Ma triba ostati hladne glave, nije se moglo očekivati da će dovijeka sve rasti. Čitala sam da je u zemljama EU prosječan godišnji rast dioničkih inv. fondova 7-10%, a kod nas ljudi padaju u nesvjest ako je ispod 30%.

Dionice i fondovi stvarno tonu što zbog globalnog trenda što zbog neizvjesnosti oko izbora.

Prokleti Ameri, oni su za sve krivi. Njihov stil života sa umjetno visokim standardom i jeftinom naftom, s autima koji troše duplo više od europskih, a imaju i duplo manje sigurnosne zahtjeve.

Radim u naftnoj branši i bila sam prije cca godinu dana na predavanju jednog uglednog naftaša koji je rekao da je sve iznad 30$/barelu ekstraprofit naftnim tvrtkama, čak i da se prevodi s jednog kraja svijeta na drugi, ali nažalost je i pre4dvidio da će cijena biti oko 110$ i tako visokom predviđa da će biti do 2011. godine, pa onda tek lagani pad. O maržama uopće neću govoriti, da mi je samo znati di završe, u plaćama običnih smrtnika - radnika u naftnoj industriji sigurno ne.