stopericu i sve ostalo. moj najkraci ciklus je bio kad sam stopericu dobila 9.dc navecer. nadam se da ovaj ciklus nece biti jos kraci.
    i ovdje moram zavibrati za dasanju betu monalisi ~~~~~~~~~+

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,389

    Početno

    daria

    ajd mi jos reci koji je to pravilnik ,zlu ne trebalo

  38. #88
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    evo i mene u društvu prirodnjaka
    u slijedeći četvrtak, na 8dc, prva folikulometrija

  39. #89

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Mislim, nije on sam po sebi bolji što mu je peti ili treći dan, barem ja mislim da se znanost nije usuglasila di je njemu 3. dan bolje - u labu ili u maternici. Postoje i neke teorije da mu je bolje da je 3. dan u labu, postoje neke da je u maternici. To bi trebalo dobro proguglat.
    Upravo sam to pitala u Mariboru prije par dana. Sestra Marija mi je rekla da se u principu malo embrija uvijek vraća 3. dan u maternicu jer je to prirodna sredina i kao tu im je zasigurno bolje. A na blastociste se ide kad ima puno embrija, da se napravi selekcija kako bi se ubacili oni najbolji. Dakle, ako imate jedan ili dva embrija, nema svrhe raditi selekciju.

  40. #90
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    fritulica ovo mi je drago za čuti Super.

  41. #91
    daria avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    nevena- nasla sam kak se zove taj vodic:

    Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje, Vodič prava iz osnovnog zdravstvenog osiguranja, Treće dopunjeno izdanje, Zagreb, studeni 2005. godine


  42. #92

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    samo da pozdravim sve cure koje su u prirodnim postupcima.
    meni se cini da cu ovaj mjesec odustati od postupka, sutra bi trebala na prvu folikulometriju 9.dc, al se bojim da je folikul vec pukao. danas sam osjetila na ljevom jajniku strecanje i mislim da je to to. javim vam sutra

  43. #93
    tiki_a avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    4,194

    Početno

    sekica, ali ako si češće primila štopericu 10-ti dan, a desilo se i 9-ti dan, nikako ne bi trebalo biti prekasno. Ovo štrecanje u jajniku ne mora značiti O ... No čekamo do sutra i javi se sa dobrim vijestima.

  44. #94
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,904

    Početno

    Sekica, štrecanje u jajniku znači da folikul još raste! Kad prsne, ne boli...

  45. #95

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    407

    Početno

    Slazem se s iva_lucom. Mene jajnik najjace streca dan-dva prije ovulacije.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,389

    Početno

    thanks daria

  47. #97

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    bila sam na uzv i stvarno je puko. kad je puko, to neznam al jucer sam definitivno osjetila lijevi jajnik. sad se jedino mogu nadati da je kucna radinost bila u pravo vrijeme. ako nije, nema veze, iduci ciklus cemo ponovo.
    cvita saljem ti vibrice da beta bude velika

  48. #98

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    278

    Početno

    Sekice, kako ti to pojednostavljuješ. Ja bih si sad sigurno zakomplicirala život... Posljednji dani su mi bili toliko teški, i toliko sam suza isplakala. Najgora je noć, kad pokušavam zaspati... suze naviru, a ja bespomoćna... Svakako čestitam na takvom stavu.
    Odustala ja od prirodnjaka ovaj mjesec jer je predvidivo da bi ET bio u vrijeme kada mi je to nemoguće napraviti. Šteta, taj osjećaj da gubim vrijeme... Cccccc

  49. #99

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    506

    Početno

    monalisa, nisam ni ja tako 8) kako se pravim. to je samo kako bi se utjesila, naravno da mi je zao da sam propustila ovaj ciklus, a moguce da cu i iduci jer ce bas pasti za praznike. s druge strane, nije lose odmoriti malo i dati organizmu malo zraka. iza NG cemo svjezi i odmorni u nove pobjede.

  50. #100

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Cure, pokriva li zdravstveno o. sve IVF-ove u prirodnom ciklusu, ili i oni ulaze u ona dozvoljena tri???
    Ma vidjela sam ovo pitanje već negdje, ali mi je odgovor pobjegao...

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •